Viněta - poplatek

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Viněta - poplatek

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát lis 11, 2005 2:54 pm

Mám nafukovací člun délky do 4m, motor 5 HP. Potřebuji pro vydání viněty průkaz vůdce malého plavidla?
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát lis 11, 2005 2:56 pm

12.června jsem na HTZ (Chorvatské turistické sdru?ení http://www.htz.cz/) poslal následující dotaz:

Vazeni,
Mam na Vas dotaz ohledne Poplatek za bezpečnost plavby (Naknada za sigurnost plovidbe):
Na serveru www.ihvar.cz diskutujeme o výkladu tohoto zákona.

Pokud je to ve Vasich silách, prosím uvedte nas "DO OBRAZU"

Osobne jsem to pochopil tak, ze kdy? mam gumový clun o délce 2,85 metru ale motor 3,7 kW tak bych nemel platit NIC
Vysvetlete mi prosim princip kombinace DELKA / VYKON MOTORU.
Děkuji

Dnes jsem obdr?el následující odpověď: (kupodivu formou dopisu) :-)
Přesná citace:

více méně jste pochopil správně, ?e za gumový člun va?eho kalibru nebudete platit, proto?e v Čechách se tato plavidla neregistrují, tudí? k nim nemáte ?ádné doklady a tam (v HR) přihla?ují pouze plavidla s technickým a registračním průkazem. Diskuze kolem gumových člunů se ji? vedou třetím rokem, proto?e tam s nimi jezdí vlastně pouze Če?i. Vá? člun je sice del?í ne? 2,5 metru, ale nemá ?ádnou identitu a tak to nechte být. Zasílám Vám i nejnověj?í Příručku pro jachtaře, kde je sazebník dle délky a síly motoru v kilowatech a s ním spojená přihla?ovací povinnost. Přeji krásnou dovolenou a zdravím
Helena Jajacová


Mirek
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát lis 11, 2005 2:58 pm

jdi na www.lode.cz -odkaz časopisRé /na horní li?tě/ najdi Legislativa
tam ma? podrobný překlad.Pokud nemá? mez.registraci / ČR není potřeba/kontrolu provede mistní kapitanát ,vinětu potřebuje?
Uživatelský avatar
Standa*
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 82
Registrován: sob lis 12, 2005 8:46 pm
Reputace: 0
Bydliště: Bilina

Příspěvekod Standa* » stř lis 23, 2005 8:19 pm

viněta ano ne ???
Kdy? jsem platil letos za vinětu u mojí lodě tak jsme se daly se ?éfem kapitanátu do hovoru a ten tvrdil ?e pokud se překročí jedna hodnota u lodě s motorem to znamená loď má motor je jedno jakej třeba 2HP ale je del?í jak 2,5M tak se platí.
Kdy? jsem mu oponoval ?e lodě mají v ČR registraci od 4kW a délky tu?ím 3m teď nevím, tudí? nebude mít osvědčení tak hned uvedl ?e Italové mají registrace lodí a? od 7m a výkonu XX a také platí za lodě bez registrace.
Je to prý ?patné ale on si to nevymyslel otázkou je kontrola takových člunů kdy? na něj nasednou 2 lidi tak není pomalu vidět na moři.
Kolem jednoho takového jsem projí?děl a přes moje ubrání rychlosti a vybočení do strany se málem převrhl.
Jde kolikrát a? o strach na čem se Če?i v HR pou?tějí do zátok ahoj Standa.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř lis 23, 2005 9:04 pm

Mohu do puntíku potvrdit. Toto téma němci ve fóru probírají neustále dokola (asi je to víc prudí, na?inec zaplat a pak si někde zanadává). Musí se platit při překročení jednoho i bez registrace "člunu". Chorvati jsou mistři světa ve vybírání poplatků z čehokoliv. Je to policejní stát. Stačí si v?ímat kolik je vidět policajtů na počet obyvatel a stát je musí nějak ?ivit. Jinak je pravda, ?e če?i nám nejlep?í jméno v Chorvatsku nedělají. I kdy? jako v?ude jsou lidé dobří a ?patní (alespoň tak si je dělím já). A bohu?el těch "pár" jedinců je více vidět.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Od 1.1.2005 novinka na Jadranu - viněta

