Marinizace manželky

Krátkodobé i dlouhodobé pobyty na lodi / hausbótu z různých úhlů pohledu.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 156
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » ned dub 20, 2008 9:17 am

Jak jsem se dnes probudil, tak jse prozřel.
Danovo vyprávění asi zůstane jedničkou, to se nedá nic dělat. Jen to asociovalalo mé myšlenky na naše pravidelné velikonoční akce na Belou a Čierny Váh. Nejdřív autama, později autobusem. Protože se Velikonoce mění, byly situace, kdy ještě kolem vody byl sníh, nebo i sněžilo. Protože před cca 30ti lety ještě nebyla dnešní výbava, byly nohy tak zmrzlé, že ani po dvou kilometrech chůze s rozbitou lodí na rameni jsem necítil nic, po čem jsem šlapal.

Ale k marinizaci manželky. Až po Danově příspěvku jem si uvědomil, že naše počátky byly také na C2. A ne zrovna veselé. V r. 1982 zůstala parta starších po vodáckém táboře v Malenicích nad Volyňkou ještě o týden dýl a projížděli si nejhezčí úseky Otavy, Vydry, Teplé Vltavy a Lužnice bez dětí. K dispozici jsme měli odd. Žuk s vlekem a pár Hartungů. Žena za mnou dojela, bylo to po půl roce známosti, poprvé na vodě.
Onen inkriminovaný jez, resp. jeho propust měla něco málo přěs metr, ale dole bylo tak málo vody, že klasicky nešel jet. Tuto situaci jsme řešívali jízdou "bokem". Manévr mnohokrát vyzkoušený a perfektně zvládnutý. Jenže mé oblíbené pádlo mělo uštíplý kousek listu a s kováním to tvořilo malé "L", Takový nalý háček. A jak jsem "hladil" vodu na straně od jezu, přesně podle předpokladu jsme dopadli dolů, jen mé pádlo zůstalo zaháklé nahoře na koruně. Voda se na nás valila shora a stačilo málo a už sme se udělali. Špatné bylo to, že dole bylo jen asi 30 cm vody a my byli zaklíněni nohama pod sedačkami, ještě přitaženi k lodi šprickami.
Odnesli jsme to pár odřeninami, pluli jsme dál, obnovoval jsem důvěru ve mě a jsme spolu dodnes. Už marinirovaní i na moře.
Doma bych měl mít i nějaké fotky z této situace, pokud je najdu, nějakou uveřejním.
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » ned dub 20, 2008 12:59 pm

... Danův popis mi taky něco připomněl. Hodně podobné, akorát jsme splouvali Vltavu v březnu. Jsme si tehdy od někoho půjčili laminátové pramice. Celou dobu jsme si dělali srandu, že jsme jak nějací důchodci v neckách a že na pramici se v životě nemůžeme cvaknout (tzn., měli jsme sebou jen pár kousků "zbytečného" náhradního oblečení). Podotýká, že teklo dost vody. Všechny jezy jsme prolítli úplně v pohodě. Až pak na klidné vodě jsme si dokazovali, že pramice se převrhnout nedá 8)
:D Nacucané vaťáky nás táhly pod vodu. Bylo to zajímavé :? Že si nikdo nevzal náhradné boty jsme zjistili taky pozdě. Taky nám uplavala litrovka Becherovky :( A ficcusová to odnesla zánětem ledvin :oops:
Bylo to fajn ;)
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » ned dub 20, 2008 10:52 pm

........

Dobrá. Tentokrát ještě jo. Ale pokud si budeme chtít pokecat o rodinných vstazích, není problém vytvořit nové vlákno.
Tak prosím všechny zúčastněné o disciplinovanost. B. ;)
Naposledy upravil(a) designer dne úte dub 22, 2008 2:12 am, celkem upraveno 1 x.
halladin
vytrvalý návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod halladin » ned dub 20, 2008 11:24 pm

to designer

Já jsem lékař :-)
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bobes » pon dub 21, 2008 9:57 am

Pro designer:
Myslel jsem , že každý pochopí můj příspěvek spíše jako vtip a měl rozhodně sloužit k odlehčení těch předchozích debat. Pro jistotu jsem tam šoupnul dva smajlíky, aby to bylo úplně jasné (zejména ta část o pacientech). Halladin to podle mě myslel úplně stejně.
Pokud jsi to cítil jinak, bylo to opravdu jenom nedorozumění a tímto se Ti za to omlouvám.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » pon dub 21, 2008 10:05 am

......
Naposledy upravil(a) designer dne úte dub 22, 2008 2:13 am, celkem upraveno 1 x.
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » pon dub 21, 2008 6:57 pm

Jelikož Baharis projevil přání, nerozebírat tady rodinné vztahy, a nezabíhat do OFF Topiku, vyřešil jsem ( alespoň doufám) nedorozumění formou SZ designerovi, a dále zde nic nebudu rozebírat.
Jen poděkuji Bobesovi, že mě zastoupil :-D
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » pon dub 21, 2008 10:49 pm

Marinizácia manželky je predsa vždy o rodinných vsťahoch. Leda že by niekto mal manželku a nebol by s ňou rodina. Teda pokúšal by sa marinizovať manželku niekoho iného. :D
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » pon dub 21, 2008 11:14 pm

Manželka je vždycky cizí ženská a žádná rodina ! Jinak by to byl incest ! :mad:
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » pon dub 21, 2008 11:41 pm

Základom štátu je rodina, to je manželský zvezok muža a ženy a ich potomstvo. Ty si s toho marxizmu naozaj nič nepametáš? :lol: :lol: :lol:
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » pon dub 21, 2008 11:45 pm

:D No pokrevní příbuzný manželka není :D
S manželkou se rozvedeš, a je po příbuzenství :-) Cizí baba :-D
A kromě toho - praví marxisti tvrdili, že manželství je buržoazní přežitek, a nástroj k zotročení ženy :mad:
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Janík » úte dub 22, 2008 12:25 am

Příbuzenství nikdy nekončí :x zvláště u starších, zocelených ročníků vybavených znalostmi marxismu a porevolučním genderovým studiem. Vražedná kombinace. :( Zvláště při vrozené křehkosti mužů :cry:
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » úte dub 22, 2008 6:41 am

JAníku :D :D :D :D :D :D :D :D :D
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » úte dub 22, 2008 8:14 am

Halladine, tybrďo kde to ti praví marxisti píšou o tom přežitku, vypadá to že mám mezery.
jestli mě někdo spraží za OT, čekám v LAMPÁRNĚ. TAM SI TO VYŘÍDÍME!!! :whist: 8) :P

Opravuji tedy: halladine, který z pravověrných marxistů tvrdil vedle všeobecně známého "rodina - základ society a státu", že manželství je buržoazní přežitek?
Čekám u KÁVIČKY. :)
TEISTA
Naposledy upravil(a) teista dne úte dub 22, 2008 9:26 am, celkem upraveno 1 x.
vilma
moderátor
Reputace: 40

Příspěvekod vilma » úte dub 22, 2008 8:49 am

Nene, na kolektivismus jedinejch pravejch marxistů a jejich krize si stěžuj u KÁVIČKY,
na krize webové můžeš na LAMPÁRNĚ :D :D.

Když už píšu, halladine : popis marinizace naší rodiny včetně geneticky odlišného mangela-angela (tak si říká) je v plánu, ale nebude to hned. :cry:
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » úte dub 22, 2008 9:21 am

Dobrá dobrá milá Vilmo, leč o stěžování nemůže být ani řeči. Je mi známo, že se marxisti zmocnili naprosto všech světových názorů a nad jejich dialektikou zdravý rozum nevychází z úžasu. Proto mne halladinova zmínka o manželství jako buržoazním přežitku zaujala a beru ji jako návod, KDE a KDO na toto thema v kruzích kovaných marxistů vyjádřil svůj zralý názor.
Je totiž vývoj a historie lidského myšlení od časů, kdy člověk přestal žrát ze země a sousto své si pěkně rukou do úst podal, mojí parketou.

Proto výše mnou uvedené opravuji, v souladu s Tvými pokyny. Bylo by škoda odchýlit se od jemné gracie, se kterou janekz založil toto vlákno.
Je to tak OK?

teista

ó jistě, je to tu graciézní až zrak můj přechází.V.
Tomm
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Nálada fóra

Příspěvekod Tomm » úte dub 22, 2008 2:06 pm

Nejsem tu dlouho, spíše pozoruji, a jsem rád,m že toto fórum, stejně jako fórum na www. chorvatsko.cz je fórem o něčem, že se tu neobjevují nesmyslné rádopolitické šarvátky. Prosím, zůstaňme v duchu toho, že jsme lidé, kteří mají rádi plavbu a nechme rádobypolitikaření jiným fórům... Prosím.
Tomm
Pepa
moderátor
Reputace: 17

Re: Nálada fóra

Příspěvekod Pepa » úte dub 22, 2008 2:35 pm

Tomm píše:Nejsem tu dlouho, spíše pozoruji, a jsem rád,m že toto fórum, stejně jako fórum na www. chorvatsko.cz je fórem o něčem, že se tu neobjevují nesmyslné rádopolitické šarvátky. Prosím, zůstaňme v duchu toho, že jsme lidé, kteří mají rádi plavbu a nechme rádobypolitikaření jiným fórům... Prosím.
Tomm

Tome, protože tu, jak sám říkáš, nejsi dlouho, s čistým svědomím ti mohu na tvoji prosbu odpovědět, že politikaření se zde opravdu nevede a nadále tě ubezpečuji, že pkud se tu objeví v jakémkoli příspěvku jediná věta v tomto duchu, bude okamžitě a bez diskusí vymazán. Tyto tendence zde však rozhodně neočekáváme.
Pepa
Naposledy upravil(a) Pepa dne úte dub 22, 2008 4:20 pm, celkem upraveno 1 x.
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » úte dub 22, 2008 2:38 pm

Neboj Tomme, politikaření nebude.
teista

Tak Pepa byl rychlejší.
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » úte dub 22, 2008 3:44 pm

Když už se teista ptal :
“Manželství je buržoazní přežitek. Jedině nejistota s milenkou udrží revolučního ducha v pohotovosti", tvrdí Engels. Co ty o tom soudíš, Lenine?
Lenin No, nejlepší je mít manželku i milenku.
Manželka si myslí, že jsi u milenky, milenka si myslí, že jsi u manželky a ty můžeš být v knihovně a učit se, učit se, učit se.

:mad:
Vilmo, buď tak hodná, večer to smaž. :D
P.S myslím, že ani denis s tou první zmínkou o marxismu neměl v úmyslu nic jiného, než trochu humoru, a já také ne. Byla to jen narážka na tento hodně starý vtip.
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Janík » úte dub 22, 2008 3:49 pm

Dokonce si Tomme myslím, že Chrovaté,Řekové, Diův sourozenec Poseidón a další vládci moří se tetelí radostí, že hladinu brázdí tací duchové ušlechtilí, kteří nesednou na lep jen tak nějaké ideologii,majíce ve své výbavě bohatou historickou zkušenost. :)
vilma
moderátor
Reputace: 40

Příspěvekod vilma » úte dub 22, 2008 5:31 pm

halladin píše:Když už se teista ptal :
“Manželství je buržoazní přežitek. Jedině nejistota s milenkou udrží revolučního ducha v pohotovosti", tvrdí Engels. Co ty o tom soudíš, Lenine?
Lenin No, nejlepší je mít manželku i milenku.
Manželka si myslí, že jsi u milenky, milenka si myslí, že jsi u manželky a ty můžeš být v knihovně a učit se, učit se, učit se.
:mad:

Vilmo, buď tak hodná, večer to smaž. :D
P.S myslím, že ani denis s tou první zmínkou o marxismu neměl v úmyslu nic jiného, než trochu humoru, a já také ne. Byla to jen narážka na tento hodně starý vtip.

Halladine, Ty tomu topiku dáváš... :D Ale jelikož humor je vítán a už dlouho s úsměvem POD FOUSY studuji oslí můstky, kterými se vzorní uživatelé občas snaží udržet svoje příspěvky on the topik, tak bych pro Tebe měla řešení, spočívající v konverzi vtipu do ryze jachtařské roviny, týkající se, pravda, marinizace, jež se nikdy nepovede :

Manželství je buržoazní přežitek. Jedině nejistota s milenkou udrží jachtařského ducha v pohotovosti", tvrdí Engels. Co ty o tom soudíš, Lenine?
Lenin : No, nejlepší je mít manželku i milenku.
Manželka si myslí, že jsi u milenky, milenka si myslí, že jsi u manželky a ty můžeš být na lodi a jachtit si, jachtit si a jachtit si.
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » úte dub 22, 2008 5:41 pm

to Vilma a halladin: :thmbup:
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

taky názor

Příspěvekod pecho » stř dub 23, 2008 4:34 pm

jsem slyšel: někam s ženskou? Dvojnásobná útrata a poloviční zábava, jak kdo a jak kdy. Tu moji bych už na moře nevytáhl ani, jak se říká párem volů, byla se mnou, jak už jsem tu někde psal v r. 1969 s Olivínem a Achátem i přesto že dodnes neumí plavat, tenkrát jsme si v Pireu kupovali snubáky a dnes ji můžu ukazovat fotky jak to vypadá v loďkách to vybavení a ty pohodové plavby, vysvětlovat, že to je o něčem jiném, ale nedá se přesvědčit.
Zdraví Pecho
MaPa
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Re: taky názor

Příspěvekod MaPa » stř dub 23, 2008 9:49 pm

pecho píše: ... vysvětlovat, že to je o něčem jiném, ale nedá se přesvědčit.
Zdraví Pecho

Pravda je, že hned na začátku (asi pře 25-ti lety) jsme s manželkou po několika bezproblémových, klidných a pohodových vyjížďkách na Vranovské přehradě-se dostali do nepříjemné situace, kdy se povolil třmen píny a kormidlo tak nějak trochu víc neposlouchalo.
Od té doby je to úplně stejné jako u vás milý pecho :( .
Zdraví Pavel

Zpět na