jachting a pojištění

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

jachting a pojištění

Příspěvekod Janík » úte bře 14, 2006 9:28 pm

Ahoj, prosím o radu. Prvně si letos pronajímám od charterovky plachetnici. Podotýkám, že mám čerstvé chorvatské papíry a vím, že nic nevím. Má smysl uzavřít osobní pojistku odpovědnosti za škodu ? Ochrání člověka před případným ekonomickým skonem nebo je to jen jakási pocitová záležitost? Díky.
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Re: jachting a poji?tění

Příspěvekod ZdendaZ » úte bře 14, 2006 9:50 pm

Nebylo by lepší, vydat se s někým, kdo má více zkušeností v jachtingu?
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Janík » úte bře 14, 2006 10:20 pm

Samozřejmě, plavby s někým zku?eněj?ím jsem ji? absolvoval. Ta citace znamená spí?e pokoru, není projevem nejistoty. Na téma poji?tění jsem se ptal dvou zku?ených kapitánů, víc jich bohu?el neznám, a dostal jsem dvě diametrálně rozdílné odpovědi. Proto jsem si dovolil vznést tento dotaz. Obávám se, ?e je to podobné jako u auta - někdo si platí havarijní poji?tění a někdo ne.
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Re: jachting a poji?tění

Příspěvekod ZdendaZ » úte bře 14, 2006 10:29 pm

Jasně, chápu :). Jednou člověk bez kapitána vyrazit musí. Ale pokud si chce? být jistý a byl bys klidněj?í, zapla? si tu pojistku. Uvidí? ?e se nic nestane a pří?tě ty peníze rad?i utratí? v kvalitní restauraci :)
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Janík » úte bře 14, 2006 10:47 pm

Kdepak, to mne neuklidní. Jednodu?e chci vědět, jestli někomu bylo tohle poji?tění nějak u?itečné. Je mi jasné, ?e ?ádná poji??ovna nepojistí plachty, vím, co se hradí z kauce, vím o poji?tění kauce. Ani nechci nějaké maximální krytí. Jen se sna?ím zjistit maximum u?itečných informací. Nicméně díky za reakci.
Jarda
s/y Pietro Filipi
Příspěvky: 31
Registrován: stř lis 09, 2005 9:33 pm
Reputace: 0
Bydliště: Králíky

Pojistka

Příspěvekod Jarda » úte bře 14, 2006 11:01 pm

Čau, mo?ná jsem trochu mimo obraz, ale podle mě nemů?e? udělat nic víc, ne? si pojistit kauci, né?? Přeci kdy? udělá? průser, tak to hradí poji??ovna u které ji má charterovka poji?těnou a ty se na tom podílí? pouze svojí kaucí a mů?e? si jí maximálně pojistit, ale i tak je tam pořád spoluůčast.
Jarda
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

Re: jachting a poji?tění

Příspěvekod Janík » úte bře 14, 2006 11:12 pm

To si myslím taky, jen?e jeden zku?ený kapitán mi vykládal, ?e si platí poji?tění "odpovědnost za ?kodu" u Allianz cca za 1400 ročně pro v?echny případy. A tahle poji??ovna má sta? o poji??ování lodí v charteru, ov?em psanou tak kuli?ácky, ?e ani ve svém pokročilém věku to nedoká?u roz?ifrovat. Jasně, ?e to nebudu platit, kdy? někdo nenapí?e jasnou zku?enost. Ahoj
Jarda
s/y Pietro Filipi
Příspěvky: 31
Registrován: stř lis 09, 2005 9:33 pm
Reputace: 0
Bydliště: Králíky

Pojistka

Příspěvekod Jarda » úte bře 14, 2006 11:54 pm

Taky si platím u Allianz poji?tění "odpovědnost za ?kodu" ale nechápu, co by se z toho dalo hradit??? Mo?ná v tom mají kuli?ácky zakonponovanou větu o charteru lodí, ale přeci první to stejně odskáče tvoje kauce. Modelovej příklad: potopí? loď-příjde? o kauci-loď zaplatí poji??ovna. (nezaobírám se teorií o selhání kapitána). Nerozumím tomu co by jsi z týhle pojistky chtěl platit. Kauce je povinná.
Jarda
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

Re: jachting a poji?tění

Příspěvekod Janík » stř bře 15, 2006 12:01 am

Tak mám takový dojem, ?e jsi mi odpověděl. Díky Jardo.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: jachting a poji?tění

Příspěvekod Denis » stř bře 15, 2006 12:11 am

Ja keď robim kapitána na čartri tak si poistku neplatím, ale si prečítam zmluvu a plním ju. Jedno je poistenie lode, teda kaucia a na?a spoluúčas?, iné je ked by sa niekto utopil, alebo pri?iel k ?a?kej ujme na zdraví, predpokladám ?e ti ide o toto. Teda ?aloba o náhradu ?kodu či od po?kodených, alebo od pois?ovne. Pri takomto prúseri sa musí? vyvini?, či?e dôkazové bremeno bude na tebe, keď dodr?i? kolrege a zmluvu o prenejme, tak mám za to, ?e sa ti nič nemô?e sta?. V praxi to ale znamená ?e jazdí? ako priposraný. A to chce nervy a autoritu. Ale s tvojim prístupom, teda viem ?e nič neviem ako výraz pokory pred morom by si to mal zvládnu? bez problémov. Ahoj
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

Re: jachting a poji?tění

Příspěvekod Janík » stř bře 15, 2006 12:23 am

Děkuju a to moc za jasnou, přímočarou a zkušenou odpověď. Opět potvrzení, že diskuze mají smysl. Nikdo učený...atd ahoj
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » stř bře 15, 2006 9:50 am

Ahoj, v?dy si platím poji?tění kauce. Zatím na tom prodělávám:-) Jedna rada zdarama > má?-li zaplaceno poji?tění kauce, nezmiňuj se o tom místní charterovce. Jsou prý případy, kdy ti na hrb hodí ?kodu z předchozího pronájmu, kdy? ví, ?es poji?těn. Neověřeno mou praxí ...
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

Re: jachting a poji?tění

Příspěvekod Janík » stř bře 15, 2006 11:34 am

Ahoj, poraď, kde kauci pojišťuješ. Většinou se kauce pojišťuje přímo u dotyčné charterovky, takže se o tom ví....
Uživatelský avatar
Standa*
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 82
Registrován: sob lis 12, 2005 8:46 pm
Reputace: 0
Bydliště: Bilina

Re: jachting a poji?tění

Příspěvekod Standa* » stř bře 15, 2006 12:07 pm

Mám poji?těnou loď pouze odpovědnost za ?kodu u Německé poji??ovny z této pojistky kdy? udělám karambol tak platí celé po?kození druhé lodě po?kození v maríně nebo kotvi?ti a léčebné náklady v?ech osob i posádky ale ne moje a moje ?kody na mé lodi.
Havarijní a odcizení mne počítaly podle motoru a chtěly balík snad 50000Kč ročne to jsem zamítl ahoj Standa
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: jachting a poji?tění

Příspěvekod ficcus » stř bře 15, 2006 12:28 pm

[quote="Janík"]Ahoj, poraď, kde kauci poji??uje?. Vět?inou se kauce poji??uje přímo u dotyčné charterovky, tak?e se o tom ví....[/quote]

Beru vět?inu lodí přes www.yachtnet.cz a tam nabízí online poji?tění Allianz a Uniqa. Oboje přes jakousi agenturu. Platí? v čechách, tak?e např. chorvatská charterovka pak pochopitelně nemá tu?ení ...
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Re: jachting a poji?tění

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv dub 06, 2006 11:19 am

Janík píše:Ahoj, prosím o radu. Prvně si letos pronajímám od charterovky plachetnici. Podotýkám, ?e mám čerstvé chorvatské papíry a vím, ?e nic nevím. Má smysl uzavřít osobní pojistku odpovědnosti za ?kodu ? Ochrání člověka před případným ekonomickým skonem nebo je to jen jakási pocitová zále?itost? Díky.


Myslím,?e je dobré se nebát a vyrazit - jak jinak si to chce? v?echno "ochytat"?Pokud tam má? nad sebou zku?eného kapitána,bude? stále spoléhat na něj a spousta věcí ti unikne.Tvůj přístup - vím,?e nic nevím- snad sám o sobě zaručuje minimálně to,?e nejsi rapl a nemyslí? si ?e jsi mistr světa a podle toho se také bude? na moři chovat.Přizpůsobí? plavbu svým znalostem a bude? to brát spí?e jako seznámení a křest - jednou ten první krok udělat musí?.Chyby jistě dělají i zku?ení!
Co se týče poji?tění kauce,tak zatím nevím - radte kdo co víte-zatím jsme nic podobného ře?it nemuseli,tak ani nevím jak to v případě po?kození probíhá.
Zajímalo by mě,čím se kapitán mů?e chránit v případě,?e se něco stane s někým z posádky?
Pokud mám poji?tění kauce,stejně ji v maríně platím,tak?e oni o poji?tění nemusí nic vědět?
Vý?e kauce je maximální částka ,o kterou mů?u přijít?
Kto to ví at odpoví !
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: jachting a poji?tění

Příspěvekod Denis » čtv dub 06, 2006 9:42 pm

Poistenie kaucie: poisti? si kauciu v pois?ovni a v čartrovke zlo?i? kauciu. Ak po?kodi? loď a zadr?ia ti tú kauciu, alebo jej čas?, v čartrovke ti o tom vydajú potvrdenie a s týmto ide? do pois?ovne a pýta? spe? prachy. Keď si zaplati? poistenie kaucie v čartrovke, tak zaplati? len túto nevratnú čiastku a nesklada? kauciu a ak po?kodí? loď , tak u? nič neplati?. OK? Podla mňa má význam poisti? sa v pois?ovni a nie v čartrovke len vtedy, ak je to v tej mojej pois?ovni lacnej?ie.
Vý?ka kaucie je maximalna čiastka o ktoru mô?e? prís?, ale nedodr?aním podmienok zmluvy sa tá čiastka mô?e nehorázne zvý?i?, napr. ak v rozpore so zmluvou po?iada? o odtiahnutie a p.

Ak sa stane niečo niekomu z posádky: základy práva sú v celej europe pribli?ne rovnake. Teda ak sa ti niekto nedajboh utopí, tak ?a zoberú policajti na vypočutie / aj vy?ok posádky / a asi pôjde? do vy?etrovacej vazby. Ak si poru?il Kollrege, tak voči tebe vznesú obvinenie a pridelia ti obhajcu.Ak znicis totalne loď a bude? vola? may day, tak to tie? bude vy?etrova? polícia a zis?ova? tvoju vinu, zaujíma ich plavebny denník, alkohol, prečo si nezachránil loď a p. Ako sa ochráni?? Dodr?ova? colrege a zmluvu.
Teraz ma napadá rozdiel papierov robených v chorvátsku a u nás, u nás som mal otázky z medzinárodneho morského práva a z predpisov na zabránenie zra?ky na mori.
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pát dub 07, 2006 10:49 am

Ono potvrzení o škodě pro pojišťovnu musí být potvrzeno i místním kapitanátem. Asi:-)
xtomp
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 10
Registrován: čtv čer 22, 2006 11:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Re: jachting a poji?tění

Příspěvekod xtomp » úte srp 29, 2006 3:45 pm

K poji?tění kauce. Komu dáváte přednost Allianz nebo Uniqa?

V poslední době jsem měl kauci poji?těnou v?dy přímo u charterovky a neře?il jsem to. Teď se ale dívám na pojistné podmínky a nevím nevím ?
Případně máte někdo zku?enost s plněním poji??ovny?
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Re: jachting a poji?tění

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte srp 29, 2006 6:58 pm

Pokud se pojišťuji ,tak u Alianz,každé další pojištění již s velkou slevou.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Re: jachting a poji?tění

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř srp 30, 2006 1:02 pm

myslím, ?e tady není v?em jasný za co kapitán odpovídá..
hodně zjednodu?eně
1) odpovědnost z titulu nájemní smlouvy na loď
2) odpovědnost za jednotlivé členy posádky

kauce a poji?tění kauce se týká bodu 1
poji?tění kauce myslím nemá smysl kdy? jsou plachty slu?ný,
kdy? ?kubne? plachtu tak jí nechá? stejně za?ít hned, aby jsi moh do konce jezdit....


poji?tění odpovědnosti bod 2
já sice nemám, ale pro někoho kdo vozí cizí lidi je podle mě nezbytný...
představ si ?e se něco přihodí a členové posádky nebo pozůstalí po tobě budou chtít nějaký do?ivotní měsíční prachy a soud řekne, ?e jo....
pak by tě skoro mrzelo, ?e jsi pře?il...

h
Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod jirkaM » čtv lis 19, 2009 8:59 am

Nekde se to tady uz probiralo, ale nemuzu to najit.

Chtel bych se pristi rok pojistit, jako skiper - tzn. odpovednost za posadku, nebo tak neco. Jedu tak 5x do roka jako kapitan, sice vzdycky jen s kamaradama, tzn. ne za penize, ale to s tim nesouvisi, proste jako kapitan zodpovidam za posadku.
Pojisteni kauce je jasne, ale urcite jeste existuje nejaka rocni pojistka, ktera se vztahuje na posadku - zdravi a zivoty, tzn. pokud jim mou nedbalosti vznikne ujma.
Nemate s tim nekdo zkusenost?
Uživatelský avatar
pes
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 161
Registrován: pon čer 30, 2008 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod pes » čtv lis 19, 2009 10:41 am

to jirkaM

celoroční pojištění skippera (odpovědnost, zdravotní, kauce, atd..) je možné u slovenské pobočky německé pojišťovny : yacht-pool.sk už jsem to sem někam psal. Pojištěné jsou i plachty, jednu roztrženou mám v řízení tak to snad zaplatí. Pokud pluješ víckrát do roka tak se to vyplatí víc než rozsahem a konkrétním charterm omezené pojištění kauce.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů