Orlík

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Faust
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 7
Registrován: pát srp 19, 2016 10:58 am
Reputace: 0

Re: Orlík

Příspěvekod Faust » stř črc 05, 2017 4:08 pm

Jako občasného vodáka, by mne ani nenapadlo, že z vody (Ohře, Jizera, Sázava ad.) neuvidím hospodu, nebo stánek s občerstvením, několik kilometrů předem, a nebudu tam, na pár temp pádlem, moct přistát. U některých "občestvovacích stanic" dokonce na břehu stojí obsluha a volá na Vás, abyste náhodou, pokud jste slepí, neminuli, ukazují vám, kde přistát nejlépe, kde dát pozor na kámen, pařez, pomocná ruka samozřemostí, pivo a párek mám na stole, než stačím dosednout..
--
Na Orlíku, kde je turisticky mnohem více rušno, ani stopa po nějaké "podnikatelské" snaze. Z vody žádné občerstvení vidět není, u kempů převážně zákaz kotvení. Všude zákaz přistání, kotvení, samý soukromý pozemek. Když jsem se, jako kamzík, vyšplhal na strmý kopec (Barrandov?), tak ve stánku s občerstevním měli jenom kafe, nic víc. V červenci. Na Zvíkově jsem se naivně pokusil koupit chleba. Ve Zvíkovském podhradí nemají ani prodejnu potravin, nikde nic, kromě pár tisíc turistů, kteří se místních neutsále ptají "kde se tu dá něco koupit?". Muchlám svoje těžce vydělané tisícovky a slyším slova mají maminky, že peněz se nenajím. Jako vždy měla pravdu. V hotelové restauraci se jíst nedá, prázdný jídelní lístek dohání tržbu přemrštěnými cenami za nic. Ve stánku, krom večeře, vyloudím aspoň kus zamraženého chleba na ráno, uff. Jako rybáře mě zaráží, že jsou tu kolem miliony rybářů (zkuste spočítat žluté bójky, nástrahy na sumce) a nikdo jim nenabízí žádné rybářské potřeby. Vždycky se na rybolovu něco utopí, přetrhne, dojde. To se mám pro krabičku červů, žížal, nebo cívku silonu, trmácet zpět do Prahy?
--
Napadlo mne, zda by někdo nechtěl, aspoň přes léto, provozovat na takové nádrži jako je Orlík, jeden, dva houseboaty (nebo jen vor), coby plovoucí potraviny a základní věci pro rybáře, asi by měl kolem sebe neustále plno. Přidat nějaké plovoucí hračky pro děti, noviny, letní časopisy. Jen takový nápad, třeba by to někoho vytáhlo z fronty na místním pracovním úřadě.
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Re: Orlík

Příspěvekod david » stř črc 05, 2017 5:35 pm

Jó, to tam bejvalo, ale za bolševika. Dneska jsou líný vyplachovat pulitry a dávají pivo do kelimku, natož se někde plahočit s lodi.
Uživatelský avatar
tove
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 229
Registrován: sob led 02, 2010 1:00 am
Reputace: 4

Re: Orlík

Příspěvekod tove » stř črc 05, 2017 9:31 pm

Ja bych bral občas nejaky volne pristupny molo, například u Orlika a Zvikova, kde kotveni je nadraka a nikdo se o to nezajima. Kotveni u hospod je taky, az na vylimky hruza, mimo napr. Radavy.
Childeater
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 15
Registrován: čtv dub 27, 2017 2:29 pm
Reputace: 1

Re: Orlík

Příspěvekod Childeater » ned črc 09, 2017 10:22 am

Tak velmi rychle pridam taky svoji zkusenost. Brazdili jsme ted dva dny Orlik s Nautou z pujcovny a musim rict, ze jsme se vratili nadseni. Vzdycky jsme si nasli nejakou zatoku nebo plazicku kde jsme byli sami, at uz na prenocovani, nebo na koupel. Byli jsme jak na Zvikove tak na Orliku a problemy s parkovanim oceloveho motoraku veskrze zadne, na Zvikove nalevo vedle mola parniku a na Orliku naopak napravo od parniku v zatoce. Jedli jsme v Radave v kempu, ctyri druhy piva, ceny primerene, bazen, fotbalek...co vic si prat. Na Zvikove nam obsluha obcerstveni naproti sokolnikum prinesla bramboracku a langose na tacu az na deku, kterou jsme si tam rozprostreli pod stromem a holky byly usmevave a mile. Na Orliku jsme jedli U Toryka a kvalita odpovidala trochu vyssi cene, jidlo bylo bezvadne a domaci limonada vyborna. Rad jsem jim tam ty penize nechal.
Podtrzeno secteno, my jsme se vratili z Orliku nadseni a tesime se na dalsi vylet tim smerem. Mozna to bylo proto, ze jsme byli na Orlasu prvne, mozna proto, ze ocelak z pujcovny zaparkuje tam, kde nalestena plachetnice radsi ne (vracel jsem lod netknutou, pro rejpaly... :-) ).
Kazdopadne, za nas palec nahoru a snad zase brzy na videnou tam...
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlík

Příspěvekod Charlie » pon črc 10, 2017 8:41 am

No nevím, s 25ft plachetnicí tu s kotvením nemám problém. Teď jsme zrovna na Víru a pohoda, restaurace tu funguje. U zámku v zátoce kotvení taky v klidu, v neděli tam stáli i 2 30ft plachetnice a neměli tam taky problém. Dopoledne tam jedem zas, potřebujem něco dokoupit. S potravinama trochu problém, na Trhovkách je už jen krámek v budově recepce kempu (dá se tam koupit kde co, ale.ceny vyšší), samoobsluha letos už neotevřela. Na Podskalí prý potraviny také zavřené.Na Radavě ke kotvení místa dost, navíc restaurace tam má molo, ale nevyužíváme. Na louce je stánek s čerstvím pečivem, ale má otevřeno jen 9-12 pondělí, středa, pátek, sobota. Další potraviny jsou ve vesnici Orlík nad Vltavou, je tam coop a vietnamci, ti mají kde co, včetně železářství, domácích potřeb, drogerie, potravin. Odpo frčíme ke Zvíkovu, tam by mělo jít kotvit na pláži vlevo od parníků přímo pod hradem. Mariny nevím, nevyužíváme. Jinak voda parádní, pláží spousta.

A jak tak koukám po lodích, nikde žádná vlajka JI, to už jsem tu jedinej na orlíku kdo ji poctivě vyvěšuje?

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlík

Příspěvekod Charlie » úte črc 11, 2017 6:58 pm

Na Radavě nově pravá strana zátoky zákaz kotvení Obrázek

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 416
Registrován: čtv zář 19, 2013 2:00 am
Reputace: 34
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Orlík

Příspěvekod Clouseau » úte črc 11, 2017 10:34 pm

no, takze si to obyvatele kempu konecne prosadili...chjo... :-(
Uživatelský avatar
bernau1
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 204
Registrován: pát dub 07, 2006 2:51 pm
Reputace: 9
Bydliště: Most

Re: Orlík

Příspěvekod bernau1 » úte črc 11, 2017 10:44 pm

Takže už se nedá kotvit jako vždycky?Kde tedy?Jinak za poslední 2 dny šla voda dolu o 60 cm,Kořensko už prý nefunguje a zbývá něco přes metr a nepůjde ani výtah.A melou jako draci,dnes i 300 kubíků,takže to bude brzy,ach jo.Známý už sundavají stěžen ale je docela možné že v pátek už bude výtah mimo provoz a dolu se nedostanou :(
Uživatelský avatar
LadaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 575
Registrován: stř říj 09, 2013 2:00 am
Reputace: 97
Bydliště: Praha

Re: Orlík

Příspěvekod LadaM » stř črc 12, 2017 7:59 am

Podle grafu to už od včerejška neklesá a přítok se po špičce zase mírně zvyšuje. Tak snad to neupustí ještě víc. :?
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlík

Příspěvekod Charlie » stř črc 12, 2017 8:03 am

Na Radavě kotvit buď vlevo od mola co má restaurace, tam je to vyhražené na 48hodin, nebo až za koncem zákazu kotvení, ale když fouká tak je to tam naprd. Nebo pak v zátoce za molem pro parníky.

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
pawlik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 142
Registrován: úte kvě 05, 2009 2:00 am
Reputace: 8

Re: Orlík

Příspěvekod pawlik » stř črc 12, 2017 8:43 am

Charlie píše:No nevím, s 25ft plachetnicí tu s kotvením nemám problém. Teď jsme zrovna na Víru a pohoda, restaurace tu funguje. U zámku v zátoce kotvení taky v klidu, v neděli tam stáli i 2 30ft plachetnice a neměli tam taky problém. Dopoledne tam jedem zas, potřebujem něco dokoupit. S potravinama trochu problém, na Trhovkách je už jen krámek v budově recepce kempu (dá se tam koupit kde co, ale.ceny vyšší), samoobsluha letos už neotevřela. Na Podskalí prý potraviny také zavřené.Na Radavě ke kotvení místa dost, navíc restaurace tam má molo, ale nevyužíváme. Na louce je stánek s čerstvím pečivem, ale má otevřeno jen 9-12 pondělí, středa, pátek, sobota. Další potraviny jsou ve vesnici Orlík nad Vltavou, je tam coop a vietnamci, ti mají kde co, včetně železářství, domácích potřeb, drogerie, potravin.


Dobře se nakupuje ve Starém Sedle, trochu delší kousek od vody, ale samoobsluhy.
Uživatelský avatar
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 750
Registrován: stř črc 16, 2008 2:00 am
Reputace: 44
Bydliště: okr. Jihlava

Re: Orlík

Příspěvekod Pavel63 » ned črc 16, 2017 3:18 pm

To Charlie a Pawlik:

5ekl bych, že oba mluvíte o jednom místě, byl jsem na Orlíku v polovině června a nechal loď v zátoce pod okny zámku, na jednom břehu je zákaz, na druhém naopak vyznačené kotvení (tuším ale jen na den). 3li jsme pak do obce Orlík n/Vlt. a pak dál po cestě na jih a když Pawlik psal o Starém Sedle, zjistil jsem, že to je ono, kde jsme byli. Je tam normální vesnická samoobsluha, pošta, na návsi s kostelem pak ještě krámek patrně Vietnamce a není to zase tak daleko. Procházka tak na 20 minut od vody. A jsou tam i nějaké restaurace.
Jinak jsem taky řešil, kde na Orlíku se dostat někam do civilizace, kde by se dalo nakoupit (třeba pečivo a pod.). Takže ve Starém Sedle (domníéval jsem se, že to je obec Orlík n/Vlt.) bez problémů.

Jinak mne nemile překvapilo, že je zavřený (údajně již 2 roky) hotel hned u levého konce hráze, chodívali jsme tam na oběd. Je mimo provoz. A hotel výš nad ním měl v pondělí, kdy jsme tam byli, zrovna zavřeno ... Takže to jistil stánek vedle výtahu pro lodě na parkovišti u p. kraje hráze, kde jsme si dali smažák a hranolky.

Pavel.
Uživatelský avatar
pawlik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 142
Registrován: úte kvě 05, 2009 2:00 am
Reputace: 8

Re: Orlík

Příspěvekod pawlik » ned črc 16, 2017 4:45 pm

Pravda, Staré Sedlo je část obce Orlík nad Vltavou. Ale jsou od sebe trochu oddělené. Když tam jedu nakupovat, nekotvím u Orlíku, ale poblíž Žďákovského mostu - mapa napoví, je tam fajn cesta. Mám pocit, že je to blíž, ale jak tak koukám na mapu, tak ten rozdíl nebude velký.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlík

Příspěvekod Charlie » ned črc 16, 2017 6:48 pm

Jj, je to jedno a to samé. Jak jsem psal, pečivo bezproblému na Trhovkách v krámku na recepci a na Radavě ve stánku na louce nad recepcí. Pak na Víru v restauraci U vody taky psali že ráno nabízejí pečivo, ale nezkoušel jsem. Vše v pohodě dostupné od vody. Ale na větší nákup jsme si nakonec dojeli autem do Milevska - tam je Penny, Billa a Albert, ale tak byli jsme na vodě 14dnů tak bylo potřeba kapku doplnit zásoby.

Jinak když jdem do vesnice Orlík tak taky kotvíme v zátoce pod zámkem, odtud vede pěšina, když se pak neobchází zátoka, ale jde se vlevo do kopce, tak se vyjde rovnou u parkoviště. V pohodě schůdné i s kočárkem. Pak od parkoviště už jen do prudkého kopce co je zákaz vjezdu a je to nahoru do vesnice už kousek.
Uživatelský avatar
veselyroman
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 357
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Mělník

Re: Orlík

Příspěvekod veselyroman » stř črc 19, 2017 9:36 am

Nakoupit zásoby je taky možné v Milešově - cca 4km (tam a zpět dohromady) procházka po zelené značce z Maríny Hřebeny.
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Re: Orlík

Příspěvekod halladin » pát črc 21, 2017 7:55 am

Charlie píše:. Pak na Víru v restauraci U vody taky psali že ráno nabízejí pečivo, ale nezkoušel jsem. Vše v pohodě dostupné od vody. .

.


Několik let po sobě jsme byli v kempu Velký vír, obchůdek tam je, ale ne v restauraci. Chléb,pečivo, mléko,sýry , základní drogerie.
Ale protože jsme měli auto,jezdili jsme taky do obchodů v Orlíku.
Letos jedeme do kempu v Podskalí, tam by měl podle fotek být obchůdek taky.

Jak je na tom Orlík s vodou teď ?
Chystáme se příští týden...
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlík

Příspěvekod Charlie » pát črc 21, 2017 8:22 am

Halladine od kdy do kdy na orlíku budete? My jezdíme teď víkendy, tak by jsme mohli někde dát sraz.

Na Víru býval obchůdek vedle restaurace U vody, ale letos jsem ho neviděl otevřený, pak býval ještě nahoře na louce, ale tam jsem nikdy nebyl, tak nevím.

Voda ještě minulí týden perfektní, akorát u Zvíkova to bylo dost zelené, dál po Otavě - u Svaté Anny byla zas voda dobrá. Horší je to s hladinou, pořád klesá. Odpoledne jedem a budem do neděle, tak budu vědět víc.

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Re: Orlík

Příspěvekod halladin » pát črc 21, 2017 8:41 am

Charlie,
vyjedeme asi 29,ale spíš 30, 6,8. ráno odjezd z Orlíku
Loni jsem kvůli zdravotním problémům vynechal sezónu, naposledy tedy na Víru 2015.
Letos plánujeme kemp Podskalí, pokud tam tedy bude místo pro karavan. Pokud ne,tak znovu Veký Vír.
Plachetnice Atol " Arachné" plus gumák Suzumar 320.
pokud nezapomenu vlajku jachting. info, vyvěsím.
posílám ti přes SZ číslo founu
Uživatelský avatar
olin
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 827
Registrován: úte zář 16, 2008 2:00 am
Reputace: 96

Re: Orlík

Příspěvekod olin » pát črc 21, 2017 9:35 am

Zítra vyrážíme na Velký vír. Dá se tam někde dát lodička na vodu?
Uživatelský avatar
Jirka_TEC_Tce
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 516
Registrován: ned úno 25, 2007 1:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlík

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » pát črc 21, 2017 10:37 am

Charlie píše:Voda ještě minulí týden perfektní, akorát u Zvíkova to bylo dost zelené, dál po Otavě
Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk

Ahoj, taky dnes vyplouvám z Podskalí (na víkend). Chci se zeptat, zda se dá kotvit na Víru v zátoce za pláží, směrem ke spodní hospodě? Údajně je tam nějaký problém s majitelem chajdy nahoře (bývalý kiosek) A zda dneska v hospodě U vody hrajou? Rozmýšlím se mezi Vírem a Radavou.
Díky, Jirka
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlík

Příspěvekod Charlie » pát črc 21, 2017 10:40 am

Ahoj Oline, jak velká? Co jde odnést ručně tak bez problému pod restaurací U vody z asfaltky snést do zátoky, je to kousíček, pak je ještě cesta k vodě kolem chatek, tam je pak písčitá pláž, to by tě asi nasměroval správce, ale není to na větší lodě a cesta asi nebude nic moc, nejdříve projít, sprábce tam jezdí s teréním pickupem.

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlík

Příspěvekod Charlie » pát črc 21, 2017 10:47 am

Ahoj Jirko, normálně tam v zátoce na Víru kotvíme, já tedy stojím pokud to jde vpravo, ale vlevo běžně stávají lodě (některé i trvale) a s problémy jsem se tam nesetkal. U vody hrajou tuším středy a soboty večer.

Na Radavě dej pozor, vpravo v zátoce je letos nově kus zákaz kotvení, ale je to znaky vyznačené.

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Re: Orlík

Příspěvekod halladin » pát črc 21, 2017 11:02 am

olin píše:Zítra vyrážíme na Velký vír. Dá se tam někde dát lodička na vodu?


Kousek vedle je Jachtklub Barandov,kde je sjezd. Ale dost strmej a zahnutej, kdysi jsem na něm na oktávce oddělal spojku.
Od té doby to řeším s majitelem Kempu Velký Vír, ,který je ochotnej , a za mírnej obolus loď s přívěsem spustí svou čtyřkolkou.
Předloni , za sucha byl Barandov bez vody, a spouštěli jsme s majitelovou čtyřkolkou z pláže přímo v kempu.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlík

Příspěvekod Charlie » pát črc 21, 2017 11:04 am

No letos už v Barrandově asi taky moc vody nebude.

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Re: Orlík

Příspěvekod halladin » pát črc 21, 2017 11:12 am

Charlie,
tehdy chybělo asi 8 metrů, tak zlé to snad nebude.
Ale dá se zavolat, jak na tom jsou ,a jestli je sjezd funkční
382 275 194

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů