Dalnicni znamka Slovinsko

Oblíbené způsoby dopravy na místo jachtingu, po vlastní ose, letecky, či jinak. Doporučení a tipy na cestu. A ještě něco-podělte se o náklady na cestu, využijte burzu kontaktů a tabulku Spolujízda.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

hrad66
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 8

Příspěvekod hrad66 » úte srp 02, 2011 3:34 pm

Cestu přes Lenart a Ptuj jsem absolvoval před 14-ti dny. Nájezd na čtyř proudovku za Ptují není zpoplatněn. Bez problémů cesta tam i zpět, v noci minimální provoz pokud nepočítám česká auta :D Není z čeho mít obavy. Přeju všem šťastnou cestu.
bosmen
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod bosmen » čtv srp 04, 2011 8:02 pm

mohu potvrdi naprosto žádný problém ;) a za ušetřené peníze super grilovačka :whist:
hula-m
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod hula-m » pát srp 05, 2011 1:22 pm

Chci se zeptat, zda někdo jel přes Slovinsko v poslední době trasou: Spiefel-Pesnica Pri Mariboru-Maribor-Ptuj. Mezi Pesnicí a mariborem se musí udělat taková klička po uzoučkech silničkách, aby se člověk vyhnul kruháku pod dálnicí a z Mariboru se jede po silnici č. 1 do Ptuje. Umím to z loňska zpaměti, takže bych se nerad učil něco nového zbytečně. Díky za info.
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Martin88 » pát srp 05, 2011 1:48 pm

hula-m píše:Chci se zeptat, zda někdo jel přes Slovinsko v poslední době trasou: Spiefel-Pesnica Pri Mariboru-Maribor-Ptuj. Mezi Pesnicí a mariborem se musí udělat taková klička po uzoučkech silničkách, aby se člověk vyhnul kruháku pod dálnicí a z Mariboru se jede po silnici č. 1 do Ptuje. Umím to z loňska zpaměti, takže bych se nerad učil něco nového zbytečně. Díky za info.

jel jsem tamtudy naposled před měsícem,jen tu kličku vynechávám a pro trochu napínavější cestu jezdím rovnou na Maribor :D dále pak na Ptuj
pivovarnik
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pivovarnik » úte srp 09, 2011 9:09 pm

Ahoj,pojedu od 5 září na týden do Hr,tak kdyby měl někdo na prodej Slo dálničku,dejte info prosím.
Děkuji
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Nové ceny na dálnicích 2012.

Příspěvekod tataS » čtv kvě 24, 2012 11:03 am

danda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod danda » čtv kvě 31, 2012 9:09 pm

Ahoj
Funguje i letos bezplatný nájezd na cestu do HR pri cestě přes Lenard a Ptuj?
Díky za aktuální info od někoho kdo už letos jel.
webholding
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Funguje

Příspěvekod webholding » čtv kvě 31, 2012 9:13 pm

ahoj, funguje. Na začátku května jsem tama jel a bez problémů
cz_pipa
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod cz_pipa » čtv kvě 31, 2012 9:21 pm

jeli jsme do chorvatska v dubnu a cesta kterou jsme jeli loni bez poplatku uz obsahovala ceduli ze se musi se znamkou...tak nevim..

poradi nekdo? taky tam jedem za necelej mesic opet a platit slovincum nesmyslny prachy se mi nechce
hula-m
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod hula-m » pon črc 30, 2012 10:59 am

Ahoj. Opět se ptám, jak letos funguje průjezd Slovinskem? Je možné za Ptuj najet na silnici č 9 směr Chorvatsko na konec dálnice pořád bez známky?
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » pon črc 30, 2012 11:39 am

Ahoj

28.5.2012 to možné bylo.
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon črc 30, 2012 12:00 pm

Jel jsem letos Slovinsko mimo dálnice jako spolujezdec několikrát a vždy v pohodě. Většinou jsme nastavovali navigaci na "Mimo placené úseky" a poctivě hlídali, jestli se neblížíme k značce, která placený úsek musí označovat. To důrazně doporučuji a musíš být v pohodě.
Zbiry
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod Zbiry » pon črc 30, 2012 12:26 pm

Já jel letos už třikrát a z jejich dálničních známek si asi začnu dělat sbírku!! :-( . Je fakt, že mě jejich vymakaný systém naučil oželet vždy sobotu! a jezdit v zpět v pátek v podvečer. Tak tak to pak vyjde. A placené mi dnes už přijdou takřka všechny úseky! :-(
HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Je to bez poplatku

Příspěvekod HoPrahok » pon črc 30, 2012 2:41 pm

Jeli jsem letos několikrát - před SLO odbočka na Gersdorf, dále na Mureck. Hranici překračuješ přes malý most a dále Lenart, Ptuj. Za Ptujem je ten diskutabilní nájezd na dálnici - ten cca 400 m úsek NENÍ ZPOPLATNĚN. Když se ale chceš kompletně vyhnout, tak platí, že vyjedeš na kruháči za Ptujem na Videm, Majšperk nebo Podlehnik /něco z toho tam je značeno/ a vyjedeš až na té okresce na CRO, daleko za dálnicí. V navigaci si nastav uzlové body, ve SLO vypni dálnice, mýto či placené úseky a musíš tam dojet. Zde je odkaz na Youtube, který je naprosto detailní. http://www.youtube.com/watch?v=67TR24gWSWU - jen si pročti komentáře a řiď se dle nich
matt
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod matt » stř srp 01, 2012 12:16 pm

ja jezdim uz nekolik let tradicne primo pres Maribor, a pak na Ptuj. V noci provoz nula. Az vecer dorazim,najdu podrobnej popis ;) Prijde mi to hned po dalnici nejrychlejsi. Kdyz sme to porovnavali, tak je rozdil 20-30minut
HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Dálnice

Příspěvekod HoPrahok » stř srp 01, 2012 1:37 pm

Matte, to je jasný, že dálnice je o něco rychlejší. Nicméně - za 14-denní plavbu bych platil 30 Euro za jejich měsíční dálniční známku a to mě prostě připadne z jejich strany nefér. Takže jedu klidně po okreskách a objedu dálnici. Je to samozřejmě v porovnání s cenou za loď a vše okolo ne podstatná částka, ale je to např. "vzdušné" za 2 dospělé lidi v CRO :-)
AdsBot [Google]

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř srp 01, 2012 2:49 pm

Já vždycky nakonec vyměknu. Na začátku cesty jsem rozhodnutý vyhnout se dálnici a těch 15E jim nedat. Jenže pak cesta hezky odsýpá a tak přeci nebudu kazit skvělý čas, nebo to naopak vázne a tak se mi nechce skluz ještě navyšovat okreskami. :(
Nadávám na drahotu, ale ne moc dlouho, po dálnici se jede hezky. :)

Letos jsem měl mnohem větší problém zaplatit na konci chorvatské dálnice po dvou hodinách popojíždění v koloně. Policajti jezdili sem a tam, ale bodejť by nás odklonili na prázdnou souběžnou okresku. To by si asi u majitele dálnice nezodpověděli. Klidně nás do té pasti nechali najet. V Čechách bych se hádal, tam jsem zaplatil 62 kun se skřípajícími zuby za tisíc přískoků na dálnici. :cry:

Příště při cestě domů sjedu z dálnice v půli mezi Karlovací a Zagrebem (vyhnu se pravidelné koloně na kasách u Zagrebu) a zrovna tak se vyhnu posledním kilometrům dálnice ke hranicím se Slovinskem a z dálnice sjedu v Krapini, nebo u Durmance. Na konci dálnice je málo kas a dopravní špičky tam nezvládají. Jsou to pěkné pasti!
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » stř srp 01, 2012 3:29 pm

Myslím, že frontám na Lučko směr Split - Zagreb se vyhneš zcela jednoduše placením kartou. Na tom platidle jsem teda ještě frontu neviděl. A na Durmanec sjíždím pravidelně pokud se vracím červenec -srpen v blbou dobu, minule v něděli po Cyrilovi a Husovi jsem ušetřil 1,5 hodiny.
AdsBot [Google]

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř srp 01, 2012 4:02 pm

Na placení kartou jsem spoléhal, jenže to stálo už 10km před rozdělením na bank card/cash. A kartou už asi platí kdekdo, protože to taky dost vázlo. Jo, ono jim to vlastně nějak moc nefungovalo. U každého automatu stál maník a dálniční karty do něj strkal a pořád vevnitř stojanu něco vypínal. Nás to načetlo asi až na 10-tý pokus. :shock:
Ušetřili jsme oproti cash asi 2 km kolony.
Jeli jsme z Podgory a na úrovni Karlovace jsme měli s vlekem průměrnou rychlost 87km/hod. Pak se to zaseklo u Zagrebu, za Durmancem a na SLO hranicích. Do Prahy jsme dojeli kvůli tomu oproti předpokladu o 4 hod. později.
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » čtv srp 02, 2012 8:06 am

Taky se mi už stalo, že mi to sežralo kartu na úseku Zagreb - Macelj (na zbytek už skoro 6 let používám ENC), navíc tu nejhodnotnější :( . Ale zmáčkl jsem čuplík, přišla paní, do něčeho hrábla a kartu mi dala zpátky. Od té doby jsem si pořídil předplacenou - nikam se nestrká a jen se přiloží ke čtečce. Navíc kdejaký úředník v bance nebo kdekoli jinde neví, že jsem tehdy a tehdy projížděl takové platidlo v Chorvatsku :) :)
HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Pro Macek0585

Příspěvekod HoPrahok » čtv srp 02, 2012 6:13 pm

Prosím Tě, jak to myslíš, že sjíždíš na Durmanec? Při směru z CRO jedeš mapou napravo od dálnice a připojíš se před hranic CRO-SLO nebo jedeš levou stranou na Hromec a Rogatec. Jakým přechodem potom překračuješ CRO-SLO hranici. Díky za odpověď, HoPrahok
lubo52
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lubo52 » stř kvě 15, 2013 9:06 am

Ahoj
nejel to někdo letos nájezd za Ptujem stále bez poplatku?
Diky
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » stř kvě 15, 2013 9:34 am

To Hoprahok - sorry, nevím, jestli už to není pozdě. Sjížděl jsem na Durmanec při cestě z Chorvatska, abych se vyhnul zácpě na posledním platidle před hranicí. Pak jsem je po staré klasické cetě na přechod Macelj a do fronty jsem se zařadil mezi mýtnicí a hranicí. :)
POZOR: letos je úsek staré cesty Durmanec - Macelj z důvodu opravy tunelu uzavřen, a jak jsem tak koukal, od března do května bez pokroku :( :( :( :(
Fitor
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Fitor » čtv čer 20, 2013 10:56 am

Nevíte někdo, jestli už je úsek staré cesty Durmanec - Macelj otevřený?
Dík
Fitor
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Fitor » úte črc 23, 2013 11:51 am

Nikdo tudy nezkoušel jet, nebo neví, kde to vyhledat?
Dík

Zpět na