Materiál - překližka na podlahu

Všechno možné o stavbě lodí, materiálech, způsobech spojování materiálů, technologiích, konstrukcích lodí a vše co s tím souvisí

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 06, 2006 9:53 pm
Reputace: 82
Bydliště: Metylovice

Materiál - překližka na podlahu

Příspěvekod Richard » stř dub 19, 2006 3:59 pm

Prosím o radu - pomoc. Na fotkách lodí je často v interiéru použitá podlaha z imitace (?) sparovaných teakových(?) lišt. Má někdo informaci, kde je dostupná a snad i jaká je její přibližná cena. Jsem schopen najít kontakty v Německu a Holandsku ale zdá se i to poněkud z ruky ...
Děkuji :)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Materiál - překli?ka na podlahu

Příspěvekod Denis » stř dub 19, 2006 6:40 pm

Čo ja viem , tak sa pou?ivaju od imitacie dreva az po 3mm hr. teakovú dyhu, ceny sú od urovne drahý po neskutocne drahý. U nas ani v ČR som nevidel v predaji. Ale predávajú sa parkety z teaku a iných nádherných tropických drevín v cenách okolo 1000 kč za m2, čo tak nalepi? to na vodovzdornú preglejku?
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Re: Materiál - překli?ka na podlahu

Příspěvekod ZdendaZ » stř dub 19, 2006 9:34 pm

1000 korun za metr? Kde jsi viděl tak levný Teak? Do toho jdu! Za 1000 metr koupí? sotva smrk...
Jinak avar má imitaci teaku, cena 9900 za m2. V cizině je po přepočet na kč cena stejná...
Uživatelský avatar
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 06, 2006 9:53 pm
Reputace: 82
Bydliště: Metylovice

Dovysvětlení

Příspěvekod Richard » stř dub 19, 2006 9:42 pm

Jde o překli?ku - spárování je světlé - bílé, či krémové
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Materiál - překli?ka na podlahu

Příspěvekod Denis » čtv dub 20, 2006 12:33 pm

Ja len ak by si mal ís? pre tú preglejku do Nemecka. Teakove parkety predava ka?da več?ia firma, kamarat si z toho spravil palubu. Ponúka to napr. f. www.timberland.sk Teakové parkety hr.14mm, ?.25 a l. =200-500 mm stoja 1.066,-Sk aj s DPH a hr.15mm,?.90mm,l.=450 - 1200 mm !!! stoja 3045,-Sk aj s DPH. Dovolím si tvrdi?, ?e ak to nalepí?, resp.dá? nalepi? a prebrúsi? parketárom, tak má? originál teakovú podlahu za polovičnú cenu teakovej imitácie. ?páry spraví? PU tmelom buď od Sika, alebo aj od Soudalu, alebo Den Bravenu, presne tak ako sa robí paluba, mô?e? pou?i? svetlý tmel.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Re: Materiál - překli?ka na podlahu

Příspěvekod Pepa » čtv dub 20, 2006 8:54 pm

AHOJ
Jsem tu nový a tak zdravým v?echny vespolek.Náhodou jsem narazil na tyto stránky a skutečně mě zujali, mohou být pro řadu lidí skutečně přínosem. Samozřejmě patřím ji? léta/30/ do té řady pomatenců, pro které je yachting droga, bez které ji? nedoká?í ?ít.to v?e je, jak v?ichni víme, na dlouhé večery u "táborových ohňů" a třeba přidám svoji tro?ku v některém tématu. Pro začátek teak hronoly, kulatina fo?ny a spousta jiných cizokrajných /tropických/ dřevin... www.dlh-nordisk.cz neumím to vlo?it jako odkaz - tak kdo má zájem musí, si to vy?ukat.
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Re: Dovysvětlení

Příspěvekod david » ned dub 23, 2006 8:22 pm

[quote="Richard Opěla"]Jde o překli?ku - spárování je světlé - bílé, či krémové[/quote]

Pokud umím číst, tak jste se ptal na interiér a ne exteriér, jak si vykládají ostatní. Do interiéru dávaj na překli?ku nalepené obyčejné PVC lino - teak, které vypadá ale velmi dobře a cenově je určitě úplně jinde ne? ta umělá novinka místo teaku na paluby. Co je hor?í, nesehnal jsem prodejce, ale moc jsem se nesna?il.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Materiál - překli?ka na podlahu

Příspěvekod Denis » ned dub 23, 2006 9:03 pm

A čo, teak sa nedá da? do nútra? Okrem toho treba na plnomorskej lodi zabezpeči? proti?mykovú úpravu aj vo vnútri. Teak nemusi? lakova? a tak vnútry plní rovnakú úlohu ako vonku.
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Re: Materiál - překli?ka na podlahu

Příspěvekod david » pon dub 24, 2006 12:08 am

[quote="Denis"]A čo, teak sa nedá da? do nútra? Okrem toho treba na plnomorskej lodi zabezpeči? proti?mykovú úpravu aj vo vnútri. Teak nemusi? lakova? a tak vnútry plní rovnakú úlohu ako vonku.[/quote]


Jo, lakovat ho nemusí?, ale za?edne a je hnusnej. To nemluvím o tom ?e ho pokape? olejem ze sardinek, náv?těva vyleje kafe a tak. A jenom drhne? a pucuje?. Mimo to, kdy? ho dá?( parkety ) na překli?ku, tak musí mít ( ta překli?ka ) aspoň 20mm a spí? víc, aby vůbec nepru?ila, jinak se ti to oloupe, ?ádne kyt to neudr?í. Pak ale nevím, proč bych měl mít podlahy tlustý dohromady ňákejch 35 - 40 mm. To lino má rastr, naznačený léta a tím taky neklou?e. A hlavně nulová údr?ba. Co znám lodě s týkem na palubách, tak vypadaj olezle a nebo maj otroka, kterej pucuje a pucuje. Mimo to znám taky jednu, kde kdy? chodí? po palubě, tak stříká ze spár voda, dík. Týk měl smysl kdysi, dneska je to paráda, která pokud není udělaná tip top, tak je to jen spousta práce navíc a to já se rad?i plavím.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Materiál - překli?ka na podlahu

Příspěvekod Denis » pon dub 24, 2006 1:15 pm

Či je teak za?edlej a hnusnej je vec názoru a vkusu, okrem toho sú aj iné tropické dreviny. Je jasne , ?e keď to niekto lepí duvilaxom alebo kitem, tak je to nefunkčné. Ale o to nejde, tie príspevky boli pre prípad, keď sa ti nechce ís? pre 2 preglejky do Nemecka. Keby som vedel zohna? teak vtedy keď som robil podlahy,tak ho tam mám. Ahoj
Uživatelský avatar
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 06, 2006 9:53 pm
Reputace: 82
Bydliště: Metylovice

Díky

Příspěvekod Richard » pon dub 24, 2006 2:19 pm

Za v?echny odpovědi děkuji. Vyře?ím to zřejmě nakonec jinak :) Dá se koupit protiskluzová vodovzdorná překli?ka - na interiérovou podlahu zřejmě dostatečně praktická.
Pěkný den.
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Re: Díky

Příspěvekod david » pon dub 24, 2006 8:35 pm

[quote="Richard Opěla"]Za v?echny odpovědi děkuji. Vyře?ím to zřejmě nakonec jinak :) Dá se koupit protiskluzová vodovzdorná překli?ka - na interiérovou podlahu zřejmě dostatečně praktická.
Pěkný den.[/quote]

No, je?tě jsem viděl docela zajímavý ?vindl. Překli?ka, nějaká pěkná vrchní dýha, proříznutá maflem do hl. tak 1,5 - 2 mm a vzniklá spára následně zata?ená kytem. Nechat odýhovat překli?ku není zas takový problém. Ty orig protiskluz překli?ky znám jen černé, a to by se mi nelíbilo.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Re: Materiál - překli?ka na podlahu

Příspěvekod Pepa » pon dub 24, 2006 11:51 pm

1/Odýhovat vhodnou dýhou jakýkoli přijatelný nosič /jádro-překli?ka, spárovka, mdf aj. při tlu??ka nosiče cca 12-15 mm není problém, pro naříznutí spáry to bude chtít tlou??ku dýhy min. 2 mm, to je ji? trochu o penězích.
2/interiérová překli?ka na vodovzdornou podlahu ... to asi nebude fungovat. Interiérová překli?ka není v zásadě lepena vodovzdorným lepidlem a ani druh dřevin nebývá vhodný /borovice buk /. Vodovzdorná přelli?ka /vysoká odolnost vůči vlkosti/ není svoji kvalitou a hlavně cenou určena pro potřeby interiéru.jednoduchý a naprosto průkazný test kvality - kousek překli?ky vhoď do hrnce s vodou a cca 1/2 vařit jak bramboračku...?ádná destrukce ?ádný náznak rozlepení vrstev=skutečně vodovzdorná překli?ka.
3/ Tak?e k té podlaze. Koupit jednoznačně vodovzdornou překli?ku gabon, dub-hůře se se?ene, bříza-letecká nesmírně pevná aj, nařezat, zaspárovat, nalakovat a bude to fungovat s jednou podstatnou chybou ...na té nalakované překli?ce bude? s mokrými nohami více na zádech ne? na těch nohách.
4/dle mého názoru - na vodovzdornou překli?ku nalepit vhodné lino nebo překli?ku napustit silikonovým olejem, bude to vypadat přírodně a o trochu méně klouzat
Uživatelský avatar
captain65
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 72
Registrován: pon kvě 24, 2010 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod captain65 » pon led 23, 2012 9:20 pm

Zdravím¨

asi myslíš něco takového co jsem teď dal do své lodi ? Obrázek. Jo je parádní velice kvalitní a vypadá super. Dovezl jsem to od frantíků spolu s teakovýma překližkama na interiér Jedna deska mi asi zbude.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon led 23, 2012 9:57 pm

captain65, reaguješ na kostlivca. Je to tam od roku 2006, to sme ešte boli s Pepou mladí a krasavci.
Uživatelský avatar
captain65
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 72
Registrován: pon kvě 24, 2010 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod captain65 » úte led 24, 2012 8:47 pm

OK Denis,

omlouvám se, datum jsem neregistroval
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte led 24, 2012 10:16 pm

To nevadí že reaguješ na tak starý príspevok, len som ťa upozornil, aby si nebol sklamaný že nik nereaguje. Ak máš informácie k hoci akej téme, šup to tam a na vek nepozeraj.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů