NP Kornati - platby / ceny

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Libor
bez hodnocení
Reputace: 83
Kontaktovat uživatele:

NP Kornati - platby / ceny

Příspěvekod Libor » sob kvě 17, 2008 8:36 pm

Dotaz na Vás zkušenější, znalejší.
Letos plánujeme 2 lodě v srpnu navštívit NP Kornati. Vím, že se v parku platí. Přímo v parku více, než při zakoupení lístku na pevnině.
Ale někde jsem četl, že pokud jste hosty jedné ze dvou konob na Kornatech, neplatíte.
Zaplatíte za stání svou útratou v konobě.
Ptám se: je to opravdu tak? Pokud ano, jak taková večeře vychází cenově? A která konoba to je?
Zaplatit jedno nebo druhé se musí tak jako tak. Tak si říkám zajdeme na večeři....
kosisa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod kosisa » sob kvě 17, 2008 10:52 pm

Ahoj Libore, něco málo z mých poznatků. Nevím, které dvě konoby máš na mysli ale mohu doporučit Opat. Je to jižní konec ostrova kornat (str.v 808 - 57) Jsou tam dvě hospody. Byl jsem tam dvakrát (03 a 04) a vždy jsme nechali peníze pouze v hospodě. Každá hospoda má své molo a je nepsaným pravidlem, že když stojíš u levého mola, jdeš baštit do levé hospody a naopak. Když jseš na kotvě nebo na boji, je to asi jedno. Je dobré když dorazíte zajít hned do té hospody a říct, že je Vás tolik a tolik a že přídete na večeři. Většinou Vám nechají vybrat místo. Super je to v té pravé hospodě úplně v zadu, kde mají pec. Vejde se tam ke každému stolu tak 10 lidí a je to tam hodně stylový. Z okna vidíš na svojí loď. Dělají tam úplně čerstvé ryby a nechají Ti vybrat. Hodně to umí a také si to nechají dobře zaplatit ale stojí to za to. Když si dáte předkrm pršut a pašski syr, potom rybu, nějaké to crno vino, tak počítej tak 500 kuna na hlavu. Rakii předem a na rozloučení máte gratis.
Jednou jsme také projížděli Kornaty, bylo to koncem týdne takže už skoro bez peněz. Hledal jsem něco na přespání, kde bychom nemuseli platit. Vpluli jsme tedy v jižním cípu Dugeho otoku do Telaščici a v zátoce Kruševica jsme zůstali na kotvě. V domění, že už nejsme v Kornatech a ještě k tomu na kotvě, nebudeme nic platit. Bylo to v květnu a za soumraku asi v půl jedenáctý večer přijeli na gumáku uniformy a vybrali od nás 20 kuna za osobu.
Kornaty však stojí za to projet. Hezkých míst je tam spousta a nemusí souviset s hospodou. Moc pěkné je to třeba na ostrově Mana, kde jsou úchvatné výhledy ze strmých skal na otevřené moře. Tam jsme v 06 neplatili nic. Jinak jsem slyšel, že když máš štěstí, neplatíš nikde nic a nebo se uniforma spokojí s chlazenou plechovkou gambrinusu.
Ludek
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Ludek » ned kvě 18, 2008 7:02 am

Libore, to o tech konobach a placeni za NP bude asi jen nejaky mytus. Na Kornatech jsem byl nekolikrakt a nic takoveho jsem neslysel. Radeji bych pocital s tim, ze vas tam plujici recepce skasnou.
Ludek
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned kvě 18, 2008 9:08 am

Proto se Luďku ptám na zkušenost jiných :?
Kosisa, když byl v konobě, neplatil ještě vstup do parku.
Mimo sezónu se jim nevyplatí asi těch pá r lodí objíždět, ale v sezóně...? Tomu bych věřil. Ale já tam budu v srpnu a chtěl bych přesně vědět jak to tedy je.
Proto se ptám co bude lepší...zaplattit vstup, nebo ho přesunout do útraty v konobě.

Jinak Telaščicu znám, nejsou to NP Kornati, je to PP (přírodní park) a platí se 20 lasišek. Dříve po zaplacení lístek platil 2 dny, bohužel asi před 2 lety to změnili a platí se každý den :x
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned kvě 18, 2008 9:53 am

Dostal jsem tip na tento odstavec:

Národní park Kornaty - Chorvatsko

Kornaty budou v nové sezoně 2008 pro jachtaře opět dražší . Povolenka plavby v archipelagu na 24 hodin bude pro lodě do 11 m (nebo do 34 stop) 250 Kuna, lodě 11 - 18 m (nebo 34 - 59 stop) 400 Kuna a lodě o délce přes 18 m (nebo přes 59 stop) 750 Kuna. Možností jak na vstupném ušetřit je zakoupit si vstup předem. Výše uvedené ceny platí pro zakoupení vstupu u výběrčí lodě v národním parku Kornaty. Vstupné lze také zakoupit v marinách a na kapitanátech za ceny o 40 % nižší. Například na Murteru, v marině Piškera na ostrově Ravni Žakan, ve Vruljích na ostrově Kornat . Poplatek pak stojí za loď do 34 stop 150 Kuna, 34 - 59 stop 250 Kuna a přes 59 stop 450 Kuna.
Po zakoupení povolenky je plavba povolena na celém teritoriu parku Kornaty s výjimkou oblastí zvláštní ochrany. Přísná zvláštní ochrana se vztahuje na ostrůvek Purara a útesy Klint a Volič a moře kolem nich . Na ostrůvek Mrtovnjak a mořský pás kolem něho .Na ostrůvek Klobučar a moře kolem něho a na ostrůvky Obručan Mali a Obručan Veli a mořský pás kolem nich.

A celkový přehled vstupného:

Vstupné do národních parků v roce 2008
aktualizace 4.3.2008

V roce 2008 se v porovnání s předcházejícím rokem zvýšilo vstupné do národních parků Paklenica a Kornati.Vstupné do ostatních národních parků zůstalo nezměněno.

KORNATI

Kornati - individuální vstupné za plavidlo (ceny v kunách)

délka plavidla - vstupenka zakoupená mimo hranice národního parku / vstupenka zakoupená v národním parku
  • do 11 m (nebo do 34 stop) - 150 / 250
  • 11 - 18 m (nebo 34 - 59 stop) - 250 / 400
  • přes 18 m (nebo přes 59 stop) - 450 / 750

Zdroj: http://www.kornati.hr/eng/visitors/prices.htm

To zdražení není v některých případech zase až tak velké, jen bohužel pro některé, došlo k vypuštění nejmenší kategorie a sloučení několika dalších. Pro srovnání -loni byly ceny takovéto:

délka plavidla - vstupenka zakoupená mimo hranice národního parku / vstupenka zakoupená v národním parku
  • do 9 m (nebo do 29 stop) - 120 / 200
  • 9 - 11 m (nebo 30 - 34 stop) - 150 / 250
  • 11 - 14 m (nebo 35 - 46 stop) - 200 / 300
  • 14 - 18 m (nebo 47 - 59 stop) - 240 / 400
  • 18 - 25 m (nebo 60 - 82 stop) - 330 / 550
  • přes 25 m (nebo přes 83 stop) - 450 / 750

Ostaní loňské ceny pro srovnání zde: modules.php?name=News&file=article&sid=257
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Kornati ???

Příspěvekod Ferdinand » ned kvě 18, 2008 1:42 pm

Moment, Libore, chceš tím snad říct, že když pluji ze Žirje přes Kornati bez zastávky na kterémkoliv místě Kornat dejme tomu do Telaščice, jedná se tedy pouze o tranzit skrz Kornati, tak že musím mít zaplacenou povolenku ??? Myslel jsem, že vybírají pouze pokud na Kornatech zastavíš, dejme tomu na ostrově Mana, tam je to pěkné, ale za průjezd parkem, že neplatíš ?
RudaK
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod RudaK » ned kvě 18, 2008 9:37 pm

Zkušenosti z května a července 2005: květen po příjezdu mezi ostrůvky se hned přihnala loď s vyběrači vstupného, v červenci poučeni jsme chtěli koupit vstupenky laciněji na pevnině-všude nám tvrdili, že zrovna nemají a že budou zítra ... takže jsme znovu kupovali až v NP a při odjezdu jsme potkali spřátelenou loď a jim jsme darovali naše vstupenky a v čechách nám pak kamarádi řekli, že po nich nikdo nic nechtěl. Je to prostě o náhodě, ale radši si vstupné zkus sehnat dopředu.
Ahoj Ruda
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař

průjezd NP Kornati

Příspěvekod Renda » pon kvě 19, 2008 9:32 am

Ferdinand píše: ...chceš tím snad říct, že když pluji ze Žirje přes Kornati bez zastávky na kterémkoliv místě Kornat dejme tomu do Telaščice, jedná se tedy pouze o tranzit skrz Kornati, tak že musím mít zaplacenou povolenku ??? Myslel jsem, že vybírají pouze pokud na Kornatech zastavíš, dejme tomu na ostrově Mana, tam je to pěkné, ale za průjezd parkem, že neplatíš ?
No jo! To voni chtěj. Dokonce jsem tam četl, že potvrzení máš mít v nepromokavém obalu nalepené na boku lodi. :-(
Nikde jsem se ale nedozvěděl, jaké mohou být případné sankce, když tam prostě frčím bez toho. Víte někdo?
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Mana.

Příspěvekod Ferdinand » pon kvě 19, 2008 10:30 am

Rok 2005, žádné poplatky za proplutí Kornati nezaplacené - ostrov Mana, přijíždí výběrčí , po domluvě, že nepřistáváme, jenom, proplouváme, nechce nic. Tak jak ? Došlo od roku 2005 ke změně, nebo to bylo štěstí na výběrčího ?
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » pon kvě 19, 2008 1:01 pm

Zkušenosti mojí maličkosti - září 2007, květen 2008:

nikdo nás nestavil a je pro mne novinkou, že by chtěli něco za proplutí, když člověk nechce zakotvit.

Nejlépe kotvit Katina, kde v sezoně chtějí cca 80 kn za vodu. Je tam hospoda a nádherný výhled z kopce.
Teď jsme kotvili zadarmo, ale nebyla voda (ani jsme nepotřebovali).

Zdraví Meryl
PetrM
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PetrM » úte kvě 20, 2008 8:52 pm

Duben2008, kveten 2008 pokazde noc v Kornatech na kotve a nikdo nas za vstup nezkasnul.
Naopak v Telaščici je to pravidlem.
Benji
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Benji » čtv kvě 22, 2008 11:04 am

September 2007:
Bavaria 44 poludnajsie cca 4 hod. kotvenie Vrulje bez poplatkov
Bavaria 47 celodenne kotvenie zatoka Strižňja bez poplatkov
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Bilardos » pon čer 16, 2008 8:34 am

Červen 2008
Telaščica - zátoka Mir (Slané jezero)
oproti 07 chcou místo 50 kn za osobu letos už 60 kn za osobu
ALE!
Smlouvat, smlouvat!
Místo 6 x 60= 360kn, jsme usmlouvali bez dokladu za 200kn
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » pon čer 16, 2008 8:54 am

Díky moc za zprávu.
Prosím Tě, nevíš, jak je to s N.P. Kornati ?
Není mi jasné, zda chtějí jen za loď nebo také za osoby.

Děkuji a zdraví

Meryl
hlawa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hlawa » pon čer 16, 2008 6:34 pm

my loni platili 280 kun za sedmičlenou posadku. Platili jsme vecer, ale byl hodně vstřícnej a vstupenku nám prodal z datumem příštího dne.
Letos jsme neplatili nic, nikdo po nás nic nechtěl. Nejspíš protože byl teprve začátek sezony
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Bilardos » pon čer 16, 2008 6:36 pm

hlawa píše:my loni platili 280 kun za sedmičlenou posadku. Platili jsme vecer, ale byl hodně vstřícnej a vstupenku nám prodal z datumem příštího dne.
Letos jsme neplatili nic, nikdo po nás nic nechtěl. Nejspíš protože byl teprve začátek sezony

Záleží, kdy jsi tam byl, no teď Chorvaté žijí fotbalem a tak se raději slijou u fotbalu, než by vybírali :jupi:
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod tatinecek » úte črc 01, 2008 2:43 pm

Právě jsem se vrátil z Jadranu. Vstupenku na Kornati- cena podle délky lodě- jsem koupil na recepci v maríně v Šibeniku. Odjeli jsme na Kornati a večer přijeli vstupenku označili strážci parku. Pak jsme jeli na Dugi Otok do Telaščice, tam jsme taky zaplatili, ale podle počtu lidí , 60 kun za hlavu na lodi.
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Platby.

Příspěvekod Ferdinand » stř črc 02, 2008 7:57 am

Telaščica - minulý týden. Příjezd na bójku v zátoce Mir těsně před setměním. Chorvati nikde. Ráno v 7,00 překotvení na bójku blíž k hospodě a opuštění lodě, kvůli procházce na útesy. Chorvati nikde. V 10,30 odjezd z Telaščice, Chorvati nikde. Asi jsme měli štěstí. Při průjezdu přes Kornati při nezaplaceném jakémkoliv poplatku nás nikdo nezastavoval a nekontroloval.
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod tatinecek » stř črc 02, 2008 4:42 pm

Jo, mě si vyberou vždycky. Já to mám od masla, neuteču. A kdybych šel krást fíky , tak mě chytí 1 metr za plotem
jojoch
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jojoch » čtv črc 03, 2008 10:28 am

letos druhý týden v červnu:
Telašica - pobývali jsme na bóji od desíti do jedné, ale koupali jsme se v jezeře a seděli u hospody .. ranger výběrčí seděl u vedlejšího stolu a nezajímali jsme ho, na člunu vůbec nevyjel
Mana - jak jsem pustil kotvu, už tam byli .. 250 Kn za loď s tím, že chceme spát na Piškeře, jinak byli svolní ke 100 Kn bez dokladu, ale na Piškeře prý stejně kontrolují
Piškera - kolem sedmé tam chodili dva výběrčí a lístek si skutečně nechali ukázat a zkontrolovali datum

letos třetí týden v červnu:
Telašica - výběrčí vyjel na člunu objíždět bóje přesně v poledne .. spravilo to 50 Kn a dvě piva, bez dokladu
Mana - úplně totéž co minulý týden, jen začal hrčet vrátek, už se vynořili zpoza ostrova .. mají prý šest rychlých člunů a na nich Kornati neustále brázdí .. kdo jen proplouvá, neplatí
Piškera - opět další kontrola

na základě výše uvedéno doporučuji koupit levnější vtupenku do Kornatů v předprodeji (víte-li den najisto), je levnější, a v Telašici přes poledne nevylézat na palubu :)
lilli
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod lilli » pát črc 04, 2008 11:06 am

Posledni tyden v kvetnu 2008:
Panitula (Piskera) - jen co jsme zakotvili lodku do mariny nabehli 2 skautici, ze 300 Kn s papirem, tak jsme se drobet pohadali a dali nam to za 100 Kn bez papiru, pak jsme pluli na Zut a po ceste jiz nikdo nic nechtel kdyz jsme kotvili.

jina posadka se kterou jsme byli v kontaktu tak pry po nich chteli dokonce 400 Kn s papirem a dali jim to za 250 Kn bez papiru takze jsem z toho mela pocit, ze to vystavuji podle nalady.... :?
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Irena » pon zář 22, 2008 11:28 am

Libore jak to dopadlo s Tvou výpravou na Kornati?Jsou tu další s čerstvými informacemi?Je na Kornatech možnost připojení na elektřinu kromě Piškery?
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon zář 22, 2008 12:18 pm

Výprava se povedla, propluli jsme celé, vystoupili na Manu, kotvili v zátokách....potkali další loď z jachting.info
Nikdo vstupenku nekontroloval, měli jsme koupenou na Murteru.
O elektrice nevím, protože před konobou kde jsme kotvili na noc stáli všichni na kotvě a u konoby vrčel agrgát do večera (asi jen pro vlastní provoz).
karaya2
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

re:

Příspěvekod karaya2 » pon zář 22, 2008 1:28 pm

Ahoj , vrátil jsem se včera . Na jižní straně mariny Žut jsou přidána dvě soukromá plovoucí mola s muringy ( patří ke konobám) . Já byl na tom západním , elektrika , bez vody . Večeře v konobě , stání zdarma. Příjemné :) Zdenek
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob led 30, 2010 7:18 pm

Ceny pro letošek zůstávají stejné:
Kornati - individuální vstupné za plavidlo (ceny v kunách)

délka plavidla vstupenka zakoupená mimo hranice národního parku vstupenka zakoupená v národním parku
do 11 m
(nebo do 34 stop) 150 250
11 - 18 m
(nebo 34 - 59 stop) 250 400
přes 18 m
(nebo přes 59 stop) 450 750

Zpět na