Cesta do neznáma

Povídání o jachtingu, moři a vodě kolem nás ...

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Bartt
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Cesta do neznáma

Příspěvekod Bartt » čtv bře 20, 2008 12:38 am

Moc vás všechny zdravím.
Prosím, už strašně dlouho se rozhoduji někam vyrazit na příjemných pár dní na jachtičku na moře. Může mi někdo doporučit místo, kde je opravdu na co koukat, příjemná příroda, krásné moře a hlavně ať je kam cestovat ? Nechci někam, kde se jede jenom podél pobřeží, mám rád menší ostrůvky a zkoumání něčeho nového. Prosím poraďte místo. Slyšel jsem o Chorvatsku, že je to tam krásné a dá se projíždět okolo mnoha ostrůvků, ale nikdy sem tam nebyl a tak bych potřeboval pomoci, kam jet popřípadě, jestli by se nenašel někdo, kdo to tam už zná a s kým bych se mohl vydat na plavbu. A ještě jedna věc mě trápí. Nemám svoji jachtičku. Nevíte o někom, kdo by věděl, kde si ji pujčit a za nějakou rozumnou cenu.

Mockrát děkuji za odpovědi
S pozdravem Ahóój
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » čtv bře 20, 2008 1:18 am

Bartte, si na správnej adrese, ale mal by si si to tu trochu prečítať aby si sa dostal do obrazu. Tvojím predstavám plne zodpovedá Chorvátsko, lode sa dajú prenajať v čartrových spoločnostiach, ale k tomu potrebuješ oprávnenie na vedenie lode, teda niečo ako vodičák. Okrem toho potrebuješ na loď aj posádku. Pre teba najjednoduchšia cesta je obrátiť sa na nejakú domácu sprostredkovatelskú firmu, pozri napríklad www.najachtu.cz, alebo www.yachtnet.cz ale je ich omnoho viac. Tieto spoločnosti robia plavby aj pre záujemcov ako si ty, teda predávajú lôžka na lodi a ide pozbieraná posádka pod vedením skúseného kapitána. Druhý spôsob je sledovať inzerciu a občas hladá nejaký kapitán niekoho na doplnenie posádky. Toto riešenie je o niečo lacnejšie ako ísť cez firmu.
Dúfam že ti slovenčina nerobí problém a že som ti podal vyčerpávajúcu informáciu. Ak by si mal doplňujúce otázky tak rád ti odpoviem. Želám ti vela šťastia.
Bartt
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Bartt » čtv bře 20, 2008 2:59 pm

Děkuji za odpověď . Oprávnění k řízení lodi mám i na mezinárodní vody. Mám na Vltavě pojízdný hausbot, jenže ten je na moře moc nízký. Tak jsem sháněl jenom půjčení jachtičky a někoho, s druhou lodí, s kým by se dalo vyrazit za dobrodružstvím. Nechce se mi jet samotnému, přeci jen, sám v neznámu, když se něco stane atd.
Každopádně děkuji za pomoc
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 156
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » čtv bře 20, 2008 5:27 pm

Ano Bartte, postupuješ správným směrem. Hausbot opravdu není nejvhodnější plavidlo na moře. :) ;)

Pokud ti nevyjde to co ti radil Denis (pomocí inzerce se přifařit do nějaké posádky), máš papíry a potřebuješ pouze podporu, pokus se sestavit vlastní posádku. Můžete být jen čtyři. A neměl by být problém si najít zde ve Spoluplavbách někoho z nás, s kým by jsi mohl ten svůj první týden na moři strávit bok po boku.
Každý ti tu určitě rád pomůže. :thmbup:
lilli
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lilli » pon bře 31, 2008 11:42 am

Ahoj Baharisi, jsem tu na foru taky novacek a krom jineho i novacek co se tyka jachtingu, nekdy v lete bych rada podnikla cestu no skoro kamkoliv abych si lepe zazila ten kurz na ktery jedu ted v kvetnu, ale nepredpokladam, ze i kdyz budu mit chorvatsky prukaz, ze se ze me zazrakem stane dobry "kapitan" :D proto bych se rada pridruzila k nekomu zkusenejsimu od koho jde se neco naucit...pokud na me bude mit nekdo trpelivost...Takze pokud bys o nekom ci necem vedel byla bych moc rada. :)
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 156
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » čtv čer 05, 2008 2:54 pm

Ahoj Lilli. Omlouvám se za "zasklení" tvého dotazu, opravdu jsem o něm nevěděl, nějak mě ušel. (Pohledem na datum tvého příspěvku a do klendáře usuzuji, že jsem v tu dobu dělal rekonstrukci chodby...). Dle všech indícií usuzuji, že jsme se viděli na kurzu v Mandalíně.

Na tvou žádost budu určitě pamatovat a pokud by se objevila mezírka v nějaké posádce, dal bych ti vědět. Jen, já jsem při sestavování posádky většinou mimo dění. Velmi málo se stává, že jsem požádán o doplnění.
Takže pokud se něco vyskytne, dám ti vědět. Taktéž při případné další společné jachtařské akci fóra ti můžu být k dispozici a doplnit znalosti, které jsi nepobrala s vašim kapitánem.
lilli
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lilli » čtv črc 03, 2008 10:29 am

Ahoj Baharisi :) jj tak uz jsem nasla tu zpravu kterou jsi myslel jsem presne ta z Mandaliny :) za kazdou mezirku budu moc rada, je potreba cerpat zkusenosti a Adam ackoliv byl dobrej kapitan tak preci jen se rada neco dovim od morskeho vlka ;)

Zpět na