A tahle by byla pro mě

Zde lze prezentovat lodě, které byste jednou chtěli mít nebo je považujete z nějakého důvodu za nej, nej ...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » pon říj 20, 2008 10:36 am

ad nauticat a B - kdyz nevim, tak se zeptam a nejlepsi info je primo u zdroje ... mail odeslan, dam vedet az budu vedet :)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon říj 20, 2008 10:05 pm

Ale s týmto by sa dalo na volné more, nie? Máte s tým niekto skúsenosť, alebo nevlastníte ju náhodou niekto? Neviete kde sa dá čártrovať? :lol:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: čtv srp 24, 2006 9:00 pm
Reputace: 0
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Frantisek » pon říj 20, 2008 10:24 pm

Nieco podobne je aj tu
http://www.c-yacht.eu/index/toonitem/56 ... 30+DS.html
ale uprimne, viac sa mi pacia 12.50 a 11.50.
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » úte říj 21, 2008 9:00 am

Asi jsem staromódní, ale pokud jde o motoráky, tak se mě se moc líbí tohle, co je teďko v inzerátech.
Obrázek
Uživatelský avatar
vladaz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 53
Registrován: sob črc 26, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: u Kladna

Příspěvekod vladaz » úte pro 02, 2008 12:08 am

simon píše:ad nauticat a B - kdyz nevim, tak se zeptam a nejlepsi info je primo u zdroje ... mail odeslan, dam vedet az budu vedet :)

... už se nějak zdroj vyjádřil? ;-)
Uživatelský avatar
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 833
Registrován: pon úno 11, 2008 1:00 am
Reputace: 2

parníček

Příspěvekod Renda » úte pro 02, 2008 7:48 am

Strycek_Bidlo píše:Asi jsem staromódní, ale pokud jde o motoráky, tak se mě se moc líbí tohle, co je teďko v inzerátech.
Já jsem tedy spíš na plachty, ale tohle je Mazec! :-) Ještě by mohl být na páru... :thmbup:
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » úte pro 02, 2008 10:58 am

vladaz píše:
simon píše:ad nauticat a B - kdyz nevim, tak se zeptam a nejlepsi info je primo u zdroje ... mail odeslan, dam vedet az budu vedet :)

... už se nějak zdroj vyjádřil? ;-)

totalni ignorace :), ale ptal jsem se anglicky, nikoliv finsky :)
Uživatelský avatar
vladaz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 53
Registrován: sob črc 26, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: u Kladna

Příspěvekod vladaz » úte pro 02, 2008 1:08 pm

simon píše:totalni ignorace :), ale ptal jsem se anglicky, nikoliv finsky :)

Opomněl jsi asi přiložit výpis z účtu, aby věděli jestli má cenu se s Tebou bavit.. ;)
Uživatelský avatar
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 406
Registrován: ned úno 11, 2007 1:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod tatinecek » úte pro 02, 2008 9:26 pm

http://www.yachtworld.com/boats/2004/St ... ern/Turkey

A další budou následovat. Hodně lidí se začne lodí zbavovat. A teď nevím jestli jsem pesimista nebo optimista?! :gun: :gun: :gun: :gun:
Nějaká pěkná ocelová by se hodila. I hliníková. Možná ferrocement nebo dřevo? No laminát na Hallberg- Rassy taky hodně vadrží. :P :P :P :P

Tak už jenom ten čas, ten zatím není. :cry: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte pro 02, 2008 9:56 pm

Keď som bol v Dusseldorfe na výstave, bolo to asi v 2004 roku, tak do nauticatov nás nepustili. Pozreli ako sme oblečený a šmitec. Púšťali len pánov v obleku nad 1000 euro a dámy v spoločenských kostýmoch. Dôležitejší boli samozrejme páni, tí si na svoje lakovky nemuseli dať ani návleky, dámi by asi mohli prísť aj s holou riťou, pretože tie si museli svoje lodičky s ihličkovými podpetkami vyzuť. Pri prehliadke podávali šampanské. Tak ako našinec povie: job jejich mať .
Ovela viac sa mi lúbi tá ocelovka čo tu dal tatíneček, aj cena je dobrá. Keby nebola ta kríza, tak ju kúpim. Nafleku. Zatial sa ale uspokojím s mojim halbtonerom. :D
Uživatelský avatar
vladaz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 53
Registrován: sob črc 26, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: u Kladna

Příspěvekod vladaz » úte pro 02, 2008 11:35 pm

Denis píše:Ovela viac sa mi lúbi tá ocelovka čo tu dal tatíneček, aj cena je dobrá. Keby nebola ta kríza, tak ju kúpim. Nafleku. Zatial sa ale uspokojím s mojim halbtonerom. :D

Buď jsou ty fotky špatný a nebo je teda vážně děsně udělaná. I když ta cena je tak cena trupu.. Ale jestli ji svařovali Turci tak by pak mohly být plavby plné adrenalinu.. :-)
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » stř pro 03, 2008 12:40 am

to Nauticat :
Tyhle lodě zastupuje v Německu už léta firma Gründl a ta je také vystavuje. Byl jsem v nich několikrát a vždycky absolutně bez problémů. I když musím přiznat, že moje nejsportovnější oblečení jsou kalhoty a sako BEZ kravaty ... :mad: Možná jste se Denisi jen úplně dobře nepochopili. Oni si dávají velký pozor a dovnitř pouštějí vždycky jen jednu "partu" lidí evidentně k sobě patřících a stejně se od nich po celou dobu prohlídky, pod průhlednou záminkou odborného výkladu, v podstatě nehnou.
Ani mě moc nepřekvapuje, že Simonovi neodpověděli (ne, že bych takové jednání schvaloval). Mají vyprodáno na několik let dopředu a zřejmě necítí potřebu... Třeba je krize naučí slušnému jednání. Na druhé straně je třeba vzít v úvahu, že Nauticat si vůbec nelze koupit "na dálku". Trvají na osobní návštěvě zájemce ve Finsku, prohlídce výroby na kterou jsou pyšní a projednání extras. Má to i svoji logiku, protože od každého typu již existují desítky různě dle požadavků klientů modifikovaných verzí, takže je o čem hovořit.
Jinak si na rozdíl od tatínečka myslím, že nejlepší laminát dělají právě oni. Z důvodu maximální pečlivosti jej ručně kladou výhradně ženské a navíc používají nějakou spešl osmisměrně tkanou textilii, tuším, že s příměsí kevlaru, která se údajně primerně používá v leteckém průmyslu. Nešetří na tloušťce a nefandí sendvičům. Např. jejich 42 váží 14,5 t při balastu "jen" 4,6 t.
Wlady
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř pro 03, 2008 5:52 pm

vladaz píše:
Denis píše:Ovela viac sa mi lúbi tá ocelovka čo tu dal tatíneček, aj cena je dobrá. Keby nebola ta kríza, tak ju kúpim. Nafleku. Zatial sa ale uspokojím s mojim halbtonerom. :D

Buď jsou ty fotky špatný a nebo je teda vážně děsně udělaná. I když ta cena je tak cena trupu.. Ale jestli ji svařovali Turci tak by pak mohly být plavby plné adrenalinu.. :-)


Čo sa ti na nej zdá desne udelané?
Uživatelský avatar
vladaz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 53
Registrován: sob črc 26, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: u Kladna

Příspěvekod vladaz » stř pro 03, 2008 10:20 pm

Když koukám na detaily, třeba to lícování skříněk, jak je udělaná koupelna... A to je vidět i na nekvalitních fotkách, mám zkušenost, že v reále je to pak ještě horší..
Uživatelský avatar
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 406
Registrován: ned úno 11, 2007 1:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod tatinecek » čtv pro 04, 2008 10:51 pm

Tuhle jachtu z Turecka jsem myslel jako příklad, co se dá koupit. Pokud nelícuje koupelna apod, bude víc adrenalinu, bude. Vidět ji, zvážit náklady a hodně pracovat, možná 100000 USD a bude neskutečná. Většina preferuje malé lodě, já bych pod 40 stop nechtěl. Na loď se nakonec vždycky nějaká ruka najde co pomůže.
No jsou lodě i dražší a asi i lépe udělané.

http://www.yachtworld.com/boats/2007/Ge ... etherlands

A co tuhle koupit , dodělat a vozit celé JI?
To by byla pecka. :good:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv pro 04, 2008 11:55 pm

K tomu že vetšina preferuje malé lode, myslím že večšina preferuje to na čo má. :(
Tá loď z Turecka je ročník 2004, je to ocelovka nádherných tvarov a podla obr. č. 4 by som povedal že ju robili v dobrej lodenici. Interier je pekný a nie je istotne robení doma na kolene. To čo sa ti zdá ako nepriliehajúce dvierka môže byť aj to že sú pootvorené. A načo by si do nej cpal 100.000 USD? Ta loď je 100x lepšia ako si 99% ludí s tohoto fóra vôbec dokáže predstaviť svoju loď. Nevidím tam akú má výbavu, ale vidím tam dva rolfoky, poriadnu kotvu, neuveritelne silný /drahý/ motor, obrovskú nádrž na naftu a 2000!!! litrov vody. A to za 85000 euro? Sa zobudte! Bodaj by bola moja aj keby nemala dvierka na skrinkách. Choď na výstavu a pozri sa čo stoja lode, za tie prachy si tam ani neškrkneš. Tatíneček, myslím že si vyňúral perfektnú loď a verím že dlho takú nikto nenájde, kríza-nekríza.
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » pát pro 05, 2008 12:58 am

Až na ten interier naprosto souhlasím s Denisem. Bejt z AL, tak je pro mě dokonalá. Železa se kvůli korozi trochu bojím. Sice jsem tady vychvaloval Nauticat, jenže jsem se decentně nezmínil o ceně :D Za tu by při srovnatelné velikosti a pouze velmi průměrné výbavě bylo těch "tatínečkových" rovnou 5 !

Wlady
Uživatelský avatar
vladaz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 53
Registrován: sob črc 26, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: u Kladna

Příspěvekod vladaz » pát pro 05, 2008 10:40 am

Jasně, nechtěl jsem rozviřovat nějaké vášně. Cena se mi líbí nesmírně. Otázky případného ne úplně dokonalého interieru se nechají vyřešit. Psal jsem, že cena se mi zdá dobrá, i kdyby to bylo za samotný trup. Jestli je trup dobře svařený se bohužel z fotek poznat nedá.
Ale pokud si budete chtít postavit loď sami, tak třeba od Robertse koupíte za tu cenu sotva tak nařezané plechy...
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát pro 05, 2008 3:06 pm

Na tom obrázku č. 4 je vidieť oblinu boku s leskom na zrejme kvalitnom nátere. Buď je perfektne vytmelená, alebo perfektne zvarená, nevidno na tom žiadny priehyb a na doma pozváraných lodiach vidieť hrboly aj na fotke 3x5cm! Samozrejme z dialky a ešte k tomu z fotky vela nevidíš, to rovnako platí o tom interiery. Kúpelňa je v bielom, no a čo? Interier nie je evidentne robený doma svojpomocne, ale nech sú tam aj vylomené dvierka, to je psovy mucha, totálne nepodstatný detail. Možno som to napísal trochu ostrejšie ako som mal, ale zamrzelo ma že je tam nádherná loď za neskutočnú cenu a ty ju ofrfleš takou banalitou ako nepasujúce dvierka. Ak by som nešiel na budúci rok stavať, tak by som vážne uvažoval o jej kúpe.
Uživatelský avatar
Komín
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 225
Registrován: sob říj 20, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Komín » sob pro 06, 2008 12:04 pm

tatinecek píše:http://www.yachtworld.com/boats/2004/Steel-Sloop-46%27-1977092/Northern/Turkey

A další budou následovat. Hodně lidí se začne lodí zbavovat. A teď nevím jestli jsem pesimista nebo optimista?! :gun: :gun: :gun: :gun:
Nějaká pěkná ocelová by se hodila. I hliníková. Možná ferrocement nebo dřevo? No laminát na Hallberg- Rassy taky hodně vadrží. :P :P :P :P

Tak už jenom ten čas, ten zatím není. :cry: :cry: :cry:


Loď je to moc pěkná. Kotví v Turecku a jestli jsem si dobře všimnul, pluje pod Tureckou vlajkou. Jak by to bylo s registrací, kdyby si jí tatinecek coby český občan koupil a třeba by ji chtěl kotvit v Itálii? Musel by ji přeregistrovat pod jinou vlajku? A pod kterou? Máte s tím určitě někdo zkušenosti, poraďte mi. :?
Uživatelský avatar
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 406
Registrován: ned úno 11, 2007 1:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod tatinecek » sob pro 06, 2008 2:07 pm

Já si ji nekoupím, ale pokud bych o nistaál, tak bych ji přehlásil do Čech nebo na Slovensko. SK má snad jednodušší legislativu než ČR. Požádal bych někoho o odbornou pomoc , kdo to nabízí na internetu , např. myslím , že Olda Straka nebo i někdo v Brně.
Uživatelský avatar
Komín
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 225
Registrován: sob říj 20, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Komín » sob pro 06, 2008 2:24 pm

tatinecek píše:Já si ji nekoupím, ale pokud bych o nistaál, tak bych ji přehlásil do Čech nebo na Slovensko. SK má snad jednodušší legislativu než ČR. Požádal bych někoho o odbornou pomoc , kdo to nabízí na internetu , např. myslím , že Olda Straka nebo i někdo v Brně.


No to je právě to, co mě zajímá, jestli ji musíš přehlašovat a pokud ano, tak kam a co s tím všechno souvisí?
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » sob pro 06, 2008 2:54 pm

Komín píše:No to je právě to, co mě zajímá, jestli ji musíš přehlašovat a pokud ano, tak kam a co s tím všechno souvisí?

Pochopitelně že nemusíš nic přehlašovat.
Můžeš klidně plout pod Tureckou vlajkou. Nebo jakoukoli. Jestli si lodičku zaregistruješ na Panamě, v SK nebo ČR, je úplně fuk. ;)
alffa
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » sob pro 06, 2008 3:50 pm

Je to tak ,jak píše alffa,nemusíš ,ale pokud ji chceš mít registrovanou někde jinde,tak se musíš odhlásit z původní registrace a nechat si o tom vystavit potvrzení.S tím pak navštívíš lodní registr té které země a provedeš registraci.Ve většině případů je to spojeno s prohlídkou lodi,případně i jinými náležitostmi.A také se samozřejmě za to platí a to někde sakramentsky hodně.
Uživatelský avatar
Komín
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 225
Registrován: sob říj 20, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Komín » sob pro 06, 2008 4:28 pm

MARIS píše:,ale pokud ji chceš mít registrovanou někde jinde,tak se musíš odhlásit z původní registrace


Mně by to asi bylo jedno, jestli mám na zadním stěhu tureckou nebo americkou vlajku. Je nějaký závažný důvod, proč bych měl chtít mít tu loď registrovanou jinde? Nebo spíš právě někde? Jestli tomu dobře rozumím, tak podle toho, pod kterou vlajkou loď pluje, platí na palubě zákony té které země, což by mohlo mít asi nějaké výhody a případně i nevýhody.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů