"lodní software" fungující i na PDA

Vše o spojeni VHF, GPS, GSM, UMTS atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Libor
bez hodnocení
Reputace: 83
Kontaktovat uživatele:

"lodní software" fungující i na PDA

Příspěvekod Libor » úte dub 08, 2008 11:14 pm

KZV píše:.....
Počítače jsou mé druhé hobby i částečně má obživa. V lodi mám zabudované PC s dotykovou obrazovkou a ve spolupráci s kamarádem jsem vytvořil "lodní software" fungující i na PDA. Na mapě se zobrazuje poloha lodi, rychlost okamžitá, průměrná a překonaná vzdálenost za den. Dále spotřeba paliva okamžitá, průměrná a odhad zbytku paliva v nádrži. Dotykem tlačítek na obrazovce se dají ovládat různé přístroje (houkačka, světla atd.) a indikovat jejich stav.
Až bude fórum pro všechny, zkusím vytvořit popis hardware a zpřístupním k němu výše uvedený program.

Všem Vám přeju šťastnou plavbu

Vítek

Vítku změnilo se něco na této věci? Pracuješ na tom ještě? Jak to vypadá?
KZV
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod KZV » čtv dub 10, 2008 12:40 am

Program funguje v pohodě jak jsem psal. I když se objevily drobné problémy, např. s měřením spotřeby. Zasekává se mi průtokoměr, vlivem paliva totiž "nabobtná" uložení vnitřní hřídelky (plast), přestože dle specifikace výrobce by měl být mechanizmus k benzínu odolný. Navíc při mé spotřebě paliva (Honda 10k 1L/hod.) není jednoduché najít vhodnou náhradu, asi použiji jiný princip měření. Dále se objevily na portále LAVDIS volně ke stažení mapy Labe a Vltavy ve formátu InlandECDIS. Tak to nějak řeším... Jinak můj program používá jako mapový podklad zkalibrované jpg obrazy-mapy. Přes zimu jsem lehce přestavěl lodičku a 1. května chci být na vodě, tak mám teď fofr, ale už kočím nátěry. Pak budu pokračovat na programu.

Ahooj Vítek

Zpět na