WC

Palubní instalace, zařízení a výbava lodě pro plavbu.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Příspěvekod Ferdinand » úte kvě 09, 2006 8:07 pm

:?: Tak a teď vá?ně. Mám na lodi chemické WC. :( Kdy? tam po týdnu přijdu tak to samozřejmě nevoní. Liju tam chemii dle návodu i víc. Nepomáhá. Někde v katalogu pro karavany jsem viděl ře?ení ve vývodu odvzdu?nění mimo loď ( karavan) Asi nic jiného nezbývá poněvad? při změně atmosférického tlaku si i toaleta musí odfouknout. Ale není na to jiné ře?ení ? Nebudu přece po ka?dém pou?ití WC vylévat obsah, to mů?u chodit na kybl. Dík za radu.
Uživatelský avatar
Standa*
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 82
Registrován: sob lis 12, 2005 8:46 pm
Reputace: 0
Bydliště: Bilina

Příspěvekod Standa* » úte kvě 09, 2006 10:09 pm

Mám tam také chemické wc nejdříve původní od výrobce bylo malé ale mělo udělán odtah do boku lodě, předělal jsem to dal vět?í co je do karavanů ale zachoval jsem odtah a je v?e vpořádku a nikdy nebyly problémy ahoj Standa
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: WC

Příspěvekod Denis » úte kvě 09, 2006 10:21 pm

Úplne bez srandy, v jednom fime o vojne v zálive som videl ako to vojaci elitných SAS robia do igelitových sáčkov. Teda velkú potrebu. Musím poveda?, ?e sa mi to zdá lep?ie ako chemické WC. Nosil som ho roky v dodávke keď som chodil s rodinou na výlety. Tie isté problémy ako ich popisuje?. Pridával som koncentráciu , ale nepomáhalo to. Ani keď ten obsah vyleje? to nepomô?e. Smrdí to stále. Jediný záver, čo som si spravil, ?e som rozmaznaný východoeurópan. Západniarom to asi nesmrdí. Rie?enie je odvetra? to mimo. Ale tý pra?ivci tam nedali nátrubok na hadičku, tak niečo tam treba vymyslie?.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte kvě 09, 2006 10:53 pm

My pou?íváme chemické WC na zahrádce u? asi čtyři roky. Je to nějaká italská značka a součást balení byly i chemické přípravky. Po nějakém roce obchod kde jsme to kupovali zkrachoval a proto?e ty přípravky nejsou bě?ně k dostání, koupili jsme to, co nabízejí bě?ně v obchodech. Opravdu se to nedalo vydr?et, přípravky letěly do kontejneru a zajistili jsme si náhradního dodavatele, kde je objednáváme. Omlouvám se, ?e neznám ten název, ale zítra jedu na zahrádku a dodám vám jej. Jsou dra??í, ale ten rozdíl je obrovský a stojí zato to vyzkou?et.
Jinak je pravda, ?e ty vět?í a dra??í WC, které jsou ale na principu dělení suché - mokré, mají odvětrání na střechu.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: WC

Příspěvekod Denis » úte kvě 09, 2006 11:06 pm

Mo?né je, ?e pre východnú európu tam balia len zafarbenú vodu. V?ak im to smraďo?om stačí. Pou?íval som chémiu coleman.
Uživatelský avatar
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 06, 2006 9:53 pm
Reputace: 82
Bydliště: Metylovice

Milé téma

Příspěvekod Richard » stř kvě 10, 2006 7:45 am

I já pou?íval chemické WC a zku?enost byla nedobrá. A tak zcela zásadní změna "plavebních vlastností" lodi nastala výměnou chemického WC za klasické splachovací :). Neskutečná pohoda ...
Pěkný den.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř kvě 10, 2006 1:48 pm

Tak jak jsem slíbil, tak pí?u. Výrobce té mé osvědčené chémie je Thetford, ta důle?itěj?í slo?ka do spodní části se jmenuje Aqua Kem Blue a ta dle mého názoru méně důle?itá nahoru je Aqua Rinse. Doporučuji. :lol:
Klasické lodní WC je určitě nejlep?í varianta, ale kdy? u? jste investovali do koupi chemického, mo?ná to je?tě za zkou?ku stojí.
Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Příspěvekod Ferdinand » stř kvě 10, 2006 9:04 pm

:? Baharis děkuji, mám chemické WC od fy. Thetford - Porta Potti
Tu chemii mám od nich také. V tom skopčáckém katalogu na karavany to mají vyře?ené vývodem nebo odvětráním do boku karavanu a podle rekcí ostatních to na lodi budu muset udělat taky tak. Na splachovací lodní WC tam nemám tolik místa.
Ale děkuji za reakce. Pedro
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř kvě 10, 2006 9:43 pm

to: Ferdinand
Tak pokud pou?ívá? přípravky Therford, tak ti musím říct, ?e jsi ??astný člověk. Nepřeju ti za?ít jak to vypadá, pokud se pou?ije "bě?ný přípravek." :-)
Jen ti tak přemý?lím, o tom odvětrání. Ideální by bylo, dostat se na závit výpustného kolena, ale obávám se, ?e horní část, která jej kryje je celá dutá a vyplněná splachovací vodou. Pak u? zbývá jen poru?it kontinuitu spodní nádr?e a vyvrtat do ní díru, co? se mě vůbec nepozdává.
A také trochu smysl toho odvětrání. Pokud je WC uzavřeno, je to v podstatě hermeticky. Tam by neměl ?ádný zápach unikat a také odvětrání nemá smysl, proto?e kdy? bude nucené, vytvářelo by to v odpadní nádobě vákuum. Samozřejmě přeháním, to by jsi musel mít na lodi generátor. Tak?e připadá v úvahu odvětrání při pou?ívání WC. Samotí?í ten efekt asi nebude nijak závratný, tak?e nucené. A nebylo by jednodu??í, ne? párat a lepit (nebo ?roubovat) WC, odvětrat malým ventilátorem onu místnost?
Samozřejmě neznám tvoje podmínky na lodi. Jen připomínám, ?e nejjednodu??í ře?ení bývá dost často nejefektivněj?í. Ale věřím, ?e si poradí? a vyře?í? to ke své spokojenosti. Jen jsem si nemohl odpusit na závěr několik postřehů. Přeji ti hodně ?těstí.
Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Příspěvekod Ferdinand » čtv kvě 11, 2006 12:44 pm

:shock: Tak ten katalog na ty karavany je od skopčácké firmy FRANKANA a ře?ení odvětrání WC je na straně 177.
Zastoupení na na?em trhu mají několik: např. PV-Caravan v Přerově tel 581 736 514 ( www.caravan.cz )nebo několik v Praze např. :
Caravan Centrum v Braníku tel : 244 460 269 nebo dal?í a ti by mohli mít ten katalog alespoň k nahlédnutí. Je to jednoduché a snadno realizovatelné. Ten zápach se ne?íří ze spodní nádoby jen při plnění, ale i při uzavření klapky. Je tam toti? umístněná odvzdu?ňovací klapka, která zabraňuje vzniku přetlaku při eventuelním vývinu plynu. A ´v tom je zakopaný pes . Ten přetlak je potřeba volně odvést mimo kajutu. Halí, belí to je celý. Pedro.
Uživatelský avatar
Standa*
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 82
Registrován: sob lis 12, 2005 8:46 pm
Reputace: 0
Bydliště: Bilina

Re: WC

Příspěvekod Standa* » čtv kvě 11, 2006 2:59 pm

To odvětrání je jednoduché vyjde akorát do spodní nádr?e nahoru za vypou?těcí koleno.Provrtat a dát tam plastové koleno se závitem s mo?ností nasadit na hadici také jsem to dělal pak 1/2-3/4 coulovou hadici přes vnitřek lodě/ je v?e schované za deklama/ do boku lodě tak 1m nad ponorem mám vývod má to zpětnou klabku.
Toaletu mám spodní díl zavřený klapkou a na tu z vrchního napustím tak 3 mm vodní sloupec a takhle to nechám jednou jsem to nevypustil a po příjezdu po 14 dnech do HR nic ?ádný smrad to ov?em nemohu říci o benzínu z prostoru motoru ahoj Standa
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Re: WC

Příspěvekod david » pon kvě 15, 2006 10:45 pm

Pokud jste fajnovky jako já, je dobré odvětrání doplnit pikslou naplněnou aktivním uhlím z gasmasky. Zejména u fekál nádr?í, které musíte mít u splachovacího WC - direkt do vody nelze! Geruchsfiltr od Vetuse vydr?í půl roku, s bídou. Kdy? jsem vyměnil orig filtrvlo?ku za sypané uhlí z filtru masky, tak u? to maká rok a nesmrdí. Jinak přeju klidné s--ní.:D'
Uživatelský avatar
bernau1
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 204
Registrován: pát dub 07, 2006 2:51 pm
Reputace: 9
Bydliště: Most

WC

Příspěvekod bernau1 » sob lis 10, 2007 9:12 pm

Zdárek,mně pomohlo zamontovat do stropu kajuty solární větráček a pachu znatelně ubylo ;) .Jinak předtím po týdnu nepřítomnosti to byl silný koncentrát :hmm:
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » čtv bře 05, 2009 4:24 pm

Máte tu někdo z vás v lodi také zabudované WC, které má splachování volně do vody?? Nebo měnil jste někdo již podobné WC za nějaké s fekální nádrží?

Já právě mám WC jen s membránou, nasaje vodu a pak se to jen klapkou vypustí pod loď, což se zřejmě nesmí používat, chemické WC do lodi nechci, tak teď řeším, jestli by to šlo vyměnit za něco jiného, co budu moci využít, když zrovna budu muset.
Uživatelský avatar
mysacek
s/y Kirké
Příspěvky: 752
Registrován: stř říj 24, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Martinique
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » čtv bře 05, 2009 6:08 pm

2 Charlie:
tojcestný ventil na vystupu ze zachoda, nekde nechaqt svarit z polypropylenu fekalku a jeden prostup s ventilem z fekalky skrz trup. Z toho polypropylenu svarí jakykoliv tvar...
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » čtv bře 05, 2009 7:38 pm

Hmm, budu to muset promyslet, záchod mám na podlaze lodi, a jde to jen dnem ven, takže tam místa nazbyt není, no holt budu letošní sezonu bez záchoda a budu koumat jak to udělat.
Uživatelský avatar
mysacek
s/y Kirké
Příspěvky: 752
Registrován: stř říj 24, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Martinique
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » čtv bře 05, 2009 10:59 pm

ahoj, trošku jsem to zjednodušil, bo jsem spěchal, ale pokud máš normální marine WC, tak bys neměl mít přímo do vody, protože se to většinou dělá na boku lodi a při náklonu je WC pod úrovní hladiny a tudiž by do něho teklo. Z toho důvodu se dělá na odpadní hadici smyčka, která by měla vést až pod palubu, abys měl jistotu, že Ti přes ni nepovalí voda dovnitř. Fekální nádrž by se potom umístila na příhodné místo nad úroveň hladiny, aby při vypouštění stačilo otevřít ventil na prostupu trupem. Asi to nějako nakreslím, nebo ofotím z nějaké lodní dokumentace, jeden obrázek vydá stránky psaní...
Ale to jsme se od chmických hajzlíků trochu vzdálili ;)
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » čtv bře 05, 2009 11:03 pm

Charlie píše:Hmm, budu to muset promyslet, záchod mám na podlaze lodi, a jde to jen dnem ven, takže tam místa nazbyt není, no holt budu letošní sezonu bez záchoda a budu koumat jak to udělat.


no, jen jestli nejseš měkkej. vzhledem k tomu, že tu, tady v Čechách krom Prahy, není fekálservis, všichni, včetně vleký plavby obsah nádrží pouští do vody. tedy doufám že aspoň za plavby. takže pokud nebudeš stát a srá. na jednom místě....

tenhle stát je spousta nařízení a zbožnejch přání, ale nic není dotažený do konce. fekál nádrž mít musíš, servis není. A nebo můžeš jet třeba z Orlíka do Prahy si to nechat vycucnout, třeba 4x za dovolenou. :crazy:
Naposledy upravil(a) david dne pát bře 06, 2009 8:25 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JK
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 289
Registrován: pát kvě 11, 2007 2:00 am
Reputace: 6

Příspěvekod JK » pát bře 06, 2009 12:08 am

No Davide, kdyby jen z lodí, bylo by to zlatý.
Největší humus teče po dešti z městský kanalizace přímo do Vltavy.
Bohužel si v tom dvakrát tejdně mácháme huby v Troji při treningu.
Ale je zajímavý že třeba už u zologický zahrady zase žijou v řece škeble.
Tak se s tim tak netrapte, dyť de vo "censored". :)
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pát bře 06, 2009 7:49 am

Já mám záchod uzavřenej těsnící membránou, takže dole je klapka, ta se otevře, membránou s rukojetí zapumpuješ, nasaješ do WC vodu, zavřeš spodní klapku, odklopíš membránu, vykonáš potřebu a pak otevřeš spodní klapku a obsah WC se vypustí pod loď. Je to normálně na dně pod čárou ponoru. Když mám teď loď na vleku a odklopím to, tak tou dírou jnormálně koukám ven pod loď.
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » stř úno 24, 2010 6:02 pm

Taková otázka kam odtéká ten sníh co vozili z Prahy na náplavku a včetně toho bordelu a psích exkrementů děkuji.
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » čtv úno 25, 2010 4:47 am

geus, ono se nejake to vysvetleni pro vlastni lenost a blbost vzdycky najde ;(
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » čtv úno 25, 2010 9:20 am

geus píše:Taková otázka kam odtéká ten sníh co vozili z Prahy na náplavku a včetně toho bordelu a psích exkrementů děkuji.


odteče přesně tam, kam by odtek, kdyby jej nechali na místě
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » čtv úno 25, 2010 11:20 am

To jsem chtěl vědet tak to ja asi jako s mým el.hajzlíkem stejně skončí v řece
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2504
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » čtv úno 25, 2010 11:51 am

geus, stále jen hledáš ospravedlnění abys mohl s..t do vody, doufám, že se nikdy nesetkáme ve stejné zátoce :gun:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů