Orlík

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
tove
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 229
Registrován: sob led 02, 2010 1:00 am
Reputace: 4

Re: Jeřáb Marina ORLÍK

Příspěvekod tove » stř čer 27, 2012 11:52 am

elan3 píše:Vzhledem k různým " zaručeným informacím" které jsem si zde přečetl, zkusím vysvětlit některé skutečnosti k jeřábu v naší marině.
Jeřáb maximální nosnost 5T ( rameno 6,3M) Můžeme jeřábovat až do hladiny Orlíku 347M. Možnost jeřábování denně.
Příjezd po zpevněné cestě ( žádné couvání) . Vlek otáčíme jeřábem. Možnost jeřábovat lodě včetně postaveného stěžně, biminy, kočárků...
Vedle jeřábu připraveno manipulační molo na kompletaci lodě.( v klidu, žádný spěch).


a je to, tak jsem to taky chapal na miste a jeste delaji dobry kafe, krasnej areal
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » stř čer 27, 2012 9:08 pm

Pokud se vlek obrací jeřábem, dobrý řešení. Cesta zpevněná sice je, ale je štěrkovaná, pro osobák prostě nevhodný, předokolka tam začne hrabat raz dva a ten kopec je tedy slušnej, řekl bych, že ostřejší než na náplavce v barrandově. Každopádně je dobře, že ten jeřáb tam je. Ono obecně s příjezdem k vodě na orlíku je trochu problém, protože ty kopce tam prostě jsou, s tím se toho moc nenadělá.

Já u vás chtěl skládat, proto jsem se tam byl podívat ale prostě jsem si tam s osobákem svézt loď netroufl. Nebyla by třeba u vás možnost že by bylo k dispozici v marině auto 4x4 kterým by se dala loď při vyndavání vyvézt na asfaltku v areálu??
Uživatelský avatar
elan3
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 94
Registrován: čtv lis 02, 2006 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod elan3 » stř čer 27, 2012 9:34 pm

Cesta k jeřábu vychází z místních možností, kdyby tam byla rovina, zase by tam nemohl být jeřáb, pokud si ale netroufneš zajet dolů, rádi pomůžem .
Zatím největší loď byla QUOS EGO, Luboše Fialy, váha cca 3500Kg + vlek. Auto 4 x 4 a bez problémů. Jeřáb jsme dolů taky přivezli za osobákem.
Chystáme zimní stání a možnost zazimovat plachetnice včetně postaveného stěžně, hlavně lodě velikosti 27 a větší.limit je pouze 5T a výška stěžně nad hladinou max 14 metrů.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » stř čer 27, 2012 9:45 pm

Spíš se mi jedná o vytažení po sezoně, pokud by bylo možný že by se u vás vlek přepřáhl vyjeřábovala loď z vody a já bych si zapřahl nahoře na asfaltce, bylo by to ideální a myslím, že bych nebyl jedinej kdo by to využil.
Uživatelský avatar
ivik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 55
Registrován: stř dub 23, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod ivik » úte črc 10, 2012 12:08 pm

Ahoj všem:
Rád bych se zeptal na vaše doporučení ohledně možnosti stravování na Orlíku.. Určitě je příjemný si zaskočit alespoň jednou denně na teplé jídlo a jedno orosené...
Jaké restaurace by místní znalci doporučili??

Díky moc za info..
Uživatelský avatar
stefin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 145
Registrován: úte dub 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod stefin » úte črc 10, 2012 1:10 pm

V Radave bych se stavil U Zelenky, pripadne i u Bohouse, rozumne ceny, jidlo chutne, tip na patecni vecer je take country vecery v Coloradu - grilovani uzene veprove kyty apod. V dosahu cca 3km je restaurace Stara skola v Chrastu, velice nizke ceny, spickove jidlo, obrovske porce. Trochu rozpacity jsem z restaurace v nove marine Orlik, predsezonni navsteva dopadla na doporuceni, ted o vikendu jsme po hodine cekani na jidlo cekani vzdali a odesli. Vyborne se ji v restauraci u Zdakovskeho mostu. V Trhovkach jsem nic super extra neobjevil, budu rad, kdyz poradi nekdo znalejsi.
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Příspěvekod smike » úte črc 10, 2012 1:36 pm

před 14ti dny jsme jedli na Velkém víru v té původní restauraci a překvapivě moc dobrý, jak kvalitou, tak množstvím.. :thmbup:
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » úte črc 10, 2012 2:14 pm

Taky není špatná tvrz Holešice, slušný kotvení a restauračka cca 200m od vody. Pak na Orlíku, dát si výšlap nahoru do vesnice hospoda u Cvrků, vaří celkem dobře, velký výběr zvěřiny i obyč jídel.

Co mě ale vůbec nenadchlo je Podskalí, ceny vysoké, jídlo nic moc.

V Chrástu restauraci můžu doporučit, velký porce, rychle připravené, velký výběr, nízké ceny, bohužel ale velká návštěvnost, často mají plno. A větší vzdálenost od vody.
Uživatelský avatar
pawlik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 142
Registrován: úte kvě 05, 2009 2:00 am
Reputace: 8

Příspěvekod pawlik » úte črc 10, 2012 3:05 pm

Staré Sedlo - směrem od Orlíku těsně před Žďákovským mostem zátoka vpravo, necelé 2 km, hospoda se zvěřinou a kousek za ní Jednota, dá se tam celkem solidně nakoupit proviant.
Uživatelský avatar
Dub
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 15
Registrován: pát úno 11, 2011 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Dub » úte črc 10, 2012 4:30 pm

Ahoj všem, za návštěvu podle mě stojí taky Pivovarský dvůr ve Zvíkovském podhradí. Nejen kvůli jídlu, ale i (to hlavně) kvůli jejich pivu. A místní domácí chléb je taky delikatesa ...
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » úte črc 10, 2012 4:32 pm

pawlik píše:Staré Sedlo - směrem od Orlíku těsně před Žďákovským mostem zátoka vpravo, necelé 2 km, hospoda se zvěřinou a kousek za ní Jednota, dá se tam celkem solidně nakoupit proviant.


A když se popojde ještě dál, tak na náměstí hned za rohem je další prodejna potravin, levnější než jednota a hlavně má déle otevřeno a to i v neděli a o svátcích.
Uživatelský avatar
tove
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 229
Registrován: sob led 02, 2010 1:00 am
Reputace: 4

lodenice Podskali

Příspěvekod tove » úte črc 10, 2012 6:43 pm

Bezva jidlo i posezeni v lodenici Podskali
Uživatelský avatar
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 526
Registrován: úte dub 11, 2006 12:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » úte črc 10, 2012 7:57 pm

Kdysi taky dobře vařili v Barandovské zátoce, ale nevím jak teď? Místní jak jsou na tom teď?
Uživatelský avatar
ivik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 55
Registrován: stř dub 23, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod ivik » stř črc 11, 2012 7:15 am

Cerpal jsem ze stranek freeyacht a tam v roce 2010 doporucovali:
Restaurace Lodenice - Podskalí a RS Puknov - obe dve pozivtivni hodnoceni, prijatelne ceny, vynikajici jidlo

Naopak moc nedoporucovali Pivovarsky dvur (tedy hlavne kvuli jidlu, pivo maji skvely)..
Uživatelský avatar
veselyroman
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 357
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Mělník

Příspěvekod veselyroman » pát črc 13, 2012 3:33 pm

Doplním ještě nějaké restaurace na Orlíku (doufám, že nebudu opakovat již vyřčené):
- kiosek + kryté venkovní posezení v Maríně Hřebeny (2. zátoka od hráze); přes prázdniny otevřeno denně, jinak o víkendech. Slušné steaky, klobásky, točené pivo.
- restaurace Koliba v Kempu Loužek - o prázdninách otevřeno denně, mimo prázdniny víkendy, nabídka tak nějak základ (smažák, bramborák, nakládaný sýr + točené pivo).
- Podskalí Hotel U jezera - otevřeno pouze o prázdninách, klasická restaurace se vším všudy
- kiosek u Žďákovského mostu (na straně k Orlíku nad Vltavou). Otevřeno zřejmě denně (ještě se nám nikdy nestalo, že by tady měli zavřeno - ani mimo sezónu, ale třeba jsme jen měli štěstí). Točené pivo + rychlovky
Uživatelský avatar
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 750
Registrován: stř črc 16, 2008 2:00 am
Reputace: 44
Bydliště: okr. Jihlava

Příspěvekod Pavel63 » stř čer 05, 2013 9:28 pm

Lidičky, poprosím o info - nevíte, jak to vypadá aktuálně na Orlíku teď při větší vodě? Mám jet příští týden na plachetnici.

Zajímá mne zejména, zda je/není nějaké omezení rekreační plavby, jak to vypadá s vodou (asi bude kalná, na koupání patrně můžu zapomenout), zda to nebude jen kličkování mezi plovoucími předměty a kmeny a podobně.

Díky.
Pavel.
Uživatelský avatar
petr1975
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: stř led 25, 2012 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod petr1975 » stř čer 05, 2013 9:54 pm

Zatím to není žádná hrůza, voda je normální (zatím) a ani moc bordelu neplave, jenom hladina je hodně nahoře a jsou vytopené karavany co jsou normálně blízko vody.
Uživatelský avatar
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 750
Registrován: stř črc 16, 2008 2:00 am
Reputace: 44
Bydliště: okr. Jihlava

Příspěvekod Pavel63 » čtv čer 06, 2013 6:13 am

Díky za info.
Pavel.
Uživatelský avatar
mkovi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 164
Registrován: úte črc 17, 2007 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod mkovi » čtv čer 06, 2013 9:22 am

Voda je kalna u zamku, ale k hrazi je cista. Prekvapuje nas, ze trochu kvete, to uz i pred povodni. U hraze byl na plazi zeleny skraloup. Hladina rychle klesa, uz tak o 1,5m od maxima.
Uživatelský avatar
karf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 26, 2009 1:00 am
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod karf » čtv čer 06, 2013 1:30 pm

Včera jsem se jel projet kolem orlíku a koukal z hráze - pěkně to tam hučí :) + pod Podolským mostem jsem viděl jakési průčelí chaty, tak to bude chtít obezřetnost na tvrdé plovoucí předměty :(
Uživatelský avatar
mkovi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 164
Registrován: úte črc 17, 2007 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod mkovi » čtv čer 06, 2013 2:33 pm

Tvrde plovouci predmety se asi blizi. Dopluli jsme za Zdakovsky most, kde je pres celou prehradu spunt z bordelu. jedna plachetka se pokousela projet, ale pry se to tahne porad dal.
Uživatelský avatar
meloun
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 53
Registrován: pon led 02, 2012 1:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod meloun » čtv čer 06, 2013 4:03 pm

mkovi píše:Tvrde plovouci predmety se asi blizi. Dopluli jsme za Zdakovsky most, kde je pres celou prehradu spunt z bordelu. jedna plachetka se pokousela projet, ale pry se to tahne porad dal.


Mohl bych poprosit o info, jak daleko od mostu to je? Chystal jsem do blizkeho okoli na vikend, ale asi to zrusim. Dik
Uživatelský avatar
mkovi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 164
Registrován: úte črc 17, 2007 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod mkovi » čtv čer 06, 2013 7:14 pm

Na jih od Zdakovskeho mostu, km 162.
Uživatelský avatar
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 750
Registrován: stř črc 16, 2008 2:00 am
Reputace: 44
Bydliště: okr. Jihlava

Příspěvekod Pavel63 » čtv čer 13, 2013 9:44 pm

Teď jsem se vrátil z třídenní plavby po Orlíku. Od maríny Loužek (zátoka sev. od obce Trhovky) v úterý kolem zámku Orlík dál ke Zvíkovu a do zátoky nad Zvíkovským Vltavským mostem.
Až skoro k zámku Orlík bez problémů. Překvapil mne pouze nízký stav vody (asi 5 m pod normál), patrně upouštěli kvůli očekávaným přívalům vody z bouří, které nakonec nebyly až tak vydatné.

U zámku Orlík to stálo za to, tam bylo nutno proplout skrz bariéru plovoucího dřeva, větví a dalšího bince. Samozřejmě v té nejnevhodnější chvíli se zmírnil vítra měnil směr a míjeli jsme se tam snad až na cca 5 m ještě s jednou plachetnicí, byť věřím tomu, že v danou chvíli jsme na celé přehradě byli jen dvě pachetnice.

Obrázek

Dál už to celkem šlo, ke Zvíkovu voda ještě jakš-takš, ale postupně čím dál víc kalná.

Kousek nad Zvíkovským Vltavským mostem to vypadalo takto.


Obrázek

ST 12.6. návrat po proudu, ke Zvíkovu, pak po Otavě ke Sv. Anně, odtud pak zase dolů až na úroveň kempu Radava. Bariéra plovoucích předmětů se mezitím posunula až pře kemp a trochu rozptýlila.

ČT 13.6. pokračování po proudu dolů zpět do maríny. Plovoucí předměty se do odpoledne dostaly prakticky skoro na úroveň obce Trhovky. Místy to opravdu vypadalo zajímavě.

Obrázek

Pokud jsem musel plout na motor, musel jsem hlídat, zda chladí. Občas bylo nutné profouknout sací potrubí chladící vody.

Po návratu jsme se dozvěděli, že SPS vydala snad v úterý zákaz plavby ...

Pavel.
Uživatelský avatar
pawlik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 142
Registrován: úte kvě 05, 2009 2:00 am
Reputace: 8

Příspěvekod pawlik » pát čer 14, 2013 4:16 pm

Tak na přehradách už se může

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů