Kde nejlevněji sehnat GPS - GARMIN GPSMAP 276C

Po počasí další důležitá součást jachtingu. Vše kolem navigace....

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Kde nejlevněji sehnat GPS - GARMIN GPSMAP 276C

Příspěvekod Bilardos » pon kvě 26, 2008 9:01 am

Pokoukávám po koupi Garmina 276C. Z jasných důvodů vychází nejlevnější varianta US verze. Jenže je tady registrace na eBay, registrace "zásilokové služby", složité překládání inzerátů na eBay apod.
Jinak je tu ještě možnost koupit starší, ale tady je problém, že inzeráty téměř nejsou a když už se objeví někde v aukci, tak to lidé neznalí US verzí vytáhnou lidně někam daleko nad 10k :-(
Proto bych byl rád za nějaký tip, jak se snadněji dostat k levnější US verzi?
Libor
bez hodnocení
Reputace: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon kvě 26, 2008 9:25 am

Vyber si na eBay a já to můžu pro tebe vydražit. Počítej, že pod 500 USD se ale nedostaneš.
Nebo se podívej na aukro (teď tam zrovna nic vhodného není), nedávno jsem tam po jedné 276 za hodně dobrý peníz pokukoval. Možná se zase objeví. Nakonec jsem z několika různých důvodů skončil u Colorada 300.
vfrman
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vfrman » pon kvě 26, 2008 9:28 am

Pokud bys netrval na US verzi,tak u nás má zajímavý ceny IT-ZONE . viz www.it-zone.cz Mám od nich letos už dva přístroje a ani jednou jsem nenašel lepší cenu-myšleno u nás.
Jinak osobně bych v současné době už šel už raděj do 278.
smike
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod smike » pon kvě 26, 2008 10:13 am

Tady bych trochu polemizoval - nejsou nejlacinější, ale ono kolikrát jde spíš o přístup než úsporu pár stovek.. :)

A co se týká 278, myslím že jediný rozdíl je v tom, že oproti 276 jsou v ní mapy Evropy a Topo Czech
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Bilardos » pon kvě 26, 2008 10:26 am

Libor píše:Vyber si na eBay a já to můžu pro tebe vydražit. Počítej, že pod 500 USD se ale nedostaneš.
Nebo se podívej na aukro (teď tam zrovna nic vhodného není), nedávno jsem tam po jedné 276 za hodně dobrý peníz pokukoval. Možná se zase objeví. Nakonec jsem z několika různých důvodů skončil u Colorada 300.

Našel jsem tam i levnější, ale je pravda, že má angličtina je natilik slabá, že se slovníkem v ruce bych to dlouho překládal. Ale i když vezmeme cena 500 USD tak je to v přepočtu kolem 8k, což je o 10k jinde.
Kolik kdys počítal, že k té ceně bude ještě potřeba připočíst na další náklady?
Četl jsem tu samozřejmě o Coloradu a za určitých okolností by gci spnil i nějaký novější eTrex s barevným displeyem apod. Ale nechtěl jsem už tentu typ přístroje. To mě případně postačí starší eTrex Vista.
btw je nějaký důvod opravdu jít do 278 nebo případně ještě něčeho jiného? (ted nemyslím ručky).
vfrman
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vfrman » pon kvě 26, 2008 10:28 am

V době,kdy jsem nakupoval,tak jsem opravdu levnější na netu nenašel. Navíc 278 byla i s Topo mapou,což je ,jestli se nepletu 1900,- .
Rozdíly 276-278 -cojsem zatím našel,i když moc času ještě nebylo,podrobněji až po plavbě - 278 podporuje nové mapy G2 , má líp čitelnej displej a řekl bych, že je rychlejší. Má už v základu v sobě mapu Evropy NT 2008 a já ji měl již se zmiňovanou Topo mapou. Rozdílů je asi více,ale to budu zjišťovat až na lodi,kde budu mít oba přístoje a staré mapy , mapy G2 a snad , pokud je stihnou poslat i mapy G2vision v Coloradu . Takže potom dám vědět co a jak :)
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Bilardos » pon kvě 26, 2008 10:42 am

Tak co jsem se díval na eBay, tak 278 tam téměř není, takže to by bylo vyřešeno.
vfrman
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vfrman » pon kvě 26, 2008 10:52 am

Ještě poznámka-nezapomeň se před vydražením nejdříve prodejce zeptat,jestli je ochoten ti to poslat jako dar,abys nemusel platit další poplatky ! Mně to před dvěma rokama došlo domů během asi 3-4 dnů,což jsem nechápal takovou rychlost :D
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Bilardos » pon kvě 26, 2008 10:59 am

vfrman píše:Ještě poznámka-nezapomeň se před vydražením nejdříve prodejce zeptat,jestli je ochoten ti to poslat jako dar,abys nemusel platit další poplatky ! Mně to před dvěma rokama došlo domů během asi 3-4 dnů,což jsem nechápal takovou rychlost :D

Já spoléhám na Libora :-D
Jinak na to existuje finta - zásilková služba (http://www.zasilkovasluzba.com) a věřím, že to není jediná svého druhu.
hanes
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod hanes » pon kvě 26, 2008 12:20 pm

No, eBay nemusí být vždy to pravé řešení.
Tady http://www.erwincomputers.com/0100033100.html mají 276C za poloviční cenu než na IT zone. A dá se doplatit i pár dolarů za prodlouženou záruku na 3 a 5 let, ale to už je individuální rozhodnutí. Samozřejmou nutností je zaslání GPSky z New Jersey přes Zásilkovou službu - odpadne tak zdržení na celnici :-)
To, že 278 podporuje mapy G2 je sice pěkné, ale netuším, jak je to s "dostupností" těchto map. Garmin je dodává pouze na předprogramované kartě a to za docela nehezký peníz, takže většina uživatelů zřejmě stejně zůstane věrná CD-ROMové edici BlueChart. Při porovnání na stránkách výrobce je rozdíl v display - o 20 pixelů víc na výšku ve prospěch 278, ale pořád v 256 barvách. BlueChart G2 je podporován i 276C, takže kvůli tomu není třeba platit o cca 50% víc za 278. To, že 276C neobsahuje předinstalované mapy nevidím jako žádnou tragédii, mapy zastarávají a je třeba je inovovat tak jako tak. A rychlost? Tato vlastnost je podle mně podstatná v nadzvukových strojích, kde je třeba opravdu rychlého překreslování map, ale na plachetnici?
Můj názor je samozřejmě ovlivněn skutečností, že vlastním 276C a jsem s ní MAXIMÁLNĚ spokojen po všech stránkách.
Naposledy upravil(a) hanes dne pon kvě 26, 2008 12:36 pm, celkem upraveno 1 x.
vfrman
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vfrman » pon kvě 26, 2008 12:30 pm

To je sice pravda,ale tentokrát jde již přenášet mezi přístroji,takže pokud GPS ku prodám nebo upgraduji,už se nemusím zybývat dalšími náklady za mapy...A cena není zase až o tolik vyšší,pokud si nevezmeš velikost území Large jako já :D . Navíc na toto území bys musel v CD edici 2 mapy,takže seš v podstatě na stejných penězích...
hanes
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod hanes » pon kvě 26, 2008 12:41 pm

Ano, přenášet sice jde, to je pravda, ovšem docela záleží na tom, jak dlouho bude Garmin podporovat svůj vlastní formát karet - většina nových přístrojů již používá SD karty. Investice do předprogramované Garmin karty, která již nemusí být v další generaci přístrojů podporována je tak trochu diskutabilní. Pochybuji, že Garmin bude ochoten zdarma vyměnit jednu kartu za druhou, minimálně bude třeba zaplatit cenu upgrade, která je taky docela velká.
Ä jak jsem doplnil ve svém předchozím příspěvku, 278čka má taky jenom display s 256 barvama, takže fotky z G2 edice map na ní taky nebudou vypadat nijak vábně.
vfrman
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vfrman » pon kvě 26, 2008 12:46 pm

Ano,díval jsem se na ty stránky a neobsahuje mapy Evropy,což není tragedie,to ne,ale jsou to náklady navíc tedy pokud ji nechceš degradovat pouze na jachtu,což by byla velká škoda :) Já ji používám v autě,na motorce i na jachtě a maximální spokojenost !
Já nejsem zastáncem ani té ani druhé,ale obou,jelikož jsem si je nakonec pořídil obě :lol: a o porovnání napíšu až po plavbě ;)

Psal jsem to tu už i jinde,ale možná by někoho zajímal odkaz na dodavatele různých stojánků na přístroje :
www.ram-mount.com

dělají různé vychytávky :D
hanes
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod hanes » pon kvě 26, 2008 12:53 pm

Tak honem na plavbu, ať máme živé posouzení. Já samozřejmě vycházím jenom ze skušeností s 276C a stránkami Garmin, což není to pravé ořechové.
Jinak, každý si vybere GPSku podle toho, nač ji chce využívat, jak mu padne do oka atd atd. Já mám tu moji 276C opravdu jenom na plachetnici, do auta používám klasický PDAčko.
vfrman
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vfrman » pon kvě 26, 2008 12:55 pm

hanes píše:Ano, přenášet sice jde, to je pravda, ovšem docela záleží na tom, jak dlouho bude Garmin podporovat svůj vlastní formát karet - většina nových přístrojů již používá SD karty. Investice do předprogramované Garmin karty, která již nemusí být v další generaci přístrojů podporována je tak trochu diskutabilní. Pochybuji, že Garmin bude ochoten zdarma vyměnit jednu kartu za druhou, minimálně bude třeba zaplatit cenu upgrade, která je taky docela velká.
Ä jak jsem doplnil ve svém předchozím příspěvku, 278čka má taky jenom display s 256 barvama, takže fotky z G2 edice map na ní taky nebudou vypadat nijak vábně.

Jo,to máš pravdu,to ukáže teprve čas,jak dlouho bude tento typ karet,ale ještě před nákupem jsem zjišťoval přímo v Picodasu jestli náhodou nechystá Garmin nějaké novinky,abych se neunáhlil,a bylo mi sděleno,že se právě vrátili z výstavy a nic se nechystá,že vystavovali právě tyto osvědčené navigace.Nakolik se tomu dá věřit,ukáže právě čas :D
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv kvě 29, 2008 11:57 am

To Bilardos
Náklady na dopravu dle prodejce, počítej cca 40 -50USD. A může být i clo 300 - 500Kč (správně DPH).

Dej vědět.

Jinak, jak jsem tušil, minule se na aukru neprodala a je tam znovu. Můžeš skusit, já už zůstanu u Colorada.

http://www.aukro.cz/item368617391_garmi ... _276c.html
hanes
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod hanes » čtv kvě 29, 2008 12:08 pm

No a k tomu, aby se minimalizovaly další náklady jako dopravné či DPH slouží služba provozovaná na serveru http://www.zasilkovasluzba.com ;)
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Bilardos » čtv kvě 29, 2008 12:10 pm

Libor píše:Jinak, jak jsem tušil, minule se na aukru neprodala a je tam znovu. Můžeš skusit, já už zůstanu u Colorada.

http://www.aukro.cz/item368617391_garmi ... _276c.html

Tu aukci sleduju. Zač to milule bylo, že se to neprodalo?
Jinak už ted je tam den před koncem 7600Kč, takže počítám, že se to vyšplhá moc nahoru :-(
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv kvě 29, 2008 12:30 pm

Napamatuji se, nesledoval jsem ji. Ale přes 7000 to určitě bylo.

No ještě tam je 176C za 7500,- http://www.aukro.cz/item372299839__gps_ ... 176c_.html

Ale klidně si ji najdi na eBay, funguje to dobře. Zrovna dnes přišlo další Colorado.
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Bilardos » čtv kvě 29, 2008 12:37 pm

Libor píše:Napamatuji se, nesledoval jsem ji. Ale přes 7000 to určitě bylo.

No ještě tam je 176C za 7500,- http://www.aukro.cz/item372299839__gps_ ... 176c_.html

Ale klidně si ji najdi na eBay, funguje to dobře. Zrovna dnes přišlo další Colorado.

Zase abych pátral, co je zač ta 176C a hledal rozdíly :?
hanes
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod hanes » čtv kvě 29, 2008 1:07 pm

176C je předchůdce 276C. Má menší display (320x240 oproti 480x320), menší počet zaznamenaných bodů na trase (2500 celkem a 500 na jednu trasu oproti 10000 celkem bez omezení na jednu trasu), nemá USB ale jenom RS232, prostě poměrně starý kousek hardwaru a s neúměrně vysokou cenou na Aukru v porovnání s novou 276C z Améru.
Specifikace https://buy.garmin.com/shop/store/asset ... c_spec.pdf
vfrman
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vfrman » čtv kvě 29, 2008 4:45 pm

Ano,přesně tak 176 by byl víceméně krok zpět.Zase na druhou stranu pořád lepší něco než nic,ale rozhodně ne za tyhle peníze :D .Možná se nakonec já rozhodnu tu 276 prodat,ale moc se mně nechce,protože mám v ní dokoupených dost map a to málokdo ocení :D .Takže asi bude lepší ji nechat jako záložní...no uvidím..
hanes
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod hanes » čtv kvě 29, 2008 10:26 pm

Pravda pravdoucí, zvláště v současné době již zakoupené mapy do Garmina neocení asi nikdo :(
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Bilardos » pát kvě 30, 2008 7:05 pm

Tak jsem to vydražil za podle mě přijatelných 8900, včetně dvou karet.
Teď řeším kde nejlevněji splašit námořní držák.
Má někdo nějaký tip?
vfrman
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vfrman » pát kvě 30, 2008 9:49 pm

Do letoška jsem používal svůj samozdělek-origo námořní držák co byl součástí Garmina-ten sem přišrouboval na kousek desky z lamina o rozměru cca 20x10 cm , a na něm přidělaný stahovací pásky co jsou na hadice na autě a fungoval bez problému 3 sezóny ;) letos,resp před 10 dny jsem si objednal origo držák od firmy: www.ram-mount.com - tam najdeš super držáky na každý přístroj.Měly by dorazit v pondělí,takže skoro na poslední chvíli :D Výhodou oproti tomu samozdělku je,že si pak navigagi budu moct natočit pěkně jak budu potřebovat...

Zpět na