Orlík

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
vlastikptacek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 46
Registrován: pát lis 16, 2012 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod vlastikptacek » úte čer 18, 2013 2:12 pm

Byl jsem o víkendu na Orlíku a naplaveniny se rozptýlily po celém jezeře - vítr je fouká ze strany na stranu. Ale s trochou opatrnosti jezdit jde v pohodě, jen je to slalom. :)
Uživatelský avatar
tkruska
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: ned kvě 28, 2006 11:00 am
Reputace: 20
Bydliště: Phobos 21 - Sole Mio

Příspěvekod tkruska » pát čer 21, 2013 2:50 pm

Chtel bych se o vikendu podivat na Orlik s gumakem, ale nikdy jsem tam nebyl.
Poradite mi prosim, kde by to bylo nejlespi smerem od hraze?
Potrebuju nekde zaparkovat, nafouknout a na koleckach doject do vody. Cim levnejsi tim lepsi ;)

Jak se jinak tvari majitele kempu, kdyz clovek zakotvy gumakem u plaze? Sice je ted asi voda na prd, ale potrebuju na chvilku nekam upichnout male deti aby si hrali s piskem a vodou :roll:

Diky
Uživatelský avatar
veselyroman
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 357
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Mělník

Příspěvekod veselyroman » pát čer 21, 2013 3:28 pm

Já Ti můžu doporučit parkování a spuštění gumáku v maríně Hřebeny - 49°35'53.087"N, 14°11'42.559"E
Na starosti to tam má Daniel Jelínek (776211896), tak myslím, že se nějak rozumně dohodnete. Auto tam jde zaparkovat, je tam sjezd, písečná pláž i občerstvení.
Co mám zkušenost já, tak všude jsou rádi, když utratíš alespoň nějakou korunu za limošku, nanuka, nebo pivo - takhle jsem byl krátkodobě vyvázaný třeba na Radavě u mola, které patřilo kempu.
Uživatelský avatar
JB_cz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 18
Registrován: úte říj 16, 2012 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod JB_cz » pát čer 21, 2013 4:11 pm

Male deti bych ted radsi nenechaval si hrat s vodou z Orliku, fakt tam plavou pekny fujtably.
Uživatelský avatar
tkruska
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: ned kvě 28, 2006 11:00 am
Reputace: 20
Bydliště: Phobos 21 - Sole Mio

Příspěvekod tkruska » pát čer 21, 2013 4:27 pm

A fujtajb jako klady nebo i neco jineho? Bude to treba lepsi kousek vyse od prehrady?
Ted skoro nikam nejde, po povodnich je Vltava v haji a Labe od Melnika taky :(
Uživatelský avatar
Josef
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Chomutov,ČR

Příspěvekod Josef » pát čer 21, 2013 4:52 pm

Kdyby tě snad někdo vyhodil z pláže u nějakého kempu, tak si můžeš vybrat spoustu ještě hezčích pláží mimo kemp a budeš tam skoro sám.
Nafukovací člun šoupneš do vody i na Radavě někde vedle pláže označené značkou zákaz vplutí. Auto pak necháž zaparkované u brány za poplatek ( dohodneš se s kempným).
Uživatelský avatar
JB_cz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 18
Registrován: úte říj 16, 2012 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod JB_cz » pát čer 21, 2013 4:54 pm

Mrtve ryby, fekalie apod. :( Osobne bych to nezkousel nikde.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pát čer 21, 2013 9:01 pm

veselyroman píše:takhle jsem byl krátkodobě vyvázaný třeba na Radavě u mola, které patřilo kempu.


To by mě zajímalo kde a kdy tam měl kemp nějaké molo, co já pamatuju, tak kemp žádné nemá a nikdy neměl (bohužel). Molo na Radavě má akorát Marina Radava, Píceskej jacht klub (ty jsou ale celkem mimo kemp a pak malý molo pro gumák má rekreační středisko od ZPA - to je účko pro jejich gumák.
Uživatelský avatar
hrad66
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: čtv zář 02, 2010 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Olomouc

Jak to teda vypadá s vodou na Orlíku?

Příspěvekod hrad66 » ned čer 23, 2013 11:49 am

Vzhledem k tomu, že se chystám dát lodičku na vodu tak mě zarazila informace o problémech s čistotou a kvalitou vody na Orlíku v několika příspěvcích zpátky. Jak to teda je? Jste někdo na Orlíku a můžete říct jaká je situace? Nerad bych táhl loď s rodinou z moravy až na Orlík a pak nemohl nechat děti vlézt do vody. Nehledě k tomu, že by se jim pak na příští plavbu taky nemuselo vůbec chtít. A to bych dost nerad pokoušel, přece jen dokud se se mnou děti na loď těší tak to chci udržet co nejdýl. Tak prosím Orlické členy fóra o nějaké info. Díky a doufám, že se tam letos potkáme.
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Příspěvekod smike » ned čer 23, 2013 7:08 pm

jsem teď v oblasti Radavy a V. Víru, voda je relativně čistá, koupat se dá (i děti jsem tady viděl se cachtat). Problém je v závětrných zátokách kam se větrem nažene spláví, takže tam nečistoty jsou. Hlavní tok je čistý, jen občas plave roští, kláda a pod.. Je nutné dávat pozor, ale není to nic zásadního..
Nemusíš mít obavy ;)
Uživatelský avatar
shooter
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 392
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Pilsen(urqell)

Příspěvekod shooter » ned čer 23, 2013 8:14 pm

Jéé Tak Smike jezdil s okruhovkou.Já se tam ráno mihnul s Charlottou ale pak sme mazali na bojku a dom.Minulej Tyden byla voda nejčistší u hráze
teď je dohněda ale vcelku čistá je třeba koukat na chlív aby sis to neodřel sem tam plave dříví.Já tam plaval ale já tam lezu i když je to hrachovka.
Šutrák
Uživatelský avatar
tkruska
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: ned kvě 28, 2006 11:00 am
Reputace: 20
Bydliště: Phobos 21 - Sole Mio

Příspěvekod tkruska » pon čer 24, 2013 11:27 am

Kvalita vody oficialne http://khsstc.cz/koupaliste.aspx
Uživatelský avatar
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: úte bře 09, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Libčice na Vltavou

Příspěvekod fishmaster » pon čer 24, 2013 11:19 pm

Zkuste mi někdo vysvětli rozdíl mezi momentální hladinou Orlíka 283m.nm. stálým objemem 330m.n.m.,a maximální retenční hladinou nádrže 353,6,přičemž koruna hráze je na 361m.To znamená že je Orlík momentálně pod stav 50m u hráze???Nějak to nechápu.Díky.Třeba jsem úplnej i...t... :(
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » pon čer 24, 2013 11:32 pm

fishmaster píše:Zkuste mi někdo vysvětli rozdíl mezi momentální hladinou Orlíka 283m.nm. stálým objemem 330m.n.m.,a maximální retenční hladinou nádrže 353,6,přičemž koruna hráze je na 361m.To znamená že je Orlík momentálně pod stav 50m u hráze???Nějak to nechápu.Díky.Třeba jsem úplnej i...t... :(


VD Orlík

Tok:
Vltava

Koruna hráze:
361,10 [m n.m.]

Kóta přelivu:
345,60 [m n.m.]

Maximální retenční hladina:
353,60 [m n.m.]

Hladina zásobního prostoru:
351,20 [m n.m.]

Hladina stálého nadržení:
329,60 [m n.m.]

momentální hladina je 347,96m n.m - co ti na tom není jasný?

Orlík je 5,64m pod maximem
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » úte čer 25, 2013 12:02 am

Těch 283 m.n.m je na kamýcký nádrži, na orlíku by to mohl být tak leda stav pod hrází ;) .
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » úte čer 25, 2013 7:59 am

no taky že je.
Uživatelský avatar
veselyroman
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 357
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Mělník

Příspěvekod veselyroman » úte čer 25, 2013 8:30 am

Charlie píše:To by mě zajímalo kde a kdy tam měl kemp nějaké molo, co já pamatuju, tak kemp žádné nemá a nikdy neměl (bohužel). Molo na Radavě má akorát Marina Radava, Píceskej jacht klub (ty jsou ale celkem mimo kemp a pak malý molo pro gumák má rekreační středisko od ZPA - to je účko pro jejich gumák.


Na mysli jsem měl tohle molo - 49°31'52.838"N, 14°10'17.426"E . V hospodě u Bohouše mi bylo loni řečeno, že je to molo správce kempu Radava (je možné, že jsem si špatně vyložil, že je to molo kempu a ono je to možná jen molo správce kempu - což souhlasím mohou být dvě různé věci). Toho jsem se pak ptal a on mi dovolil zůstat na mole vyvázaný.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » úte čer 25, 2013 10:05 am

To je molo od rekreačního střediska, bývalo to ZPA, mají tam chatky a karavany. S kempem to nemá nic společného. Letos už koupili i hospodu od Bohouše a předělali ji na svojí jídelnu + restauraci. U toho mola mají gumák a měli tam mít kolem dokola pramice co mají k dispozici jejich rekreanti.
Uživatelský avatar
veselyroman
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 357
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Mělník

Příspěvekod veselyroman » úte čer 25, 2013 10:23 am

Aha, já jsem celý areál považoval za jediný prostor=kemp (chatky, louka, karavany). Vzhledem k tomu, že (jak píšeš) hospoda už je taky "jejich", pokud bude na mole volno, nebál bych se u něj přistát - pokud bych se tedy chystal do hospody (a samozřejmě se zeptal, zda vyvázání nevadí).
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » úte čer 25, 2013 10:33 am

Kemp má jiného správce, má recepci na příjezdové cestě u louky. U toho mola nevím tak je to s hloubkou a jsou tam hodně kameny. Na Radavě je nejlepší kotvení na druhém břehu zátoky, je tam písek, kotva dobře drží, ale bývá tam dost plno.
Uživatelský avatar
veselyroman
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 357
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Mělník

Příspěvekod veselyroman » úte čer 25, 2013 11:49 am

My máme ponor 1,3 metru a stáli jsme z levé strany mola (když se dívá z vody na rekreační středisko), přídí ke břehu a bylo to s hloubkou v pohodě (jestli si dobře pamatuju tak hloubkoměr ukazoval 10cm pod kýlem). Na té pláži o které píšeš jsme stát nechtěli, protože kvůli hloubce (a našemu ponoru) bychom se museli brodit, což se nám v těch 10 stupních moc nechtělo.
Uživatelský avatar
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: sob dub 25, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Divizna » pát čer 28, 2013 8:25 pm

Plachtil jsem na Orlíku minulý víkend 22.-.23.6. Ještě nikdy jsem přehradu neviděl takhle špinavou! :( Místy jsme si připadali, že plujeme po mrtvém rameni Orinoka nebo Amazonky. Mezi Popelíky a Trhovkami se pohybuje veliká plovoucí masa, kterou jsme nazvali "Sargasové moře" - tvoří ji zelená biomasa, ze které vyčuhují větvě, odpadky a i celé kmeny stromů. Snad každá zátoka je úplně zanešená podobným sajrajtem. Mám tam pár zamilovaných míst, kde jsem hořce zaplakal. Strašná špína. Na Orlíku je asi po sezóně, nedokážu si představit, jak by to někdo mohl zvládnou vyčistit. I na nejhlubší vodě jsou zelené řasy, jak už třetí měsíc déšť z polí splachuje hnojiva. Odvážil jsem se do vody na chvíli vlézt na uprostřed nejširšího místa přehrady u Radavy, jen ze žebříku lodě, potopit hlavu jsem se neodváži. Už v neděli večer jsem měl na kůži na několika místech vyrážku.
Uživatelský avatar
lebon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 351
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod lebon » sob čer 29, 2013 10:04 pm

Zdravím všechny po delší době.Chtěl jsem letos z Prahy vyrazit buď dolů na Labe a dále do němec,nebo nahoru po Vltavě,ale jak píšete stojí to za číču lipovou,tak uvažuju o Dunaji.Chtěl bych z Medveďova na Gyor,Budapest,okolní ramena a tak se tam pomotat tak týden.Nemá někdo chuť?
Uživatelský avatar
veselyroman
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 357
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Mělník

Příspěvekod veselyroman » úte črc 02, 2013 11:54 am

Já jsem se z Orlíku vrátil včera navečer. Pohyboval jsem se mezi zámkem Orlík a hrází a musím napsat, že jsem to čekal horší. Čím blíž k hrázi, tím horší (zelenější voda), ale v hlavním proudu jsme potkávali plovoucí předměty jen výjimečně. Takže dobrá zpráva je, že plachtit se dá (alespoň zatím). Jiná věc je, že v zátokách bývá bordel, takže na volné kotvení většinou nic moc...
Taky bych měl dodat, že voda na koupání není.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » stř črc 03, 2013 9:37 am

Tak od dneška je v provozu výtah na hrázy a povolená plavba až do Týna nad Vlavou včetně komory Kořensko a funguje i Kamýk takže se dá ze Slap dostat na Orlík.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů