Dalnicni znamka Slovinsko

Oblíbené způsoby dopravy na místo jachtingu, po vlastní ose, letecky, či jinak. Doporučení a tipy na cestu. A ještě něco-podělte se o náklady na cestu, využijte burzu kontaktů a tabulku Spolujízda.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Bilardos » čtv srp 07, 2008 9:48 am

Ludek píše:Doporucuji cestu pres Madarsko. Praha-Split je prakticky cela cesta po dalnici. Madari jiz prakticky celou dalnici zprovoznili. Chybi cca 10 km.
Je to delsi asi o 100 km nez klasicky pres Maribor, ale da se tak vyhnout problemum s dopravou kolem Mariboru a podobnym neprijemnostem treba s dalnicni znamkou.
Jel jsem to ted v cervenci.

Já se v Maďarsku vždy dálnici vyhnu po okrskách. Jak tam vychází ta dálnice?
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 156
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » čtv srp 07, 2008 10:05 am

Desetidenní asi 10€, čtyřdenní o prázdninách 6€, mimo 5€.
http://www.madarsko.cz/doprava/dalnice/
MiraR
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MiraR » čtv srp 07, 2008 11:36 am

Tomm píše:
MiraR píše:
Tomm píše:Přáteleé, je to důstojné fikslovat a podvádět s tou známkou?

Je důstojné chtít za 15 km dálnice částku 35,- EUR?

A uvědomuješ si, že Tě ona dálniční známka opravňuje užívat slovíinskou dáílniční síť celou po dobu 6 měsíců? Jwe důstojné myslet jen na těch 16 kilometrů a na ně tu věc zužovat? Ono je pradou že při cestě tam a zpět by vyšel 1 km na 1,33 E(přibližně), ale v tom případě je asi lepší jet přes Maďarsko. Nedůstojné mi připadáí ono podvádění, ono snímání jiýž nalepených známek, to podváděníčko...

Svět je plný podvodníků, asi bych přelepení nějaké dálniční známky neřešil jako závažný trestný přestupek. Nedůstojné to možná pro někoho je. Existuje nějaky pořekadlo hoď kamenem kdo jsi bez viny?
Ludek
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Ludek » čtv srp 07, 2008 12:04 pm

Baharis píše:Desetidenní asi 10€, čtyřdenní o prázdninách 6€, mimo 5€.
http://www.madarsko.cz/doprava/dalnice/

Asi tak nejak
Jezura
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod Jezura » čtv srp 07, 2008 12:16 pm

Jakej podvod? Za podvod bych povazoval namalovat si tu znamku na kopirce. Takhle si ji koupis a ze ji prehodis na jiny auto povazuju za regulerni - koupil sis pravo prujezdu jednim vozem a vic jich tam v danem okamziku na tu znamku nebude
Naopak povazuju za nemravne ze oni neumoznuji prendani znamky standardne.

A uprimne receno kvuli necelym deviti stovkam nejak nemam silu to dal resit. Stejne to nakonec asi zaplatim, pac v celkovem rozpoctu dovolene je to celkem nevyznamna polozka, ktera mi nestoji za rozcilovani. A slovince celkem chapu - jezdime pres ne, nic jim tam nenechame, smdime jim pod nos, bourame....
a ja je mam celkem rad - dvakrat jsem tam byl na prodlouzeny vikend, predloni jsem tam pobyval pul roku pracovne a Lasko je dobry pivo. Kupuju si ho po ceste na lod radsi nez zuniverzalnena sizena ceska kdysipiva
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » čtv srp 07, 2008 12:32 pm

MiraR píše:Existuje nějaky pořekadlo hoď kamenem kdo jsi bez viny?
Pořekadlo... :D :lol: :lool:
Není to bajka? Nebo pověst? Že já neznaboh nechodil do náboženství.

Něco takového bylo prý kdysi dávno vyřčeno. Ale hodně dávno a už to neplatí. Osvědčila se prý úplně opačná praxe. Tak bych to zařadil do pohádek.
AdsBot [Google]

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv srp 07, 2008 4:38 pm

pecho píše:Takže jestli tomu dobře rozumím, jeli jste na kruháči rovně nahoru přes dvoje koleje až jste přijeli na čáru k semaforům a tam jste to uhnuli nahoru na nájezd, ale chtělo to jet rovně, podjet ji a přijet cestou co je pro kamiony? Zdraví Pecho

Ano, když se jede od Mariboru do ČR, tak na kruhovém objezdu pod kopcem za městem se jede rovně na silnici č.437. Po této 437 se musí přejet hranice a pak se teprve napojit na rakouskou dálnici na jejich území. Poslední kousek slovinské dálnice se podjíždí, nenapojivat se na něj viz. já výše!
Když se jede od ČR, je třeba sjet na rakouské straně z dálnice exitem 228 Spielfeld. Po sjezdu je kruhák na kterém doleva a pak už stále víceméně rovně po 437 do Slovinska a dále rovně podjet dálnici a pokračovat po 437 až do Mariboru.

Tady to je vidět, akorát neplatí konec té červené dálnice na Slovinské straně, ve skutečnosti ta čerevená vede až ke hranici:
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8& ... 11237&z=14
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Bilardos » ned říj 19, 2008 9:36 am

Je skoro po sezoně a tak mě zajímá, jak jste to objížděli? (nějaké ty poznatky z praxe)
zdendaSzER
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod zdendaSzER » ned říj 19, 2008 10:48 am

Jelikož do CRO jezdím hodně často a většinou sám, dávám si velký pozor na dopravní situaci v zemích, které projíždím /info z netu../
Všechny cesty jedzím přes den a to od času jízdy 8 hod až 10 hodin z Jihlavy do Kremiku.

Dálnice ve Slovinsku je super, a musí to být radost pro motoristy, a né námět jak zas něco ojebat a zase neplatit.
To vám nestačí ta pověst na Jadranu??

Jednou jsem taky potkal jednoho horlivého Čecha, křičel na mne ve Slovinsku něco o jachtě, dopravě a jak se dá dálnice objet abych neplatil. Nechápu jak člověk který tam jezdí často, je jachtař a nezaplatí 55 éček za průjezd a v půlce trasy valí po okrskách..
Jinak se opravdu přikláním k cestě přes papriky /HU/, rovina, neměří se, a když jo tak mne raději pustili, vybírají jen místňáky..
Cesta přes Brno, Bratislavu, Maďarsko -Goričan hned na dálnic v Chorvat je opravdu LU XU SNÍ!!!
zdendaSzER
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod zdendaSzER » ned říj 19, 2008 11:04 am

alffa píše:
tataS píše:Jednou mi stačilo Bibione! Aby to stálo za to, tak bych musel až dolu na Sicilii a to je 2t km a jsem na tom s poplatky za dálnici
hůž než do GR a ten horor už pro mě není. Znám to když jsem tam jezdil služebně.

Když někdo zná jenom Bibione!, tak to je každá rada těžká.
Jinak po dálnicích, tam jezdit nemusíš. To je jenom na tobě.
Pokud jsi tam jezdil tak často služebně (jak píšeš), tak to musíš vědět.
Taky nemusíš až na Sicílii (i když je tam krásně).

Navrhuji SAN BENEDETO DELA TRONTE. Je to asi uprostřed boty. Krása.
Ubytování doporučuji 13 Km nahoru do hor, RIPATRANSONE hotel PICENO
Tel: 0735 9418 (ten tel. nevím jestli ještě platí).

Levný hotel, velice dobře vaří. Hlavně je to v horách, tak se tam dá v noci i spát.
Jó, a výhled jako z letadla. Vono je to fakt 13km furt do kopce. ;)
alffa
:good:
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Čau Affo,
když už jseš takovej čestnej a zásadovej, což pokaždé dokazuješ svým panáčkem s rejžákem v mém příspěvku, tak mi můžeš PROSÍM vysvětlit, co má společného z Tvůj výše citovaný příspěvek v linku Dálniční známka Slovinsko????? :? :? :?

Sorry, ale já to fakt nepochopil.. :cry:

Jinak je to jistě zajímavý příspěvek, i z jachtařského hlediska /13km furt do kopce/ chlape, ty jsi mne pobavil, zítra se stavím do BRANDÝSKU, ZVU TĚ NA JEDNO!!! :lol: :lol: :lol:
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » ned říj 19, 2008 12:33 pm

zdendaSzER píše:Dálnice ve Slovinsku je super, a musí to být radost pro motoristy, a né námět jak zas něco ojebat a zase neplatit.
To vám nestačí ta pověst na Jadranu??
Můžeš si mudrovat a moralizovat jak chceš. Pro mě je stav, kdy jsme nuceni za pár km platit nekřesťanské peníze, nemorální. Slovinsko je snad jediná země v Evropě, kde jsou motoristé nuceni kupovat nejméně půlroční známky. Je spousta jachtařů, kteří tam jedou jednou za rok...

Ať mě dají, tak jak to je běžné, možnost koupit týdenní - desetidenní známku a nebudem se o tom bavit. Zatím si vyprošuji podsouvat uživatelům, že ten kdo objíždí slovinskou dálnici, je nemorální.
AdsBot [Google]

Příspěvekod AdsBot [Google] » ned říj 19, 2008 1:03 pm

Myslím, že poplatky za dálnici ve slovinsku jsou opravdu přemrštěné. Několik desítek euro za průjezd zemí kde vlastně větší (časově delší) část ani nejedete po dálnici, ale rozdrbané okresce, jsou nekřesťanské peníze. :x
Nevím co Slovince k tomuto kroku vedlo, ale řekl bych že vítr vane od strany moře. Slovinci se snaží komplikovat cestu do Chorvatska (nestaví dálnici, zavedli poplatky, platí se i za část ulice v Mariboru) kvůli volnému přístupu k moři, který jim Chorvati vzali rybolovnou zónou. Momentálně buď platit a nebo přes maďary.

To Zdenek Sustak: Máš problémy s myší nebo parkinsona?? :) Myslím, že není potřeba plnit řádky smajlíkama, každý rozumí i jednomu. ;) Tady to není Xchat.
mikiviki
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mikiviki » ned říj 19, 2008 1:19 pm

:D
[mod="Baharis"]Dovolím si upozornit na pravidlo č. 12 z Pravidel tohoto fóra. :evil: [/mod]
zdendaSzER
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod zdendaSzER » ned říj 19, 2008 3:57 pm

:D :D :D
Baharisisisi: můžeš si mudrovat a moralizovat jak chceš.
Pro mě je stav, kdy jsme nuceni za pár km k moři! platit přiměřené peníze, je normální.
Slovinsko není jediná země v Evropě, kde jsou motoristé nuceni kupovat nejméně půlroční známky, viz např. při cestě za lyžovačkou do Francie - Švý Carsko.
Jinak je spousta jachtařů, kteří přes SLO jedou několikrát za sezónu...
Buďme rádi za vstřícný krok od Slovinců, ti co jezdí na noc určo toto zrychlení přívítali!

Zatím si nevyprošuji podsouvat uživatelům, že ten kdo objíždí slovinskou dálnici, je nemorální.
Páč jsem to slovo v minulém příspěvku nepoužil...nebo jo??! :roll: :roll: :roll:

/ 55:6 měsíců=9,19 EUR, 55:5=11 EUR, 55:4=13,75 EUR, 55:3=18,33 EUR, 55:2=22,5EUR /

/9,19:4 osoby v autě =2,29 EUR, 11:4= 2,75EUR, 13,75:4=3,43, 18,33:4=4,58, 22,5:4=5,62/

2,29= veliko /někde jen malo/ točeno Karlovačko,
2,75= veliko točeno Karlovačko
3,43= veliko točeno Karlovačko s 4kuna pro konobara
4,58= malo i veliko točeno Karlovačko
5,56= dve veliko točeno Karlovačko

Máš pravdu Baharisi, za časové zkrácení a bezpečnost to vůůůbec nestojí, musím s Tebou fakt souhlasit! :lol: :lol: :lol:
Ale až na ten argument, že jedu jednou za rok na jachtu, tak je to pro mne určitě svátek a 2 piva mne nezabijí...
Protože budu o to dřív na mole obdivovat "svůj" týdenní domov.

Má to ale i obrácený efekt, když tam přijedu dřív, vypiju víc Kalovačka,
Sakra fakt se to prodražuje...

Co si ti Slovinci vůbec myslí?? :? :? :?

Uděláme blokádu!!! NE, REFERENDUM! :good: :good: :good:
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » ned říj 19, 2008 4:16 pm

No, ony poplatky samotné snad přemrštěné nejsou. Pokud někdo bude jezdit často a využívat větší úseky, vem to čert.
Za nemorální považuji, pokud mě někdo nutí koupit si paletu Tatranek, pokud chci jen jednu. Prostě pro transfer přes zemi většina evropských států (jestli né všechny) má alternativu. Buď mítné, nebo známku krátkodobou.

Já teda ještě ani nekupoval, ani neobjížděl. Svou rodinnou cestu jsem zvládnul před úpravou, pak byly jiné lokality a pokud jsem jel s posádkami na HR, tak ta "má" známku měla. Druhá posádka neměla, kudy jela nevím, jen že se na nějakém kruháku od nás odpoutala jiným sjezdem a když jsme zastavili na Rosenbergu, dojeli ani né 5 min po nás.

Už jsem to dopsal a vidím, že Zdenda reaguje. Proto doplním. Ale ono vůbec nejde o to jestli to jsou dvě piva, nebo tři. Jde o to, že každý rozumný člověk je ochoten zaplatit za odpovídající službu odpovídající peníze. To je snad normální. Pokud ze mě někdo tahá víc, tak se začnu jaksi šprajcovat a hledat jiné cesty.
A v mé první reakci jsem se prostě lidí kteří smýšlí podobně zastal. Že je (nás) není třeba odsuzovat. Jsme ochotni platit za odpovídající služby. Ale mě osobně jde spíš o princip...
zdendaSzER
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod zdendaSzER » ned říj 19, 2008 4:45 pm

Baharisi:

je jasné že se to pár lidem nelíbí, zvlášť když jsme před Mariborem platili Marku, pak 0.75 EUR a pak se zvedne cena za tranzit na 55 EUR.
Ale když si vzpomenu za dlouhé kolony, kolony, kolony a kolony a hlavně nebezpečné úseky, zatáčky kamióny a pár bláznů co tam předjížděli a zařazovali se pak před auto na poslední chvilku.. atd, atd atd..

Ty moc dobře víš o čem je zde řeč.

Cesta k moři po dálnici je super a že je to za 55 EUR není důsledek toho že by se Slovinci mstili za svůj nucený tranzit, a malé využití svého pobřeží, ale že museli zainvestovat z vlastního /ne jak u kolegů v CRO když jim to stavěli amíci/ a chtějí své peníze co nejdříve zpět.
Normální obchod - zaplatím a pak chci co nejdříve návratnost.

Já v tom vidím jedinné - bezpečnost při cestě na dovolenou. Nehledě na zrychlení a pohodlné cestování..

Spíš bych zavedl nové téma a to "Zvýšení poplatků na dálnici v Chorvatsku po zprovoznění odbou tubusů Malá Kapela a Sv. Rok v r. 2009.
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » ned říj 19, 2008 5:08 pm

zdendaSzER píše: Čau Affo,
když už jseš takovej čestnej a zásadovej, což pokaždé dokazuješ svým panáčkem s rejžákem v mém příspěvku,

Máš-li námitky proti práci administrátora, máme na to speciální tpoic: LAMPÁRNA
Pokus se tam. Sem to nepatří. :!:

tak mi můžeš PROSÍM vysvětlit, co má společného z Tvůj výše citovaný příspěvek v linku Dálniční známka Slovinsko?????

Souvislost má přesně stejnou jako tato tvoje část příspěvku:

Jinak se opravdu přikláním k cestě přes papriky /HU/, rovina, neměří se, a když jo tak mne raději pustili, vybírají jen místňáky..

Ty doporučuješ vyhnout se Slovinsku přes Maďarsko, já doporučuji vyhnout se Slovinsku i HR a jet do Itálie.

Sorry, ale já to fakt nepochopil..

Nevadí. Ani to od Tebe nebylo očekáváno. :D
Ty máš v HR své komerční zájmy. Není divu že se tam snažíš lidi dotlačit i kdyby to mělo být přes Turecko.
Já tam žádné zájmy nemám. Mohu si tedy dovolit svobodně radit: NEJEZDĚTE TAM.
To je celý rozdíl mezi námi.

Jednou jsem taky potkal jednoho horlivého Čecha, křičel na mne ve Slovinsku něco o jachtě, dopravě a jak se dá dálnice objet abych neplatil. Nechápu jak člověk který tam jezdí často, je jachtař a nezaplatí 55 éček za průjezd a v půlce trasy valí po okrskách..

To opět souvisí s tvou obchodní aktivitou v HR.
Pokud tam pojedeš v sezóně 10x, tak je těch 55 éček, za 300 Km, je dejme tomu přiměřených. :?
Pokud tam ale jede někdo jednou na dovolenou, pak je těch 55 éček za 30 Km (tam a zpět), zjevnou ZLODĚJNOU. :!:
Navíc ; Ty si ty náklady na známku, vzhledem k svému podnikání, odepíšeš z daní. (Předpokládám že je poctivě platíš). :? To pro jednorázového turistu ale neplatí. Jemu tedy nezbude než se takové nehorázné zlodějně bránit. Třeba tím objetím toho kousíčku „dálnice“ :D (Od slova DALEKO=15 Km ) :D
nebo tam halt NEJEZDIT.
Tvoje MORALIZOVÁNÍ, jak že jsou ti Češi nečestní, :shock: když se snaží objetím
15 km, ušetřit 55 éček=1 700 Kč, mě přijde víc než směšné.

Jinak je to jistě zajímavý příspěvek, i z jachtařského hlediska /13km furt do kopce/ chlape, ty jsi mne pobavil

Jachtaři netráví celý život jen na vodě.
Proto jsem se podělil o svou zkušenost. Možná toho někdo využije. Nebo taky ne.
Uznávám, že pro tebe, co jsi ještě nikdy neopustil loď a nevystoupil na pevnou zem, je tato informace bezpředmětná.
Tato informace také nebyla směřována Tobě.
Byla to reakce na „tatuS“. Stěžoval si na Bibione (nedivím se mu). :)
Pokud někdo přistane u Stromboli, také mu nevyčítáme, že vystoupí na vrchol kráteru.
Ano, je to do kopce a je to nejachtařské. Navíc tam není ani ten hotel s chladnou nocí, co by se tam dal strávit romantický čas, se svou, nebo cizí ženou.

zítra se stavím do BRANDÝSKU, ZVU TĚ NA JEDNO!!!

Klidně se zastav. Brandýsek je jen adresa mého trvalého pobytu. Nikoliv místo mého výskytu.
Zítra budu průběžně na Kladně, v Řevnicích a v Praze.
Pokud chceš někoho soukromě pozvat „na jedno“, použij SZ, nebo email.
Bohužel, u mě je to ale tak, že „na jedno“, chodím pouze s přáteli.
Teď bych mněl napsat: „je mě líto“. Ale není.
Prubni to na někoho jiného. Třeba Ti na to skočí. :D
alffa
Naposledy upravil(a) alffa dne ned říj 19, 2008 7:07 pm, celkem upraveno 1 x.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » ned říj 19, 2008 5:23 pm

Promiň Zdendo, ale ty kolony tam jsou v sezonu údajně pořád. Vždyď přes celé Slovinsko je kolem 65 km. Ten krátký úsek dálnice to moc neřeší. Jó, až udělají celý průtah S-J, to bude jiná.
Chorvati ať to udělali jak to udělali, nemyslím si že jim někdo něco dal zadarmo, ti to vyřešili radikálně. A tam vidím obrovské zlepšení. Vím o čem píšeš. Karlovac - Plitvice nebylo problém jet 3-4 hodiny.

Takže. Je to diskuse v podstatě o ničem, já končím. Navrhuji, aby se každý rozmyslel a svobodně rozhodl, kudy jet. Já osobně se necítím oprávněný někoho za tu či onu variantu kritizovat. Někdo jiný ano?
Bilardos se slušně zeptal na zkušenosti z "obchvatu" dálnice a toho tématu bych se držel.

Zopakuji: Pokud někdo má poznatky, sem s nimi. A konstruktivně prosím...
AdsBot [Google]

Příspěvekod AdsBot [Google] » ned říj 19, 2008 7:31 pm

Hrdě se hlásím mezi ty údajně nemorální, co odmítají zaplatit neodpovídající cenu za tři desítky kilometrů dálnice. Klindě se překodrcám přes těch jen o pár kilometrů okresky více, kór když pak po nich musím jet celý zbytek Slovinska (a v té další časti jsou ještě horší). Těch pár euro bych měl, ale za tuto "službu" je nejsem ochoten dát.
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14

Příspěvekod Sullaco » pon říj 20, 2008 11:13 am

Když jsem jel letos do HR, s platbou ve Slovinsku jsem se smířil, páč jak už tu někdo někde psal, v celkovém rozpočtu na dovolenou to byla minimální položka. Nicméně po té, co jsem jel po nějaké okresce, kde i v noci to byla samá kolona autobusů a kamionů, kde pro díry v silnici jsem měl pocit, že mi loď spadne z vleku, tak příště jim akorát tak nakašlu !!! Až pojedu po pěkné dálnici, neřeknu ani popel. Zatím budu ten nemorální. A rád!
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod simon » pon říj 20, 2008 11:23 am

neni jedno jestli te oskube "uz" slovinec nebo "az" chorvat? ;)
JirkaK
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Objížďka slovinské dálnice

Příspěvekod JirkaK » pon říj 20, 2008 11:39 am

My jsme objížděli poslední srpnový týden po trase "a la Bilardos" = z webu motorkáři.cz. Naprostá pohoda, silnice ve slušném stavu a téměř prázdná oběma směry, značení přesně dle webu, časová ztráta proti minidálnici max. 10 minut.
V názoru na mravnost či nemravnost jsem věrným odchovancem Baharise: až postaví dálnici přes Slovinsko a nebudu se muset trmácet od vesnice k vesnici a mezi nimi ještě staveništěm, rád jim zaplatím. Za dosavadní stav ale ne. Pokud pro někoho pracuji a chci po něm peníze, dostanu je taky za hotové dílo a ne za nedodělaný polotovar.
Prosím první jarní nedočkavce o info o aktuální situaci před sezonou 2009!!!
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Maďarsko?

Příspěvekod wasserwolf » stř led 21, 2009 6:00 am

Už je to tu zase. Tolikrát jsem se zařekl, že k těm vydřiduchům už nepojedu... Nebyl jsem tam asi 4 roky. Zkusil jsem Holandsko, Polsko, Itálii. Vše s 2,5 t starým motorákem na kouli. Nedá mi to. Zase mě to táhne na Murter, přesto že vím, že mě ti zloději z mé hlouposti jet k nim zase budou úspěšně léčit hned od prvního dne. Co se dá dělat. S dětma a při chození do práce snad ani jiné východisko není. Jel bych do Karibiku, Panamu, nebo kus po Atlantiku, fakt moc rád, ale okolnosti a možná už i pohodlí mě to už asi nikdy nedovolí. A tak jsem zde. Do Jugoslávie jsem jel poprvé jako 3 letý kluk před 40ti lety. Tehdy stál benzín 2,50 a tam u nich nebyly skoro žádný kempy. Byla to divočina a paráda. Od té doby jsem tam byl už nesčetněkrát. Stále se zdražovalo, ale do války to bylo tak nějak úměrné i cenovému vývoji u nás. Poslední dobou mám ale pocit (asi nebudu sám), že dnes již Chorvaté a Slovinci tak nějak zblbli. Obecně jsou nepřátelští, arogantní, hladoví a i ke svému moři jsou maceští. Proto i já přemýšlím o tom, jak jim zbytečně neplatit přemrštěné částky. A nepřipadám si jako lump, proč? S Patrolem a lodí stejně nejedu víc než 90. Provozně je jedno zda jedu po dálnici za 1kuna/1km, nebo po rychlosilnici zdarma. Platit se mi zákonitě nechce.
Když se kouknu na Google mapy, tak to opravdu (z Liberce) přes Bratislavu a Maďarsko nevypadá o moc dál. Jen mi po Maďarsku tak trochu chybí ta dálnice, co o ní kde kdo píše. Vidím ji jen na Budapest a to je celkem oklika. Jak se tedy jede z Blavy do Zagrebu, má s tím někdo zkušenost? Na oplátku mám zkušenosti z cest výše jmenovaných, pokud by měl někdo zájem.
Ahoj Pepik.
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod jirkaM » stř led 21, 2009 7:05 am

to: wasserwolf

Nesouhlasim. Mozna se mi taky nelibi ceny za pouziti treba mestskeho mola, ale na druhou stranu, byt to molo moje, jeste bych je zvednul, vzdyt tam je skoro porad plno - vem si treba molo v Primostenu - kdyby zvedli ceny o 50%, stejne tam lidi budou. Je to podnikani, jako kazde jine. Proste tak to je.
A jestli se ti zdaji Chorvati nepratelsti a tak dal, jak vsechno pises - to jsi mel asi velikou smulu, ale spise si mel zavrene oci!
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » stř led 21, 2009 7:49 am

Slovenskú dialničnú máš? Alebo chceš ísť po starej ceste z Břeclavy? Z Bratislavy ideš na Mosonmagyarávár /Mošoňmaďarovár/ je to smer GIOR. Chodím cez mesto lebo neviem či je tam ten kúsok dialnice bezplatný, alebo nie. Úsek Bratislava-Mošoň je bez poplatku. Je to cesta E65, ďalej Czorna, Szombately, Kormend, Redics a Slovinská Lendava. Prejazd cez Slovinsko bol zadarmo, teraz tam spravili rýchlocestu, neviem či sa za to platí.
Maďari majú cesty dosť rozbité a velmi vela obmedzení rýchlosti, často na 50 km/hod, cez dediny 30. Takže na Chorvatsku dialnicu sa vyslovene teším. Úsek Varaždín-Karlovac je jazda mimo dialnicu smrť. A keď už na nej som, tak sa mi zliezť z nej už nechce. :) Ale s Karlovacu na Plitvičke to je dobré, ale predpokladám že spotreba tam bude o vela vyššia. Myslím že sa to bude rovnať dialničnému poplatku. :?

Zpět na