Dalešice a Baťův kanál

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Finn
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 10

Příspěvekod Finn » čtv zář 10, 2009 7:14 am

OK. Libore, v neděli sjedem taky do Sudoměřic k výklopníku, taky tam spáváme. Masíčko z udírny tam nemá chybu. A v pondlí to vezmu zpět do Veselí, takže můžem jet do Petrova spolu. Ahoj v neděli. V kolik asi tak budeš spouštět v Petrově? Já to vidím tak, že v sobotu to vezmem z Veselí kus po Moravě proti proudu a na spaní se asi vrátíme do Veselí a v neděli sjedem dolů přes Petrov k výklopníku. Jinak vlajku JI mám na zádi.
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » čtv zář 10, 2009 8:08 am

Finne,
můj program, teda pokud se nic nezmění je následující: 27. 9. přijedu na Výklopník asi cca okolo poledne. Odpoledne se chci projet asi na Petrov a do Skalici. Večer pogrilovat a v pondělí 28. 9. odpoledne budu asi nakládat lodičku na podvalník v Petrově.
Lodička mi momentálně kotví u Výklopníku, takže je nyní na vodě. Já tam sice vlajku nemám (zatím), ale na lodičce je jméno Mazlik.
Finn
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 10

Příspěvekod Finn » čtv zář 10, 2009 8:47 am

Libore,
to je ideální. Toho 27. odpolene se budu taky pohybovat v těch mistech co ty, tak se určitě potkáme. Pojedu do Skalice a navečer s vracím ten kousíček na noc k výklopníku. Spávám pod stanem na ostrově hned na té špici od Petrova, pokuď je moc mokro, tak v lodi. Já mám na loďce název SWAN.
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » čtv zář 10, 2009 7:01 pm

Finne, jsme domluveni. Pokud to trošku půjde, tak bychom mohli udělat společnou plavbu do Skalici. Mají tam dobré jídlo, zmrzlinu, pivo ...
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » pát zář 25, 2009 7:35 am

Finne, tak malá změna plánu, přijedu v neděli až večer. Chodíme totiž s malou na plavání a mamka zjistila, že to beze mne nejde, tak si to musím odbýt a pak vyrazím, takže přijedu okolo 18 hod., ale v neděli budu vyndávat lodičku patrně až okolo 15 hod., tak bychom se projet mohli.
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » pát zář 25, 2009 8:14 am

to Finn

v pondělí 28.9.jedu také na Baťák a také do Veselí.Pošli mi na SZ číslo telefonu a domluvíme si setkání.Ahoj
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod vovsky » pát zář 25, 2009 8:21 am

vovsky píše:to Finn
to libor.janko
v pondělí 28.9.jedu také na Baťák a také do Veselí.Pošli mi na SZ číslo telefonu a domluvíme si setkání.Ahoj
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » pát zář 25, 2009 8:28 am

vovsky:
nechceš spouštět v Petrově? Je tam dobrý sjezd, zadarmo, je i kde nechat auto a mají tam dobrý občerstvovací stánek (Černá hora - nealko pivo atd.) Já se do Veselího v pondělí asi až nedostanu, odpoledne okolo 15 hod., chci v Petrově vytahovat loď z vody, takže udělám za pondělek maximálně - Skalica - Výklopník - Petrov - Strážnice a zpět do Petrova. Budu tam mít možná návštěvu kamaráda s rodinou, tak je tam chci povozit a neuhnat.

Ahoj.
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod vovsky » pát zář 25, 2009 8:49 am

to libor.janko

pro mě je Veselí blíž z mého směru,ale to nevadí protože stejně popluju dolů až po ten nesplavný jez a zpět,takže se tam stejně potkáme.Ještě se domluvím s Finnem a uvidíme.
dfogel
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod dfogel » pon zář 28, 2009 2:56 pm

tento vikend jsem si zajel na dalesice pod cimner.z pujcenou lodi a rybarskym vercajkem jsme si z kamaradem vydali na sumce.to jsme jeste netusily co nas vecer potka.
po desate vecer jsme zbalily nadobicko a ze pojedem zpet k cimneri.vubec nas nenapadlo ze cesta kterou jme pluli neni vodni hladina ale velikansky mocal.vecer odpustily tolik vody ze neslo plout ani korytem.nemneli jsme deky spacaky nic.uvyzli jsme v bahne a tak tak po kouskach jme se dostali ke brehu.vecer byl strasnej.........
nebudu to tady rozepisovat.
chtel jsem jen rict ze druhy den i kdyz napusti prehradu chci varovat vsehny kdo se chce projed po prehrade a plout az k uplnemu zacatku.

neskousejte to.
vubec
pod cimneri je uzke koryto jinak kolem same bahno.tento vikend tam zahuceli 3lode.pravidelne tam chatari maji divadlo z toho ze i pres varovani tam klidne vjedou.
mirus
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Dalešice

Příspěvekod mirus » pon zář 28, 2009 4:52 pm

V nedělu 20.9. o tom chlapi mluvili,že se bude snižovat hladina až o 5 (slovy pět )metrů .Už v nedělu tam byly vidět kameny kus od břehu, které doposud nebylo vidět.Pokud to opravdu upustili na tolik co říkali, tak to už bude o držku(nebo o loď) tam jezdit jestliže neznáte dno.
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod vovsky » úte zář 29, 2009 9:24 am

Letos 6.července jsem byl na Dalešicích a jelikož byl plný stav vody,tak jsem se pustil proti proudu až na samý začátek přehrady.Jel jsem krokem na brblačku a neustále jsem bidlem měřil hloubku vody.Doplul jsem až na asi 100m pod jez,který vlastně uzavírá plavební dráhu.Chtěl jsem ještě blíž až k jezu,ale tam již hloubka nebyla jistá,tak jsem to otočil.
dfogel
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod dfogel » úte zář 29, 2009 1:18 pm

Plny stav vody uz 2roky tam je zridka.minuly rok neco delali z turbynou.letos je odstavka.mam na zacatku prehrady kamarada.ptal jsem se ho a je pro tam umystit tyc ktera by udavala hloubku.dalesicka zprava by asi byla proti ale myslim kdyby ji umystil u sebe tak jen pro informaci projizdejicich.posledni dobou tam zahuci spoustu lodi.nebo na skalu striknout barvu ktera udava minimum.je to jen napad tak mne hned kdyztak neodsuzujte jestli je to hovadina.
mirus
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod mirus » úte zář 29, 2009 5:36 pm

proč hovadina,pokud by se někdo k tomu dostal možná by stálo za to ,při tom min. stavu zdokumentovat ty čouhající skaliska a dát nějak vědět ostatním co tam jezdí.Třeba v kempu nebo u sjížďáku.Co? Taky hovadina?
pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 29

Příspěvekod pik » úte zář 29, 2009 8:14 pm

Ahoj
To že hladina na Dalešicích dost kolísá už sem tady psal. Už jsem zažil i o 5m míň než co bylo včera. Jinak souřadnice těch nebezpečnejch míst jsem sem dával taky a myslím že už jich víc není. Já myslím, že by bylo nejlepší to po mě zkontrolovat a pak to zakreslit do mapy. A nějaký rysky na skále je celkem dobrej nápad, když už chce někdo plout až na začátek. Ta tyč by myslím dlouho nevydržela. Jinak kdysi jsem se bavil s hrázným a ten říkal že ten začátek se postupně zanáší, takže přehrada se vlastně každým rokem ,,zkracuje". Taky jsem si všiml, že tady přibylo dost plachetnic, tak by možná stálo za zvážení, jestli neudělat nějakou ,,rekre regatu".Že by hovadiny, co :? ???
pripluv
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pripluv » ned črc 11, 2010 8:26 pm

Četl jsem jen začátek debaty, takže možná už jen zopakuji, co bylo někde napsáno. Na Dalešicích je povolena jen výtlačná plavba a občas si to hlídají, kamarád jim za skluz už platil jakejsi miniflastr. Velké kolísání hladiny je faktem, při jednom zimování a poslední projížďce nám to kleslo natolik, že jsme s autem zapadli v bahně na slipu k hrázi, nakonec to vyřešil až Jeep Willys MB, který jel náhodou kolem :D .
U těch sjezdů je snad plánovaná marína, nebo spíš molo. Jen nevím, jak jsou s tím daleko.
Slip od hráze je vybaven kolejemi na loď co mají k dispozici na hrázi. Či spíše měli, nafasovali novou, jméno lodě (Vysočina) teď nese ten parník, co tam jezdí. Ta nová (Energy ???) teď kotví na druhé straně.
Když je málo vody, dá se s motorákem dojet skoro až k prachárně ve Vladislavi a vidět splav, co je zpravidla pořád pod vodou. Poslední kilometry se už pluje mezi bahnem, kde řeka udělala koryto na vodu. Jen to chce pořád kontrolovat hloubku.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 109

Příspěvekod Denis » pon srp 23, 2010 10:54 pm

Baťov kanal, pri Rohatci sa od Moravy oddeluje Baťov kanál, dá sa plaviť s kanála na rieku a naopak? Je to prejazdné?
Bude niekto z JI tento týždeň v So-Ne na Baťáku medzi Skalicou a Uherským Hradišťom, prípadne aj vyššie? Celá dĺžka úseku Skalica - Otrokovice má 53 km a je tam 13 komôr, dá sa to spraviť za dva dni?
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » úte srp 24, 2010 6:15 am

Ahoj Denisi,
Baťův kanál a řeka Morava nejsou v této části nijak spojené. Jedině tak pro kánoe, kdy to musí přenést přes jedno stavidlo nebo jez, záleží, kde se chtějí napojit. My budeme tenhle týden na Baťáku asi od čtvrtka do soboty večera. Budeme mít sebou malou, takže se budeme asi motat tak na úseku Skalica - Vnorovy max. Veselí nad Moravou. Spíš budeme popojíždět, daleko asi nepojedeme. Kdybys přijel už v pátek, mohli bychom večer v Sudoměřicích na Výklopníku posedět a pokecat. Když tak dej vědět. Celý Baťák jednosměrně se za dva dny dá udělat, ale jenom pluješ bez nějakých zastávek. Vzhledem k provozní době komor 10 - 18 hod. je dost hluchý ten ranní prostor. Obousměrně mám vyzkoušenou za dva dny trasu Sudoměřice (Skalica) - Staré Město a zpět, ale tenhle rok je problém ve Starém Městě, že zrušili přístav, takže tam nic není a další nejbližší vhodné místo pro přenocování je až v Babicích, což jsou další 2 komory navíc a to již časově nestíháme. Teda záleží, jaký komfort pro přenocování chceš, my s malou potřebujeme nějaké trošku slušné molo pro vylézání, jinak ostatní už máme na lodi (záchod, kuchyňku atd.).
Pokud přijedeš, budeš vítán.
halladin
vytrvalý návštěvník
Reputace: 2

Ahoj Denisi,

Příspěvekod halladin » úte srp 24, 2010 8:34 am

kdy a kde ůjdeš na vodu ?
A bereš gumák anebo kajutovej motorák ?
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » úte srp 24, 2010 8:37 am

Halladin: Já tam budu s kajutovým motorákem a zajímalo by mě jestli tam opravdu chce Denis vyrazit a s čím?
A jinak dobré spouštění Petrov - prudký sjezd, ale dobrý a nebo Skalica - je to pozvolné, ale u obou jsou to pevné sjezdy bez děr. Sám tam tahám loď.
halladin
vytrvalý návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod halladin » úte srp 24, 2010 8:46 am

Já se ptal Denise :-), Libore.

O tobě vím, že máš kajutovej motorák.
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod cervik » úte srp 24, 2010 6:59 pm

Pre Halladina. Ideme Gabo + Cervik , stretnutie v piatok v Skalici , program : sobota - nedela až do Spitiihnevu , - pondelok utorok návrat da Skalice . :) :) :)
Komory v pondelok máme vyriešené :good:
Denis ide v sobotu a v nedelu , večer sa vracia :cry:
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod cervik » úte srp 24, 2010 7:02 pm

Sori , zabudol som spomenúť , že Gabo ide s pirátom 4 Hp, a ja s katamaranom / Orlica + Olimp / 5 Hp. :mad:
Takže žiadne velké kone !!! :D :D :D
Naposledy upravil(a) cervik dne úte srp 24, 2010 7:03 pm, celkem upraveno 1 x.
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » úte srp 24, 2010 7:02 pm

Cerviku, a mohl by Vás alespoň přijet pozdravit? Jaký máte program na pátek? Budeme vedle v Sudoměřicích.
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod cervik » úte srp 24, 2010 7:07 pm

Velice rád . V Piatok poobede sme v Skalici , zložíme lode , prespíme v stanoch, , autá necháme tam . V sobotu ráno vyrážame , do už spomínaného Spitihnevu z jedným noclahom . / kde to uvidíme podla počasia a okolností../ v nedelu večer chceme prespať v Spitihneve a pondelok ráno vyraziť naspeť . :good:

Zpět na