WC

Palubní instalace, zařízení a výbava lodě pro plavbu.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » čtv úno 25, 2010 6:26 pm

Já myslím že sejdem a sr....í je to minimum až se posádka vožere tak to jde rovnou vrchem a když vezmu co toho spořádají a vyžuňknou tak toho bude pěknej kopec. :cry:
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2504
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » čtv úno 25, 2010 6:37 pm

Tak to chci tuplem kotvit jinde !!! :crazy:
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » čtv úno 25, 2010 6:37 pm

geus píše:Já myslím že sejdem a sr....í je to minimum až se posádka vožere tak to jde rovnou vrchem a když vezmu co toho spořádají a vyžuňknou tak toho bude pěknej kopec. :cry:


Člověče, co vy na tý lodi vlastně děláte? :?
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » čtv úno 25, 2010 7:25 pm

popravdě tak jen se chlastá a chlastá a žere v Ústí se naloží tak 4-5 sudů spousta lahví v 6 se vyjede a teče to proudem doplujem dejmetomu až do Kralup tam do šantánu druhý den do Tatranu pití nepřestává v Tatranu do šantánu tři dni a to samé zase zpátky co se cestou nevypije v ŽERNOSEKÁCH SE DORAZÍ A hupkydupky do klubu v Brné na dodělanou před loni posádka za 14dní nevystřízlivěla To jsem jel menší lodí tak jsme jely až pod Orlík no pár putyk máme zakázaných to joooo :cry: Musím podotknout pijí všichni až na mě a psa jo jo Modrá vlajka to zase jistí Však si s nima také užívám Však také jak točí kolečkem oni to se hned pozná je to jak vodní slalom :mad:
Uživatelský avatar
stefin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 145
Registrován: úte dub 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod stefin » stř kvě 05, 2010 8:53 pm

Pripojil jsem WC na tlakovou vodu a k me nemile radosti jsem zjistil, ze WC nema na vstupu elektromagneticky ventil, takze se misa plni vodou aniz je WC v cinnosti. Ma predstava je, ze do privodu vlozim elektromagneticky ventil, ktery se otevre jen pri chodu motoru WC. Potrebuji poradit vhodny elektromagneticky ventil na 12 V=, ktery by byl bez napeti uzavren idealne na 3/4 hadici.
Diky
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř kvě 05, 2010 9:55 pm

Řekl bych dost neotřelé řešení... :lol:

To jako když se popluje na plachty, tak má posádka smůlu? Běžně používaný klasický pákový ventil na vstupu i výstupu mě připadá praktičtější a méně náchylný k poruše. Co je jednou pákou zavřeno, je zavřeno.

A co to je prosím tě "tlaková voda"?
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » stř kvě 05, 2010 10:01 pm

asi z čerpadla
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř kvě 05, 2010 10:44 pm

Někdo asi raději splachuje sladkou místo slanou, nebo má dva vodní okruhy (pod tlakem), druhý i na mořskou vodu... :?
Uživatelský avatar
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 406
Registrován: ned úno 11, 2007 1:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod tatinecek » stř kvě 05, 2010 11:30 pm

To libor:
Nu v maríně spláchnout mořskou, celá loď se provoní. My co máme blízko k čističce v Troji si vůně umíme užít. To vy tam v kotárech neznáte. :mad:
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv kvě 06, 2010 12:09 am

No nevím jak u Vás, ale u nás v Kotárech nic takového nemáme, neznáme. Ani tu čističku... ;) Nám tu nic nesmrdí....tady se tůristi na vodě skoro nevyskytují.... :P

On stefin neuvedl kam to chce....přehrady, moře....

Ale teď jsme byli na lodi a ta měla předřazený fekální tank právě pro případ stání v maríně apod.... i když tam jsou i toalety na břehu.
Co jsi tím chtěl říci? A jakou to má souvislost s ventilem na tlakovou vodu? :?
Snažím se zjistit systém toho zapojení, protože takový neznám.
Pumpy k WC jsou ruční, nebo elektrické, bez ohledu na vřazený fekální tank či nikoliv....
Pokud by to mělo být s tlakovou vodou...to aby si tam dal klasický splachovací s plovákem v nádržce jako doma... :D

Tudy cesta nevede.

Proč někdo zase zkouší vymyslet již vymyšlené..... :o

Jirko píše ...chodu motoru WC.....musíš číst celé. Myslí asi elektrickou pumpu u WC...
Uživatelský avatar
stefin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 145
Registrován: úte dub 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod stefin » čtv kvě 06, 2010 7:57 am

Diky za reakce i kdyz o ventilu jsem se moc nedozvedel. Popisu alespon jak jsem to myslel.
Lod je urcena prevazne na prehrady v CR (9m). Na lodi mam dva nezavisle tlakove okruhy vody automaticky tlakovane elektrickymi cerpadly, tlak je rizen tlakovym cidlem, ktere pri poklesu tlaku spusti motor, ktery vodu ihned dotlakuje.
Spinavy okruh, ktery nasava morskou ci prehradni vodu, je zaveden do drezu (druha baterie) a take je ukoncen vyvodem pro napojeni hadice na umyti lode.
Pouzivam beznou marine elektrickou toaletu. Nektere typy jsou urceny pro napajeni z tlakove vody o minimalnim tlaku 1,5 baru, ta ma k tomu urcena zrejme neni.
Je tady klasicka moznost zapojit tolatu tak, ze bude nasavat sama vodu, coz ale znamena zaradit do nasavani elektricky ovladany zavzdusnovaci ventil, pakovy ventil a mit dalsi diru v lodi a nebo toaletu pripojit primo na tlakovou vodu, coz se mi jevilo jako jednodussi, kdyz tam ten okruh jiz je. Ted potrebuji jen zajistit, aby tlakova voda sla do toalety jen v dobe, kdy je stisknuto tlacitko pro splachovani. K tomu potrebuji ten elektromagneticky ventil. Samozrejme, ze za elektromagnetickym ventilem je jeste zarazen klasicky pakovy ventil se kterym jsem jiz overil funkcnost reseni.
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » čtv kvě 06, 2010 10:43 am

a proč čerpadlo WC nenapojíš na sání vody pro čerpadlo co už máš z řeky a přivzdušńovací ventil ( pokud je vůbec nutný ) nedáš mezi WC čerpadlo a přívod do WC ??
čerpadlo je samo dost těsné než aby ses kvůli němu potopil
Uživatelský avatar
stefin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 145
Registrován: úte dub 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod stefin » čtv kvě 06, 2010 10:01 pm

Davide diky, doufal jsem, ze se ozves. Mam trochu strach z nasledujiciho:
1. zachod je na urovni hladiny, bez zavzdusnovaciho ventilu bych mel strach, ze by to mohlo fungovat jako spojene nadoby
2. sani pro cerpadlo je na levoboku a toaleta na pravoboku, delka hadice od cerpani k toalete by byla cca 5 - 6 metru, nevim zda to neni moc
3. pokud dam zavzdusnovaci ventil, nebude cerpadlo tlakove vody prisavat pres nezavreny ventil vzduch ?
Opravdu je to s tim elektromagnetickym ventilem takova hloupost?
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » pát kvě 07, 2010 9:09 am

na dálku se špatně radí, nevím jaké WC máš. pokud to, co já, tak:
1)WC má mimo čerpadla také vlastní mechanický ventil splachovací vody, ovládaný splachovacím tlačítkem - spínačem čerpadla. tenhle ventil je u mého WC 100% těsný a tedy zaplavení nehrozí ( pak by ale taky neměla téct voda z tlakového systému, jak popisuješ, nebo v něm je tak vysový tlak, že to péro ventilu neudrží )

2)hadice 5 -6m je opravdu velmi dlouhá, za teplých dnů v ní zahnívá voda a při spláchnutí pěkně a dlouho smrdí! – vyzkoušeno u mně. pokrátil jsem na cca 2m a je to OK

3)pokud to máš viz za 1) , zavzdušňovací ventil splachovací vody bych směle vynechal.
konec konců se to dá snadno vyzkoušet – vypni elektriku a stiskni splachování. přes impeller čerpadla by se trochu vody mohlo dostat, ale po uvolnění tlačítka musí přestat téct.

4)jestli to máš jinak, systémů splachování je několik, tak elmag. ventil bude dobré řešení
Uživatelský avatar
stefin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 145
Registrován: úte dub 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod stefin » sob kvě 08, 2010 7:00 am

Davide jeste jednou diky. To co pises mi dava smysl. Ja v ramci WC asi zadny ventil ovladany tlacitkem nemam (to asi budou mit jen modely s moznosti napojeni na tlakovou vodu). Nicmene zkusim pouzit Tve reseni s odbockou ze sani k cerpadlu s tim, ze odbocku udelam az tesne pred cerpadlem. Tim zkratim delku hadice na cca 2,5 metru. Jeste jsem to jednou kontroloval a k velke sve radosti jsem zjistil, ze WC je pri stani lodi mirne NAD hladinou(myslim dno misy), jeste do plnici hadice vlozim pred WC mechanicky ventil, kterym odpojim vodu pri naklonu lode. Pokud by to nevyslo, budu muset udelat separatni sani ci vlozit elektromagneticky ventil, tim ale nezkratim delku hadice.
Uživatelský avatar
zodiac2
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 02, 2012 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Olomouc

WC Corveette 650

Příspěvekod zodiac2 » čtv srp 02, 2012 11:19 pm

Neporadí mi někdo (třeba Libor) jaké WC pasuje do Corveetty 650 z roku 2004? Mám tam výlisek ale nemohu rozměrově na žádné WC přijít. děkuji za rady
Uživatelský avatar
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 216
Registrován: pát dub 04, 2008 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Ave » pát srp 03, 2012 7:54 am

to zodiac2: do Corvettky pasuje WC znacky Porta Potty, kupovala jsem ho v Baumaxu...(tedy pokud shanis chemicke). Jinak keramicke mam doma, ale bohuzel do vylisku se nevejde...tak kdyby mel nekdo zajem, je i s nerez. pruchodkami
Uživatelský avatar
zodiac2
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 02, 2012 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod zodiac2 » sob srp 04, 2012 6:13 am

to Ave, nemůžeš mi napsat přesný typ? Díky
Uživatelský avatar
t0m
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 260
Registrován: pát srp 29, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod t0m » pon srp 06, 2012 10:28 am

V Kodani jsem si vyfotil toto lodní WC. Pro použití se prkýnko zvedne do vodorovné polohy
zavěšením na jeřáb. Nezabere moc místa a odvětrání je rozhodně bez problémů.
S majitelem jsem nemluvil, tak si nejsem jist, jak je to s použitím v maríně... :mad:
Obrázek
Uživatelský avatar
mirus
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 11, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod mirus » pon srp 06, 2012 11:14 am

To je jednoduchý,tak jako ve vlaku.Ve stanici se nesmí používat.
Uživatelský avatar
Zbiry
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 236
Registrován: úte črc 24, 2012 2:00 am
Reputace: 11

Příspěvekod Zbiry » pon srp 06, 2012 11:24 am

Měj jsi to vyfotit i z druhé strany. Pár let jsem tam žil. Jak je znám, tak tam bude jistě někde cedulka s návodem k použití, nebo minimálně upozornění! :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host