STINGRAY 180RS z roku 2000 ?

Tipy a návody k výběru lodě. Zkušenosti druhých s výběrem lodě.

Moderátoři: Pepa, david, smike, vilma

Libor
bez hodnocení
Reputace: 83
Kontaktovat uživatele:

STINGRAY 180RS z roku 2000 ?

Příspěvekod Libor » sob dub 05, 2008 5:39 pm

Kamarád hodlá koupit tuto loď. Mě se zdá koupě zajímavá, ale v motorových lodích se moc nevyznám. Jak se Vám tato nabídka za cca 320 000,-Kč pozdává?? Je to moc?

rok vyroby 2000, motor mercruiser 3.0/135PS, pre 7 osob, plna technicka vybava, servo, cerpadlo-automat, hlbkomer, kompas, bimini strecha, CD, hi fi, malo motohodin,trajler

.............. Obrázek

Obrázek

.............. Obrázek
AdsBot [Google]
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » sob dub 05, 2008 8:09 pm

Mně to připadá jako výhodná koupě, pokud tam není nějaká skrytá vážnější závada. Často brouzdám bazary a tohle podle mne je cenově lepší, nežli je běžně v nabídkách.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » ned dub 06, 2008 9:10 pm

Je to vela. Za tie peniaze sa dá v Maďarsku kúpiť pomaly nová loď. V Maďarsku sa predávajú motoráky asi za najnižšiu cenu v európe. Treba ísť na výstavu v Budapešti. Samozrejme jazykovo vybavený, Maďarčina, Angličtina, Nemčina.
dan
s/y Hannah
Reputace: 2

Příspěvekod dan » ned dub 06, 2008 9:57 pm

tady je stingray 2001 s podobnym motorem za cca 115000 kc,je to sice opet USA ale vzhledem k usetrenym 200 tisicum by se to kazdopadne vyplatilo :whist: doprava tehle lodicky by neprisla na vic nez 50000 kc vzhledem k lokalite bych tohle pripadne i mohl zaridit pokud by mel nekdo zajem ... :D http://www.boattrader.com/listing/2001- ... S-92355805

Dovolil jsem si upravit Ti odkaz tak, aby byl funkční. Mezi odkazem a smailíkem je třeba udělat mezírku ;) někdy jsou i mezírky důležité. :) a
dan
s/y Hannah
Reputace: 2

Příspěvekod dan » ned dub 06, 2008 10:10 pm

jeste jsem se tak dival co by se dalo koupit za tech puvodnich 320 000 a vyslo mi z toho napr.toto http://www.boattrader.com/listing/2008- ... X-90255071 dopravu uz jsem zapocital ;)
AdsBot [Google]
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pon dub 07, 2008 8:33 am

Ceny v Americe při dnešním kurzu dolaru samozřejmě vypadají úžasně, ale je to opravdu reálné sem dostat loď s rozumným rizikem neúspěchu?
Jak na to? Koupit na důvěru, nebo se tam na ní jet podívat? To jsou další desetitisíce! A co když se nebude líbit, koupit tam v časovém presu něco jiného, nebo tam jet znovu jindy za dalším inzerátem? Jak si ohlídat naložení, co když to někde nakřápnou cestou? Co pak tady? Před dům mi to nedovezou, takže cesta s neznámým vlekem bůhví odkud, doklady US .....?
To je podle mne tak akce pro loďaře čechoameričana, který jezdí několikrát ročně sem a tam.
Absolvoval to už reálně někdo?
knoki
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 6

Příspěvekod knoki » pon dub 07, 2008 2:00 pm

Já jsem si kupoval v r. 2005 Bayliner Capri s motorem Mercruiser 4,3 z roku 1995. Můj známý tehdy dělal v USA. Dal jsem mu instrukce: natočit na video start, běh motoru, změřit tlaky atd. Měl jsem tenkrát taky obavu ho zaplatit a až doma zjistit problémy. Toto vše trvalo asi měsíc i vč. převozu. Loď mě tenkrát stála 2.000,- USD (kurz byl vyšší, než dnes), převoz vč. všech popl. cca 50.000,-Kč. Dodnes pouze pravidelná údržba. Či-li jsem spokojen, ale tenkrát jsem měl ze všeho velké obavy. Taky mě napadlo jet tam osobně, ale nakonec jsem to vyřešil takto, náhodou to vyšlo.
Dnes bych se opravdu raději obrátil na nějakou firmu, která se zabývá dovozy. Pak asi není problém dát si nějaké podmínky ohledně stavu a u nás si to přebrat.
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14

Příspěvekod Sullaco » pon dub 07, 2008 2:11 pm

Ahoj Libore,

pokud je ta loď opravdu voňavka, tzn. vypadá tak jako na fotkách, vlek je bržděný, tak ta cena je dobrá. Minulý rok jsem sháněl motorák obdobných parametrů sám, objel jsem mnoho lodí po Čechách a po Německu. Obecně můžu říct, že především to, co bylo dotaženo z USA, bylo ve velmi špatném stavu. Amíci se prý k tomu chovají jako prasata. Tzn. loď byla skoro vždy otlučená jako prase, čalounění roztrhané a prošoupané atd. Největším problémem se však ukázal vlek. Amíci všechno tahají těmi svými mega obsahy a tak nepotřebují na tyhle menší motoráčky brzděné vleky. U nás ho však potřebuješ a jak mi spousta majitelů tehdá řekla, že to není problém předělat a přihlásit, tak tě ujišťuji, že to problém je a né malý! A takový střelec jako jeden pán co tahal 1400kg za Oktávkou na nebržděném vleku nejsem. Ceny z USA jsou lákavé, určitě se dá sehnat i loď co je minimálně opotřebovaná, ale musíš tam někoho mít, komu můžeš věřit. Fotky celkem dost lžou. Za svůj o cca 4 roky starší motorák, ovšem ve stavu 1A po starém dědovi jsem dal skoro ty samé peníze. Ovšem ale v Německu. A nelituji. 90% co jsem u nás objel byly obouchané a prošoupané herky, byť i roku výroby 2003 a vejš.
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Sullaco » pon dub 07, 2008 2:17 pm

Denis píše:Je to vela. Za tie peniaze sa dá v Maďarsku kúpiť pomaly nová loď. V Maďarsku sa predávajú motoráky asi za najnižšiu cenu v európe. Treba ísť na výstavu v Budapešti. Samozrejme jazykovo vybavený, Maďarčina, Angličtina, Nemčina.

Loď takovýchto parametrů a nová včetně vleku? Upřímě, chtěl bych to vidět. :)
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pon dub 07, 2008 6:32 pm

To čo som napísal v zásade platí, za cca 15.000,- euro dostaneš v Maďarsku Styngray 185. Je to viac asi o 80.000,-Kč ako ten ponúkaný 8 rokov starý. Treba zvážiť či stojí za to kupovať ojazdenú loď pri tak malom rozdiele cien. Vybavenie sekáču elektronikou by som moc nepreceňoval, za chvílu to môže doslúžiť a lepšie je dať si výbavu podla seba. Ak chceš dám ti kontakt na chlapíka čo ti v Maďarsku ten obchod osobne sprostredkuje v tvojej prítomnosti, vie perfektne maďarsky a provízia preňho je 3% z ceny lode. Libore, ak chce ten tvoj známi kontakt, tak mi pošli SZ.
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Sullaco » pon dub 07, 2008 6:38 pm

Jestli máš skutečně takový kontakt tak sem s ním, časem by se mohl hodit. :?
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pon dub 07, 2008 6:57 pm

Je to súkromné tel.č., takže ho nezverejním, ale na SZ ho pošlem. K tomu že sa to môže časom hodiť treba povedať, že v Maďarsku je asi velký konkurenčný boj a táto situácia nemusí trvať večne. E-tec 115 k Evinrud sa dá za cca 8000,-Euro. Treba ale poznať tých čo najviac bojujú a vedieť s nimi pokecať.
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Sullaco » pon dub 07, 2008 7:09 pm

Kdybych něco v dohledné době potřeboval, obrátím se na tebe a uvidíš. :)

Zpět na