Příspěvekod Libor » čtv lis 24, 2005 8:39 am

Vláda Chorvatské republiky vydala nařízení, podle něho? zahraniční sportovní a rekreační plavidla, plující od 1. 1. 2005 v chorvatských vodách, musejí mít vinětu (chorv.: vinjeta), tj. nálepku a ověřený seznam osob, které budou nalézat na plavidle při plavbě v chorvatských vodách během platnosti viněty. Viněta platí rok ode dne vydání a musí být umístěna na viditelném místě na plavidle. Vinětu nemusí mít plavidlo na vesla, stejně tak i plavidlo, jeho? délka je men?í ne? 2,5 metru nebo má výkon motoru men?í ne? 5kW. Osvobozeny jsou také lodě, které se účastní sportovních soutě?í a veletrhů.

Seznam osob obsahuje údaje o v?ech osobách, které budou na lodi pobývat v průběhu jednoho roku, včetně druhu a čísla dokladu o jejich toto?nosti (cestovní pas nebo jiný platný identifikační průkaz). Počet osob na seznamu mů?e být maximálně dvakrát vy??í ne? kapacita dané lodi. Jinými slovy to znamená, ?e v případě např. desetimístné jachty lze zapsat pouze dvacet osob, které pak budou moci v průběhu jednoho roku na jachtě pobývat.

Seznam potvrzuje a vinětu vydává příslu?ný kapitanát (Lučka kapetanija) nebo jeho pobočka, kde velitel plavidla ohlásil svůj příjezd do chorvatských vod, a kde také zaplatil v?echny dosud předepsané poplatky spojené s přihlá?ením plavidla k plavbě v chorvatských vodách. Viněta je tedy dokladem o přihlá?ení plavidla, o splnění podmínek pro plavbu v chorvatských vodách a o zaplacení předepsaných poplatků. Je třeba dodat, ?e při ka?dém příjezdu kapitanát potvrzuje také seznam skutečné posádky a cestujícíh, který ověřuje podle předlo?ených pasů, a porovnává ho s vý?e uvedeným seznamem přihlá?ených osob.

Poplatek za bezpečnost plavby (Naknada za sigurnost plovidbe):

za čluny

do 2,5 m délky s výkonem motoru nad 5 kW 140 kun
od 2,5 m do 4 m 210 kun
od 4 m do 5 m 280 kun
od 5 m do 6 m 350 kun
od 6 m do 7 m 525 kun
od 7 m do 8 m 630 kun
od 8 m do 9 m 735 kun
od 9 m do 10 m 840 kun
od 10 m do 11 m 945 kun
od 11 m do 12 m 050 kun


za jachty

od 12 m do 15 m délky 1 225 kun
od 15 m do 20 m 1 400 kun
od 20 m do 30 m 1 575 kun
nad 30 m 1 750 kun


Uvedené částky se sni?ují o 10 % při ka?dé dal?í vydané vinětě, nanejvý? v?ak o 50 % původní částky. Sni?ují se i těm zahraničním jachtám a člunům, které se ji? přihlásily u některého přístavního kapitanátu nebo jeho pobočky při příjezdu do chorvatských vod bezprostředně předtím, ne? nebylo platnosti uvedené nařízení.

Počínaje sezónou 2005 mohou cizinci přihlásit svá plavidla i vyplnit seznam osob, které budou v průběhu roku na plavidle pobývat, té? prostřednictvím internetu. Chorvatské kapitanáty a jejich pobočky jsou vzájemně elektronicky propojeny; pou?ití internetu výrazně zrychlí a zjednodu?í předepsané formality.

Dodr?ování uvedeného nařízení budou příslu?né chorvatské orgány soustavně sledovat a kontrolovat; při nedodr?ení vyplývajících povinností budou tyto orgány postupovat podle příslu?ných předpisů.

Vydané nařízení má zamezit černému charteru, tj. nepovolené přepravě osob na zahraničních plavidlech, která pobývají v chorvatských teritoriálních vodách a nemají registraci pro přepravu osob. Zahraniční plavidla, která chtějí provozovat pronájem, musejí být od 1. 1. 2005 registrována výhradně v Chorvatské republice. Plavidla, která jsou registrována v kterékoli jiné zemi, nesmějí charter provozovat.

Po třech měsících platnosti těchto předpisů dochází ke změně a doplnění některých ustanovení Nařízení o podmínkách pro vstup a pobyt zahraničních jachet a lodí určených sportovní a rekreační účely ve vnitřních mořských vodách a v teritoriálním moři Chorvatské republiky. Tato nová úprava ve?la v platnost dne 16.3.2005.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Změna nových chorvatských předpisů

Příspěvekod Libor » čtv lis 24, 2005 8:42 am

V aktualitě jsme informovali o nových chorvatských předpisech pro příjezd a pobyt zahraničních sportovních a rekreačních plavidel. Jejich hlavní novinkou je viněta (chorv.: vinjeta), tj. nálepka, platná jeden rok, kterou velitel posádky získá u přístavního kapitanátu jako doklad o tom, ?e splnil v?ech předepsané podmínky pro plavbu v chorvatských vodách. Jednou z těchto podmínek je i předlo?ení a ověření Seznamu osob, které budou nalézat na plavidle při plavbě v chorvatských vodách během platnosti viněty.

Po třech měsících platnosti těchto předpisů dochází ke změně a doplnění některých ustanovení Nařízení o podmínkách pro vstup a pobyt zahraničních jachet a lodí určených sportovní a rekreační účely ve vnitřních mořských vodách a v teritoriálním moři Chorvatské republiky. Tato nová úprava ve?la v platnost dne 16.3.2005.

Změna se týká hlavně paragrafu 7, který pojednává o Seznamu osob na plavidle, tedy jmenném seznamu osob, které v období platnosti viněty mohou pobývat nebo plout na plavidle. Byl zvý?en maximální počet osob uvedených na seznamu je?tě o 30% kapacity plavidla: "Celkový počet osob uvedený na Seznamu osob nemů?e být vět?í ne? dvojnásobek kapacity zvý?eného o 30% jednotkové kapacity plavidla".

"Seznam osob lze zcela vyplnit při vyřizování viněty a mů?e se vyplňovat i postupně, nejpozději při příle?itosti prvního nalodění jedné z osob, uvedené v Seznamu osob. Pokud se seznam vyplňuje postupně, musí se při ka?dém dal?ím vyplňování ověřovat na kapitanátu nebo jeho pobočce". Na základě této změny byl roz?ířen i formulář o kolonku "Datum přihlá?ení osoby".

"Do Seznamu se nezapisují osoby, které pobývají na plavidle během pobytu plavidla v přístavu nebo na kotvi?ti."

V Pokynu k obstarávání viněty, který ke změně předpisu vydalo Ministerstvo moře, cestovního ruchu, dopravy a rozvoje se uvádí: "Pokud velitel plavidla nemá v úmyslu měnit během pobytu v chorvatským vodách posádku, a to v době platnosti viněty, nemusí se přihla?ovat kapitanátu či jeho pobočce. Velitel plavidla mů?e v Chorvatsku vylodit posádku, se kterou připlul z ciziny a v tom případě musí změnu posádky nahlásit kapitanátu, ale s takto změněnou posádkou musí odplout z Chorvatska".

Na závěr připomínáme ustanovení o způsobilosti k řízení plavidla, v něm? sice nedo?lo ke změně, ale na který jsou časté dotazy: "Pokud shodně s národními předpisy země, pod její? je plavidlo vlajkou, osoba, která velí plavidlu, nemusí být způsobilá k jeho řízení, je povinna si obstarat odpovídající osvědčení nebo vysvědčení o způsobilosti v souladu s předpisy Chorvatské republiky, nejpozději do 1. ledna 2006" (Nařízení o podmínkách pro vstup a pobyt zahraničních jachet a lodí určených sportovní a rekreační účely ve vnitřních mořských vodách a v teritoriálním moři Chorvatské republiky, čl. 12, par. 3).

Informace:

Ministerstvo moře, cestovního ruchu, dopravy a rozvoje Chorvatské republiky (Ministarstvo mora, turizma, prometa i razvitka): www.mmtpr.hr
Nařízení o změnách a doplňcích Nařízení o podmínkách pro vstup a pobyt zahraničních jachet a lodí určených sportovní a rekreační účely ve vnitřních mořských vodách a v teritoriálním moři Chorvatské republiky (Uredba o izmjenama i dopunama Uredbe o uvjetima za dolazak i boravak stranih jahti i brodica namijenjenih ?portu i razonodi u unutarnjim morskim vodama i teritorijalnom moru Republike Hrvatske): v chorvat?tině
Pokyn k vyřizování viněty v souladu s Nařízením o podmínkách pro vstup a pobyt zahraničních jachet a lodí určených sportovní a rekreační účely ve vnitřních mořských vodách a v teritoriálním moři Chorvatské republiky (Naputak za ishodjednje vinjete sukladno Uredbi o uvjetima za dolazak i boravak stranih jahti i brodica namijenjenih ?portu i razonodi u unutarnjim morskim vodama i teritorijalnom moru Republike Hrvatske): v chorvat?tině ,
Nařízení o podmínkách pro vstup a pobyt zahraničních jachet a lodí určených sportovní a rekreační účely ve vnitřních mořských vodách a v teritoriálním moři Chorvatské republiky (Uredba o uvjetima za dolazak i boravak stranih jahti i brodica namijenjenih ?portu i razonodi u unutarnjim morskim vodama i teritorijalnom moru Republike Hrvatske): v chorvat?tině, v angličtině
Nařízení o vý?i poplatku za bezpečnost plavby, který platí zahraniční jachty a lodě (Naredba o visini naknade za sigurnost plovidbe koju plaćaju strane jahte i brodice): v chorvat?tině
Přístavní kapitanáty a jejich pobočky (Lučke kapetanije i ispostave): v chorvat?tině
Uživatelský avatar
Standa*
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 82
Registrován: sob lis 12, 2005 8:46 pm
Reputace: 0
Bydliště: Bilina

Příspěvekod Standa* » čtv lis 24, 2005 6:03 pm

malou připomínku jak jsem ji já pochopil ta viněta se seznamem osob se týká pouze kajutových lodí né otevřené čluny ahoj Standa
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » sob lis 26, 2005 4:27 pm

Stando, vinjeta aj so zoznamom clenov posadky sa tyka aj otvorenych clnov. Na kapitanate vo Vodiciach som to vypisoval v lete 2005 na gumak 380 cm.
Uživatelský avatar
Standa*
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 82
Registrován: sob lis 12, 2005 8:46 pm
Reputace: 0
Bydliště: Bilina

Příspěvekod Standa* » ned lis 27, 2005 12:17 pm

Tak to jsem nevěděl myslel jsem jen kajutovky mají seznam osob a je to ohledně spaní a pobytu na lodi to je síla dík snad a? budou v EU tak jim to zatrhnou ahoj Standa
Uživatelský avatar
lojza
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 30, 2006 1:00 am
Reputace: 0

poplatky

Příspěvekod lojza » pát črc 20, 2007 5:30 pm

před odjezdem na svoji dovolenou jsem se pokoušel všemožně informovat o poplatcích v chorvatsku mam 4 metrovou lod s turbinou s motorem 90 kw byl jsem ze všech stran ujištován že poplatky jsou beze změny dostal jsem mejlem odkazy na vše možné kde byla cena za vynětu ale nikdy ne cena za pojištění a to pojištění šlo tak nahoru že jsem za svoji lod měl plati 1800 kun stejně jako majitel 10 metrové jachty pro 12 lidí asi tyden jsem to řešil jizdou načerno po dohodě z domacímy kteří mě utvrzovaly že tam policie nejezdí muj kamarad byl v 6 kilometru vzdaleném kempu kam jsem za ním jezdil nebo on za námy na gumaku 3.1 metru dlouhém s motorem mercury 5 koní on byl v kempu s rodinou a jedno z dětí odjiždělo po 1 tydnu domu tak musel zaplatit kemp a znova se přihlasit platil kartou a po neochtě si stěžoval na personal a ti na něj zavolali policajty a zaplatil pokutu 3000 kun že na gumaku neměl zaplacenou vynětu za 330 kun takže skažená dovolená ja jsem lod vytahnul na vozík a nejezdil vždycky jsem bral řeči o zabavené lodi jako " jedna paní povidala "ale setkal jsem se lidmy kteří na lod čekaly 7 měsícu než ji dostaly zpatky takže bych to nechal na každem at sam zváží co je dobré ja už bych bez papiru asi nejel
Uživatelský avatar
lojza
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 30, 2006 1:00 am
Reputace: 0

členové posadky

Příspěvekod lojza » pát črc 20, 2007 5:32 pm

i na 3 metrovem gumaku je kapitan zapsaný na papiru a členové posadky ktrř musí mýt sebou na lodi pas alespon tak to bylo řečeno při placení pokuty a registraci lodi neexistuje aby lod řidil někdo jiný
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Re: poplatky

Příspěvekod jerryx » sob črc 21, 2007 3:06 pm

lojza píše:před odjezdem na svoji dovolenou jsem se pokoušel všemožně informovat o poplatcích v chorvatsku mam 4 metrovou lod s turbinou s motorem 90 kw byl jsem ze všech stran ujištován že poplatky jsou beze změny dostal jsem mejlem odkazy na vše možné kde byla cena za vynětu ale nikdy ne cena za pojištění a to pojištění šlo tak nahoru že jsem za svoji lod měl plati 1800 kun stejně jako majitel 10 metrové jachty pro 12 lidí asi tyden jsem to řešil jizdou načerno po dohodě z domacímy kteří mě utvrzovaly že tam policie nejezdí muj kamarad byl v 6 kilometru vzdaleném kempu kam jsem za ním jezdil nebo on za námy na gumaku 3.1 metru dlouhém s motorem mercury 5 koní on byl v kempu s rodinou a jedno z dětí odjiždělo po 1 tydnu domu tak musel zaplatit kemp a znova se přihlasit platil kartou a po neochtě si stěžoval na personal a ti na něj zavolali policajty a zaplatil pokutu 3000 kun že na gumaku neměl zaplacenou vynětu za 330 kun takže skažená dovolená ja jsem lod vytahnul na vozík a nejezdil vždycky jsem bral řeči o zabavené lodi jako " jedna paní povidala "ale setkal jsem se lidmy kteří na lod čekaly 7 měsícu než ji dostaly zpatky takže bych to nechal na každem at sam zváží co je dobré ja už bych bez papiru asi nejel


:admin: proc :?: je tady tato odpoved 3x :?: nemyslim, ze by to bylo tak zajimavy, aby si to zaslouzilo troji postovani :hmm:
Uživatelský avatar
RadekS
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 253
Registrován: úte črc 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Nové Veselí

Příspěvekod RadekS » úte srp 28, 2007 11:44 am

Chtěl bych se zeptat ohledně viněty. Někde jsem četl, že viněta platí 1 rok od datumu vydání. Takže pokud pojedu do HR jeden rok v srpnu a zaplatím vinětu, bude platit ještě příští rok, pokud bych tam přijel v červenci? Máte s tím někdo zkušenost? Pokud by to takhle bylo, stačí platit jednou za 2 roky.
:?
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte srp 28, 2007 1:22 pm

Ano, je to tak ako si to myslíš. Stačí raz za dva roky
Uživatelský avatar
George
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod George » čtv srp 30, 2007 9:20 pm

Letos v srpnu jsem platil pojištění na lod v Omiši délka 6,30m 97KW za 360kn na celý rok. U Alianz bych zaplatil 7500Kč.
Uživatelský avatar
George
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod George » čtv srp 30, 2007 9:44 pm

Obrázek
Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Poplatky.

Příspěvekod Ferdinand » pát říj 19, 2007 8:19 pm

Abych to shrnul, popluji-li do Chorvatska s lodí - plachetnicí mezi 5 až 6 metry zaplatím podle současných pravidel 350 kun za vinětu a asi tak 360 kun za pojištění - modrou kartu ,například v Omiši ? Viz předcházející příspěvky. Motor mám 4 HP. Toto jsou věškeré poplatky , které budou Chorvati požadovat ? Nepočítám poplatek za bójky-kotvení.Dík za potvrzení.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát říj 19, 2007 9:12 pm

Poistenie nie je povinné do výkonu motoru tuším 20 k.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Re: Poplatky.

Příspěvekod Libor » pát říj 19, 2007 10:07 pm

Ferdinand píše: Toto jsou věškeré poplatky , které budou Chorvati požadovat ? Nepočítám poplatek za bójky-kotvení.Dík za potvrzení.

Málo čteš nebo hledáš.
To není všechno co musíš zaplatit, já ještě např. platil:
  • poplatek za majáky / Svjetlarina / Light dues 75kn
  • správní poplatek / Upravna pristojba / Goverment administration fee 40 kn
  • infomapu / Informativne karta / Sea Information Chart 20 kn.
Ve Vodici po tobě (na rozdíl od jiných kapitanátů) budou chtít borovičnu taxu (či jak se ta bílá karta jmenuje), po našemu -> lázeňský poplatek dané obci za každý den pobytu. Něco málo o tom zde: modules.php?name=News&file=article&sid=48
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát říj 19, 2007 10:19 pm

Libore, ty si platíš boravišna taxu? Pán čo som mal od neho požičanú loď tvrdil, že majitel lode s posádkou ju platiť nemusí, že je tzv rezident. Možno som ho zle pochopil, ale belu kartu som nemal.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát říj 19, 2007 10:34 pm

Platil jsem jednou a to těžce, za všechny, celý pobyt (Vodice) pro 4 člennou rodinu, jinak mi nechtěl dát kapitán vinětu. Pak už jsem se to v Omiši naučil a zaplatil jen 1 den. Už jsem to ale vykládal všude možně/různě a myslel jsem, že to znáš. Že jsem to vykládal na nějakém setkání...
Pan B. mluvil o jiném režimu. Rezident on tedy rozhodně není, to neplatí (jsou rezidenti) jen domácí, zaplatí to i Chorvat ze Záhřebu! Měl na mysli asi to, že pokud máš zaplacené celoroční stání v marině (ne u domácích, u rybářů, v sportovním klubu), tak máš v celoročním poplatku i tuto taxu pro majitele lodě - 1 osoba. Tzn. můžeš pobývat na lodi dle potřeby, třeba opravovat celý rok a jsi policejně přihlášen.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát říj 19, 2007 11:04 pm

A neriskuješ príliš keď neplatíš?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » sob říj 20, 2007 1:26 am

Při charteru je praxe taková, že jeden den posádka musí zaplatit při přebírání lodi a pak, pokud je na noc vyvázána u městského mola, nebo v maríně. Jinak se neplatí. Berou to dle crewlistu.
Uživatelský avatar
LYS
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 3
Registrován: pon pro 12, 2005 7:34 am
Reputace: 0

Příspěvekod LYS » sob říj 20, 2007 9:50 am

To Denis:
Komu platit na neobydleném ostrově?
Mám pocit, že se platí jak psal Baharis - jen v civilizaci. Tj. přijedeš do města (molo, marína) - > musíš zaplatit.
Ale jinak asi ne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů