Orlík

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Jenda88
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 21
Registrován: stř pro 28, 2011 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Jenda88 » stř bře 14, 2012 10:43 am

Ahoj, mohl by někdo poradit nějakou půjčovnu na Orlíku? Jsem úplný začátečník, ale jezdím na windsurfu. Půjčit loď bychom si chtěli někdy na začátku července asi na 5-7 dní. Do té doby bych si chtěl udělat VMP M100 a S80, takže moje první praktická zkušenost bude až s půjčenou lodí.
Zaujala mne freeyacht.cz, ale ti mají "dočasně" už asi měsíc mrtvé stránky a na email taky nereagují, tak mi není jasné, jestli ještě vůbec fungují. U nich se mi líbili lodě, hlavně interiér, ale je mi jasné, že to není vše. Chci jet s přítelkyní a tak trochu jí do toho zlákat a určitě to půjde lépe, když interiér lodi bude příjemně dřevěný(nemusí být ale za každou cenu).
Dále jsem našel docela dobře vypadající půjčovnu sporteli.cz, podle galerie se interiér nelíbí ani mně.

Mohl bych poprosit někoho o názor a zkušenost?
Předem díky :)

PS: Chci se plavit na Orlíku, takže mi to připadalo nejvhodnější vlákno.
Uživatelský avatar
dreamer
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 51
Registrován: pon srp 08, 2011 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod dreamer » stř bře 14, 2012 11:05 am

Ahoj, velmi dobré zkušenosti mám s půjčovnou Radka Eliáše - www.sporteli.cz narazil jsem na ni kdysi díky tomuto fóru kde byla chválena a u mě také naprostá spokojenost. Má i lodě na které není potřeba VMP.
Uživatelský avatar
Lucifer
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: úte říj 06, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifer » stř bře 14, 2012 11:15 am

Uživatelský avatar
Corwin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 291
Registrován: úte kvě 31, 2011 2:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Praha / Stará Boleslav

Příspěvekod Corwin » stř bře 14, 2012 12:40 pm

Co se týká jednání, můžu SportEli jen a jen doporučit..... (půjčení bez zálohy, příjemné jednání, čekal na nás při příjezdu (měli jsme zpoždění na příjezdu k přebrání lodě) se slovy "hlavně žádný stres, jachting je o pohodě". Interiér plachetnic (Měli jsme navimore) je zhruba dle fotek na stránkách. Skromnému stačí, i když se mi taky moc nelíbil.... :-)
Uživatelský avatar
pawlik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 142
Registrován: úte kvě 05, 2009 2:00 am
Reputace: 8

Příspěvekod pawlik » stř bře 14, 2012 1:15 pm

Jen pro úplnost a aniž bych chtěl Sport Eli shazovat, měl jsem takový zážitekpřed pár lety... Měla to být první půjčená loď po zácviku u Martina (Hacjacht zmíněný výše) a složených zkouškách VMP, měl jsem trochu nestandardní přání - bylo to ještě před sezónou a na dva všední dny. Půjčil jsem si kvůli tomu auto z půjčovny a se ženou jsme se chystali na jachtařský zážitek.
V dohodnutý čas jsme přijeli k maríně - nikde nikdo. Po půlhodině čekání jsem zavolal a: "Jé to je sranda, já na vás zapomněl. Nojo, já tam někoho pošlu." Po dalších dvou hodinách nic, nic a nic. Ani zpráva o tom, jestli a kdy někdo přijede, telefon nebral. Nakonec jsem opslal SMSku, ať už nikoho neposílá, domluvil jsem se s Martinem, ten mi loď půjčil a od té doby si u něj půjčuji každou sezonu lodičku měsíc co měsíc. Ze strany Sport Eli to možná byla ta správná jachtařská pohoda, já to tak ale jaksi nedokázal vzít. Nicméně ze všech stran slyším na Sport Eli chválu, tak tohle byla asi výjimka a já měl smůlu, nevím...
Uživatelský avatar
Jenda88
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 21
Registrován: stř pro 28, 2011 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Jenda88 » stř bře 14, 2012 3:05 pm

Dekuji za tipy. Hacjacht ma vsechny jachty s VMP. Jaka lod, jak u hacjacht tak obecne, je lepsi pro zacatecniky?
Uživatelský avatar
Lucifer
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: úte říj 06, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifer » stř bře 14, 2012 3:36 pm

My měli poprvé půjčený Corazon - Jouet 760 a byl moc fajn. Doteď na něj vzpomínáme.
Uživatelský avatar
Corwin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 291
Registrován: úte kvě 31, 2011 2:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Praha / Stará Boleslav

Příspěvekod Corwin » stř bře 14, 2012 4:11 pm

My jsme si původně chtěli půjcit "Štíra" 5m - ale přesvědčili nás právě do Navimore (6m). Bohužel "foukal" pouze lehoullllillllinký vánek a těch 12m2 s lodí téhle velikost a váhy skoro vůbec nehýbalo.... Tak jsme spíš motorovali....
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » stř bře 14, 2012 5:02 pm

Já měl poprvé od Martina Hacmace půjčenou Barču (Balaton 24) a taky velká spokojenost.
Hlavně jsem byl celý víkend klidný, mi žádnej zmetek neukradne motor, protože je vestavěný. Ale to je možná moje profesionální deformace :)
Uživatelský avatar
pawlik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 142
Registrován: úte kvě 05, 2009 2:00 am
Reputace: 8

Příspěvekod pawlik » čtv bře 15, 2012 8:25 am

Nejmenší jsou tam Barča a Corazon. Barča je ideální pro dvojici nebo úzkou rodinu (s cizími lidmi se mi tam blbě dělí o záchod neb chci-li si na něj sednout, propojím ho s přední kabinou), je to klidná a tolerantní lodička. Do Corazonu jsem zamilovaný; když nefouká, tak tahle loď jede i na upřený pohled, v pěti se tam směstnáte. Trochu větší je Marciana, pohodlná Bavaria, celkem hodně úložného místa, vejde se šest lidí. Další lodě jsou větší, dražší k půjčení. Pro začátek fakt asi Barča nebo Corazon.
Uživatelský avatar
pawlik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 142
Registrován: úte kvě 05, 2009 2:00 am
Reputace: 8

Příspěvekod pawlik » čtv bře 15, 2012 8:30 am

Ještě jedna věc, chce to asi rychle rezervovat. Konkrétně na začátek července, jak jsou tam ty volné dny, bereme Barču na týden, rezervoval jsem si ji radši hned v lednu. Takže se spíš zeptej, co je na daný termín ještě volné.
Uživatelský avatar
Jirka_TEC_Tce
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 516
Registrován: ned úno 25, 2007 1:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » čtv bře 15, 2012 1:53 pm

Já si půjčuji výhradně Marcianu, jednou jsem byl na Barče. Marciana je ideální pro 4 a má splachovací, oddělené WC. Obě (spíše asi všechny lodě z Hacjachtu) jsou kýlovky, ale na Orlíku jsem neměl nikde problém přistát a vystoupit suchou nohou. Ať se Ti premiéra vydaří a Vaše první zážitky jsou ty nej. Pěkný jaro, ahoj, Jirka.
Uživatelský avatar
heavy
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 286
Registrován: čtv říj 08, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod heavy » čtv bře 15, 2012 10:48 pm

Lodě v dobrém stavu a vynikající zázemí najdeš v Barrandovské zátoce
http://www.yachtclubbarrandov.cz/
Hlídaný areál i parkoviště pod kamerou a za branou.

Jezdím tam už leta a vždy spokojen ;).

Pokud začínáš doporučuji Antilu 22 nebo 24. A známou pravdu.... refuj hned, jak tě to napadne :)

Jirka_TEC_Tce píše:...... Marciana je ideální pro 4 a má splachovací, oddělené WC. ........

Klidně si mysli, že jsem puritán, ale i když jsem měl půjčenou "Rose" tak splachovací WC zůstalo nepoužito.
V Orlíku je ve vodě sraček už dost, nemusím tam přidávat!

Co se týče firmy http://www.hacjacht.cz, loď jsem měl jen jednou Rose.
Byl jsem spokojen, ale

- bral jsem si loď o délce 9m a slušné váhy..... a kotva byla mírně řečeno nepřiměřená! Na mojí námitku prohlásil...

Kód: Vybrat vše

 Neřeš to ....., vyhlední si písek a pošli to tam !

Tak toto se mi zamlouvalo ještě méně! Takže mi dal nakonec kotvu z Maid of Erin.
A záchod je pumpovací....
Přístup k lodi...krpál :D
Vše ostatní OK, ale dokážu si to představit lepší.
V YC Barrandov mají například speciálně upravené kotvy danford, které ti umožní vytáhnout i dost kouslou kotvu. A to je právě jedna z chvil, která ti může ovlivnit tvoje zpětné hodnocení "dovolené na lodi".
Ale i tady je co vylepšovat:
1) lodě (krom jedné) nemají osvětlení pro noční plavbu - alspoň do konce roku 2011
2) krátší kotevní lano (řeším vlastními horolezeckými) - ono totiž zjistit, že si moc krátky je na Orlíku velmi časté ;)
Každopádně ať si vybereš kde chceš , tak ti přeju ať se ti to líbí :)
Uživatelský avatar
Dzordzo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 76
Registrován: čtv lis 11, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: loď

Příspěvekod Dzordzo » pát bře 23, 2012 1:55 pm

Jen přeposílám: 8)

Malý lodní výtah VD Orlík:

V současnosti už je úprava v podstatě téměř dokončena, příští týden se z dílny vozík převáží na Orlík, kde se bude kompletovat tak, aby k 16.4. byl pojízdný a byly zahájeny revize. 1. května bude vozík v nové podobě jezdit.

Co se týče úprav, které byly na vozíku provedeny, tak je shrnuji následujícím způsobem:



- maximální šířka převáženého plavidla bude 3,0 m

- užší plavidla budou v prostoru klece stabilizována otočnými rameny

- upraveny jsou úvazné prvky na kleci pro fixování plavidla

- plošina pro obsluhu a posádku je zvýšena tak, aby nedocházelo při zajíždění vozíku do vody k omývání a zaplavení plošiny

- nosnost plošiny 3,5 tuny je nezměněna, na vozíku je nově osazena váha, takže těžší náklad nebude možné převést (bez váhy nelze zvedací zařízení uvést do provozu dle platných předpisů)

- celý pojezd vozíku je renovován a rektifikován tak, aby se zlepšila stabilita a jízda vozíku po dráze.

:good: :good: :good: :good:
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » úte kvě 15, 2012 12:02 pm

jen doplnění: Pěší procházka po přilehlých schodech je zakázaná a tak se váží i s posádkou. To jen aby jste se nedivili, až vás někoho z vozejku vykopnou. :hmm:
Uživatelský avatar
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: sob dub 25, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Divizna » stř čer 13, 2012 8:43 pm

jenda88: mám několikaletou dobrou osobní zkušenost s Hacjacht (Martin Hacmac, marina na Loužku) a znám více či méně všchny jejich lodě. A nejlepší loď, kterou ti u nich můžu doporučit, je Michelle. Mají jí teprve druhou sezónu. Je to jedna z nejrychlejších lodí na Orlíku vůbec. A rychle stoupá i na vánek.
Taková Barča je super, jezdil jsem na ní první 2 sezony, ale při slabém větru po Réčku pořád odpadá a dá to někdy fušku jí dostat zase do stoupání - má podle mě špatně těžiště. Je to taková kačena, zelenáče fak zaučí :D
A jestli chceš rychlý ledoborec, tak určitě ocelovou Carmen :)
Uživatelský avatar
petr1975
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: stř led 25, 2012 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod petr1975 » čtv čer 14, 2012 3:31 pm

Ahoj, freeyacht normálně jede dál, ale díky rozepři mezi společníky je adresa www.freeyacht.eu a mail freeyacht@seznam.cz
Petr
Uživatelský avatar
mkovi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 164
Registrován: úte črc 17, 2007 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod mkovi » sob čer 23, 2012 9:50 am

Ahoj chtěl bych jet s lodí na Orlík, ale zaslech jsem, že je tam teď dost špatná voda? Jak to tedy vypadá? Kdyžtak to odložíme na srpen, třeba se to zlepší. A pak bych měl dotaz, spouštěl jste někdo loď v Týně na začátku města? Jde tam spustit Vento - ploutev, 7,8m délky, 3t váhy? Pak by tam ještě bylo dobré najít nějaké stání pro auto a vlek? Když je to na Orlíku s těma sjezdama takovej problém.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » sob čer 23, 2012 8:14 pm

Byl jsem se dneska podívat na jeřáb v Marina Orlík, čekal jsem, že konečně bude možnost rozumného jeřábování kam se dostanu s osobákem, ale cesta od jeřábu dost prudký vršek a samý štěrk, samotný auto mělo tendenci si hrábnout, se zapřaženou lodí by tam osobák měl velký problémy, jestli vůbec by se odtamtud dostal. Místa pod jeřábem také není nazbyt, najednou (bez couvnutí) se tam auto neotočí se zapřaženým vlekem už vůbec, jedině tam zcouvat z vrchního parkoviště.
Uživatelský avatar
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 750
Registrován: stř črc 16, 2008 2:00 am
Reputace: 44
Bydliště: okr. Jihlava

Příspěvekod Pavel63 » sob čer 23, 2012 8:15 pm

Ahoj vespolek,

ohledně kvality vody na Orlíku - byl jsem na plachetnici (výše zmiňovaná Barča od p. Hacmace z maríny Loužek) teď 18. - 20.6. a musím potvrdit, že zejména horní část Orlíku je už značně zelená. Zhruba od Zvíkova k hrázi je to lepší, tam je koupání bez problémů. Pokud vím, tak díky teplu se kvalita vody obvykle spíš časem zhoršuje, takže bych rozhodně jel raději teď než v srpnu. Ale k tomu by se měli vyjádřit spíš místní,

Jinak Barča opravdu po otáčce nechce moc stoupat. Ale je to taková stabilní kačena.

Pavel.
Uživatelský avatar
stefin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 145
Registrován: úte dub 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod stefin » ned čer 24, 2012 7:50 am

Po zkusenostech z minulych let je pravda, ze cim pozdeji, tim je kvalita vody horsi. Kvalita se trochu zlepsuje pokud je vice dni chladneji ci vice fouka, to se ale zase nikomu nechce moc do vody. Jinak plati, ze cim blize k hrazi, tim je kvalita vody lepsi. Loni byl Orlik zarostly strasne, pritom se ale jeste koncem srpna se dalo koupat tak do 1km od hraze.
Uživatelský avatar
Petr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 54
Registrován: pon lis 28, 2005 1:41 pm
Reputace: 1

Příspěvekod Petr » pon čer 25, 2012 1:01 pm

To mkovi:
V Týně můžeš pustit loď na vodu zde:
Týn
ale kde bezpečně nechat auto s vozíkem ti neporadím :(
Ahoj Petr.
Uživatelský avatar
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: sob dub 25, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Divizna » pon čer 25, 2012 8:46 pm

Orlík je nejteplejší přehrada na vltavské kaskádě a nejvíce "kvete". O prázdniny plavou "zelené kuličky" už i u Radavy a Velkého Víru, ale nejsou to sinice, já se v tom koupu už asi 15 let a v pohodě. Ale pokud jsou vedra už od května, tak v půlce prázdnin bývá voda u Velkého Víru už taky dost zelená. Za Velkým Vírem u zámku Orlík se přehrada kroutí a zužuje a obecně platí, že za Žďákovským mostem už je voda zelená od června. U Zvíkova pak o prázdniny často vodu pokrývá souvislý zelený koberec, že ani není vidět voda.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pon čer 25, 2012 9:19 pm

Jo jako děcka jsme se koupali i v tom zeleným koberci a nikomu nic nebylo. Letos jsem se ještě na vodu nedostal, ale příští týden tam budu tak uvidíme, jaká bude voda.
Uživatelský avatar
elan3
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 94
Registrován: čtv lis 02, 2006 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Jeřáb Marina ORLÍK

Příspěvekod elan3 » úte čer 26, 2012 9:56 pm

Vzhledem k různým " zaručeným informacím" které jsem si zde přečetl, zkusím vysvětlit některé skutečnosti k jeřábu v naší marině.
Jeřáb maximální nosnost 5T ( rameno 6,3M) Můžeme jeřábovat až do hladiny Orlíku 347M. Možnost jeřábování denně.
Příjezd po zpevněné cestě ( žádné couvání) . Vlek otáčíme jeřábem. Možnost jeřábovat lodě včetně postaveného stěžně, biminy, kočárků...
Vedle jeřábu připraveno manipulační molo na kompletaci lodě.( v klidu, žádný spěch).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host