Auta pro jachting

Technické podpůrné prostředky pro jachting (auta. přívěsy, šífy).

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Zdenda12345 » sob dub 09, 2016 12:04 pm

Pajero měla moje holka v dobách, kdy jsem byl na škole. Byl jsem z toho naprosto unešenej. Z toho auta. Z tý holky už tolik ne. :)
Prostupnost terénem výborná, stejně jako svahová dostupnost. (pořád píšu o autu). :) S redukcí a uzávěrkou se dalo jezdit i po schodech. Po dálnici to jelo pro mě tehdy závratných 170km/h. :) Spotřeba 10 l - nekonečno. Jedno přezutí 120 tis.
V těch dobách to asi byl výkřik techniky. Dneska už je to zastaralá popelnice.
Podle mě je potřeba podívat se na ty auta ještě i jinak. Jedna věc je vytáhnout loď z vody. Ten kdo má loď trvale na vodě, tak si na to jednorázový spuštění a vytažení může něco (někoho) sehnat. Ten kdo loď tahá sem tam, jako já, tak spíš ocení schopnost tahání toho vleku po silnici. Jak je to stabilní, jestli to má dost výkonu, jak je to pohodlný na dlouhou cestu, atd. atd.
Prostě normální civilní auto, který je dostatečně poctivý a spolehlivý, aby to o víkendu zvládlo odvézt loď.
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Viky_CZ » sob dub 09, 2016 12:39 pm

No to ale teda ty nase L200 na dalnici jsou pohodlny dost, jezdime s nima i dalky jako Cernou Horu nebo Recko. Akorát ta převodovka mne leze na nervy, hrozne velkej rozdil mezi 2 a 3.
Uživatelský avatar
seemann
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 305
Registrován: čtv led 17, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Pardubicko

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod seemann » sob dub 09, 2016 12:49 pm

Viky píše: My mame Pajera v praci uz treti generaci (L200 doublecab) a moc odvarenej z toho nejsem.
Mame verze bez mezinapravovyho diferaku a tahani neceho těžšího je docela trapeni, odstupnovani převodovky na 2H bylo strasny a na 4L se nedalo jet po silnici. I když to smi brzdenej vlek do 2700kg, tuhle verzi bych na lod nechtel ani nahodou.


To je asi jiný auto. Já mám na kouli 3,5, do Štěchovičáku na 3. Vždycky jsem ho měl od nového a v 500.000km žádná závada. Teď mám najeto 70.000 a to samé. To už o něčem vypovídá.
Naposledy upravil(a) seemann dne sob dub 09, 2016 1:00 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Viky_CZ » sob dub 09, 2016 12:59 pm

Podle ksichtu je to stejny jako Pajero Sport:

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
seemann
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 305
Registrován: čtv led 17, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Pardubicko

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod seemann » sob dub 09, 2016 1:04 pm

No já nemám Pajero sport, jenom pajero, klasickej off road, několikrát vyhrál Dakar:1992-2007 11x
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Charlie » sob dub 09, 2016 4:11 pm

Tak mě z vody nevytáhli ani dva zetory jak vlek zapadl, takže takovýhle hračky beru jako vozidla na silnici :-)

Jinak máme Nissany Navara (už 4.) a celkem spokojenost, je pravda že se u nás ohřejou jen do cca 200tis km, takže bezrpoblémový auta. Jedna Navara teda problémová byla, ale tam to bylo způsobený že se cca v 30tis km celá přestrojovala na novej rám (byl hnutej po nehodě kdy v zimě zadní kolo přerazilo zároveň se zemí ocelovou kunu od hradby průměr 12cm - odnesl to rám a hliníkovej disk, nic víc) No a po přestrojení různý problémy s elektrikou, uvolněný šrouby všude možně atd. Přestrojoval to Nissan. Na první Navaře odesšlo vstřikovací čerpadlo a ty zbylí jezdí bez problémů. 1,8t vlek byl ale stabilnější za mím Peugeotem 607, než za tou Navarou, ale jelikož je to vzadu lehkej pick-up tak by asi pomohlo ho na korbě zatížit.
Uživatelský avatar
Pantanal
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 65
Registrován: stř črc 29, 2009 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Praha

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Pantanal » sob dub 09, 2016 9:36 pm

Doporučuji: http://www.auto.cz/mitsubishi-outlander-tdi-1541

Na kouli 2 tuny, automatický a pevný režim 4x4 (nikoliv haldex), spotřeba pod 7 litrů nafty, motor VW co je ve spouště škodovek, na SUV velkej kufr.

Dlouho jsem vybíral a zvažoval jestli je 4x4 nutnost, teď jsem rád, že jsem nezvolil kombík bez náhonu na všechna kola. Outlander druhé generace se jeví jako adekvátní tahač pro dvoutunovej přívěs i normálně použitelný rodinný auto. Taky zvítězil v jednom ročníku testu karavanistů.

Pantanal
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Zdenda12345 » ned dub 10, 2016 10:05 am

No právě, ten morot VW. Ten to auto naprosto diskvalifikuje. Bohužel, jinak se to zdá bejt dobrý auto.
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1390
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod copy » ned dub 10, 2016 10:53 am

Zdenda12345 píše:No právě, ten morot VW. Ten to auto naprosto diskvalifikuje. Bohužel, jinak se to zdá bejt dobrý auto.


to isté auto ale s motorom PSA 2.2 HDi je Citroen C-Crosser a Peugeot 4007.

http://www.auto.cz/citroen-c-crosser-2-2-hdi-1631

Zásadní rozdíl mezi Mitsubishi Outlander a Citroënem C-Crosser představuje motor. Ne na dlouho. Japonci pochopili, že čtyřválec 2.2 HDI si s téměř 1,8tunovým vozem poradí mnohem lépe, než jednotka 2.0 TDI od Volkswagenu, proto už teď jezdí první auta s diamantem ve znaku s agregátem od PSA. Nárůst 12 kW (16 k) je zanedbatelných, ale zvýšení točivého momentu z 310 na 380 Nm je významnější, než by se zdálo.

Tam, kde musíte v dieselovém Mitsubishi ždímat plyn i na posledním milimetru, působí C-Crosser uvolněně a sebejistě. Akcelerace na stovku je lepší skoro o sekundu, takže se dostanete pod 10 s. Efektní je ovšem pružnost od nízkých do středních otáček, přitom zátah neuvadá až do 4000 ot./min. Pak máte k dispozici ještě tisíc otáček, což je na diesel vynikající rozsah, ale z praktického hlediska význam nemá.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Zdenda12345 » ned dub 10, 2016 12:33 pm

To už bude jiný kafe. S motory PSA nemam moc zkušeností. Obecně vim, že frantíci naftu opravdu umí, ale .....
U motorů VW je problém, že jsou postavený pro ..... jak to říct.... o audi se říká čtyři kroužky pro homoušky. Nechci nikoho urážet. Tak to prosím neberte osobně. Sám mam tyhle moroty ve služebákách.
Potíž je v tom, že když bych hodně chtěl uvěřit, že to má ty slibovaný parametry, tak snad jen v laboratoři a jen v úzkym spektru otáček. Prostě motory jsou naladěný tak, aby číslo maximálního výkonu a maximálního krouťáku v tabulkách vypadalo dobře. V praxi je problém, že to tak nejede. Má to poddimenzovaný mezichladiče, takže v létě to nejede (jede znatelně hůř). Navíc krouťák a výkon v nízkých otáčkách je směšný. Stačí podívat se na reálná měření křivek. Ne ty oficiálně propagované. Když s tím člověk tahá loď z vody, tak musí držet vyšší otáčky, aby to mělo výkon. No a asi víte co to dělá se spojkou.
Za jízdy je to podobný. Do 2 tis. ot./ min. je ten motor nemastnej neslanej. Ve dvou zatáhne a ve třech začíná vadnout. Současnej 160 koní vadne kolem 4 tis. takže je potřeba při předjíždění řadit. Ovšem to se projeví turbokráter. Než se zase roztočí turbo a motor pochopí že fakt chci jet, tak jedu souběžně s předjížděným.
Mám zkušenosti s naftou v Hondě, Mazdě a BMW. Ani jedno z aut se tak stupidně nechová. Třeba u Hondy a Mazdy ty parametry motoru nejsou papírově tak oslnivý, ale v praxi je to příjemnější. Táhne to od cca 1200 ot. a vadne kolem 4500 ot. Nárůsty výkonu a vadnutí je ale pozvolný. žádnej onanující zátah se bohužel nekoná.... no a to jsem se oklikou dostal k mé druhé větě. VW nabídne ten super zátah ze kterýho se hromada lidí málem udělá. To je ale asi tak vše. :( Jinak se s tim už jezdí hůř. Nicméně průměrným řidičům ten motor naprosto vyhovuje. Lidi nepoznají, že to v zatáčkách uskakuje a že to jede jak vzteklej ratlík. Hlavně, že se to dobře páruje s telefonem a má to vyhřejvaný sicny. :D
Uživatelský avatar
mikeduck
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 154
Registrován: úte lis 03, 2015 9:26 am
Reputace: 13
Bydliště: Pertoltice,okr. Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod mikeduck » sob dub 23, 2016 9:14 pm

Ahoj vespolek.
Dnes proběhl ve Zruči nad Sázavou sraz amerických automobilů.
Myslím,že tam pár aut vhodných na tahání bylo.Třeba Dodge RAM 1500 a 2500.
Tady máte pár foteček http://www.rajce.net/a12664548
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1390
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod copy » ned dub 24, 2016 1:42 am

mikeduck píše:Ahoj vespolek.
Dnes proběhl ve Zruči nad Sázavou sraz amerických automobilů.
Myslím,že tam pár aut vhodných na tahání bylo.Třeba Dodge RAM 1500 a 2500.
Tady máte pár foteček http://www.rajce.net/a12664548


kto by to živil. Keď už americký časopis napíše v teste medzi nevýhody modelu RAM 2500 vetu "Guzzles like a frat boy at a kegger" tak už netreba nič dodávať. Mimochodom presne tá RAM 2500, tá sa hodí iba na ťahanie, a na predvádzanie sa.
Uživatelský avatar
mikeduck
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 154
Registrován: úte lis 03, 2015 9:26 am
Reputace: 13
Bydliště: Pertoltice,okr. Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod mikeduck » ned dub 24, 2016 1:48 pm

No myslel jsem spíš RAM 1500,je to pořád osobní SUV a na kouli 3500 kg.A s tou spotřebu to nebude tak horký,když vezmu v potaz obsah 5,7 hemi V8 tak se s tím nechá jezdit kolem 15 litrů.
Není to sice nejméně,ale starý dvoulitry si vzaly i víc.
A mají i 3,0 ecodiesel ale ten není nic moc co se týče jízdní dynamiky.
Anebo 3,6 V6 to by možná byla rozumná alternativa vzhledem k velikosti a provozním nákladům.
Ale to je vše jen můj subjektivní názor.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Charlie » ned dub 24, 2016 2:45 pm

Aspoň do toho dávají pořádnej motor a né ty uprděný půl a čtvrt motory co se dneska v evropě montujou do aut. Navíc dát tu 5,7 V8 do plynu a bylo by to v pohodě.
Uživatelský avatar
Andrejjeep
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 566
Registrován: pát lis 07, 2014 1:00 am
Reputace: 33
Bydliště: Hlavná dedina SK

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Andrejjeep » ned dub 24, 2016 2:57 pm

Suhlas .o)
radšej budem mať dve auta ako jeden paškvil čo nebude dobrý nanič, nakoľko mi to vychádza lepšie ako mať jedno auto. A to som sa tomu bránil ako pes ježa.

Len tunajši eu má divný pohlad na vozový park, nakoľko lobing automobiliek je obrovský.

A.
Uživatelský avatar
mikeduck
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 154
Registrován: úte lis 03, 2015 9:26 am
Reputace: 13
Bydliště: Pertoltice,okr. Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod mikeduck » ned dub 24, 2016 5:30 pm

Charlie píše:Aspoň do toho dávají pořádnej motor a né ty uprděný půl a čtvrt motory co se dneska v evropě montujou do aut. Navíc dát tu 5,7 V8 do plynu a bylo by to v pohodě.

To samé si myslím také a v plynu to má pak spotřebu ekvivalentní 10 litrům benzínu a to už je na takovej obsah paráda.
A tu výbavu co tyhle auta mají.To mají jen prémiové automobilky v autech za 2 mega nejméně.Jen škoda že je tu málo ojetin,asi bych si ho koupil.A na nový nemám.
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1390
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod copy » ned dub 24, 2016 9:34 pm

mikeduck píše:No myslel jsem spíš RAM 1500,je to pořád osobní SUV a na kouli 3500 kg.


to mi je jasné, lebo RAM 2500 je samotné auto nad 3500 kg, takže potrebuješ vodičák "C" a na diaľnici platíš mýto ako náklaďáky.
Uživatelský avatar
mkovi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 164
Registrován: úte črc 17, 2007 2:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Plzeň

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod mkovi » ned dub 24, 2016 9:44 pm

mikeduck píše:No myslel jsem spíš RAM 1500,je to pořád osobní SUV a na kouli 3500 kg.A s tou spotřebu to nebude tak horký,když vezmu v potaz obsah 5,7 hemi V8 tak se s tím nechá jezdit kolem 15 litrů.
Není to sice nejméně,ale starý dvoulitry si vzaly i víc.
A mají i 3,0 ecodiesel ale ten není nic moc co se týče jízdní dynamiky.
Anebo 3,6 V6 to by možná byla rozumná alternativa vzhledem k velikosti a provozním nákladům.
Ale to je vše jen můj subjektivní názor.


Mám Jeep Grand Cherokee WKII 3.0 CRD 184 kw, r. 2014 s 8 stupnovým automatem. Na kouli má 3,5t a taham loď s vlekem přes 3 tuny s rezervou.
Chtěl jsem hlavně napsat k RAM 1500, protože to má s jeepem dost společného. Netuším jak je to přesně v RAM, ale v jeepu 3,0 jede hodně dobře. 3,6 nemůže tahat 3,5t. 5,7 může tahat 3,5t v některých výbavách.
Uživatelský avatar
mikeduck
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 154
Registrován: úte lis 03, 2015 9:26 am
Reputace: 13
Bydliště: Pertoltice,okr. Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod mikeduck » ned dub 24, 2016 9:54 pm

Jo grand cherokee je taky parádní a je to ještě plnohodnotný auto co se týče přepravy osob.
A že má 3,5 na kouli sem nevěděl.moc dobrá informace.Je přeci o něco rozšířenější než Ram 1500.Jen ten design je takovej evropskej trochu.
Aspoň nebudí takový rozruch svými monstrózními rozměry.
Uživatelský avatar
Andrejjeep
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 566
Registrován: pát lis 07, 2014 1:00 am
Reputace: 33
Bydliště: Hlavná dedina SK

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Andrejjeep » pon dub 25, 2016 7:07 am

V podstate Jeep Grand Cherokee má od svojho vzniku 3,5t na guli. Mal som 94 - 4l, 95 - 5,2l, teraz 2004 - 4l granda a všade som mal 3,5t na príves.
Problém bol že v dobe minulej to nevedeli stráviť naši úradníci tak tam písali hovadiny, ale originálne ťažné bolo vždy na 3,5t a bol to celý paket - prídavný chladič oleja, kabeláž na elektrický vozík atď. Spotreba +- 15 benzín alebo okolo 16-17 LPG.

ak by mal brať novšie auto tak osobne Comander, síce hranatá krabica, ale aspoň sa to odlišuje od uniformity EU aut, 3l naftu (mimochodom motor od MB) aj 5,7benzín hodne u nás používajú na ťahanie. Autá hodne komfortné, pohodlné. 5,7 aspoň novšie ročníky majú odpájanie 4 valcov na diaľnici, takže v globále ani spotreba nieje katastrofálna. Ťahali sme s tým 6m RIB čln a ani sme nevedeli, predtým z bavorákom M5 a to auto mala dosť problém, nehovoriac že napakovať sa do bavoráka 4l z potápačskym výstrojom bola sranda.

A.
Uživatelský avatar
indianajones
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: sob led 12, 2008 1:00 am
Reputace: 7
Bydliště: Slovensko

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod indianajones » pon dub 25, 2016 7:28 am

Zeby mala M5 problem so svojimi 500+ konmi nieco utiahnut sa mi nezda. :) Osobne jazdim hybridom, ale tiez fandim velkym obsahom. Tie americke smallblocky su neznicitelne.
Uživatelský avatar
Andrejjeep
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 566
Registrován: pát lis 07, 2014 1:00 am
Reputace: 33
Bydliště: Hlavná dedina SK

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Andrejjeep » pon dub 25, 2016 8:14 am

No priznám čo tam mal za motor netuším okrem toho že diesel .o) ale nešlo sa s tým tak pohodlne. Toť vsjo.

Ideálne auto na ťahanie je blbovzdorné opraviteľné kladivom a kliešťami v najhoršom prípade vyhodením nejakých nepodstatných poistiek, alebo demontovaním pokazenej veci. Hold toto ani jedno EU auto nespĺňa a v dnešnej dobe defakto žiadne. A najnovšie bláboly z Bruselu o postupnom zrušení výroby veľkých aut a SUV, obmedzení vstupu dieslov do centra miest a podobne hovadiny tiež moc neprispievajú na kľude čím nahradím raz svoje ťažné auto.

A.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Zdenda12345 » pon dub 25, 2016 8:28 am

M5 v naftě.... :crazy: :clap: tak tos to teda rozsvítil.
Uživatelský avatar
Andrejjeep
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 566
Registrován: pát lis 07, 2014 1:00 am
Reputace: 33
Bydliště: Hlavná dedina SK

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Andrejjeep » pon dub 25, 2016 8:39 am

Berte to z rezervou bavorak mi nič nehovorí ani ma nezaujíma proste suv z dieselom to bolo ale čo kua kto by si to pamatal zpred 3-4 rokov. .o))
Mne je šuma fuck diesle nechcem a eu auta taky nie - nesedia mi.

Edit asi to bola nejaká X - rada, tá je aj v dieseli, čo pozerám. Aká neviem.


A.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Zdenda12345 » pon dub 25, 2016 10:10 am

Tak estli myslíš SUV, tak to bylo pravděpodobně X5. Jedno z nejhorších aut, který bavorák kdy udělal. Resp. obecně celá lajna X je průšvih. Nicméně ve srovnání s těma amerikama.... mezi slepejma jednookej králem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů