Kapitánské licence

Pořád stejný problém: kde a jaký průkaz na loď je potřeba, je či není uznáván atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 254
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod berty » čtv zář 27, 2007 9:53 am

To Monty tak už jsme dva, kteří jsme se shodli , než jsem to stačil "nadatlovat" už, jsi to pěkně napsal :good:
Berty :good:
Naposledy upravil(a) berty dne čtv zář 27, 2007 9:57 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv zář 27, 2007 9:53 am

Ludek píše: Tady rikam, ze to legislativne spravne neni,protoze jako obcan CR musis mit take narodni prukaz k vedeni jachty a ten vydava jen a pouze MD CR. HR prukaz neni Tvym narodnim prukazem, protoze asi nebudes obcan HR. Samozrejme je to asi jine pro Chorvaty,pro ktere je ten jejich prukaz narodni.
A tak to je.
Ludek

To Ludek,
Říkej si co chceš. Já zastávám názor Montyho.
Jen jsem se zatím tak nerozohnil.
Ale nebude mě to už asi dlouho trvat.
Na jediné, správné papíry MDČR z vysoka seru.

Když už NUTNĚ potřebuješ nějaký glejt a nemůžeš bez něj žít.
Tak v zásadě platí co je na něm napsáno a ne, jestli ho vydalo MDČR . :!:

Nejsem žádným vazalem, abych totřeboval jakýsi NÁRODNÍ průkaz MDČR.

To je úplná kravina. Jak js došel na nějakou povinost NÁRODNÍHO průkazu?

Můžeš mě ten zákon odcitovat? S odkazem, pochopitelně. :whist:
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » čtv zář 27, 2007 9:56 am

To Luděk:Nech toho....Nemáš ani páru o čem žblemtáš....Jakej CoastGuard v Itálii Ti bude kontrolovat papíry...???Leda tak od lodi a pojištění...I to někdy ne...A na legislativu ČR se můžeš fakt vysrat.Neplatí v teritoriálních vodách jiného státu a už vůbec ne ve vodách mezinárodních...Tak mně kurwa řekni,kde ji je zapotřebí......Na Slapech...??? :crazy:
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » čtv zář 27, 2007 10:01 am

kurwa chlapi, motate 2 veci

a) nutnost papiru na to aby se clovek svezl
...na to samozrejme papir netreba

b) nutnost a "jakost" papiru pri reseni pojistne udalosti
...tam papir potreba je a musi byt PLATNY (pro danou osobu, danou lod i dane vody a v souladu s pojistnou smlouvou).

jinak receno pokud chcete na atlantik s VMP tak klidne, nic vam v tom nebrani, ale pocitejte s tim, ze sance, ze v pripade pruseru hradite skody v plne vysi z vlastni kapsy je vice nez vysoka.

dal na tohle tema nema smysl pokracovat
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » čtv zář 27, 2007 10:01 am

marianb píše:
Monty píše: ... a nikdo nikdy žádnej po mně nikde nechtěl....Ani pojišťovna.


Musel si nekdy resit nejakou pojistnou udalost Tebou zapricinenou?


Jo...Ve Španělsku,ta byla z mé viny a ve Francii,ta z mé viny nebyla,ale vzal jsem to na sebe,bo jsem měl škodu za 20 euro,kdešto chlap cca za 20.000,-euro.A neobešel jsem naprázdno...Byl docela štědrej.... :whist:
Uživatelský avatar
Ludek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 18, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Ludek » čtv zář 27, 2007 10:04 am

Jeste navic podle tohoto dopisu si muze drzitel HR licence pujcit v Chorvatsku lod do 12 m delky coj je max.39 stop. Nad 40 stop je to jiz dle HR legislativy spatne.
Ludek
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » čtv zář 27, 2007 10:06 am

To Simon:Nemáš tak docela pravdu.V teritoriálních vodách,kde nepotřebuješ mít k vedení plachetnice zádnej papír ho po tebe nemůže požadovat ani pojišťovna.Ani Česká pojišťovna.Možná v případě,že by jsi vedl Českou loď....Ale většina Českých nám.plachetnic je registrována na Slovenku.Proč asi...??? :?
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » čtv zář 27, 2007 10:12 am

Monty píše:To Simon:Nemáš tak docela pravdu.V teritoriálních vodách,kde nepotřebuješ mít k vedení plachetnice zádnej papír ho po tebe nemůže požadovat ani pojišťovna.Ani Česká pojišťovna.Možná v případě,že by jsi vedl Českou loď....Ale většina Českých nám.plachetnic je registrována na Slovenku.Proč asi...??? :?


uz sem to psal, ze nejpodstatnejsi pro tebe je to, co mas v pojistne smlouve
...vse je to o tom, byt na pruser pripraven a ne se ex post divit (a platit)
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv zář 27, 2007 10:38 am

Psal jsem něco podobného.
Platí co je psáno, ne kdo to psal.

Pokud bude v pojistné smlouvě uvedeno, že se pojistné plnění vztahuje pouze na držitele řidičáku od MDČR, zvolte prostě a jednoduše, jinou pojišťovnu.

To Monty,
Máš pravdu i tom, že v našem kocourkově, by Tě na Slapech určo zatkli, jelikož pravděpodobně nebudeš mít platné VMP. A to i kdyby jsi třikrát obeplul kouli a plul rovnou od Cap Hornu.
Ouřad je halt ouřad.:lol:
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » čtv zář 27, 2007 10:40 am

To Alffa:Toš nebój...Průkazů mám na rozdáváni...Dokonce i VMP....A platnej.....Ale prd platnej... :good:
To je fuk, tak by zatkli Konkolského. Ten ho nemá určitě :lol: alffa
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » čtv zář 27, 2007 10:52 am

jo chlapi, tohle je sranda az do te doby, dokud po vas nekdo nechce 15M cash kvuliva spatnemu papiru :D
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv zář 27, 2007 11:03 am

No kdo halt nemá smysl pro humor, musí dávat bacha co podepisuje. ;)

Ještě k tomu Konkolskému.
To byla tehdá klika že se do toho Hornu nestrefil.
Dodneška jsme mohli platit reparace.
Von ten prchant neměl řidičák od MDČR.
Měl je jenom od Poláků. :hmm:
Leda by se to bralo jako NÁRODNÍ papíry, NÁRODA RVHP.
Uživatelský avatar
toma
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 73
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod toma » čtv zář 27, 2007 12:29 pm

Osobně se domnívám, že mezi českými jachtaři koluje velké množství všech možných průkazů, mnozí zasloužilí mořeplavci je ani nemají. Kdyby měli státy, kam se jezdíme plavit, s uznáváním jakýchkoli průkazů nějaký problém, dávno by to dali jasně najevo a nemuseli by se vést nekonečné diskuze na toto téma. Rozhodně by to museli pocítit zde přítomní staří mořští vlci s letitými skušenostmi. Jelikož tomu tak není, myslím si, že mořské státy nemají se žádnými průkazy žádný problém. Problém podle mě v naší zemičce uměle rozdmýchává ministerstvo dopravy, které za ty své, údajně jediné možné, vybírá tučné poplatky a pokud se nebudeš řádně snažit, tak ti průkaz po pěti letech neprodlouží. Co se týká pojistných plnění, rozhodně souhlasím s alfem - podepíšu jen to, co podepsat chci. Pojišťoven je dneska tolik, že se jistě najde taková, která mi nabídne vyhovující smlouvu i plnění. Člověk ale musí ty smlouvy pořádně číst.
Uživatelský avatar
RadekS
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 253
Registrován: úte črc 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Nové Veselí

Příspěvekod RadekS » čtv zář 27, 2007 1:10 pm

Malá poznámečka pro obhájce papírů MDČR. Přímo v zákoně se píše, že tyto papíry opravňují držitele k vedení Námořní jachty.
Podle definice stejného zákona je Námořní jachta:
5) Námořní jachta je námořní plavidlo, jehož délka trupu přesahuje 2,5 metru a nepřesahuje 24 metrů, vybavené plachtami nebo motorem nebo obojím, určené k námořní plavbě pro cizí potřeby za účelem zisku.

Přečtěte si taky první §:

§ 1

Předmět úpravy

(1) Zákon upravuje
a) podmínky provozování námořní plavby námořními plavidly pod státní vlajkou České republiky a práva a povinnosti právnických a fyzických osob s tím spojené


Takže v případě o kterém tady hovoříte - pojistná událost, bude tedy pojišťovna prověřovat všechny okolnosti, tedy i to jestli se jednalo o:
námořní plavbu pro cizí potřeby za účelem zisku.
námořními plavidly pod státní vlajkou České republiky

:crazy:

Tohle prostě odmítám řešit. Nehodlám si dělat papíry pro každou zemi a každou loď zvlášť!
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » čtv zář 27, 2007 1:43 pm

To Radek S
Myslím, že v tomto zákoně je ještě jedna definice
rekreační jachta........nebo tak nějak, a to je definice, jež se spíše vztahuje na nás.

Ale s tvým postojem, více než souhlasím !!!!
Pepa
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv zář 27, 2007 1:56 pm

Pepa píše:Myslím, že v tomto zákoně je ještě jedna definice
rekreační jachta........nebo tak nějak, a to je definice, jež se spíše vztahuje na nás.
Pepa

Jasně že máš pravdu Pepo.
Ale uznej, že to má MDČR perfektně ošetřené.
V pohodě Ti zaregistrují 2,5 metrovou námořní jachtu a klidně na ní můžeš s jejich papírama, kapitánovat pro cizí potřebu. :lol:
Nakonec ještě zbohatnem. :shock:
Uživatelský avatar
RadekS
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 253
Registrován: úte črc 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Nové Veselí

Příspěvekod RadekS » čtv zář 27, 2007 1:57 pm

Máš pravdu, ale na rekreační jachtu musíš mít jinej papír, délka lodi je omezena na 12 metrů. Není možnost zvyšovat kvalifikaci (A,B,C) platí jen pro jednu oblast plavby 12Nm od (asi) pobřežní linie - teď si nejsem jist tou definicí oblasti. Ale pořád je to plavidlo pod naší vlajkou. Takže když budu chtít prosolit svého atola tak ano, ale na Charter to nebude.

Jinak děkuji za souhlas. :D
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát zář 28, 2007 9:06 pm

Tak som si tu diskusiu celú prečítal a záver je asi taký, že s Českými papiermi na Českú loď. Takže kto si chce požičať v HR /alebo inde/ plachetnicu pod inou ako Českou vlajkou potrebuje nevyhnutne iné papiere. Inak má prúser s poisťovňou.

Takže kto si chce robiť Chorvatské papiere, tak ho zoberiem na jar budúceho roku do posádky, naučím ho základom plachtenia a ostatných znalostí potrebných na vedenie plachetnice, poradím čo a ako sa naučiť ku skúške na kapitanáte a odvediem ho na kapitanát.
Minulý rok sme to vyskúšali a dvaja účastníci z tohoto fóra si po jazde v mojej posádke bez problémov spravili papiere. Jeden z nich hneď ďalšiu jazdu bez problémov kapitánoval už sám.
Na výstave v Brne budem objednávať loď, tak do tej doby dajte vedieť. Toto je najjednoduchšia a najlacnejšia cesta ako získať papiere a pritom sa aj niečo naučiť.
Uživatelský avatar
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 06, 2006 9:53 pm
Reputace: 82
Bydliště: Metylovice

To Denis

Příspěvekod Richard » pát zář 28, 2007 10:02 pm

To Denis
Zatím jsem několik let plul na VMP a průkaz ČANY ... Nikde nechtěli žádný průkaz vidět (mám vlastní loď). Přesto se chystám příští rok dostát "povinnostem" a "nějaké"papíry si udělat. Jaro je daleko ... přesto je tato možnost lákavá - závidím těm, co se mohou rozhodnout už teď :)
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » ned zář 30, 2007 9:07 am

:admin: Přesun
Nechápu proč rastod, ........ zakládáš nové tema, když stejná věc se řeší hned vedle. :roll:
Dokonce je to čtyřstránkový topic s 90 příspěvky.
Pokud Tě to tedy neuspokojilo, stačí ve zmíněném topicu vznést doplňující dotaz.
Není třeba hned zakládat nové thema o tomtéž.

Přepsal jsem to tedy sem a tvoje théma mažu.
alffa

rastod píše:Viacmenej je jasne ake papiere treba na charter do chorvatska a ake na vlastnu loď pod národnou vlajkou.
Ale čo v prípade, že chcem charter v Chorvátsku na preplavbu do Talianska? Loď je k dispozícii, ale ako s papiermi? Chorvátske nestačia, teda minimánlne slovenské "B" ?


Denis píše:Chorvátske papiere ti nestačia len v tom prípade, ak je na preukaze napísané že platia len vo výsostných vodách HR. Inak samozrejme B. Alebo si kúpiť vlastnú loď.


Monty píše:V Itálii nikdo po tobě papíry chtít nebude.Když jsem se i ptal Italů,jsou li nějaké papíry na plachetnici nutné,tak 80% mně odpovědělo že ne...Dokonce dva policajti a chlap od obsluhy v portu v Molfettě řekli,že jenom na motoráky.Takže předpokládám,že to bude jako ve Francii...Na plachetnici nic,na motorák papíry.Nikdo po mně v Itálii nikde a nikdy papíry k vedení plavidla nechtěl.Ani v portech ani CoastGuard a ani jednou policie.Ani na Severu ani na jihu ani na východní straně a ani na západní.Ani letos a ani před deseti lety.Chtěli pasy posádky,papíry od lodě a BlueCard.Toť vše.A kdyby někdo po tobě v Evropě i chtěl papíry na plachetnici,tak Ti na 99% bude stačit VMP.Já jednou dokonce na VMP přejel hranice do Švícarska.Ale to je jenom taková perlička.A ať se to nějakému zastánci kap.průkazů MD ČR líbí nebo ne,tak klidně i na lodích pod českou vlajkou budu jezdit bez následků bez papírů,nebo z Chorvatskýma papírama.Ale opakuju,všechno tohle funguje na soukromých lodích...Charterovka po tobě asi vždy něco požadovat bude,ale to ne proto,že jim to ukládá zákon,ale pojistné smlouvy.Ale v Itálii a ve Francii naši lidi normálně charterujou na VMP.Kdesi jsem slyšel,že nějaké potíže dělají Řeci,ale to všechno jenom z druhé ruky.Lidi co znám tam potíže neměli nikdy.No,ale je to furt jenom Balkán a tam bych se ničemu nedivil.Jinak po mně ani Řeci nikdy žádné oprávnění nechtěli....Ale nikdy jsem tam necharteroval,všechno byli lodě soukromé a nebo moje.No a u CoastGuard a policie furt stejná písnička:pasy,techničák a BlueCard.Ale jestli má někdo jiné zkušenosti,ať písne.Ať člověk ví,kde a co může čekat.


berty píše:Stejné zkušenosti pasy,techničák a BlueCard žádné papíryVMP po mě nechtěli ani na motorák a policati velmi ochotně asistovali při spouštění vlastní lodě na vodu. Jak na Sardinii tak na Corsice.
Berty
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » ned zář 30, 2007 9:26 am

To Alffa:Alfe přesuň to sem prosím Tě jako příspěvky.Takhle je to blbě čitelný.Dík :oops:
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » ned zář 30, 2007 9:36 am

Monty píše:To Alffa:Alfe přesuň to sem prosím Tě jako příspěvky.Takhle je to blbě čitelný.Dík :oops:

Monty to Bohužel nelze.
Šlo by to přesunout pouze do zase nově vytvořeného topicu.
Do stávajícího už ne. :hmm:
Leda by jste si to všichni zkopirovali a vrazili to sem popořadě jak jste šli za sebou znova.
To ale pochybuji, tak alespoň takhle.
Když si ale kliknete u citací na "ROZTÁHNOUT", bude se to číst normálně.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » ned zář 30, 2007 6:59 pm

Monty, verím tomu čo píšeš a som rád že to píšeš, ale musím sa smiať trochu tej problematike, ty si nepochopil tú podstatu problému úplne. Niektorý ludia majú proste blbý pocit ak nemajú tie zaručene správne papiere. O tom to je.

Teda tým čo sa boja poistnej udalosti a chorvátskych papierov. Aká poistná udalosť v čártrovke ťa môže hodiť na kolená? Za prvé si prečítam zmluvu a poskytnem pravdivé informácie. Teda nášmu sprostredkovatelovi ukážem chorvatský preukaz, v čártrovke ukážem ten istý preukaz a ak mi dajú loď, tak už to začína byť ich problém. Okrem toho havárie na mori sa riešia podla námorného práva, vyšetruje ich polícia a podla jej záveru sa riadia poisťovne. Poisťovňa neodmietne plnenie len tak. Poznám prípad, keď poisťovňa vyplatila 50% totálky opitému šoférovi.
Uživatelský avatar
RadekS
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 253
Registrován: úte črc 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Nové Veselí

Příspěvekod RadekS » pon říj 01, 2007 8:53 am

alffa píše:
Monty píše:Kdesi jsem slyšel,že nějaké potíže dělají Řeci,ale to všechno jenom z druhé ruky.Lidi co znám tam potíže neměli nikdy.No,ale je to furt jenom Balkán a tam bych se ničemu nedivil.Jinak po mně ani Řeci nikdy žádné oprávnění nechtěli....Ale nikdy jsem tam necharteroval,všechno byli lodě soukromé a nebo moje.No a u CoastGuard a policie furt stejná písnička:pasy,techničák a BlueCard.Ale jestli má někdo jiné zkušenosti,ať písne.Ať člověk ví,kde a co může čekat.




Já byl v Řecku letos. Podle Charterových podmínek (ta stránka psaná drobným písmem - příloha smlouvy) je nutné, aby na lodi byly dva lidé s kapitánským průkazem. Pokud toto není možné, tak alespoň jeden + někdo, kdo se plavil na lodi a má průkaz Competent crew. Zajišťoval jsem potvrzení praxe pro svého zástupce u ČANY. Prý je výhoda, když je praxe na stejném, nebo podobném plavidle.

Když jsme dorazili na bázi, tak nejen že nikdo nechtěl vidět potvrzení praxe mého zástupce, ale ani moje papíry.
Atény, Marina Alimos, Seafarer
Uživatelský avatar
koudy
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 73
Registrován: ned zář 03, 2006 10:36 pm
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod koudy » pon říj 01, 2007 9:47 am

To RadekS,
můžeš prosimtě nějak konkretizovat ten "Competent crew" ? Jasně, nějaké potvrzení o účasti člena (ů) posádky při plavbě, zřejmě nějakého počtu nm, a asi zároven něco jako potvrzení o znalostech ovládání lodi. Ale spíš mi jde o to, kdo a kde ho může vydat, podepsat, co vše tam musí být aby to mělo tu správnou platnost...... . :?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů