Rady k lodi kolem osmi metrů

Zajímavosti o lodích, rady a tipy atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
frog
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 52
Registrován: ned kvě 28, 2006 7:52 pm
Reputace: 0
Bydliště: Ústí nad Labem

Rady k lodi kolem osmi metrů

Příspěvekod frog » pon kvě 29, 2006 5:41 pm

Ahoj kolegové. Obracím se na Vás s prosbou o radu a zkušenosti. Věc se má asi takhle. Prodal jsem rozestavěného giaura(stavba se neúměrně protahovala), vyplatil spolustavitele. Teď bych chtěl koupit starší loďku asi tak kolem osmi metrů. V první řadě jsem pomýšlel na skippera, tak že, máte li někdo nějaké zkušenosti s touhle lodí a víte třeba, jak se pohybují ceny, prosím podělte se. Samozřejmě že i další nápady jsou vítány, pokud by byl někdo ochoten se podělit o know-how nákupu jetých lodí třeba z Polska, nebo od jinud, případně typy na jiné lodě v ČR, budu jen rád. Díky.
Odpovědi buď sem, nebo na mejl 8858@seznam.cz
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Rady k lodi kolem osmi metrů

Příspěvekod Denis » pon kvě 29, 2006 11:42 pm

Skipper je tiež dosť velká loď, ťahať za autom sa to nedá, tak načo taká výmena? Ak by som menil Giaura za niečo menšie, tak za nejaký trailer-sailer do 8 m. Aj keby si ho nevláčil hore dole každý rok, tak v prípade potreby ju prevezieš za pár korún. A na také dovolenkové príbrežné plavby z prístavu do prístavu je yachtička okolo 23 stop úplne super.
Uživatelský avatar
frog
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 52
Registrován: ned kvě 28, 2006 7:52 pm
Reputace: 0
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod frog » úte kvě 30, 2006 11:29 am

Abych to uvedl na pravou míru. Giaura jsem se zbavil, protože lidi, kteří stavěli se mnou si našli jiné zájmy a povinnosti, stavba se prodlužovala, zbyl jsem na to v podstatě sám a kolegové v tom měli vázané finance. Netvrdím, že bych to nemohl dostavět sám, ale nechtěl jsem uváznout ve stavbě lodi roky, chci především plout. Nejde mi o malou šestimetrovku tažitelnou za autem. V takové lodi se člověk ani neoblíkne do šturmáku o obyvatelnosti po dobu delší plavby ani nemluvím a co teprv bezpečnost v oblasti off shore. Proto jsem si řekl, že 7,5 - 8 metrů dýlky lodi by bylo tak akorát.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte kvě 30, 2006 6:04 pm

Těch lodí se dá najít spousta. První bys měl stanovit priority, případně co jseš ochoten slevit, loď kolem 7-8 m nikdy nebude jako 10m - už jen vzhledem k šířce. Stojná výška je další parametr. Že se neoblečeš v 6-7m lodi bych netvrdil. Off shore to je něco jiného. Ale to je příliš mnoho protichůdných požadvků. První otázka asi bude plavební oblast a způsob užívání lodě - z toho vyjde kýl, ploutvokýl, zatahovací ploutev. Pak počet členů posádky = velikost lodě.
Jako vhodná loď se mi jeví Sportina 760, nebo moc pěkná (ale i odpovídající cena) Odin 820 http://www.yachting.unas.cz/odin820.html
nebo Fokus 790 (ten jsem chtěl koupit), nebo loni na výstavě Boat byl Twister 800 (mám jej nafocený), najdeš ho i na http://www.twister800-bia.com.pl/ Špatné ani nejsou lodě od Navikomu http://navikom.pl/ - Viko 25 a Viko 27DS.
Já jsem nakonec dovezl z Polska Corweette 650 - najdeš ji v galerii. Pokud budeš chtít něco k dovozu z Pl tak napiš.[/url]
Naposledy upravil(a) Libor dne čtv lis 02, 2006 2:31 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Rady k lodi kolem osmi metrů

Příspěvekod Denis » úte kvě 30, 2006 8:35 pm

Add Frog : Nejde mi o malou šestimetrovku tažitelnou za autem. V takové lodi se člověk ani neoblíkne do šturmáku o obyvatelnosti po dobu delší plavby ani nemluvím a co teprv bezpečnost v oblasti off shore. Proto jsem si řekl, že 7,5 - 8 metrů dýlky lodi by bylo tak akorát.


7,5 - 8 m môžeš ťahať za autom, Range rover Defender to vyrieši. Šturmák si v nej aj tak v pohodlí neoblečieč, večšinou je v kajute tak 150 cm a tie zo 180 cm stojnou výškou nič moc v búrke na bočák. Ale myslím, že je to dobrá cesta po ktorej ideš. Bol som v podobnej situácii ako ty, ale ja som si Giaura nechal, teda neplávem. Ak kúpiš starú loď a budeš chcieť jazdiť off shore, budeš ju musieť celú preklepnúť, teda kopec roboty a peňazí. Ale medzi tým môžeš jazdiť. Material, teda laná, kovania sťažeň atď. môže mať unavové miesta, mikrotrhliny, budúce miesta zlomov.
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Re: Rady k lodi kolem osmi metrů

Příspěvekod ZdendaZ » stř kvě 31, 2006 2:11 am

Kdybys měl zájem, věděl bych o jednom Skipperovi na prodej. Cena asi 280 tisíc tu?ím. Kdy?tak pi? na meil nebona PM :)!
Jinak můj názor je ten, ?e kupovat ojetou loď je jako kupovat zajíce v pytli. Nikdy neví? co tě převkapí. Ale kdy? na novou nemá?, tak co má? dělat. Já taky budu kupovat ojetou, i kdy? men?í :). Ale lep?í ojetá kterou bude? postupně vylep?ovat ne? ?ádná, ?e?
Uživatelský avatar
frog
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 52
Registrován: ned kvě 28, 2006 7:52 pm
Reputace: 0
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod frog » stř kvě 31, 2006 10:36 am

Díky v?em za názory. Ten twistr se mě moc líbí, je to moje krev je na ní vidět ?e konstuktéři se v poslední době dr?í trendů který ustanovujou velký lodi pro oceánský závody. Akorát se obávám, ?e na novou bych v prasátku nena?el rezervy:-) .
ZdendoZ, ten skipper by mě zajímal. Mů?e? mi poslat email na toho majitele?? Díky.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Re: Rady k lodi kolem osmi metrů

Příspěvekod dan » pát čer 02, 2006 5:18 pm

ten twister vypada opravdu pekne,ale bohuzel pri sirce 2,7m neodpovida pozadavkum na bezproblemove trailerovani.max sirka muze byt 2,5m,jinak napr v rakousku musis zadat o povoleni a to rozhodne neni zadarmo.Taky to muzes risknout,ze jo....taky mam docela pochybnosti o vaze traileru,na kterem chces takhle velkou lod tahnout,do povolenych 3,5tun se to vejde taktak.nenasel jsem na strankach ani stojnou vysku,pri docela nizke nastavbe to typuji na max 1,6m.ahoj DAN
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Rady k lodi kolem osmi metrů

Příspěvekod Denis » pát čer 02, 2006 11:12 pm

Stojna vý?ka je 180 cm, ale ta cena !

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů