Auta pro jachting

Technické podpůrné prostředky pro jachting (auta. přívěsy, šífy).

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » sob kvě 03, 2014 9:43 pm

Tak to je ok. V podstatě žádný výrobek není dokonalý a vždycky je dobře vědět, na co si dávat pozor...
Wlady
Uživatelský avatar
shooter
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 392
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Pilsen(urqell)

Příspěvekod shooter » sob kvě 03, 2014 10:18 pm

Ahoj Viky Sintra je tank jen u tý 2.2 dej bacha na vodu abys jí nespaříl čumák rádi pak praskaj hlavy.je to trošku konstrukční nedokonalost.Jinak švára na tomhle motoru má přes 200 000 z toho posledních 100 na plyn a vcelku OK.Jediný co bych nechal dodělat je přimazávání lpg.
Ať slouží ;)
Šutrák
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » sob kvě 03, 2014 10:28 pm

Ahoj.
Zatím jezdim na benzin, takze se pak uvidi. O primazavani vim. Opel to nejak vyžaduje, nebo co. Docela by mne zajímalo, jestli svara vi o nejakym servisu, kde se v tomhle aute vyznají... kdyby nahodou.
Uživatelský avatar
TCHM
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: sob srp 31, 2013 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod TCHM » sob kvě 03, 2014 10:35 pm

Ahoj,,,sintra je vlastně kratší Chevrolet transport,pasuje na to většina dílů.Je to v podstatě nesmrtelný auto,transportů jsem vystřídal mnoho sice s motorem 3,1 a občas byl třeba jen repas automatu tak po 250t km.
Na té sintře by se nemělo nic podělat,jen bacha na utopení,jak píše kolega,to LPG bych klidně nemazal,najezdil jsem s LPG dost km a nikdy jsem to neměl.A i jsem LPG montoval a z cca 200 aut jsem to montoval jednou do jagoše.
Kdyby jsi (nedejbože) potřeboval nějaké díly z interieru,světla a přední dveře tak něco mám.T

Servis kde to auto má kluk zmáklé je v Praze na Chodově/hostivaři,,Ulice je v Horkách..no servis...dílna v garáži,ale udělal mraky transportů a nějaká sintra u nás taky byla.Montuje i LPG...je to bývalej parťák,,,já už auta nedělám.Telefon bych někde našel.
Uživatelský avatar
shooter
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 392
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Pilsen(urqell)

Příspěvekod shooter » sob kvě 03, 2014 10:46 pm

No servis garáž doma :) shodou okolnosti jsme dělali hlavu řeťez na vodní pumpě a na rozvodech.On má tuhle motorizaci v zafiře tam je to ješťe umocněný tím že se tam k ničemu nemůže.Ale kontakt na šikovnýho motoráře na Oply mám.Jinak to přimazávání je dobrý dát hned protože tyhle 16 ventily žerou dost olej přes simerinky na ventilech ty vršky jsou prostě lochtivý.Já sám už jsem ventil upálil.
Šutrák
Uživatelský avatar
vendelinek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 84
Registrován: stř kvě 20, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod vendelinek » ned pro 06, 2015 8:28 pm

Ahoj, chtěl jsem přidat do téhle rubriky svůj příspěvek - letošní léto - z Plzně na Lipno a zpět, VW T4, 1,9TD, vlek s nákladem asi 1900 kg, bylo to docela dost náročný, motor měl v kopcích hodně co dělat, dvojka skoro nestíhala, motor pořád ve vyskokých otáčkých, no nic moc zážitek. Poohlížím se po alternativě s větším výkonem.
Uživatelský avatar
jajarin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 423
Registrován: pon srp 15, 2011 2:00 am
Reputace: 25
Bydliště: Nymburk

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod jajarin » ned pro 06, 2015 8:30 pm

Výkon je výkon, ale obsah ničím nenahradíš. Stará pravda.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Zdenda12345 » ned pro 06, 2015 10:59 pm

Poohlídni se po výrobci, kterej staví auta proto, aby to dobře jezdilo a ne proto, aby si to dobře povídalo s telefonem. :hmm:
Zajímej se o převodový poměry, o průběhy výkonů a krouťáků. Nejen o jejich maximální hodnotu.
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Viky_CZ » ned pro 06, 2015 11:21 pm

No 1.9TD si s mobilem asi ještě moc nepokeca, to je stara dobra mechanicka mrcha, ne? Ale holt asi zadnej extra vykon, jestli to ma nejakejch 80kW, tak s 2t na kouli bude na tom asi podobne jako nalozena Avie. ;-)

Edit: Když o tom tak premejslim, tak to asi bude podobny jako moje cesta před par lety na Slapy... to byly necely dve tuny na asitak 30kW vylagrovany 120ky na LPG. Prumerna rychlost 35km/h.
Uživatelský avatar
jajarin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 423
Registrován: pon srp 15, 2011 2:00 am
Reputace: 25
Bydliště: Nymburk

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod jajarin » pon pro 07, 2015 2:46 pm

Proč 1,9, proč ne třeba 2,5 to už je něco jiného.
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Jarda885 » čtv dub 07, 2016 2:22 pm

Nemohu najít diskuzi o tom, že od 1. ledna 2016 je změněn výklad značky "Zákaz vjezdu nákladních aut". Vypadla poznámka "nad 3,5 tuny".
Prosím, pomozte najít.
Dík.
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1390
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod copy » čtv dub 07, 2016 5:12 pm

Sintra sa dá kúpiť za pár šupiek.. ale toto ma odradilo. Viky, tak jazdi bezpečne. Radšej vždy s bezpečným odstupom.

Mimochodom, aký van (MPV) sa dá kúpiť s 4x4 - okrem VW Transporteru, ktorý nechcem?


http://www.youtube.com/watch?v=WgWglzAP-iw
Uživatelský avatar
Andrejjeep
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 566
Registrován: pát lis 07, 2014 1:00 am
Reputace: 33
Bydliště: Hlavná dedina SK

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Andrejjeep » čtv dub 07, 2016 7:34 pm

Chrysler Voyager, Grand Voyager, ideálne benzín, LPG, nafta je tam predhistorický talian, ideálne roky okolo 2001. Novšie sú už dosť ošudené na kvalite.

A.
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Viky_CZ » čtv dub 07, 2016 8:46 pm

copy píše:Sintra sa dá kúpiť za pár šupiek.. ale toto ma odradilo. Viky, tak jazdi bezpečne. Radšej vždy s bezpečným odstupom.

Jojo, vim o tom, ale vis co... jezdim se 120kou, jezdim s Formanem, a ruku na srdce, dopadly by lip? Tezko. Takze se snazim jezdit tak, abych to prezil.... aspoň občas. ;)
Uživatelský avatar
xiom
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 25
Registrován: čtv led 30, 2014 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod xiom » čtv dub 07, 2016 9:42 pm

Jarda885 píše:Nemohu najít diskuzi o tom, že od 1. ledna 2016 je změněn výklad značky "Zákaz vjezdu nákladních aut". Vypadla poznámka "nad 3,5 tuny".
Prosím, pomozte najít.
Dík.


viewtopic.php?f=75&t=9762
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1390
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod copy » pát dub 08, 2016 2:55 am

Andrejjeep píše:Chrysler Voyager, Grand Voyager, ideálne benzín, LPG, nafta je tam predhistorický talian, ideálne roky okolo 2001. Novšie sú už dosť ošudené na kvalite.

A.


Európske nič? Ja sa s amerikami nejako nekamarátim.. ani s loďami americkými..
Uživatelský avatar
Andrejjeep
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 566
Registrován: pát lis 07, 2014 1:00 am
Reputace: 33
Bydliště: Hlavná dedina SK

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Andrejjeep » pát dub 08, 2016 7:11 am

No Copy sklamem ja sa nekamarátim z európskymi autami, posledné bol favorit roku páne krista v minulom tisícročí.
Ono aj US autá sa robia pre Europu akurát do nich dávajú nezmyselné diesel motory. A jediné Vany čo sa tu tuším robia je od VW, potom tuším citroen robil nejaký van C8 či č o to bolo, kedysi Espace. Nakoľko tu nejako nieje v mode robiť autá na dlhšie trasy a tobôž aby si v aute aj niečo odviezol. všade inde nájdeš slušnú paletu aut pre prepravu ľudí, nákladu, s primeranou ťažnou silou, len u nás je povedomie čo je väčšie od fiatky je veľké auto. :D hodne totiž záleží aj do akého roku si ochotný akceptovať staršie vozidlo.

Ináč Grand Voyager je najväčší van čo sa tu vyskytuje, sharan, alhambra sú ako chudobný príbuzný. O niečo lepšie sú teraz vany od fiatu, nakoľko majú základ v chryslery, ktorý spolu z Jeep kúpil fiat.

A.
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1390
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod copy » pát dub 08, 2016 12:28 pm

Andrej, jeden Citroen C8 2.2 HDi mám, na guli má 1.900 kg, ale predsa len, je to predný náhon, zišlo by sa 4x4. A nechcem ísť do SUV, mal som tú česť s Nissan Pathfinder, to bolo utrpenie. Ten má síce až 3.5t písané na ťahanie, ale aj dvojtonový vozík ho vedel rozkmitať tak, že to bolo až nebezpečné.

2016-03-03-03h22m14.jpg
Uživatelský avatar
Andrejjeep
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 566
Registrován: pát lis 07, 2014 1:00 am
Reputace: 33
Bydliště: Hlavná dedina SK

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Andrejjeep » pát dub 08, 2016 4:59 pm

Pathfinder je dosť karikatúra, čím novšie auto tým menší náklad potiahne.
Chrysler sa robí aj ako 4x4.
Keby nedošiel kamarát z rádia expres že chce predať svoj jeep, tak by som pravdepodobne kvôli komfortu kupoval Grnd Voyager. s kolegom som s tým bol po cestách nemecko a pod. max pohodlné, tovar až po strechu a pohoda klídek tabáčak. Ešte docela dobré sú KIA Carnival aspoň tie prvé, poznám chlapa čo to deria dennodenne a má to bez nejakých problémov. Nové ako na tom sú neviem nakoľko zrejme už do toho šli korejske komponenty. Starý carnival ma US nápravu prevodovku, kopiu mercedesu motora, vcelku vydarenú. akurát je to už docela stará búda.

A.
Uživatelský avatar
JaOCZ
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 682
Registrován: pon dub 20, 2015 2:00 am
Reputace: 110
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod JaOCZ » pát dub 08, 2016 7:24 pm

Mam jasno, na obou autech koule s nosnosti 3.5 tun :

)Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrejjeep
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 566
Registrován: pát lis 07, 2014 1:00 am
Reputace: 33
Bydliště: Hlavná dedina SK

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Andrejjeep » pát dub 08, 2016 9:42 pm

Nooooo :D pravé orechové, apoň mojej krvnej skupine. Def je pracant, akurát v ľavostranke to je pre korejcov. Pravostranka je hodne pohodlnejšia a človek tam nesedí vykrútení.
Tiež na Jeep Grand Cherokee mám 3,5t na guli, takže mám hoodne veľkú rezervu a motor sis tým hravo poradí.

A.
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1390
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod copy » sob dub 09, 2016 12:35 am

Landroverov som si užil.. už ho nechcem ani vidieť :) 5 rokov som robil Hartmannovi zastúpenie. Vykrútený za volantom, otlčené kolená, a ešte s tou spevnenou zadnou nápravou, to bolo ozaj o platničky.
Obrázek

No a s tými autami? Voayger a Carnival? http://auto.pravda.sk/jazdene-auta/clan ... -do-pekla/
Jazdené autá: Kia Carnival – komfortná cesta do pekla
Ak máte početnú rodinu, obmedzený rozpočet, záložné auto v garáži a dobré známosti v servisoch, nemusí byť nákup Carnivalu úplnou hlúposťou.
Kia Carnival je stálicou všetkých známych rebríčkov spoľahlivosti. Stačí otvoriť časopisy so štatistikami porúch, prejsť prstom na koniec zoznamu a s istotou atómových hodín tam narazíte práve na tento veľký kórejský van.
Je zaujímavé, že Kórejci dokázali Carnival postaviť tak, aby dokázal v štatistikách poruchovosti jazdených áut „bodovať“ v akejkoľvek vekovej kategórii. To by sa im snáď nepodarilo, ani keby veľmi chceli. V štatistikách TUV Report sa lepšie umiestňujú dokonca aj „esá“ kalibru Chrysler PT Cruiser a Voyager (a to je už čo povedať).
Uživatelský avatar
kilda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte úno 19, 2013 1:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Brankovice

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod kilda » sob dub 09, 2016 8:12 am

No Pathfindera mám uz sedm let, tahám za ním poměrně dost a ještě mě nezklamal. Tak když to tady čtu tak se ho musím zastat :) Jasně má i své chyby např spojka,ale když se používá redukce anebo cit vydrží déle.
Defik je ikona, ale cítil jsem se v něm poněkud stísněne.Ale když už snít tak Mercedes třídy G a nejlépe ten na druhou :D
Uživatelský avatar
seemann
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 305
Registrován: čtv led 17, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Pardubicko

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod seemann » sob dub 09, 2016 9:01 am

Je zajímavé, že se tady vůbec nehodnotí Mitsubishi Pajero. Mám už druhé a NIKDY žádný problém až na žárovky. Tahám plachetnici 3T s vozíkem.
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Viky_CZ » sob dub 09, 2016 11:49 am

My mame Pajera v praci uz treti generaci (L200 doublecab) a moc odvarenej z toho nejsem.
Mame verze bez mezinapravovyho diferaku a tahani neceho těžšího je docela trapeni, odstupnovani převodovky na 2H bylo strasny a na 4L se nedalo jet po silnici. I když to smi brzdenej vlek do 2700kg, tuhle verzi bych na lod nechtel ani nahodou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host