Orlík

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: sob dub 25, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Divizna » čtv zář 23, 2010 8:40 pm

Orlík mě znovu překvapil. Mám tu přehradu rád... :)
Uplynulý víkend jsem se tam znovu plachtil a zažil jsem následující: Míjel jsem se s jinou plachetnicí, která plula přímo proti mě v opačném směru. Míjeli jsme se tak 15, 20 metrů od sebe. A oba jsme stoupali ostře proti větru :mad:
Bohužel mi došla baterka ve foťáku a telefon jsem po ruce neměl
Uživatelský avatar
heavy
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 286
Registrován: čtv říj 08, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod heavy » stř říj 13, 2010 3:38 pm

Budete někdo tento víkend 16-17.10. na Orlíku ;), abych měl koho vyhlížet :).
Uživatelský avatar
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 216
Registrován: pát dub 04, 2008 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Ave » čtv říj 14, 2010 7:48 am

Na Orliku budu v nedeli, ale uz budeme tahat lodku ven....Ted je to tam super na jachteni, zadna slapadla, zadni plavci, proste super!!!
Uživatelský avatar
heavy
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 286
Registrován: čtv říj 08, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod heavy » čtv říj 14, 2010 8:13 am

Jo taky se těším... :) jen ta přepověď počasí nevypadá moc dobře. :(
Uživatelský avatar
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 216
Registrován: pát dub 04, 2008 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Ave » čtv říj 14, 2010 8:33 am

Ale minuly tyden bylo luxusni pocasi....pekne to foukalo a bylo i slunicko. Super bylo na Trhovkach...

to heavy: a co mas za lod? at vim, kdyztak po kom pokukovat
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » čtv říj 14, 2010 8:56 am

Informace mírně offtopic, ale zas ne tak moc.
Uživatelský avatar
heavy
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 286
Registrován: čtv říj 08, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod heavy » čtv říj 14, 2010 9:33 am

to heavy: a co mas za lod? at vim, kdyztak po kom pokukovat


Bohužel si jen pujčuji, teď budu mít Antila 24, JENIFER (Yachtclubarrandov). Vlajku vyvěsím ;)
Uživatelský avatar
heavy
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 286
Registrován: čtv říj 08, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod heavy » čtv říj 14, 2010 9:49 am

JardaF

Je to smutné, přitom ta přahrada je nadherná. Okolo Zvíkova je mé nejoblíbenější. Jestli mám správné info, tak za to může částečně hrabivost politiků. Před léty byly zákázany prací prostředky na bázi fosforu (ty samozřejmně lépe perou a na výrobu jsou levnější). Během let se potichu z zákazu, stalo vládní doporučení NEPOUŽÍVAT FOSFOR :mad: . ..... Většina čističek není schopna fosfor z vody dostat takže se to slévá do přehrad. Cím hlubší tím větší zátěž. Orlík má na tohle PROSTĚ smůlu.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » ned úno 27, 2011 8:09 pm

Četl jsem tady v topicu o zatopených jezech na Otavě, a chci se zeptat kde se přesně nacházejí a jak hluboko jsou? Na Otavě jsme jednou byli s kýlovkou za Svatou Annou a bez problému, ale chtěli by jsme s ploutvovkou (cca 60cm ponor) se dostat dál, tak aby jsme věděli o případném nebezpečí.
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » ned úno 27, 2011 8:37 pm

heavy: Slapy se jen tak tak vyhnuly těžbě zlata kyselinou sírovou. Starostové obcí svedli doslova hektický boj a tu těžbu znemožnili. Ta firma pak přesídlila do Rumunska, kde těžit začala, stala se nehoda a do tamní řeky vytekly hektolitry kyseliny sírové. Byl to velkej průšvih, naštěstí né u nás. Panebože - lidská blbost je bezbřehá...
Uživatelský avatar
Taurus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 87
Registrován: čtv říj 15, 2009 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Taurus » ned úno 27, 2011 10:08 pm

Charlie - zkopíruju to, co jsem psal jinam : do Jistce je to vcelku bez problémů, těsně za levou (směrem proti proudu) zatáčkou je ponořený jez. Je-li opravdu hodně vody, jde to, jinak musíš trefit propust. Kdysi tam jezdil s pionýry na letní tábor ve Smetiprachu (další ponořený jez) i parník. Dál je to už dost o ústa (dost velkých balvanů pod vodou), ale opatrně se dostaneš až na Kavkovnu, což je asi 4 km pod Pískem. Pak jsou za sebou tři jezy a tam už opravdu ne. Úmyslně neuvádím přesné stavy vody, hloubku v tomto úseku již značně ovlivňuje průtok. Chce to zkusit, ale asi raději ne s "velkým" motorem na hydraulice, ale s malým (pomocným) přívěsákem. Občas tam zavítám s kajuťákem a všichni koukají jak na zjevení. Tím, že se tam opatrně plazíš tak na Tebe nikdo nebude hrozit - je to celkem fajn.
edit - to platí pro větší motorák, s přívěsákem a ploutvovkou to jde celkem v pohodě.
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » ned úno 27, 2011 10:14 pm

Když si na www.mapy.cz přepneš na mapu "turistickou", tak jsou tam ty jezy zakreslený.
tady odkaz
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » pon úno 28, 2011 8:51 am

Ten jez v Jistci se hledá dost špatně. V roce 2007 byla na levém břehu u paty jezu navršená mohyla z kamení. Mám plavbu po řece rád, ale ta Otava tam už není žádný zázrak. Je úzká, břehy zarostlé až k vodě a všude hodně bahna. Hospody a rekreačky značené na mapách už dávno nefungují. Navíc hodně rybářů, kteří mají nahozeno k opačnému břehu. Opravdu je lepší si to projet na gumáku nebo s malým motoráčkem. S plachetnicí už tam nepojedu. Mapy používám všechny tři tedy dvě turistické ( každá od jiného vydavatele) a jednu plavební (Vltava pro turistickou plavbu) Je to opruz, ale každá má něco co ty ostatní nemají.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pon úno 28, 2011 11:38 am

Takže k Jistci je to bez problému? No já mám teď zabudovanej motor a noha mi kouká mírně pod ploutev, záložák ten mám jen těsně pod hladinou. Vím že dál už to nestojí za moc, ale jednou jsme u Jistce byli s veslicí a to bylo celkem pěkné. Hospody mi moc nezajímají, já raděj trávím čas na lodi. Akorát ty rybáři, když to pak maj zadrátovaný, tak to opravdu není o co stát.

Letos chceme tedy spíše po Vltavě do Týna, ale na tu Otavu bych se také rád podíval, tak zatím jen sonduji co a jak.
Uživatelský avatar
Taurus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 87
Registrován: čtv říj 15, 2009 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Taurus » pon úno 28, 2011 12:34 pm

Máš-li jako nejhlubší bod vrtuli, tak buď dost opatrnej. Hlavně asi 2km před Jistcem (na L břehu louka s hauboty) vody u L břehu není zrovna moc - drž se při P straně. Chce to odhadnout proudnici, což není zas až tak velký problém (obecně střed řeky, v zákrutách blíž k vnějšímu oblouku).
edit - já mám s kýlovou lodí ponor 1,5m a jde to
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pon úno 28, 2011 1:01 pm

No když sklopím ploutev , tak mám ponor cca 60cm a nejhlubší je nožička pod nohou co chrání vrtuli (jak se na ní staví přívěsnej motor) a když ploutev pustím dolů, tak mám ponor 1,5m, ale to na motor není potřeba. Jinak hloubkoměr mám, sice je sonda až u vstupu do kajuty, ale dá se to dobře odhadovat.
Uživatelský avatar
Taurus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 87
Registrován: čtv říj 15, 2009 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Taurus » pon úno 28, 2011 1:39 pm

To bych radši nechal ploutev dole, ona vrtule z boků nijak chráněná není a chytit o něco za nohu taky není žádné štěstí.
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » pon úno 28, 2011 1:48 pm

Charlie píše:i. Akorát ty rybáři, když to pak maj zadrátovaný, tak to opravdu není o co stát.


Hele, a není to plavební překážka?
Uživatelský avatar
samoliter
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 336
Registrován: stř dub 30, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Ústí nad labem

Jezy na Otavě.

Příspěvekod samoliter » pon úno 28, 2011 2:29 pm

Ahoj Charlie. Okopíroval jsem kousek vodácký mapy i s nákresy jezů. Poslal jsem Ti to mailem. Jestli to půjde, tak ten obrázek dej tady do vlákna. samoliter.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pon úno 28, 2011 3:10 pm

to Taurus: tak o něco níž může ploutev zůstat, ale úplně dolu bych ji nespouštěl, navíc hloubkoměr vodu pohlídá, ale když tam bude jen mělká náhodná překážka, tak ploutev stejně nepomůže, drcneš a než stačíš něco udělat, přejedeš to celou lodí.

to JardaF: to nevím, jestli je to plavební překážka, ale když pak posloucháš od každýho rybáře, že tam má nahozeno a spoustu keců, to je lepší se tam nepouštět, a dohaduj se s nimi, když na lodi jste dva a po břehu jich je 25.

to Samoliter: díky, mrknu na to a pokusím se to sem vložit.

edit: tady přidávám obrázek z mapy od Samolitera:
Obrázek
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » pon úno 28, 2011 10:25 pm

Charlie: No prave - u nas na Slapech maji rybari bojky hodne daleko do reky, nekde i tretinu sirky toku. A taky se mi nechce se s nima dohadovat i kdyz pri krizovani to komplikuje plavbu. Ale jako drzitele VMP bychom to meli hlasit bezodkladne na SPS. :)
takze to byl spise takovy povzdech. :hmm:
Uživatelský avatar
Pitrs
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 116
Registrován: ned úno 12, 2006 9:06 am
Reputace: 0

Příspěvekod Pitrs » úte bře 01, 2011 10:18 pm

Chtěl bych zkusit plout s plachetnicí z Orlíku proti proudu Vltavy,v mapách nejsou výšky mostů a v podstatě nikde není označena výška elektrického vedení.Máte někdo zkušenost kam až se dá doplout se stěžněm cca 9,5m a ponorem cca 70cm?A s tím související otázka,jaká je nejnižší zaručená podjezdní výška na celé Vltavě a Labi?Díky za odpověď
Uživatelský avatar
elan3
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 94
Registrován: čtv lis 02, 2006 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod elan3 » úte bře 01, 2011 10:25 pm

Dopluješ až do Týna, přes vzdymadlo Kořensko, vše bez problémů, to samé po Otavě až na Smetiprach, dál to ale nezkoušej.
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » úte bře 01, 2011 10:30 pm

na hořínským kanále je 430cm zrovna teď mě nenapadá kde je ještě méně.. Však náš nový moderátor nám to jistě napíše :D
Uživatelský avatar
Taurus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 87
Registrován: čtv říj 15, 2009 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Taurus » úte bře 01, 2011 11:22 pm

Pitrs - bacha na odbočení na Lužnici, nebyl bys první, kdo čekal mezi dráty až vypnou proud. Ty dvě, tři hodiny bych nechtěl zažít. Většinou na to obsluha komory Kořensko upozorňuje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů