Dalešice a Baťův kanál

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 15

Dalešice a Baťův kanál

Příspěvekod vovsky » úte dub 22, 2008 6:10 pm

Stále jen omíláme Dunaj,Dunaj,ale kdo z Vás,motorářů z Moravy a ze Slovenska již byl na Baťově kanálu,nebo na Dalešické přehradě.Tam se také může jezdit s motorama a je to skvělé.Můžu doporučit.vov
danda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod danda » úte dub 22, 2008 6:21 pm

Pokud vim tak na Baťáku jen na brblačku a to v tomhle počasí nevim, nevím
Dunaj je aspoň kus pořádný řeky před kterou je třeba mít respekt, teda aspoň já mám.
Co je zajímavýho na ježdění po stojaté vodě, kdzž se nemůžeš ani vykoupat?
Danda
Naposledy upravil(a) danda dne úte dub 22, 2008 6:25 pm, celkem upraveno 1 x.
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod vovsky » úte dub 22, 2008 6:23 pm

na brblačku jen v kanále,ale po řece se to dá pořádně osolit
AdsBot [Google]

Re: Dalešice a Baťův kanál

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř dub 23, 2008 4:02 pm

vovsky píše:....Baťově kanálu,nebo na Dalešické přehradě......Můžu doporučit.vov

Mohl bys napsat pár zkušeností z Baťova kanálu prosím? Myslím, že to nebude zajímat jen mne. Já tam výlet plánuju, ale to chce znát hodně údajů. Hlavně kde spustit loď a případně kde se dá kotvit. Pak taky jak dlouho štreku si naplánovat, aby se to stihlo a nebyl to maratón komor atd.
Předem díky za info
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod vovsky » stř dub 23, 2008 6:24 pm

Na Baťově kanálu jsem byl asi 3x.Je to ideální nedělní výlet pro rodinku s dětmi na člunu.Po kanále je to truchu nudné,můžeš jen 5km/hod.jedeš v úzkém korytě a vidíš jen zarostlé břehy.Po řece je to již veselejší,vídíš více do krajiny a můžeš tomu i občas /když tě nikdo nevidí /osolit.Nadávat Ti budou maximálně jen rybáři,protože ta pakáž je rozlezlá všude a myslí si že všechny řeky a jezera jsou jejich.Když přijedeš ke komoře,zavoláš na obsluhu a on Tě bez problémů prokomoruje i když jsi tam třeba sám.Nečeká se na víc lodí.Když ho nevidíš,musíš vylézt ze člunu a někde po okolí ho najít.V provozní době tam vždy někde je.A je to zadarmo.Já jsem vždy startoval ze Starémo města u UH.Je tam nově vybudovaný betonový sjezd do vody a dá se tam zaparkovat i pár aut.Ze Starého města můžeš plout nahoru až do Otrokovic po Bělovský jez.Dolů jsem plul až do Vnorov,kde je křižovatka řeky s kanálem.Je to naše rarita.Jízda po kanálu je trochu pomalejší a komorování také něco trvá,takže si musíš rozvrhnout čas tak,aby ses vrátil včas k autu,protože se komoruje jen do 4 nebo 5hodin,teď zrovna nevím.Jinak na adrese www.batacanal.cz je vše velice podrobně a přesně a aktuálně popsáno,takže doporučuji prostudovat.vov

http://www.batacanal.cz/
Finn
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod Finn » čtv dub 24, 2008 9:34 am

Kde je dobrý zajet, spustit motorák a nechat auto s vlekem na Dalešicích. Nikdy sem tam nebyl. Dík.
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod vovsky » čtv dub 24, 2008 9:43 am

Do vody se dostaneš buď v Hartvíkovicích v kempu Wilsonka /tam ale zaplatíš viz www.wilsonka.cz ale máš hlídaný auto/ nebo v Kramolíně u hráze zadarmo nehlídaný .
Finn
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Finn » čtv dub 24, 2008 10:52 am

Vovsky dík, určitě se do toho kempu zajedu podívat, jak sem se dočetl na stránkách toho kempu, tak tam jinej ani není.
mirus
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod mirus » čtv dub 24, 2008 12:18 pm

U hráze pod Kramplínem jsou dva sjezdy.U toho lepšího (asfaltka) je dobrý držet se strany u břehu.Na sjezdu po levé straně silnice(při směru do vody)bývaly koleje s velkým vozíkem na lodě.Byl dost velký stav vody a koleje i vozík jsou někde pod vodou.Teda pokud ho neuklidili .Pokud se povede fofo,tak tan keř vlevo bývá celý venku.
mirus
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod mirus » čtv dub 24, 2008 12:23 pm

No tak foto se nekoná.Jo ,auta jsou tam vždycky v pohodě,je tam taky blízko zastávka velké lodě co jezdí do Koněšína.
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Dalešice.

Příspěvekod Ferdinand » čtv dub 24, 2008 2:48 pm

Spouštěl jem v kempu v Hartvíkovicích za vjezd do kempu a za spuštění lodě, chtěli v roce 2004 ... 150 Kč. Zároveň Ti pohlídají u recepce auto s vlekem. Sjezd byl písečný a rychle do hloubky, spouštění z auta i vytažení, bez problémů, pokud se Ti tam ovšem nenase..ou na sjezd potápěči s gumákem. :( bez ochoty uhnout z vjezdu. Ale i vytažení těsně vedle vjezdu proběhlo dobře.
Přehrada velmi pěkná, oproti Vranovské přehradě vpodstatě chatuprázdná, při vjezdu na hlavní jezero před hrází směrem od Hartvíkovic byl po pravé straně ostrůvek a směrem k jihu od něj tam bylo dost mělko. Několik opuštěných písečných pláží, čistá voda, jenom občas se kolem přežene zdivočelý motorář. ;) Pěkný tip na víkend , můžu doporučit.
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bobes » čtv dub 24, 2008 9:53 pm

O stavbě vodního díla Dalešice byl dokonce natočen celovečerní film " Kdo hledá zlaté dno" v hlavní roli s Janem Hrušínským. Byla zde zkoušena a při stavbě použita první vyrobená vozidla
Tatra typ 148 S1 (jednostraný sklápěč), která nahradila dřívější Tatry 138.
Automobilka Tatra využívala stavby přehrad ke zkouškám svých vozidel často. Například přímo pro stavbu přehrady Orlík byla vyvinuta a na této stavbě prototypově vyzkoušena Tatra 111 Dumper (jednostranný sklápěč s ocelovou korbou a zkráceným rozvorem).
Bohužel, z jachtařského hlediska je tento můj příspěvek naprosto nepoužitelný, a proto se za něj omlouvám :D
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » čtv dub 24, 2008 11:20 pm

Aj ja som prepadol reklame okolo Baťovho kanálu a chystal som sa tam na výlet. Avšak, niekedy v máji sa robí ve Valticích grandiózna ochutnávka vín, tak som sa cestou domov zastavil na obhliadku Baťáku a došiel so k záveru že nikam nepôjdem, teda na baťák nepôjdem. Ešte keby bolo sychravo, hmla a do toho drobný dážď, tak to by som si vedel predstaviť. Ale ak by svietilo slnko a bolo príjemne teplo a ja by som sa tam vliekol medzi tou burinou, bŕŕŕ. Takže zatial to odkladám na neurčito, leda že by sme tam raz spáchali nejakú spoločnú akciu, to by som sa dal ukecať. :)
Finn
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Finn » pát dub 25, 2008 6:52 am

Denis s tím Baťákem s Tebou souhlasím, byl sem tam ale jen na obhlídce na kole na dva dny. Na nějakej srazík by to šlo. Ferdinand, ty Dalešice se mi líbí, tam si na nějakej víkend určitě zajedu. Dle popisu zde i fotek to tam vypadá fakt pěkně. 25 let sem jezdil jen na plachty, ale tuto zimu sem koupil starej malej motoráček - sport 50, koupil na něj motorek a teď sem dokončil rekonstrukci, ještě upravuji vlek, co mám taky na finna a tak už se těším až někam vyrazím. Na příští sezonu mám v plánu osadit ten motoráček malou kajutou, ať je kam se schovat před deštěm.
danda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod danda » čtv kvě 08, 2008 6:13 pm

Dalešice- protože mi parťak odřekl Dunaj byl jsem se podívat na Dalešicích.Spouštěl jsem v Hartvíkovicích sjížďák docela šel, ale při vytahování si po 3hodinách - bahno.Hladina totiž poklesla o cca 20cm. Přehrada pěkná, bez chat. Nedovedu si ale představit, kdybych mel důsledně dodržovat výtlačnou plavbu.Ze začátku jsem se snažil, ale když jsem viděl ostatní jak na to kašlou, tak jsem nádrž v pohodě objel.Slyšel jsem že v sezóňe plavbu kontrolujou a to si pak nedovedu představit. Největší pecka je však samotný kemp, takovou sbírku chatrčí z více či spíše méně upravených maringotek je snad možno vidět jen v nějakým slumu na předměstí Johanesburku.To Denis :když máš výhrady k plovoucím chatám na tom rameni co jsme spouštěli, tak tady by si teprve koukal.
Danda
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod vovsky » čtv kvě 08, 2008 6:24 pm

Taky jsem tam dnes byl,možná jsme se tam někde potkali.Lepší je sjíždět v Kramolíně,sjezd asfalt,pak beton a zadarmo.vov
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod cervik » sob kvě 10, 2008 3:44 pm

Na V.N. Dalešice je povolená len výtlačná plavba? / mám odtiaľ pár fotiek na ktorých idú člny v sklze, preto ten dotaz /
mirus
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod mirus » sob kvě 10, 2008 8:43 pm

http://www.powerboat.cz/vse-okolo-lodi/ ... torem.html zkuste se podívat tady ale není tady určení zda ve skluzu nebo výtlak
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod cervik » sob kvě 10, 2008 9:14 pm

Mirus vďaka :)
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod bobes » ned kvě 11, 2008 9:55 am

Je to značeno zeleně, tak asi do 25 km/h.
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » ned kvě 11, 2008 10:33 am

Ten seznam neplatí tak docela. Nové Mlýny III jsou teď žluté, (od loňska)tj. povoleny pomocné spalovací motory u plachetnic a veřejná doprava ( mola jsou už nachystána, a loď s 12 místy kotvila na jachtklubu už loni na podzim) a Velké Dářko je privátní rybník, kde majitel motory ani plachetnicím nepovoluje, i když je plocha zelená.
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod cervik » ned kvě 11, 2008 5:01 pm

No tých 25 km/h je fajn ,ale čo keď vtejto rýchlosti dostanem môj gumák /4m/ do sklzu.Budú ma merať radarom? :good: Alebo ako dokážem ,že nejdem cez 25 km/h? Poruším výtlačnú plavbu, alebo ozaj je prvoradá tá rýchlosť ? A kontroluje to tam niekto? :crazy:
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » ned kvě 11, 2008 7:38 pm

Dozor má asi místně příslušná plavební správa, která provádí pravděpodobně sporadické kontroly. Místně tam asi trvalý dozor nebude. Vyvozuju z webu SPS, kde se píše zpráva o vykonaných kontrolách...
Buď máš smůlu, anebo ne :D
Zda mají radar , nevím. Ale ty myslím nemusíš dokazovat nic, dokázat musí kontrola, že jsi jel nad....
Jak tu někdo psal, (vovski ?) lidi na to (omezení) zřejmě kašlou.
Ovšem - řekl bych , že je teprve začátek sezóny, a kontroly během léta, když je větší provoz, budou častější.
No , nás "chudších " s 5HP motorem se to moc netýká ;)
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod vovsky » ned kvě 11, 2008 8:49 pm

Loni jsem tam viděl párkrát profičet policejní člun.
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » ned kvě 11, 2008 9:19 pm

No, tak ti radar mít můžou. :-).

Zpět na