Orlík

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 526
Registrován: úte dub 11, 2006 12:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » pon úno 22, 2010 9:19 am

Finn: A nějaký zkrytý díry nebo něco podobnýho? Nerad bych se dostal do podobné situace jako v Německu. Tam na tom pak špatně dopadla spojka ...
Uživatelský avatar
Olivero
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 124
Registrován: stř bře 12, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha/Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Olivero » pon úno 22, 2010 9:41 am

Ahoj Libore.J. tuto najses nejake info o tej radave:http://www.marinanet.cz/products/spousteni-lodi-orlik-radava/ na tvojom mieste by som sa toho moc nebal.
No a keby si bol v krize tak ma kontaktuj a pokusime sa nieco vymysliet.
Uživatelský avatar
Finn
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 21, 2007 1:00 am
Reputace: 16
Bydliště: Penčice

Příspěvekod Finn » pon úno 22, 2010 9:56 am

Si ti Libore snad napřed prohlídneš, než někam zacouváš. Ono se to mění dle stavu vody, pokud vím, tak si tam spíš musím dát pozor na vyčuhující šutry - skály. Já mám nízkou hondu a místo si vždy najdu. Víc ti neporadím.
Uživatelský avatar
pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 442
Registrován: úte úno 06, 2007 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod pik » pon úno 22, 2010 11:44 am

Jo,jo, stejná zkušenost a souhlas se vším co tady píše Finn
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pon úno 22, 2010 12:14 pm

Když stojíš na radavě proti vodě, tak od poloviny pláže doprava je to naprosto čisté, písčité. Ta polovina doleva je místy kamenitá, ale s vlekem se tam zajet dá dobře. A cca v polovině pláže jsou pod vodou dva pařezy, vychází to cca proti tomu jednomu karavanu co je na pláži stává u něj Audi Q7. Pokud tam pojedeš v sezóně, tak to chce přijet buď hned ráno, nebo až navečer, aby se tam zbytečně nepletli lidi co se koupou. Ale cesta do vody se tam najde vždy, jen si s těmi lidmi pak nemůžeš moc vybírat, ale i odpoledne tam zajížděl pán s otevřeným baylinerem a měl to zapřažené za Alhambrou s předním náhonem a jel v pohodě.
Uživatelský avatar
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 526
Registrován: úte dub 11, 2006 12:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » pon úno 22, 2010 1:12 pm

Díky moc všem za informace a cenné rady. Omlouvám, že jsem se ptal jako ..., ale tenhle rok budu spouštět lodičku po 3. v životě, takže nemám tolik zkušeností jako ostřílení mořští vlci a pak se člověk raději zeptá.
Olivero dík za nabídku. Pošleš mi když tak do SZ telefon na tebe? Ty se vyskytuješ v sezóně někde poblíž Orlíku?
Uživatelský avatar
Josef
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Chomutov,ČR

Příspěvekod Josef » pon úno 22, 2010 4:44 pm

Libore tu Radavu ti také mohu jen doporučit. Pokud se bojíš zahrabání, tak já někdy používám na plážích kde je hlubší písek dlouhé silné lano, které na jedné straně přivážu za vlek a ruhý konec za kouli u auta. Délku zvolím tak, aby auto bylo už na pevném podkladě a loď tak bez problémů vytáhnu.
PS: Barandov má sice zpevněný skluz, ale je to strašný krpál a spojka dostává pěkně zabrat. Navíc tam, kde končí beton je docela pěkný schod. Pokud je mokro, tak cesta docela klouže.
Uživatelský avatar
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 360
Registrován: čtv zář 18, 2008 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Stará Boleslav

Příspěvekod sedivak » stř bře 31, 2010 10:47 am

Ahoj,
v létě o prázdninách se chystám spustit loď na Slapech a doplout na Orlickou přehradu. Asi se to už zde probíralo, ale potřebuji aktuální info. kde se dá natankovat benzín? Nevadí mi ani krátká procházka s nádobama....
dík za info...
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » stř bře 31, 2010 3:23 pm

Nejlepší je to po cestě přímo v Kamýku. Podle ponoru plavidla buď přikotvíš hned pod pumpou,( levý břeh) nebo zakotvíš naproti v kapse a přejdeš most. Na Orlíku je to dál. Z vlastní zkušenosti znám jen benzinku v Podolsku. Zakotvíš pod mostem na pravém břehu a buď po lesní cestě nebo přes kemp vyrazíš do kopce. K pumpě je to asi 1km, ( je na hlavní silnici Písek-Tábor)ale i tak se kanystr dost pronese. U pumpy je dobrý motorest. Pak je to blízko pro benzín ještě v Týně nad Vltavou.
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » stř bře 31, 2010 3:41 pm

Josef píše:PS: Barandov má sice zpevněný skluz, ale je to strašný krpál a spojka dostává pěkně zabrat. Navíc tam, kde končí beton je docela pěkný schod. Pokud je mokro, tak cesta docela klouže.


Potvrzuju, já tam loni zlikvidoval spojku na oktávce...
Je to docela klikaté, a neskušenému to může dělat problémy vytočit.
Uživatelský avatar
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 360
Registrován: čtv zář 18, 2008 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Stará Boleslav

Příspěvekod sedivak » stř bře 31, 2010 6:00 pm

bobes píše:Nejlepší je to po cestě přímo v Kamýku. Podle ponoru plavidla buď přikotvíš hned pod pumpou,( levý břeh) nebo zakotvíš naproti v kapse a přejdeš most. Na Orlíku je to dál. Z vlastní zkušenosti znám jen benzinku v Podolsku. Zakotvíš pod mostem na pravém břehu a buď po lesní cestě nebo přes kemp vyrazíš do kopce. K pumpě je to asi 1km, ( je na hlavní silnici Písek-Tábor)ale i tak se kanystr dost pronese. U pumpy je dobrý motorest. Pak je to blízko pro benzín ještě v Týně nad Vltavou.

Děkuji Bobeši za tipy využiju určitě tu v Kamýku - ponor mám malý, tak přikotvím hned pod pumpou. :)
No a potom vypadá dobře ta v Týně-dle mapy je to taky kousek.
Plánuju velkou letní plavbu a tak chci obě přehrady pořádně proplout. Dá se zajet třeba i do Kolodějí nad Lužnicí? Kam až je Vltava splavná směr na Budějice - ponor mám malý, nerad bych ale urazil propeler :? . Dík moc.
Uživatelský avatar
mkovi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 164
Registrován: úte črc 17, 2007 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod mkovi » čtv dub 01, 2010 12:09 pm

Pro benzín se dá jít i ze Žďákovského mostu směrem na západ, ale je to procházka. Kanystr se pronese. Jinak na Radavě jsem loni tahal svoji plachetnici (s vlekem 1 700 kg) mondeem a vytáh. Používám, ale el. naviják na tažné, kterým loď vytáhnu a pak se rozjíždím po vrstevnici.
Uživatelský avatar
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 526
Registrován: úte dub 11, 2006 12:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » čtv dub 01, 2010 1:00 pm

Mkovi:
promiň, že se zeptám, je to trošku offtopic, ten el. naviják máš na tom mondeu a tím si přitahuješ vlek? Nebo jak? Právě tohle taky řeším a nerad bych aby mě vlek stáhl do vody.
Moc díky.
Uživatelský avatar
Petr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 54
Registrován: pon lis 28, 2005 1:41 pm
Reputace: 1

Příspěvekod Petr » čtv dub 01, 2010 1:43 pm

To sedivak: Do Koloděj se dá bez problémů dojet až na úroveň toho holanského kempu. To je cca 200m za mostem proti proudu. A je tam i klasická dobrá hospoda hned přes cestu :D
Uživatelský avatar
mkovi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 164
Registrován: úte črc 17, 2007 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod mkovi » čtv dub 01, 2010 3:24 pm

Do Koloděj jsem dojel ještě kus za kemp (do zatáčky), ale už tam bylo málo vody a proud. Navíc v kolodějích je nízký most a ještě před nima je přes vodu kabel.
Naviják mám tento:
http://www.promacz.cz/stroje-naradi/Gar ... k-LNA-1350
dá se sehnat jinde i levněji. Ten se zahákne na tažný a loď utáhne. Musel jsem u auta zaklínovat všechny kola, abych to na Radavě vytáh, ale šlo to.
Uživatelský avatar
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 216
Registrován: pát dub 04, 2008 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Ave » pát dub 02, 2010 7:40 am

Uz jsem o tomhle reseni taky uvazovala, nebot lod taham s osobakem, ktery ma pouze zadni nahon. A navijak nam stejne doma lezi nekde v garazi.
Uživatelský avatar
bernau1
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 204
Registrován: pát dub 07, 2006 2:51 pm
Reputace: 9
Bydliště: Most

Příspěvekod bernau1 » úte kvě 04, 2010 5:03 pm

Zdárek,před časem jsem psal že od 1.5-15.6 bude výtah na Orlíku mimo provoz.Teď jsem si náhodou všiml na stránkách SPS,že už je všechno jinak a letos bude bez omezení,takže jedu po vodě hned začátkem června :good:
Uživatelský avatar
wasserwolf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 109
Registrován: úte čer 17, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wasserwolf » ned čer 13, 2010 4:40 pm

Ahoj Orlíkáři! Včera jsem zahájil cestu na Elbu, takže po mě zůstalo místo v marině na Orlíku. Je to hned ve druhé zátoce od přehrady na pravé straně (východní) "toku řeky". V blízkosti obce Hřebeny. Pokud byste měl někdo zájem nechat svou loď na cca 2 měsíce v klidné zátoce vyvázanou u mola kde je klid a bezpečno, můžete se na mě obrátit. Cena za měsíc je 1000 Kč (Já platím správci 18.000 Kč za sezonu - tedy za 7 měsíců). Nutno se ozvat rychle, 20.6. odjíždíme.

Ahoj Pepik
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Orlík 2010

Příspěvekod firewall » úte črc 06, 2010 11:44 pm

Zdravim ;) tak kdo letos brázdí orlické vody?S kým se letos budu moct potkat na vodě Orlické přehrady? :) Já budu mít samozřejmě vlajku jachting.info . Tak jak to s Vámi vypadá?Mějte se. Lukáš .
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » úte črc 06, 2010 11:51 pm

Já - poslední týden v červenci a první v srpnu.
Tam co loni.
Loni nám to setkání nějak nevyšlo, byl jsem dost zvadlej z těch průserů.
Letos to snad bude lepší, a Atol bude mít nový nátěr i nové jméno ;)
Uživatelský avatar
firewall
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: čtv črc 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Orlík

Příspěvekod firewall » úte črc 06, 2010 11:56 pm

ahoj halladin, oki, tak to se tam myslím uvidíme :-) v tu dobu budu na plachetnici, pokecáme. Nebylo by špatné udělat sraz lidiček z Orlíku a z jachting.info. Minulý rok to bylo perfektní. Škoda, že jsem musel odject dříve :-( . Lukas

halladin píše:Já - poslední týden v červenci a první v srpnu.
Tam co loni.
Loni nám to setkání nějak nevyšlo, byl jsem dost zvadlej z těch průserů.
Letos to snad bude lepší, a Atol bude mít nový nátěr i nové jméno ;)
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » pát črc 09, 2010 9:55 am

Na Orlík jedeme první týden v srpnu, dvě lodě. Vlajku JI mám vyvěšenou. Pokud bude dost vody chystáme se až do Týna nad Vltavou.
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » pát črc 09, 2010 9:57 pm

My budeme kotvit v kempu Velký vír. Rádi bychom se připojoili - pokud budeme stíhat ;)
Vlajka jachting info bude taky viset.
Uživatelský avatar
dfogel
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 198
Registrován: stř říj 08, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: trebic

Příspěvekod dfogel » ned črc 11, 2010 2:33 pm

Hledam na Orliku yacht klub nebo firmu,osobu ktera mne zasveti do ovladani plachet.chtel bych koncem srpna na Orlik.pujcit si plachetnici na vikend.nepocitam stim ze Orlik budu brazdit jako profik.ale odlepit se od brehu a projed se.zatim se jen ucim z knizek.v rijnu absolvuji VMP.Bohuzel kvuli praci to porad odkladam.Predem diky za tip.
David
Uživatelský avatar
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 360
Registrován: čtv zář 18, 2008 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Stará Boleslav

Příspěvekod sedivak » čtv črc 15, 2010 7:27 pm

Ahoj, o víkendu pojedeme na Orlík s naším malým motorákem. Spouštět chceme na Radavě a také si tam nechat auto s přívěsem.
Jaká je situace v kempu, funguje vše stejně jako loni? Kolik je v kempu lidí - je plně obsazen?
Co voda v těhle vedrech je zelená?
Děkuji za reakce.
Šedivák

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů