Lipno

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Loudas
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 60
Registrován: úte bře 08, 2011 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Loudas » pon led 16, 2012 8:07 pm

JoeDoe píše:Ono totiž to kotvení v Landal Maríně je dost nešikovný vzhledem k umístění, je to strašně daleko na "velkou vodu". Jinak marína krásná, zázemí bezvadný, v Lipně je určitě spoustu možností k vyžití mimo plavby.


No jo, ono je to 11 km od velký vody, to je tak nejnéně hodina na motor, proto není zájem.
Uživatelský avatar
JoeDoe
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 63
Registrován: ned srp 29, 2010 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod JoeDoe » pon led 16, 2012 8:57 pm

Loudas píše:
No jo, ono je to 11 km od velký vody, to je tak nejnéně hodina na motor, proto není zájem.


...a když ještě vezmeš v úvahu, že na Lipně na motor jezdit nesmíš, pokud nejsi v nouzi :whist: :mad: :lol:
Uživatelský avatar
salamandr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: pon čer 28, 2010 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bystřice u Benešova

landal

Příspěvekod salamandr » čtv úno 09, 2012 10:23 am

Ahoj

Tak k té marině Landal : Kotvili jsme tam lod květen, červen a červenec 2011. Jestliže slíbili nový rozvod ele a vody tak buďte opatrní. Nám to slibovali taky a nic. Zaplatili jsme celou sezonu a vodu jsme si museli nosit cca 250 m z WC. Navíc zázemí které je wc a sprchy jsou přes den volně přístupné turistům a večer se zamykají. Měli jsme klíče tak to nebyl problém cca do půlky července kdy vyměnili zámky klíče už nám nedali s tím že se zamyká v 20 hod a kdo bude potřebovat tak si musí dojít na recepci a ostraha tam s ním dojde počká a zase za ním zamkne. WC a sprchy jsou tak nešikovně udělaný že pokud se jeden člověk vysprchuje tak půlka sprch je zaplavená. Co se týká rozvodu elektriky tak skoro celý červenec byli kiosky nefunkční tak tam byli natahaný prodlužovací kabely a balili jsme si je do igelitek aby nám nepršelo na rozdvojky. Na velkou vodu je to opravdu daleko a co se motoru týká tak jsem jel dvakrát v téměř bezvětří a dvakrát u mě zastavila hlídka a byl sekec :) V půlce sezony jsem lod převezl jinam a chování v Landal marině bylo hlavním důvodem už mě tam nikdo nedostane. Asi v každým přístavu na Lipně se k vám budou chovat líp.
Uživatelský avatar
Loudas
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 60
Registrován: úte bře 08, 2011 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Loudas » pát kvě 11, 2012 11:24 am

bomba píše:Ahoj,s těma přívozama to nevidím moc růžově sjezdy jsou docela prudký,slizký a ten beton je docela rozbitej,hrozí uváznutí káry,všechny převozy na Lipně kotví na levém břehu,pochybuju,že ti uhnou,na pravé straně je kolem vody docela ůzká cesta a sem tam nějakej zákaz vjezdu :o. takže podle mne jsou vhodnější varianty přírodní sjezd v obci Hůrka před kolejema je půjčovna katamaránů,a potom asi po kilometru směrem na H.Planou je odbočka vlevo směrem k povodí a tam se dá menší loď spustit,ale je tam zákaz vjezdu takže po spuštění rychle pryč.Nejlepší bys to měl u nás v přístavu v Č.v Poš.kde je buď jeřáb nebo sjezd do vody,jeřáb stojí 500.- postavení stěžně jeřábem 150.- sjezd by měl být zadara,ale nevim to přesně.vlek by si nechal u našich vleků u přístavu a auto by se mělo dát parkovat v prostoru přístavu za poplatek.příští víkend zjistímpřesnější info.Ahoj.


A to na těch přívozech chtějí letos za spuštění 500 Kč a musí se to stihnout než se vrátí z druhé strany aby jim tam nikdo nepřekážel.
Uživatelský avatar
karf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 26, 2009 1:00 am
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod karf » pát kvě 11, 2012 1:15 pm

Loudas píše:A to na těch přívozech chtějí letos za spuštění 500 Kč a musí se to stihnout než se vrátí z druhé strany aby jim tam nikdo nepřekážel.

By bylo lepší přejet na pravej břeh. Bylo by víc času a možná by to bylo i zadarmo :D
Uživatelský avatar
Josef
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Chomutov,ČR

Příspěvekod Josef » sob kvě 12, 2012 2:25 pm

No to si dělaj srandu ne? Tolik stojí myslím jeřáb v jachťáku v Černý v Pošumaví. :gun:
Uživatelský avatar
Loudas
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 60
Registrován: úte bře 08, 2011 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Loudas » ned kvě 13, 2012 12:57 pm

Jo je to tak, v jachťáku v Černý stojí 500 Kč spuštění jeřábem a za skluz tam chtějí 150 kč.
Uživatelský avatar
heavy
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 286
Registrován: čtv říj 08, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod heavy » pát kvě 10, 2013 10:37 pm

Prosbička :)
Koncem měsíce jedu s kamarády na Lipno.
Ohledně stravování mají potřebu čerstvé v pubu....
Máte někdo aktuální info kde lze bezpečně kotvit v blízkosti hospody?
Frymburk a Lipno nad Vltavou nepočítám ;)
Z jednoho vyplouváme a do druhého se mi po zkušenostech s cenovou hladinou nechce :D
Pamatuji molo u Výtoně funguje ještě?
Co Fontána? Umožňují přenocování s konzumací v restoránu?
YC Černá v Pošumaví, má místa pro hosty?

Vždy jsem na Lipně byl za hledače tichých zátok, takže v hledání hospod s kotvením jsem fakt benjamínek :oops:.
Díky za každý tip ;).
Tomas
Uživatelský avatar
Loudas
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 60
Registrován: úte bře 08, 2011 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Loudas » sob kvě 11, 2013 6:10 pm

YC Černá v Pošumaví má sice místa pro hosty ale celkem málo a v sezoně pořád plno.
Za noc chtěli loni 200 Kč za loď a v tamní hospodě čepuje správce asi jen pivo. Když jsme tam spouštěli loď. tak jsem si tam připadal jak na druhý straně hranic, samí Rakušáci.
Uživatelský avatar
heavy
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 286
Registrován: čtv říj 08, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod heavy » sob kvě 11, 2013 10:38 pm

Díky za info, jedeme v termínu 23.5. tak doufám že plno mít nebudou ;) .
Zavolám správci a zkusím to předjednat.
Opravdu nikdo další nemá info o Lipnu :shock: ???

Tomas
PS: zkus holandskou marinu v Lipně češtinu pomalu neulsyšíš :(
Uživatelský avatar
gryf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 258
Registrován: čtv led 27, 2011 1:00 am
Reputace: 6

Příspěvekod gryf » pon kvě 13, 2013 8:01 am

Lipno je velké. Když začneš v Landal Marině (obec Lipno) je tam dost volno. U mola je telefon (číslo si nepamatuju) na správce (kapitanát), nahlásíš se a dáš číslo stání. Restaurace je kousek, nakoupit se dá v městě. Dávej jen pozor, mají různé šířky stání a nejsou popsané, já si tam loni docela odřel loď. Další je Přední Výtoň, dá se parkovat, jezdíme tam do hospody. Potom následuje Frymburk, tady můžeš zůstat na kotvě v zátoce pod kostele (vpravov od převozu), tady jsou hospody okolo kostela. Další stání je ve Frymburku v zátoce, do hospdoy po silnici poněkud dále. Další Marina je Hrdoňov, do hopsody daleko. V KOvářovský zátoce jen marina. U Dolní Vltavice se dá zůstat na kotvě vpravod o přívozu, na břeh to je cca 15 m, hospdoa je hned u vody. V YC v Černý jsou nové pontony, domluvit se musíš se správcem - Emil. Máme malou hospůdku, čepuje se fajn pivo, je ale bez kuchyně, to už by bylo moc. Na jídlo se dá jít do hotelu Racek - klasika, ale hned vedle je sezení u grilu, dělají dobré věci. Jinak dál do města- Pipi gril. V Horní Plané buď na levém břehu u pláže, ale zase na kotvě. Do hospody je to kousek. Celkově je pravý břeh lepší, levý byl v hraničním pásmu takže není nijak frekventovaný.
Uživatelský avatar
gryf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 258
Registrován: čtv led 27, 2011 1:00 am
Reputace: 6

Příspěvekod gryf » sob kvě 03, 2014 12:22 pm

No, tak to letos vidím dost šedě, tuhle sezonu. Byl jsem včera v marině v Černé a i když minulý týden bagrem zvětšili hloubku u jeřábu, na vodě je 12 lodí - s výjimkou 2 samý ploutvokýl. Výškově schází cca 150 cm aby se dalo jezdit. Takže pokud nepřijdou deště (pořádné alespoň 2 týdny) tak jsme na suchu. Takhle nízká voda byla naposledy, když se |Lipno napouštělo.
Uživatelský avatar
Josef
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Chomutov,ČR

Příspěvekod Josef » sob kvě 03, 2014 5:41 pm

Gryfe, jak to vypadá se skutečnou hloubkou v přístavním bazénu? Za týden jsme chtěli dávat na vodu plouvokylovou plachetnici , která má min ponor 120 cm. Nepojedem tam zbytečně?
Uživatelský avatar
Josef
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Chomutov,ČR

Příspěvekod Josef » sob kvě 03, 2014 5:42 pm

Gryfe, jak to vypadá se skutečnou hloubkou v přístavním bazénu? Za týden jsme chtěli dávat na vodu plouvokylovou plachetnici , která má min ponor 120 cm. Nepojedem tam zbytečně?
Uživatelský avatar
bomba
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 512
Registrován: stř úno 27, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod bomba » sob kvě 03, 2014 5:59 pm

Ahoj
Situace je vážná nikolv,však zoufalá,pokles hladiny se zastavil :) už týden setrvalý stav,gryfe, horší situace byla v r.2004,ale přišlo to ke konci sezony a tak to nebylo tak bolestivé.
Josefe,jestli máte 120 cm tak přijeďte,to je v pohodě,jeřáb 500.-stavění stěžně 150.-
Jednoduché sledování stavu vody udávané nadmořskou výškou.
http://frymburk.com/4f/
Uživatelský avatar
gryf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 258
Registrován: čtv led 27, 2011 1:00 am
Reputace: 6

Příspěvekod gryf » sob kvě 03, 2014 8:43 pm

Josefe - pod jeřábem je cca 180 cm, minulý týden tam byl bagr a trochu ti prohloubil. V marině je možno stát u několika míst u hráze u vjezdu, jinak to je špatenka. Jestli se dá vyjet to nevím, na vodě (včera) bylo prázdno, nikdo nejezdil.
Bomba - já hlídám výšku,kterou udává Povodí Vltavy - stav na hrázích, tak jsou údaje nejen o výšce ale i přítoku a odpouštění. Je sice pravda, že poslední týden to je cca šul-nul (stále stejné), ale celkově za den odpustí stále více, než-li doteče. A povodí pro naplnění Lipna není nijak velké.
Uživatelský avatar
Josef
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Chomutov,ČR

Příspěvekod Josef » sob kvě 03, 2014 10:37 pm

Dík za odpověď. V Černé v Pošumaví kotvime třetí sezónu. Kojí máme u levé hráze uprostřed mezi karavany a prostředním molem. Mám tedy obavy, že tam bude s hloubkou problém.
Uživatelský avatar
gryf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 258
Registrován: čtv led 27, 2011 1:00 am
Reputace: 6

Příspěvekod gryf » ned kvě 04, 2014 4:43 am

Poraď mi, jak sem vložit fotky, mám to nafocené a uvidíš sám. Na straně, co jsou karavany, tak tam to je děs. A stejné to je směrem k prodejně surfů.
Uživatelský avatar
bomba
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 512
Registrován: stř úno 27, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod bomba » ned kvě 04, 2014 9:42 am

Ahoj
Tvúj plac neřeš,já už jsem svuj přenechal ploutvičce a ty si taky vybereš,jak po odsunu němců :D :D ve své koji budeš mít prostě dočasně někoho jiného. :D
Uživatelský avatar
JoeDoe
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 63
Registrován: ned srp 29, 2010 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: České Budějovice

Stav vody a výhled?

Příspěvekod JoeDoe » pon čer 02, 2014 9:34 am

Ahoj, nemáte někdo nějaké aktuální zprávy o stavu vody na Lipně? Jde mi o marinu v Černé, pořád tam je hloubka jenom pro ploutve? Nevíte, jaký je výhled, co se týče sezony? V poslední době celkem pršelo, ale to co nateče, tak se vypustí....
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2504
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pon čer 02, 2014 3:13 pm

Od středy přibylo 10 cm, takže asi nic moc...
Uživatelský avatar
gryf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 258
Registrován: čtv led 27, 2011 1:00 am
Reputace: 6

Příspěvekod gryf » pon čer 02, 2014 8:15 pm

Tak co se týče výhledu na sezonu to nevím. Také by mě to zajímalo. V Černé je prohloubeno místo pod jeřábem (je tam cca 180cm) a je vytyčena dráha pro výjezd z mariny - kůly ve vodě. Je to dost na knop, jak jsou vedle jeřábu pontony na vystrojení, dá se tam od jeřábu zarazit - kamarádovi se to v pátek povedlo hned 2x, a to je to vzdálenost cca 10m. Výjezd z mariny je těsně nalevo u hráze, když pojedeš dávej pozor a netlač se vpravo, najedeš na mělčinu. Jinak se o víkendu dávaly lodě s ponorem cca 1,00 - 1,20, já jdu na vodu tento víkend.
Uživatelský avatar
gryf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 258
Registrován: čtv led 27, 2011 1:00 am
Reputace: 6

Příspěvekod gryf » pon črc 21, 2014 3:32 pm

Tak bych doplnil poslední stav na Lipně. Hladinu udržují okolo 722,9 n/m. Snad kvůli retenčnímu prostoru - pro případ záplav. Jakmile je šance, že by něco mohl napršet pár cm, -zvednou na hrázi stavidla. V Černé v Pošumaví je pod jeřábem cca 160-170 a je vytyčena dráha na vyjetí. V marině parkuje pár ploutvokýlů a pár pevných kýlů. Celkově tak 20-30 lodí - jinak je všechno na louce. Vyjetí a zajetí - opatrně, je třeba se držet u hráze (vlevo při vyjíždění), vpravo je mělčina. Na jezeře se dá jezdit.
Víkend 11-13/7 - pěkný vítr, 10-11 m/s., dokonce kamarádi tahali dva topící se rybáře - jen pro zajímavost, hladinová záchrana, která přes den dělala vlny (dvě dámy a 4 děti) se neukázala. Kotvení v marině ve Frymburku - naprostá pohoda, správce pomohl s vyvázáním na mooring. Je tu nově otevřený bufet, kousek nad marinou - včetně sprch a WC. Jen pozor - z mola a lodí je skákání do vody zakázáno. Další pokus o stání v Landal marině - už NIKDY. Úzká stání - neoznačená šířka a výsledkem je odřený bok - před sezonou nově natřený. Takže radost veliká. Kotvení Za kamny - pohoda, dá se jet blízko ke břehu. Kýl se zabořil lehce do bahna, žádný problém v vyjížěním. Další kotvení ve Frymburku v zátoce vedle přívozu - taktéž pohoda, jen to chce dobře zaseknout kotvu. Ten den naštěstí vítr foukal směrem do zátoky.
Víkend 18-20/7 - slunce, slunce, SLUNCE. Vítr příjemných 5-6 m/s. U Taivanu dost mělko, chce to hodně opatrně a se zapnutým hloubkoměrem.
Uživatelský avatar
gryf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 258
Registrován: čtv led 27, 2011 1:00 am
Reputace: 6

Příspěvekod gryf » pon srp 25, 2014 8:17 am

Tak zase něco o lIpně. Vodfa se trochu zvedla - lekhce přes 723 m n/m. Počasí už začíná být lehce podzimní, tento víkend proměnlivo, zima a hodně vody (seshora). A pár změn je na obzoru - je tu nový přívoz - pro pěší a cyklisty, od mariny v Hrdoňovské zátoce na druhou stranu, pod Vítkův kámen. Patří k hotelu na marinou. Majitel hotelu má zájem koupit marinu, zatím nabízí málo. Tak uvidíme. A na příští rok to vypadá, že se povolí motorové čluny. V současné době se jedná jen jak bude omezen jejich výkon. Tedy klídní Lipno končí. ŠKODA.
Uživatelský avatar
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 563
Registrován: čtv říj 13, 2011 2:00 am
Reputace: 5

Re: Lipno

Příspěvekod Michal123 » čtv pro 24, 2015 12:05 pm

Kde najdu prosím "návod" pro jachtění na Lipně?
Hloubky, nebezpečná místa, kde a jak se kotví, co je kde pěkného atd...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů