Orlík

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » stř bře 02, 2011 7:58 am

Celý Orlík až do Týna je v pohodě, v Týně je nízký most, kde je potřeba skládat stěžeň, ale dá se kotvit i před mostem. V nové mapě co je v prodeji tady v eshopu na fóru výšky mostů jsou. Ale jsou v ní zas jiné chyby ohledně přístavišť, kotvení, atd.
Uživatelský avatar
Pitrs
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 116
Registrován: ned úno 12, 2006 9:06 am
Reputace: 0

Příspěvekod Pitrs » stř bře 02, 2011 8:46 am

Já mám mapu z roku 2009 a tam ty výšky nad Orlíkem nejsou :( Díky za upozornění na tu Lužnici,to musí být dost horor jiskřit stěžněm
Uživatelský avatar
samoliter
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 336
Registrován: stř dub 30, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Ústí nad labem

Mýlka.

Příspěvekod samoliter » stř bře 02, 2011 11:01 am

Při plavbě z Orlíku do Týna chceš se podívat do Lužnice, už očekáváš přítok zleva. Je to tady, zabočíš, pluješ do oblouku a hle, ono je to zátoka jako srp. Takže nezabočit hned, ale až do další odbočky vlevo. Na mapy.cz je to vidět dobře, když si přepneš na fotomapu.
samoliter.
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » stř bře 02, 2011 4:32 pm

Dle pamětníků to je pískovna,ve které se těžil písek na stavbu Temelína. Na starších mapách zakreslena není. U vjezdu je docela mělčina.
Uživatelský avatar
lvbor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: pát říj 17, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod lvbor » úte čer 07, 2011 8:44 pm

našel jsem že na Radavě se dá v pohodě spustit,ale info je z 2006,platí to stále??,jedná se mi o větší gumák.díky,,,
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » úte čer 07, 2011 9:27 pm

Jo na Radavě se spustit dá, za poplatek správci kempu, ale spouští se tam většinou na hlavní pláži, takže je dobré spouštět v době, kdy tam nejsou koupající, hlavně přes prázdniny to chce buď ráno, nebo až večer. Když stojíš proti vodě, tak to chce spouštět více na pravo, je to tam sice mělčí, ale písčité, na levo je to dost kamenité.

A v zátoce je zákaz proplutí, většinou se to toleruje, když se tam loď spouští, ale chce to ohleduplnost.
Uživatelský avatar
lvbor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: pát říj 17, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod lvbor » úte čer 07, 2011 10:00 pm

díky
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » úte čer 07, 2011 10:22 pm

Kousek po proudu (za rohem), je další, menší pláž. Je to sice trochu komplikovanější, ale také se dá.
Spouštěli jme tam. Docela v pohodě. ;)
alffa
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » stř čer 08, 2011 5:47 am

Jestli myslíš tu zátočinku s pláží, tak tam POZOR ! Je ten na dně zlom, pak může být problém dostat vlek ven z vody. Dávali tam na vodu plachetnici a jak se na tom zlomu zhoupla, vlítla jim voda až do kajuty. A taky je tam blbá cesta k tomu. Ale na gumák to tam asi půjde. Také záleží kolik je zrovna vody, ale chce to tam velkou opatrnost.
Uživatelský avatar
Olda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: pát pro 09, 2005 2:26 pm
Reputace: 0
Bydliště: Sobotín

Příspěvekod Olda » stř čer 08, 2011 7:30 am

Taky jsem tam "za rohem" dával i vytahoval plachetnici asi 1t. Protože to bylo uprostřed sezóny. Dalo se to. Akorát při vytahování jsem raději dal řetězy. To je vůbec dobrá věc, ty řetězy na písek, pokud není čtyřkolka. Ještě to vylepšuju tím, že nechám loď na vleku posunutou víc dozadu, to nadzvedne za kouli zadek auta a je větší tlak na přední nápravu. Až na rovině to srovnám.
Uživatelský avatar
mkovi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 164
Registrován: úte črc 17, 2007 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod mkovi » stř čer 08, 2011 8:41 am

Na Radavě to už teď v sezóně nejde. Zelenka (správce kempu) má nařízeno, že musí zajistit dodržování zákazu vplutí do té velké zátoky. Jinak může přijít o pronájem pozemku. Vytahoval jsem tam teď loď a další možnost až koncem září. Přes léto to nepůjde, pokud se jim nepodaří vyjednat vyjímku. Jezdím na Orlík jen na dovolenou a nevím kde spustím příště loď. Ta malá zátoka je pro mě asi nedostupná. Máte nějaký nápad kde jinde spustit a nechat auto s vlekem? Barrandov je dost drahý.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř čer 08, 2011 9:08 am

Olda píše:.... Ještě to vylepšuju tím, že nechám loď na vleku posunutou víc dozadu, to nadzvedne za kouli zadek auta a je větší tlak na přední nápravu. Až na rovině to srovnám.

Tohle mi vrtalo hlavou. Nejdříve jsem chtěl zavzpomínat na fyziku a udělat si vektorový diagram sil. Narazil jsem ale na nedostatek znalostí. :?
Tak jsem to udělal pokusem. Vzal jsem krabičku a ve vodorovné poloze jí položil na kulatiny (tužky) tak, aby jedna kulatina stála na váze, druhá na podložce stejné výšky. Krabička představovala auto, kulatiny nápravy. Pak jsem přizvedával „zadek auta“ a na váze sledoval, co to dělá se zatížením přední nápravy. Pokud jsem zadek přizvedl až tak, že zadní náprava nenesla žádnou tíhu, na přední nápravě se zvýšila tíha o 15%. Když jsem krabičku dovážil tak, aby měla těžiště blíže přední nápravě (při prázdném autu s motorem vpředu a bez posádky nebude těžiště auta uprostřed, ale více vpředu), tak jsem zvednutím „zadku“ docílil zvětšení tíhy na přední nápravu jen o 10% při plném odlehčení zadní nápravy.
Pokud bych uvažoval auto s prázdnou hmotností 1400kg, rozložení tíhy na nápravy 750-přední, 650-zadní, vozík s lodí celkové tíhy 1000kg, loď posunutá tak, aby přizvedávala kouli o 200kg, pak mi z pokusu vychází, že přední náprava by se více zatížila posunutím lodě o cca 3 až 5%, což dělá 22,5 až 37,5kg.
Současně posunutím lodě způsobím za výše uvedených předpokladů, že náprava přívěsu bude zatížená tíhou 1200kg, což bude způsobovat větší boření do nezpevněného povrchu a větší valivý odpor.
Podle mne je tato manipulace pomocí jen psychickou a k nekonečné diskusi nyní může být, jestli těch 37kg na přední nápravě bude ziskem převyšujícím zvýšení valivého odporu přívěsu......... :D
Uživatelský avatar
Olda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: pát pro 09, 2005 2:26 pm
Reputace: 0
Bydliště: Sobotín

Příspěvekod Olda » stř čer 08, 2011 10:36 am

No dobře, všichni víme, jak je psychika důležitá.;)
Na druho stranu, vím, že při vyjetí odkudkoliv pomůže, i když žena zatlačí. A to asi taky v kilech moc nebude.
Je fakt, že jsem zapomněl na zaboření přívěsu.
Ale vžy jsem vyjel. :thmbup:
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř čer 08, 2011 10:40 am

Já jsem jednou "vyjížděl" hodinu. :cry:
Nakládal jsem na nouzovém místě, začalo se to bořit. Musel jsem to všelijak podkládat prknama z blízké stavby a rvát navijákem. Dost jsem se zapotil, již nikdy více takovou akci nechci zažít!
Uživatelský avatar
Olda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: pát pro 09, 2005 2:26 pm
Reputace: 0
Bydliště: Sobotín

Příspěvekod Olda » stř čer 08, 2011 10:47 am

Zase na druhou stranu, když jsem si navijákem při natahování lodi na vlek vlastní blbostí rozbil zadní sklo u auta, nepřipadal mi už ten jeřáb tak drahý.
Ale to už jsem off topic, to bylo na Lipně. I když blbost většinou není vázána na jednu lokalitu. :)
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř čer 08, 2011 11:16 am

Olda píše:Zase na druhou stranu, když jsem si navijákem při natahování lodi na vlek vlastní blbostí rozbil zadní sklo u auta ....


:) poděl se o zkušenost, člověka to potěší, když slyší o neštěstí druchých! 8)
Že by vyčuhující stěžeň? :?
Uživatelský avatar
Olda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: pát pro 09, 2005 2:26 pm
Reputace: 0
Bydliště: Sobotín

Příspěvekod Olda » stř čer 08, 2011 11:49 am

Kdepak, byla špatně zatažená ploutev, která se zasekla do škvíry mezi válečkama na vleku.
A já jsem točil klikou, dokud se nenatáhla karabina držící loď. To byla rána jak z praku. Nakonec jsem byl ještě rád, že to nikoho nezabilo. Chvilku před tím se mi tam snažil pomáhat jeden němec. Takže jedno poučení, které už znám i odjinud: Nestát v cestě,kde by mohlo letět prasklé lano. V tomhle případu to sice byl jen popruh ale na konci s ocelovou karbinou.
Dostat to do hlavy................. Když mi tohle došlo, už se mi zase nezdálo tak moc těch pár tisíc za okno.
Mimochodem, váleček už mám jiný a karabinu používám šroubovací. A ploutev si zatahuju a zajišťuju sám.
Naposledy upravil(a) Olda dne stř čer 08, 2011 12:49 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » stř čer 08, 2011 12:07 pm

mkovi píše:Na Radavě to už teď v sezóně nejde. Zelenka (správce kempu) má nařízeno, že musí zajistit dodržování zákazu vplutí do té velké zátoky.


No loni nás tam v pohodě pustil, začátkem července. Letos se tam chystám spouštět zas, tak to u něj prověřím, abych tam nejel zbytečně.
Uživatelský avatar
mitous6
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 01, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod mitous6 » čtv čer 09, 2011 9:11 pm

Se zákazem na Radavě je to skutečně pravda, správce do konce srpna nikoho nesmí pustit s lodí do vody, dělali tam zle z Povodí nebo z Plavební správy. Byl jsem tam v sobotu s motorákem, správce byl neoblomný, nepustil nás tam. Pustili nás za poplatek na Trhovkách v tom kempu vpravo.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pát čer 10, 2011 4:21 am

Ok, tak to si budu muset najít jiné místo na spouštění. Já s ním letos ohledně lodí ještě nemluvil. Ale motorák by mohl jít spustit na té druhé pláži (jak psal affa), kde na vodě zákaz plutí není, ale záleží jak velkej člun to je, ale chce to tam opravdu opatrně.

Tak to jste spouštěli na Boru, tam spouštějí buď proti vrátnici, na břehu vyznaeno plavebními znaky, ale je tam sakra mělko, nebo když se jede od vrátnice vlevo dozadu za tu zátočinu, ale tam je to zas dost příkré a travnaté, když bylo mokro měl tam s tereňákem 4x4 problém vytáhnout člun, hrabaly všechny čtyři.
Uživatelský avatar
mitous6
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 01, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Vlašim

Příspěvekod mitous6 » pát čer 10, 2011 8:13 am

O té druhé pláži na Radavě nevím, správce nás nechtěl vůbec pustit s lodí do kempu, že to má v nájmu a nesmí atd. Předpokládám, kdyby to šlo na té druhé pláži, asi by nás tam pustil. Byl moc ochotný, volal mi i na Trhovky.
Na Trhovkách jme byli na Boru, od vrátnice dolů na písečné pláži, není tam moc hloubka, ale s mým motorákem 6,7m úplně v pohodě. 300,-Kč je poplatek.
Zkoušeli jsme ještě Podolsko, pod mostem na Písek, obec tam má pláž, volal jsem na Obecní úřad, od června už taky nepouštějí.
Uživatelský avatar
mirzik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 97
Registrován: ned kvě 30, 2010 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod mirzik » pát čer 10, 2011 10:28 am

Pánové to je rok od roku horší :shock: , buď musíš zaplatit a nebo to na vodu nedáš, protože nemáš kde. Existuje ještě nějaké místo na Orlíku kde by bylo možné sundat malý člun na vodu aniž by člověk musel platit. :?
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát čer 10, 2011 1:48 pm

A veř že bude hůř....
Ozvi se mi po SZ, vidím že jsme "sousedi" a "to se počítá..."
Uživatelský avatar
samoliter
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 336
Registrován: stř dub 30, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Ústí nad labem

Příspěvekod samoliter » pát čer 10, 2011 3:02 pm

Mirziku. Tady na 1.straně je popsán i ofocen sjezd u obce Louka. Je to do Otavského ramena. samoliter.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » pát čer 10, 2011 5:29 pm

mirzik píše: Existuje ještě nějaké místo na Orlíku kde by bylo možné sundat malý člun na vodu aniž by člověk musel platit. :?

Co je to? "malý člun"? No já bych ještě o jednom sjezdu věděl. ... ...
Když se vám ale druhá pláž na Radavě, zdá těžká, tak tady je to přímo pro kaskadéry.
Navíc je tam zákaz vjezdu. Nebudu to tedy veřejně prezentovat. Ale dá se. ;)
alffa

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů