Orlík

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Orlík

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte lis 15, 2005 7:33 pm

Přehrada Orlík - pro ty, kdo ji neznají. Stojí za to ji navštívit. Nejlépe na začátku nebo na konci sezóny, kdy víc fouká a je tu míň lidí. Od hráze až na konec do Týna nad Vltavou je to cca 50km, kam se dá doplout i s kýlovou plachetnicí. Plout se dá také od Hradu Zvíkov Otavou až skoro do Písku. Nejlepší místo pro jachting je Radava - nejširší místo přehrady. Místo dobře přístupné, v kempu je vhodná pláž, kde se dá spustit ploutvová plachetnice do vody. Nedaleko v zátoce je malý jachtklub(Spartak Písek), kde je molo, WC atd... V okolí pár pěkných a hlubokých zátok, kde se dá dobře kotvit i s plachetnicí s ponorem okolo 2m. ( na břeh suchou nohou).
Na přehradě fungují firmy nabízející pronájem plachetnic.
V sezóně je na vodě i okolo vody dost živo - desítky plachetnic, plné kempy, hospody, hotely......atd.

Něco pro turisty - zámek Orlík nedaleko Radavy
- Žďákovský most(bungee jumping, hospoda-zábavy,
muzika)
- hrad Zvíkov


Pro jachtaře - regaty- Radavský pohár (dvoudenní závod kajutových
plachetnic, účastní se až sto lodí)
- možnost splout vltavskou kaskádu až do Prahy( přes
hráze přehrad jsou výtahy, komory, převozy - vše
zdarma).

Ahoj Tomáš
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř lis 23, 2005 6:34 pm

Ahoj,na Orlické přehradě je spou?tění lodí do vody velmi omezený.Za penize se nechá na Vystrkově(písečný sjezd-nic moc)v YACHT klubu Barandov(sjezd děsnej,ale jen za 100,-).Ale vzhledem k tomu,?e bude v provozu výtach na Orlické přehradě doporučil bych Kamýckou přehradu, hned asi cca 1km za hrázi Kamýk po pravé straně(velmi pozvolný sjezd,písek). Na Orlické to jde i v některých kempech, ale jak jsi sam uvedl netvaří se zrovna příjemně(Spálenka,Radava).

Aleš
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř lis 23, 2005 8:46 pm

Ahoj, kdysi jsem spou?těl loď pod Podolskym mostem. Dá se tam jě?tě? Rád bych si Orlík znovu projel. Jak je to s kotvením? Dřív jsem tam měl svou bójku, kterou jsem tam do jedné zátoky umístil. Nikomu jsem nic nehlásil a nikdo ode mě nic nechtěl. Měl jsem tam loď čtyři roky. První moje kotvi?tě bývalo v úzké zátoce - loď uvázaná od stromu ke stromu. To u? v dne?ní době asi u? neplatí co?
Díky
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv lis 24, 2005 1:56 pm

Ahoj,
poradí někdo kde se dá na Orlickém jezeře bez problému spustit loď u přívěsu do vody (mimo "Vystrkova").Děkuji.

Ale?, aanet@centrum.cz
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Re:Orlík

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv lis 24, 2005 2:09 pm

http://www.yachtclubbarrandov.cz info Petr ?těpánek poplatek 100 Kč za spu?tění,jinak Podolsko ale pouze plachetnice info Povodí
Vltavy Podolsko poplatek za spu?tění není.Čau.
Tel.Petr ?těpánek :602220027
Tel.Podolsko:362841133

Lubo?, yachtbednar@seznam.cz
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv lis 24, 2005 2:18 pm

Určitě to jde i na Radavě a Trhovkách, je to ale zále?itost domluvy s provozovatelem kempu a zále?í i na aktuálním mno?ství rekreantů.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv lis 24, 2005 2:19 pm

Slo?ení lodě na Orlíku.
Chtěl bych dát svou loď na Orlík a nevím kde se lodě skládají . Potřebuji skládat jeřábem,1,3 t.Rád bych uvítal kontakt na jeřáb.
Za informace srdečně děkuji.

Milo? Havlíček, havlicekm@tiskali.cz
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Re:Slo?ení lodě na Orlíku

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv lis 24, 2005 2:22 pm

Lode na Orliku se jerabuji primo v prostoru pred hrazi - pan Novak - Solenice, tel. 603545651
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv lis 24, 2005 6:49 pm

Na Orlíku asi nejlépe zajedete do vody v kempu Radava nebo u Orlické přehrady v kempu Popelíky. Info o stavu vody se dozvíte od správce přehrady Povodí Labe-Vltava a mo?ná ?e i na jejich internetových stránkách.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv lis 24, 2005 10:17 pm

Díky za info. Jeřáb na hrázi je bohu?el pouze pro SPS a policii. Dráhy v klubech, které jsem objel nejsou zpevněné a slou?í mo?ná pro teréní auto. Já nevyjedu. Potřebuji zpevněný vjezd. Rád bych ráno tam a večer ven. Přesto díky.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv lis 24, 2005 10:31 pm

Pekny den,
Na Orliku i Slapech Vam lod spusti do vody jerabem u hraze.
Ja jezdim s Piratem a loni nebyl na Orliku problem v kempu Spalenka
a na druhe strane hned ten prvni, za hrazi. Parkovani se da dohodnout
v kempu za slusny peniz. Slapy moc neznam, ale zkuste web www.slapy.cz.
Mejte se fajne Petr
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte kvě 08, 2007 9:10 am

Libor mě požádal, abych sem dal svoje poznatky se spouštěním lodě na Orlíku. Loni (podzim 2006) jsem to řešil a zjistil následující.
Na hrázi je jeřáb, lze domluvit, ale je to za 1000,-. To je asi bezpečná volba pro plachetky.
Pak jsou tam nějaké kempy, kde by to možná šlo (viz příspěvky výše), ale sjezdy jsou mizerný a podle informací je to tak na menší motorový člun a silné auto. Většinou se něco platí, někde Vás pustí jen s jejich autem 4x4 a zaplatíte to.
Informace o těchto kempech a jeřábu mám zprostředkované, bez vlastní zkušenosti.
Osobně jsem viděl spouštění lodě těsně pod Týnem na pravém břehu, dostatečný přístup, sjezd spíše pozvolný, veřejně přístupné místo.
Sám jsem spouštěl loď na levém břehu Orlíka těsně nad Podolským mostem. Přístup od Temešváru. Je tam ale zákaz vjezdu, závora zatím ne. Je to původní asfaltová silnice mizející ve vodě zanesená naplaveným pískem. Otočení soupravy možná při větší šikovnosti a správném najetí, záleží na délce oje. Sjezd je velmi pozvolný, nutné buď odpřáhnout a tlačit přívěs dál ručně, nebo najet kolmo k cestě na kamínkový násep s větším sklonem. Já to řešil spuštěním z náspu a i přes slabé auto jsem člun z vody dostal.
Další sjezd jsem viděl na ramenu Otavy na pravém břehu. Opět původní silnice mizející do vody, sklon rozumný, ale dlouhý (asi jako na slapech nad hrází). Pro otočení se soupravou málo místa, jedině ručně. Nevím ale, jaký je tam přístup silnicí, nezkoumal jsem, Je to silnice od obce Louka.
Pozor, sjezdy posuzuju z hlediska spuštění motorového člunu 5m.
Uživatelský avatar
Olda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: pát pro 09, 2005 2:26 pm
Reputace: 0
Bydliště: Sobotín

Příspěvekod Olda » úte kvě 08, 2007 11:04 am

Já jsem dával loď na Radavě v kempu po písku. Dobré na tom bylo celkem levné parkování auta s vlekem a slušné jednání personálu kempu. Při výjezdu jsem dával řetězy, ale dalo se. Auto Passat, loď s vlekem asi 1,2t.
Uživatelský avatar
Sarah
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 01, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Sarah » úte kvě 08, 2007 1:18 pm

Mohl byste, prosím, někdo poradit, kde se dá na Orlíku kotvit s kýlovou plachetnicí (ponor 1,30)? Díky
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » stř kvě 09, 2007 12:38 pm

Ahoj Sarah
možnosti kotvení na Orlíku se tu řešili v tématu Noční kotvení na Orlíku na tomto odkazu
http://jachting.info/modules.php?name=F ... opic&t=388
Předpokládám že jde o víkend nebo dovolenou , a ne celoroční kotvení.
Z Jachtclubu Barrandov o kterém psal Libor Janko budu mít půjčenou plachetnici prvně , ale co jsem viděl z vody tak se kotví u mol , takže ponor 1,3 m žádný problém .Jinak Orlík má většinou tak strmé břehy že by to neměl být problém takřka nikde .Mě se líbilo od hradu Orlík výš proti proudu , i v sezóně takřka bez lidí a lodí .Děti chtěli být zase někde kde se dají koupit dobrůtky (kemp Radava ).
Obrázek
kotvení na pláži kemp Radava
Uživatelský avatar
Sarah
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 01, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Sarah » stř kvě 09, 2007 9:34 pm

My jsme z Barrandova měli půjčenou loď vloni a bylo to fajn, ale byla ploutvová a kotvilo se na pláži. Takže děti skákali přes špici na pláž. Letos bychom mohli mít kýlovou, tak trochu řeším, kde všude jsou mola a jinak asi suchou nohou nee? Děti byly i tak pořád zmáchané. Díky
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Spuštění lodě Orlík-Otava

Příspěvekod AdsBot [Google] » sob kvě 12, 2007 2:06 pm

Včera jsem jel poblíž, tak jsem prozkoumal možnost spuštění lodě na Otavě, o kterém jsem se zmiňoval výše.
Přístup je od obce Louka, silnice klesá a klikatí se mezi pár chatami, posledních 100 metrů je dlážděných až do vody. U začátku dlažby je zvednutá závora a zákaz vjezdu, ale nevypadá to, že by v poslední době byla zavřená. Sklon je celkem přívětivý, horší je to s místem pro otočení. Je to tam široké tak max.7 metrů, ale při otáčení je možné přesahovat zadkem lodi mimo cestu.
Obrázek

Obrázek

Doporučuju nechal loď ve vesnici Louka a nejdříve prozkoumat, jestli je to pro Vás použitelné.
Já tam příští náš výlet na Orlík zahájím.
Uživatelský avatar
Olda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: pát pro 09, 2005 2:26 pm
Reputace: 0
Bydliště: Sobotín

Příspěvekod Olda » úte kvě 15, 2007 9:48 am

Koukám na mapu. Ta Louka, nejsou tam už peřeje :D ?. Vymotám se tam s plachetnicí? Jaká je tam hloubka? Když jsem tam byl, ani jsem do Otavy od Zvíkova nejel, jak byla zelená :( , jaké je to výš?
Dík.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte kvě 15, 2007 10:03 am

Jestli se vymotáš na souši, to nedokážu odhadnout, raději doporučuju nechat nejdřív loď ve vesnici a zajet se tam podívat. Ve vodě by to mělo být v pohodě, peřeje jsou ještě hodně daleko proti proudu :) . Údolí je v těchto místech ještě dost strmé. Hloubku neznám, nemám hloubkoměr, ale na dno jsem tam nikde nedohlédl a pocitově tam bylo všude hloubky habaděj. Je to ještě nadržená voda přehradou, zdaleka ne řeka.
V pátek byla voda čistá, Šumavsky tmavá a bez řas. Loni v září když jsme tam byli byla hodně zařasená jak Otava, tak Orlík čím výš, tím víc.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pon čer 18, 2007 9:42 pm

Já se teď vrátil s dovolené na orlíku a super, týden jsme tam plachtili, vyplouvali jsme z kempu Radava, vyplouvali jsme odpoledne a jelikož moc vítr nefoukal, tak jsme nocovali proti zámku orlík, druhý den jsme pluli dál proti proudu a u Ž´dákovsakého mostu nás chytla bouřka, tak jsme tam v zátoce zakotvili a šli nahoru do bistra na zmrzku, cestou jsme míjeli informační tabule naučné stezky Orlík - Zvíkov, když se bouřka přehnala tak jsme pokračovali až ke Zvíkovu, kotvili jsme na menší pláži ještě před Zvíkovem, je tam CHKO Kopaniny, na kopci krásná vyhlídka na Zvíkov, třetí den po zastávce na hradě Zvíkov jsme jeli na Otavu, jenže vítr nám nepřál, tak jsme kotvili u 1. otavského kilometru s krásným výhledem na hrad, čtvrtý den jsme jeli ještě kousek po otavě dál a pak zpět. Další den nám přál vítr, tak jsme jeli až k přehradě a zase zpátky, pak jsme na orlíku dokoupili zásoby a plachtili dál. V sobotu jsme shlédli krásnou regatu barandovského jachtklubu, opravdu bylo na co koukat, prostě super. Závodit jsme si netroufli, máme loď 5,5metru s 12m plachtama, ale na rekreační plavbu perfektní.
Uživatelský avatar
pavel65
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 29
Registrován: pon čer 11, 2007 2:00 am
Reputace: 0

možnost sjezdu

Příspěvekod pavel65 » čtv čer 21, 2007 4:26 pm

možnost dostat lod na vodu by byla na Otavě na Jistci ( Vráž u Písku )
kdysi tam býval velký přívoz, beton až do vody, příjezd úzký a na dobré brzdy, ale dole u vody velký plac i na kamion, v případě nejakého průšvihu hned vedle funkční lom na kánem(čili kolová mechanizace), příští rok se tam chystám taky, během prázdnin udělám pár fotek :arrow:
Uživatelský avatar
ivik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 55
Registrován: stř dub 23, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod ivik » úte črc 29, 2008 11:45 am

Ahoj vsichni,
Byli jste někdo v poslední době na orlíku? Jak to tam vypadá s kvalitou vody? Chystám se tam v půlce září a když jsem viděl nejáky záběry v tv tak byla hrozně špinavá a zelená. V září by to mohlo být lepší ne? Počítám s tím, že v září bude taky víc foukat a bude míň lidí.

Díky moc za odpovědi
:)
Uživatelský avatar
Olivero
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 124
Registrován: stř bře 12, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha/Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Olivero » úte črc 29, 2008 11:55 am

Ahoj,na Orliku sme boli tento vikend.
Neviem aku mas predstavu o vode, ale nam sa zdala dobra, kupali sme sa aj s detmi a nie sami.
Myslim ze je to v sucastnosti celkom dobre.

PS: videli sme dve lode z vlajkami (jachting.info) a tymto ich pozdravujeme :)
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » úte črc 29, 2008 12:05 pm

Olivero píše: videli sme dve lode z vlajkami (jachting.info) a tymto ich pozdravujeme :)

Škoda že jsi je nenafotil. Mohl jsi je teď PRÁSKNOUT s plnou parádou. :D
Uživatelský avatar
ivik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 55
Registrován: stř dub 23, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod ivik » úte črc 29, 2008 12:38 pm

videl sem nekde ve zpravach zabery - totalne zelena voda, na povrchu povlak?? Jasne je vrchol leta a u nas na vranclu taky trochu kvete..
No pocitam ze v zari bude OK :)
Díky za odpoavedi...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů