platnost chorvatských papírů

Pořád stejný problém: kde a jaký průkaz na loď je potřeba, je či není uznáván atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
hanes
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 67
Registrován: čtv čer 21, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod hanes » úte črc 01, 2008 1:04 pm

Dík za srozumitelné vysvětlení. HR legislativu jsem našel jenom v jejich jazyce a toliko mu nerozumím, abych se tím prokousal sám.
Uživatelský avatar
windward
moderátor
Příspěvky: 2767
Registrován: pát lis 16, 2007 1:00 am
Reputace: 62

Příspěvekod windward » úte črc 01, 2008 1:48 pm

Neni zac, kamarade! :)

Je take zbytecne se tim prokousavat, dkyz se nekdo tim jiz prokousaval. od toho je forum.

Hezke plavby
Uživatelský avatar
mboban
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 93
Registrován: stř črc 04, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod mboban » stř úno 18, 2009 7:33 am

Tak jsem dnes obdržel mail s následující zprávou:

Nařízení z roku 2008 o tom, že pro plavbu pod chorvatskou vlajkou budou akceptovány jen chorvatské průkazy, bylo začátkem roku 2009 zmírněno. Budou uznány i zahraniční průkazy, ale jen za určitých podmínek.

Jak vyplývá z níže uvedeného dopisu z ledna 2009, Chorvati budou uznávat zahraniční osvědčení k vedení lodě, která jsou platná v dané zemi, v rozsahu určeném daným osvědčením.

Předpokladem pro uznání je buď podpis oboustranného Memoranda mezi Chorvatskem a daným státem NEBO dodání informací z dané země o tom, které průkazy jsou v dané zami platné, za jakých podmínek jsou vydávány a jaký je jejich rozsah, aby bylo možno o uznání rozhodnout.

Česká Republika nemá zatím takovou dohodu podepsanou a Chorvatsku zatím žádné informace nedodala. Věříme, že se situace do začátku plavební sezóny vyjasní.
Slováci mají dohodu podepsanou již od roku 2002, takže platná osvědčení vydaná Ministerstvem dopravy a spojů Slovenska jsou plně uznávána.


Překlad dokumentu chorvatského Ministerstva moře, dopravy a infrastruktury naleznete na www.nika-yacht.cz

Jestli tomu dobře rozumím, tak chorvati nemusí akceptovat české doklady VMP, protože češi nedodali chorvatskému ministerstvu infomace a podmínky vydávání nových osvědčení pro vůdce lodí platné v ČR. A na rozdíl od slováků nebo maďarů nemá ČR podepsané uzavřeno oboustranné memorandum o uznávání osvědčení k vedení lodě.
Mě se to naštěstí netýký, mám chorvatský papíry. :)
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Příspěvekod MartinB » stř úno 18, 2009 8:36 am

Tohle je takový tradiční Chorvatský folklórní tanec okolo průkazů, který se opakuje ob rok, pokud si dobře pamatuji.
Zatím to bylo vždy tak, že nakonec vyměkli.
Vzhledem k tomu, že je "krize", lze předpokládat, že bude menší zájem o pronájmy lodí a to je už konec konců trochu vidět už i teď z většího množství lastminute oproti loňskému roku, řekl bych. A tak lze předpokládat, že opět ochotně vyměknou, aby udrželi příjmy z chartů.
Je to určitě nezanedbatelný krajíc příjmů o který se Chorvati nějakým takovýmhle nařízením nenechají připravit.
Uživatelský avatar
mboban
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 93
Registrován: stř črc 04, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod mboban » stř úno 18, 2009 9:06 am

To mě je jasný, spíš nechápu proč česká strana stále nechce podepsat to memorandum ohledně vzájemnému uznávání oprávnění.
Další otázka je, jak by se chorvati a pojišťovna zachovali při nějakém průšvihu.
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Příspěvekod MartinB » stř úno 18, 2009 10:21 am

Oni Chorvati chtějí, aby bylo řečeno které průkazy jsou platné, jestli jsem to dobře pochopil.
Asi to není u nás asi až tak jednoduché poslat potřebné podklady, protože zrovna v tom může být problém. Sice byly zákonem zrušeny "staré" průkazy které vydávala SPS (2.0, 2.1, ...), ale existuje soudní rozhodnutí, že to není pravda, že stále platí (hodně zjednodušeno).
Uvidíme co se z toho vyvrbí.
Taky je možné, že je to další akce na peněženky jachtařských turistů, prostě až tam přijedeš tak zaběhneš rychle udělat chorvatské papíry a zaplatíš nějaké EURáče do jejich státní kasy.
Uživatelský avatar
hastrmank
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 46
Registrován: čtv srp 23, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Chorvatské doklady

Příspěvekod hastrmank » stř úno 18, 2009 11:39 am

Ahoj, je pravda že soud prohráli, ale vzápětí vydali vyhlášku které doklady jsou platné a tam 2,0 a další nejsou. Jakmile budou chtít aby Chorvati uznali naše doklady tak musí uznat Chorvatské. V první řadě jde o peníze, bohužel naše. Zdravím a s úsměvem Hastrmank.
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 570
Registrován: pon kvě 19, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvekod Macek0585 » stř úno 18, 2009 12:20 pm

Je celkem zajímavé sledovat, jak se přelévají priority podle toho co kdo vydá za nařízení. Není tomu tak dávno, co se diskutovalo o platnosti chorvatských papírů, dneska je to platnost (využitelnost) papírů českých. Nicméně z vlastní zkušenosti (i když ve trochu jiném směru) vím, že problém nejen s pojišťovnou být může pro uživatele lodí plujících pod českou vlajkou. Pokud se v nějaké hodně nedávné době nezměnil zákon tak loď pod čekou vlajkou mohl vést jen kapitán s českými papíry. Což má úplně šílenou logiku, jako kdybych si půjčil auto s chorvatskou registrací na chorvatském letišti a musel bych si dělat chorvatský řidičák.
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » stř úno 18, 2009 12:30 pm

je pěkné, že člověk ani nemusí sledovat kalendář a podle některých témat je jasné, že jaro se blíží :)
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 570
Registrován: pon kvě 19, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvekod Macek0585 » stř úno 18, 2009 12:56 pm

Jo :) . Jinak ještě poznámka k tomu "vydřidušství" Chorvatů když budou chtít, aby kapitáni měli jejich licence. 25.6.1998 jsem za chorvatskou licenci zaplatil 495 kun, je bez omezení platnosti. České papíry mne (školení, zkouška) vyšly na mnohem víc nehledě na nutnost co 5 let je obnovovat.
Uživatelský avatar
mboban
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 93
Registrován: stř črc 04, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod mboban » stř úno 18, 2009 1:05 pm

No taky si myslím, že v tomto problému jde v první řadě o peníze ;) . Ale spíš se kloním k tomu, že ta brzda je na české straně. Proč to slováci, maďaři a jiní mají již dávno s chorvaty vyřešeno?
Uživatelský avatar
rafiz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 134
Registrován: pon led 28, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rafiz » stř úno 18, 2009 3:30 pm

Před rokem jsem došel k závěru, že na skládací kajak, nafukovací člun, necky, záchraný kruh nebo hrnec žádné papíry nepotřebuji, pokud na to nezavěsím plachty nad 12 m2. Vaše debata ve mne vzbuzuje podezření, zda nejsem na omylu. Stačí odvaha nebo je nutná i bumážka? Tak jak to tedy je?

rafiz
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » stř úno 18, 2009 3:57 pm

rafiz píše:Před rokem jsem došel k závěru, že na skládací kajak, nafukovací člun, necky, záchraný kruh nebo hrnec žádné papíry nepotřebuji, pokud na to nezavěsím plachty nad 12 m2. Vaše debata ve mne vzbuzuje podezření, zda nejsem na omylu. Stačí odvaha nebo je nutná i bumážka? Tak jak to tedy je?

rafiz

Mícháš dohromady třešně a jablka.
Tudy cesta nevede. S odvahou to nemá už vůbec nic společného. :)
alffa
Uživatelský avatar
peter
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 36
Registrován: pát srp 10, 2007 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod peter » stř úno 18, 2009 4:22 pm

mboban píše:... . Ale spíš se kloním k tomu, že ta brzda je na české straně. Proč to slováci, maďaři a jiní mají již dávno s chorvaty vyřešeno?


myslim, ze nie je mnoho statov, ktore maju s chorvatskom tuto zmluvu podpisanu.
zrejme by potom chorvatske papiere platili v tej druhej krajine? naco by si potom niekto robil VMP?
myslim, ze to je dovod, preco sa ine staty zdrahaju tuto zmluvu s chorvatskom podpisat. alebo?
Uživatelský avatar
rafiz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 134
Registrován: pon led 28, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rafiz » stř úno 18, 2009 4:26 pm

To já vím taky, ale věc se má tak, že na vzdálenost dvaceti kilometrů mezi ostrovy si za dobrého počasí a při znalosti předpovědi troufám, ale nevím, jestli mě v půli cesty nedostihne moc úřední a nepošle mě s větším či menším poplatkem za blbost zpátky na trajekt.

rafiz
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř úno 18, 2009 4:31 pm

Peter, je potrebné oddeliť vnútrozemskú plavbu a plavbu po mori. Ak si spravíš u nás VMP tak s ním nemôžeš riadiť loď na mori. A naopak, ak si spravíš námorné papiere, tak ti neplatia napr. na Dunaji, teda vnútrozemskej vodnej ceste. Teda ani Chorvátske papiere nemôžu nahradiť VMP.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř úno 18, 2009 4:44 pm

Rafiz, máš v tom jasno, nad 5k a 12m2. Takže preplavba s HR do I je možná. Bol by som však zvedavý keď by si sa išiel vycliť ako by na teba čučali colníci a policajti.
Uživatelský avatar
rafiz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 134
Registrován: pon led 28, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rafiz » stř úno 18, 2009 4:54 pm

Pro mě jsou plavební předpisy skryty ve velké mlze. Že na kolo řidičák nepotřebuju a na motorku už jo, to vím, ale jak je to s loděmi? Od sedmi let jsem jezdil na čtyřmetrovém kajaku bez plachet a za celou dobu jsem policajta na vodě ani na břehu neviděl. Tak nepředpokládám, že když mám teď kajak o dva metry delší a na něm 5,5 m2 plachty, že by měl být v Čechách najednou problém. Jestli ano, tak pak asi budu při kontrole čučet jak péro z gauče. Když tu ale čtu o oprávnění vést malou loď (brodica), chytá mě nejistota. Třeba v Rusku musí mít papíry ta loď, ne vůdce. Že by na mě čučeli je možný. Vzpomínám si, že jeden člen posádky voru Kon-Tiki, který plul přes Pacifik z Peru, rozčilil celníka tím, že mu tvrdil, že přijel kanoí a odjíždí na voru.

rafiz
Uživatelský avatar
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 840
Registrován: ned led 06, 2008 1:00 am
Reputace: 21
Bydliště: Hukvaldy

Příspěvekod kanic » stř úno 18, 2009 6:40 pm

To u nás můžeš na VMP doplout po řece k moři a dokonce podnikat příbřežní mořskou plavbu. Nejednou se na kapitanátě v HR přihlašovali známí kapitáni na VMP poté, co zjistili, že nechali papíry na moře doma. kanic
Uživatelský avatar
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 646
Registrován: čtv led 08, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kamenický Šenov

Příspěvekod mirinekk » pon úno 23, 2009 4:10 pm

Ahoj, prosím vás, jak to je když budu mít Chovatské B z motorovýmy čluny? Do kolika HP a délky?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon úno 23, 2009 4:22 pm

Pochopil jsem to správně že se ptáš na věci, které jsou popisovány o stránku výše?
Četl jsi celé vlákno? :gun: ;)
Uživatelský avatar
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 646
Registrován: čtv led 08, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kamenický Šenov

Příspěvekod mirinekk » pon úno 23, 2009 4:37 pm

promin, uý tam letím ;)
Uživatelský avatar
Neny
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 313
Registrován: úte úno 24, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Modra/SR

Příspěvekod Neny » pon říj 19, 2009 11:34 am

Cafte. Az po navrate domov som zistil, ze mam preklep v chorvatskom B-cku. Pridali mi tam jeden rok zivota! Nie ze by som bol chulostivy na vek, ale nesedi mi to s pasom a ak sa nebodaj daco stane, tak by to mohol brat dakto (trebars poistovna) ako neplatny doklad. Neviete ako sa to reklamuje, co to stoji a ci to staci poslat postou alebo po dakom osobne? Dik za odpoved!
Uživatelský avatar
windward
moderátor
Příspěvky: 2767
Registrován: pát lis 16, 2007 1:00 am
Reputace: 62

Příspěvekod windward » pon říj 19, 2009 12:10 pm

Musis osobne na kapitanat, ktery ti to vystavil, v pracovni den. Myslim si, ze je to vsak jedno. Je lehce prikazatelne, ze tvuj prukaz je opravdu tvuj.
Uživatelský avatar
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 633
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: hradecko

chybné papíry

Příspěvekod pecho » pon říj 19, 2009 12:33 pm

2 Windward,
asi pro jistotu, aby si vzal sebou i nějakou náhradní fotku, ta původní asi nepůjde odstranit, budou muset na svoje náklady vystavit nové doklady s novou fotkou, můj názor. :? Zdraví Pecho

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů