Mapy

Mapy námořní, řek a kanálů + odkazy ke stáhnutí. Ale také požadavky na hledané mapy. Třeba je někdo má.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

severak.ova
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 08, 2018 1:12 pm
Reputace: 0
Bydliště: Ostrava

Re: Mapy

Příspěvekod severak.ova » ned dub 07, 2019 5:36 pm

Ahojky přátelé, jsem začátečník z Ostravy. Potřeboval bych nám. mapy Baltu, hlavně střední část, od Bornholmu na západ, jižní okraj Norska a Švédska, Dánsko, Polsko od Kolobrzegu na západ, Rujana a pobřeží Německa, případně též severní okraj Německa, Belgie, Holandska v Sev. moři a Holandské kanály...V ofic. prodeji tyto oblasto moc nejsou, tam dominuje Jadran...Bral bych papírové provedení, zapůjčení na zkopírování atd.., klidně po sev. Moravě přijedu, nebo též SW které by běžely na Win, nebo Android. Pokud možno ale off line ( moc se v tom ještě nevyznám, a Garmin zatím neplánuju..) Může být i starší provedení, moc změn tam snad nebude...Děkuji za info, odměna samozřejmá, Honza.
vojtaharok
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 407
Registrován: stř říj 25, 2017 2:16 pm
Reputace: 83
Bydliště: Zbynická 1566-9
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy

Příspěvekod vojtaharok » ned dub 07, 2019 9:39 pm

Jako low cost řešení bych doporučil stáhnout Navionics. Je to off line, platba je sice jenom na rok, ale stáhnuté mapy nezmizí, pouze nebudou aktualizované. Navionics má sice své (podle mě závažné) mouchy, jako že nezobrazuje při malém rozlišení některé ostrovy apod, ale za tu cenu...
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2652
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 177

Re: Mapy

Příspěvekod err_ » ned dub 07, 2019 10:33 pm

Ahoj, pluji v lokalitě. Zrovna jsem na vodě a tak se mi nechce psát z mobilu, ale zkus nv.charts a imray jako kapitanku. Budeš mít nv.charts lokální papírové mapy, totéž od nich digitálně v ceně bez omezení na počet zařízení a pak tu kapitanku. Takže papír, třeba tablet do kokpitu a notebook s open cpn pro kurz.

Já je pouzivam a zatím dobrý. Jsem spokojen, jsou přesné.
Uživatelský avatar
veselyroman
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 357
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Mělník

Re: Mapy

Příspěvekod veselyroman » pon dub 08, 2019 8:54 am

Pro danou oblast, mně osobně připadají nejvhodnější NV charts (https://eu.nvcharts.com/). Na ebay.de jsou koupit starší verze za zlomek ceny.
Já jsem svoje mapy pro domácí přípravu získal tak, že charterovku od níž jsem si loď v baltských vodách půjčil jsem oslovil s žádostí o prodání starší verze map (oni celou sadu map v půjčovaných lodích 1x za sezonu maximálně 2 sezony stejně mění). Komplet papírové verze včetně elektronických mi nečekaně poslali zdarma :-).
severak.ova
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 08, 2018 1:12 pm
Reputace: 0
Bydliště: Ostrava

Re: Mapy

Příspěvekod severak.ova » pon dub 08, 2019 3:13 pm

Díky moc kluci, hned se na to vrhnu...na to e-bay mrknu určitě, to mě netrklo. Dnes jsem si z Uložto stáhl celou sadu map Jadranu, ale tu už mám papírově..Bohužel Balt je jak zakletý". Ať se vám moc daří na plavbách, já vyrážím s 6m plachetnicí koncem května. Větší loď bude snad příští rok. Ahoj, Honza
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2652
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 177

Re: Mapy

Příspěvekod err_ » pon dub 08, 2019 11:26 pm

K rceni, ze neni nic starsiho nez vcerejsi noviny bych pridal a lonske namorni mapy. Obzvlast tady, kde je kazdou chvili nova vetrna elektrarna, naleziste a vylovne prace vraku lodi a letadel z druhe svetove, apod. ...

Asi te bude zajimat i nejaky ten priliv a PROUDY! Jsou kolem 3kn, coz je pro 6m plachetnici (nejen pro ni) jiz celkem nazvazeni. Pri zapocitani snosu vitrem apod.

Mapy ber ty nejnovejsi. Jsou drahe, ale levnejsi nez oprava lode.
severak.ova
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 08, 2018 1:12 pm
Reputace: 0
Bydliště: Ostrava

Re: Mapy

Příspěvekod severak.ova » stř dub 10, 2019 9:10 pm

Jo to je fakt, dík. Já byl na Baltu jen v posádce na 13m lodi...S tou stávající se tam zrovna moc nehrnu", počítám s koupí větší napřesrok. Nechal bych ji asi ve Swinousti, nebo v ústí Odry na tom velkém jezeře, někde v maríně. Prý i cenově je to tam OK. Na e-bay jsem už našel mapu na SD celého severu, i se Skandinávií, Německem, Hol. a Belgií...za asi 1000 Kč...Jede to na Garminu, tak bych ještě musel ten HW. Jsou z r. 2017. Ale na navigaci musím stejně sehnat papírovou...ahoj, Honza
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy

Příspěvekod Libor » úte srp 13, 2019 12:58 pm

Jestli ještě potřebuješ něco k elektronickým mapám tak jsem dovezl pár map z lodi pro tutu oblast.

Sám používám elektronické (Navionics) pro nejnovější informace a starší papírové jako přehledné pro větší oblasti.

Kupoval jsem je už jako staré od jiného člena tohoto fóra, myslím po 150,-Kč za kus. Jestli chceš přenechám ti je. Už tam se svou lodí nepopluji.

- Ostsee Peenestrom Nordlicher Teil , mapa č.1512 , měřítko 1 : 25 000
- Ostsee Oderbucht Kolobrzeg bis Arkona, map č.151, měřítko 1 : 25 000
- Ostsee Greifswalder Bodden Ostansteuerung Stralsund, mapa č.1511, měřítko : 50 000
- polská mapa 105 Baltyk od Dornbusch do Swinoujscia, měřítko 1 : 100 000 (ve folii)
severak.ova
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 08, 2018 1:12 pm
Reputace: 0
Bydliště: Ostrava

Re: Mapy

Příspěvekod severak.ova » čtv srp 22, 2019 11:15 am

Ahoj Libore, díky moc za nabídku map, já byl celé léto na jezerech a řekách..asi změním záměr..a nechám loď v maríně někde na Vlt. kaskádě, a po Labi bych se dostal na hodně Evropských jezer a kanálů, taky kolem Hamburku atd..A vždy bych se k někomu 1x za sezonu přidal na moře do posádky, ať nezapomenu na pořádné plachtění...Sám na moře..už to asi nedám..věk atd. Ty poznávací plavby na řekách jsou taky celekm pěkné. Děkuji moc a přeji vše nej, Honza
Uživatelský avatar
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 563
Registrován: čtv říj 13, 2011 2:00 am
Reputace: 5

Re: Mapy

Příspěvekod Michal123 » čtv srp 22, 2019 7:46 pm

Uživatelský avatar
rb
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 300
Registrován: sob pro 15, 2007 1:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Hostivice

Re: Mapy

Příspěvekod rb » stř črc 08, 2020 3:00 pm

Ahoj, nemáte někdo na prodej mapy Ostsee? Libore už jsi prodal nebo ještě máš?
Uživatelský avatar
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1561
Registrován: stř bře 25, 2015 1:00 am
Reputace: 233
Bydliště: Stockholm, Švédsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy

Příspěvekod Pavel-Sulc » stř črc 08, 2020 3:34 pm

Ahoj RB, kterou oblast potřebuješ? Ostsee je široký pojem. Pavel
Uživatelský avatar
rb
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 300
Registrován: sob pro 15, 2007 1:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Hostivice

Re: Mapy

Příspěvekod rb » stř črc 08, 2020 9:28 pm

Pavel-Sulc píše:Ahoj RB, kterou oblast potřebuješ? Ostsee je široký pojem. Pavel

Ahoj Pavle, hodila by se mi část západního Polska a východního Německa s Rujánou, primárně. Hodil by se i Bornholm.
Roman
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy

Příspěvekod Libor » čtv črc 09, 2020 11:36 am

rb píše:Ahoj, nemáte někdo na prodej mapy Ostsee? Libore už jsi prodal nebo ještě máš?


Neprodal, mám je ti ještě někde.
Uživatelský avatar
rb
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 300
Registrován: sob pro 15, 2007 1:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Hostivice

Re: Mapy

Příspěvekod rb » čtv črc 09, 2020 9:52 pm

Libor píše:
rb píše:Ahoj, nemáte někdo na prodej mapy Ostsee? Libore už jsi prodal nebo ještě máš?

Neprodal, mám je ti ještě někde.


Když najdeš měl bych zájem. Dej prosím vědět, dík.
Roman
Uživatelský avatar
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1561
Registrován: stř bře 25, 2015 1:00 am
Reputace: 233
Bydliště: Stockholm, Švédsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy

Příspěvekod Pavel-Sulc » pát črc 10, 2020 8:56 am

Romane mohu Ti dát mapy do Garmin.
Uživatelský avatar
rb
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 300
Registrován: sob pro 15, 2007 1:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Hostivice

Re: Mapy

Příspěvekod rb » pát črc 10, 2020 1:48 pm

Pavel-Sulc píše:Romane mohu Ti dát mapy do Garmin.

Ďěkuji za lákavou nabídku, ale nemám Garmina a na openCPN nevím jestli bych to rozchodil. Na lodi je plotr a budu sebou mít v mobilu navionics. Papírové mapy budu mít na hraní si s terestrickou navigací. Mám podezření že mapy do Garmina bych asi neupotřebil.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů