Kapitánské licence

Pořád stejný problém: kde a jaký průkaz na loď je potřeba, je či není uznáván atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, windward, vilma

Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř lis 18, 2009 12:04 pm

Denis píše:Ak je určitá komunita schopná sa na niečom dohodnúť, ..... ale pesimizmus tu len tak srší.

Ano Denisi, ak. Ak sa komunita jachtařů dokáže na něčem takovém dohodnout slibuji, že budu skipperovat jeden rok zdarma. Pokud v té době ještě budu...
Pesimismus nesrší. Jen jsem si dovolil říci svůj názor. Nikomu jej nevnucuji, dám se přesvědčit o opaku a už v příspěvku jsem připustil že nemusím mít pravdu.
Ale názor snad mohu mít. ;)
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř lis 18, 2009 12:40 pm

Tak jak to Trime píšeš to celkem beru. Ano, jsme schopni se dohodnout na tom, že něco je špatně. Pokud bych měl začít co všechno považuji ve státní správě za špatné, nemělo by to konce.

Jsem přesvědčený že lidé tvého typu, kdy se kromě nespokojenosti také snaží proti větrným mlýnům bojovat, jsou potřeba. To nezpochybňuji.
Výraz "hospodské řeči" byl nadnesený a neměl urážet. Bylo to vyjádření k diskuzi, která podle mě nemá rozuzlení.

Ale že by se místní "bafuňáři" a různé zájmové skupiny profitující na kurzech na něčem dohodli, to je podle mě něco tak absurdního, že ani nevím co ten výraz znamená.

Ale v pohodě. Jsem se vyjádřil a už zase mlčím. Nechci vám kazit vaše dílo.
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 570
Registrován: pon kvě 19, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvekod Macek0585 » stř lis 18, 2009 1:18 pm

Já bych se případně taky přidal, nicméně opravdu mne dnes více se.. fakt, že mne stát zatěžuje dluhem, který se prohlubuje, staví se tady za naše peníze o x procent dráž než ve srovnatelných zemích, že za naše daně visí Paroubek a spol. na každém druhém billboardu. A ve světle těchto "událostí" jde nějak kolem mne to, jestli musím co pět let na prohlídku svou a lodní a že jsem se musel naučit možná o trochu více než držitel stejného papíru o pár set kilometrů ode mne.
Nicméně pokud by mělo dojít k jekémukoli jednání o (ne)smysluplnosti stávající legislativy, rád se přidám.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř lis 18, 2009 4:36 pm

Pesimizmus nesrší z Baharisa, len, ale skoro zo všetkých. Takže nebuď vsťahovačný, teba som tým nemyslel ;).
Uživatelský avatar
TRIM
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 457
Registrován: pát lis 06, 2009 1:00 am
Reputace: 11

kapitánské průkazy - stát / rekreační jachting

Příspěvekod TRIM » čtv lis 19, 2009 11:13 am

Poprosil jsem predstaveného svého jachetního klubu ,aby se pokusil spojit s ostatními oddíly za účelem jednotného postupu v řešení legislativy rekreačního jachtingu a státu.
Nebyl proti .

Dále chci oslovit svého poslance , nebo senátora , s tím ,že se já a pár mých kamaradů, občanů tohoto státu domníváme , že nám náši rekreaci řídí zákon s pochybeními a prosíme o radu jak máme postupovat .

Před tím vás všechny prosím o vypíchnutí nějaké uchopitelné a nespochybnitelné vady v zákonech rešící jachting . Čím obecnější pochybení tím lépe. Já navrhuji poukázat na Danovu námitku : jakto že v dnešní době nemůže svojí jachtu registrovanou v Česku legálně půjčit ve Francii Francouzovi . A já proč nemůžu pod pokutou 500 000Kč půjčit do Chorvatska svoji loďku svému synovi, když si udělal pouze Chorvatské papíry, které Chorvati v jejich teritoriu uznávají .
Navrhněto eventuelně něco lepšího .

Než se jako občan obrátím na senátora , poprosím právníka a by skoukl zákon , zda se svým dotazem nejsem mimo mísu(Což je docela možné).

Následně můžeme čekat na odpověď legislativce a na to zda se kluby nedomluví na jednotném postupu.
Uživatelský avatar
TRIM
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 457
Registrován: pát lis 06, 2009 1:00 am
Reputace: 11

Příspěvekod TRIM » čtv lis 19, 2009 11:20 am

zdt píše:Přimlouval bych se za to, aby si diskutující v tomto vlákně důkladně prostudovali ZÁKON 61/2000 Sb.o námořní plavbě ze dne 24. února 2000 ve znění pozdějších předpisů a s ním související vyhlášku 149/2001 Sb. k provedení § 57 odst. 2 zákona. Vhodné by bylo i pochopit právní rozdíl mezi půjčkou a nájmem, třeba tady: http://obcanske.juristic.cz/544611/ .zdt

Cetl jsem a nevím co máš na mysli . Někdy chápu pomalu . Nešlo by to rozvést ?
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 570
Registrován: pon kvě 19, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvekod Macek0585 » čtv lis 19, 2009 12:08 pm

Já se tedy připojím s tím, co je podle mne nesmyslné:
1. Licence na rekreační jachtu s omezením do 12 mil, délkové omezení, omezení 4Bf.
Komentář - podle mne vzniklo v době, kdy desetimetrová loď byla to největší co existovalo. V praxi toto omezení znamená, že se svou 12,1 m dlouhou lodí nemohu doplout na Vis...
2. Systém obnovy průkazů, zejména lékařská prohlídka jako na plavbu kolem světa
3. Možnost s průkazem opravňujícím vést námořní jachtu (a tedy ne svou) jet taky na své "rekreační" lodi.
4. Uznat legální vedení české lodi člověkem s papíry jiné země získanými za podmínek podobných našim (myslím tím znalosti, ne ten zbytek :) :) )

Macek
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » čtv lis 19, 2009 2:25 pm

Nevíte někdo přehled zda /a jestli to neřeší EU?
Uživatelský avatar
kury
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 24
Registrován: pon říj 06, 2008 2:00 am
Reputace: 0

prukazy

Příspěvekod kury » stř lis 25, 2009 8:26 pm

cau namornici , rok mam chorvatsky prukaz B ale z duvodu ze ma jen platnost v chorvatskych vodach ,i kdyz ho acceptuji i v jinych zemich ,ale z toho duvodu aby byla jistota sem si udelal chorvatske C ktere neni omezene jen na chorvatske vody.
bohuzel ale neplati v cechach ale to preziju kdyz bohuzel nemame more:)
udelat si C cko uz nebyla takova hracka jako tramvajenka B cko :)
tri dni skola, predvedeni ze umis ovladat lod ,pote zkouska kde te dusi dva komisari ,pak dostanes certifikat o absolovani skoly a prukaz ti bud poslou postou a nebo si ho vyzvednes az tam zase pojedes.
ja si zvolil to druhe tak v dubnu si ho vyzvednu :)
oficialne uz budu moci krizovat mezi napr. italii a chorvatskem a pod.
vetru zdar :)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř lis 25, 2009 8:49 pm

Zajímavá informace.
Zájemců o přeplavby, třeba do Černé Hory znám více.

Mohl by jsi prosím uvést více?
Tedy jaká škola, kde a kolik to stojí?
A také co se zkouší v teorii a co v praxi.
Případně jaká literatura je doporučená.

S B éčkem je nás většina, ne-li všichni tady co mají HR průkaz.
Vím, že mají více kategorií, to už se tu uvádělo. Mám pocit, že to jsou průkazy pro profesionální skippery.

Tedy to může vykonávat za úplatu pokud se nemýlím?
Uživatelský avatar
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 646
Registrován: čtv led 08, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kamenický Šenov

Příspěvekod mirinekk » stř lis 25, 2009 9:02 pm

Libore, domů mi přišla nabídka od Satrapy a mimo jiné jsem tam našel i toto: http://www.satrapa-yachting.cz/jachtarsky-kurz-exkluziv
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř lis 25, 2009 9:08 pm

A co tě na tom Mirinekku zaujalo? Kurz, jako desítky jiných...
Uživatelský avatar
kury
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 24
Registrován: pon říj 06, 2008 2:00 am
Reputace: 0

prukaz

Příspěvekod kury » stř lis 25, 2009 9:10 pm

No jeli jsme tam s klukama (bylo nas patnact adeptu:) v patek trinacteho listopadu v sobotu rano nastup do skoly dostali jsme knizku takovou celkem slabou brozuru v chorvatstine ale mji i v anglictine nabizi obe a ty si vyberes jakou chces .
je v ni stejne jako v cesky ch priruckach, svetla navigace mapy ,myslim tim jako co je co na mape atd same veci co potrebujes kdyz plujes at je to kdekoliv.
oni tyhle C ckovy prukazy nejdou delat individualne musi to byt skupina lidi protoze ti ucitele ve svim volnu te uci,tak ze cely vykend jsme sedeli ve skole a ucili se .
No ucili opakovali jsme co uz vime majaky ,svetla -myslim tim osvetleni lodi za tmy,pak technika -tam vyvetlovali principy motoru a kolik smi uniknout oleje a pod.pak mapy kde s tebou probiraji urcovani kurzu ,azimutu , urcovani polohy na mape sirka delka aby kdyz nekam ukaze si byl schopen rici kde ses - kolik stupnu a minut .
jizdy na lodi -parkovani mezi lode k molu jizda podle kompasu a pod.
no a zkouska ta byla v utery po obede prisli dva s kapitanatu a jeden te zkousel z toho co mas mit sebou a jak zavolas o pomoc a na jakych kanalech muzes volat o pomoc a podobne vei a druhy skousel ze svetel z map urcovani kurzu a azimutu a polohy na mape .
musela byt prohlidka od doktora chorvatskeho kde ti zalozili kartu -musel si dat moc,krev ekg,jestli vidis , jestli slysis , tlak jaky si mel choroby a pod . to musis absolovat behem chozeni do skoly.
aby jsi to mel kdyz jdes na zkousku.
pak dostanes certifikat ze si absoloval skolu a pak udelas zkousku.
prukaz si muzes nechat zaslat ale to jsme neriskovali radsi si ho tam na jare vyzvednem.
jinak cena: musis zaplatit skolu to je 1450 kun
musis zaplatit zkousku -1050 kun
doktora -450 kun
po celou akci jsme bydleli na lodi v marine za cca 100 euro za osobu
pocasi dobre pres den 20 v noci kolem 15 ti stupnu vitr do deseti knotu proste prijemny podzim :)
Uživatelský avatar
kury
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 24
Registrován: pon říj 06, 2008 2:00 am
Reputace: 0

papiry

Příspěvekod kury » stř lis 25, 2009 9:14 pm

no mi to delali v pomorske skole Zadar ,to je jejich stredni namorni skola myslim,
Uživatelský avatar
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 646
Registrován: čtv led 08, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kamenický Šenov

Příspěvekod mirinekk » stř lis 25, 2009 9:17 pm

To Baharis: Nic mě nezaujalo. Jen jsem odpovídal na Libora dotaz, kde , s kým a za kolik se dá chorvatské C udělat ;)
Uživatelský avatar
kury
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 24
Registrován: pon říj 06, 2008 2:00 am
Reputace: 0

opravneni s C

Příspěvekod kury » stř lis 25, 2009 9:20 pm

nevim jiste nikdo mi to ofiko nepotvrdil a papiry budu mit v ruce az najare tak nevim co je na nich napsano , ale co jsem slysel tak nemuzes delat profi skippera za uplatu to bys musel mit jeste vyssi skoleni , a na profi bys udajne musel obnovovat a platit polatek v chorvatsku a tak .
ale meli by te opravnovat k vedeni lode v mezinarodnich vodach morich a oceanech a meli by byt celosvetove uznavany ne jako becka ze jen prihmouri oci :)
tak sem zvedav muzu v dubnu dat report :)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř lis 25, 2009 9:25 pm

mirinkku já tam o C nic nevidím. Čtu to jako luxusnější variantu běžného kurzu....za luxusní cenu ;)
Uživatelský avatar
kury
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 24
Registrován: pon říj 06, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod kury » stř lis 25, 2009 9:27 pm

presne nic tam neni je to jen klasicky B cko
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř lis 25, 2009 9:29 pm

No jo Mirinekku, ale Libor se ptal na "C". Toto je klasické B-éčko. :lol:

Jste byli ale rychlí... :cry:
Uživatelský avatar
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 646
Registrován: čtv led 08, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kamenický Šenov

Příspěvekod mirinekk » stř lis 25, 2009 9:37 pm

To Baharis: Ne,ne....je to Céčko. Na tom odkazu to není poznat, ale v papírové formě je to napsáno. Bohužel nejsem doma, abych to oskenoval a poslal, ale je to tak ;)
Uživatelský avatar
Ante
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 267
Registrován: pon led 21, 2008 1:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Praha

Re: opravneni s C

Příspěvekod Ante » stř lis 25, 2009 9:37 pm

v jednom tě dle mého názoru zklamu

kury píše: meli by byt celosvetove uznavany ne jako becka ze jen prihmouri oci :)


jsou uznávaný jako všechny ostatní průkazy jakékoliv země tzn. záleží na protistraně jestli je akceptuje nebo ne, žádná záruka není.

u chorvatské "tramvajenky" jde spíš o to, že ji dávají vlastně skoro jen za poplatek a je to všeobecně známo, tak někdo muže mít myslím oprávněně pochybnosti o kvalifikaci. Takže to není o přimhouření oka, ale spíš o nedůvěře když tě odmítnou.
Uživatelský avatar
kury
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 24
Registrován: pon říj 06, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod kury » stř lis 25, 2009 9:40 pm

no ale v tom pripade je to nejake kouzelnicke C cko :) za 850 kun se mi to moc nezda
Uživatelský avatar
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 646
Registrován: čtv led 08, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kamenický Šenov

Příspěvekod mirinekk » stř lis 25, 2009 9:44 pm

kluci, jak jsem psal: Jsem mimo domov, dohledám a o víkendu dodám. Hned mě nestavte ke zdi a :gun: :D
Uživatelský avatar
kury
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 24
Registrován: pon říj 06, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod kury » stř lis 25, 2009 9:46 pm

tak promin nechcem te odstrelit :)
jen se mi to nezda teda cena je sakra vysoka ale zbytek je nejakej divnej , tak proto pochyby sem zvedav , o vikendu sem v Hustopecich ale v nedeli mrknu :)
Uživatelský avatar
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 646
Registrován: čtv led 08, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kamenický Šenov

Příspěvekod mirinekk » stř lis 25, 2009 9:51 pm

V té papírové formě tento kurz popisují jako získání chorvatského C. Opravdu dohledám ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů