PDA s GPS + námořní mapy

Po počasí další důležitá součást jachtingu. Vše kolem navigace....

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát pro 15, 2006 7:30 am

Ale jsi jim to tam dal.
Tvůj postřeh, jako ovšem vždycky, pobavil.
Přesné, výstižné. Ještě jedna kategorie chybí:
- pro spořivé např. jako Zdenda je to snad nejlevnější GPS s námořními mapami na loď jaká se dá pořídit.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pát pro 15, 2006 8:32 am

No dobře! :lol: Trochu odlehčení diskuze podle mého gusta. :D
Jen k té kategorii č.2: admin Libor už PDA nepotřebuje. Letos se zařadil ke mě do kategorie č.3 a používá GPS Garmin v kokpitu, s mapami Atlantic BlueChart.
Jinak pro milovníky PDA s námořními mapami jsem narazil při brouzdání na netu na Vodotěsné pouzdro pro PDA. :?: :?: Aquapacků je po netu přehršle. Jen to dobíjení....
A ještě jsem narazil na jednu zajímavou stránku pro Montyho. Nemám ji projítou, ale možná by se tam našlo nějaké řešení na NTB: TADY
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » pát pro 15, 2006 11:12 am

To Denis:No,nikdy jsem netvrdil,že je to kravina na kvadrát :!: Jenom to,že PDA se mně nezdá jako šťastnej nápad.Není vodotěsné a mapy do toho musíš kupovat.To je už fakt lepší ten plotr.A cenově zhruba to stejné.Výhoda PDA je snad jenom jeho širší spektrum použití.

To Baharis:Jsem to trochu prostudoval.Ty ceny to je asi špatnej vtip.Za tu cenu bych udělal držáky na noťase pro vás všechny.A to z nerezu.Což bude mít oproti těmhle plastovým jistě cca 20 násobní životnost a 50 násobní pevnost.No,ale jako inspirace je to možná alespoň k něčemu :idea:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát pro 15, 2006 5:36 pm

V žiadnom prípade to prosím Vás neberte osobne, použil som nás a uviedol ako príklad.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv pro 21, 2006 12:51 pm

Pro příznivce námořních map v PDA mám nějaké odkazy. Zajímavé řešení nabízí RPDA N560e, ale ještě to asi nebude ono. Tak potom mám Archer Field PC, to už by mělo být dokonalé. :D
Jinak, název tohoto fóra asi supluje už dříve založené: "Zařízení All in One" - je to to samé. Tady by úplně stačilo "PDA a GPS". :?:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv pro 21, 2006 8:44 pm

Archer field je dobrý, ale cena nikde. Asi sa to tu ešte nepredáva.
All in Onne - myslel som že to je PDA s telefonom?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv pro 21, 2006 10:53 pm

Zařízeních PDA s founem je celkem dost. A k naigaci využívají BlueTooth externí anténu GPS. Celkem dost rozšířený způsob. Ale je jen několik (do deseti) zařízení, které mají v sobě zabudovanou i interní anténu GPS. Těmto se říká All in One.
Čekám. Netrpělivě čekám, až dojde na trh E-Ten X500. Během ledna by to mělo být. Pak vám do příslušného tématu napíšu, jak to chodí. :wink:

EDIT: Jednu cenu na Archer Field jsem našel. Ale asi nepotěší. 1495,-$ :cry:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv pro 21, 2006 11:38 pm

Teda né že bych bol moc zvedavý,ale predsa, načo ti to bude ten E ten X500, šak na more máš GPS a do auta tuším tiež... Ty si tuším fanatik :o .
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pát pro 22, 2006 9:03 am

To teda zvědavý jsi dost! :wink:
No tak moře neřeším, letos jsem přezbrojil a pěkných pár roků mám vystarané.
Ale život na suchu mě už dlouho trápí. Pokud někam jedu, tahám s sebou dva přístroje, foun a PDA. Boule na kapsách, dvojí dobíjení, zapomínání jednoho nebo druhého, atd. Jen jsem doposud nenašel přístroj, který by splňoval mé představy, vždy mu něco chybělo. Slabý procesor, Wi-Fi, BlueTooth, operační systém... Teď je konečně v dohledu něco zajímavého, tak stávající zařízení půjdou z domu.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned pro 24, 2006 11:50 am

Při procházení starého HD jsem mezi záložkami našel ještě jeden zajímavý program: http://www.navstation.co.uk/
Lze si vybrat jen jednotlivé moduly, nebo komplet za Ł40.00 = cca 1644,-Kč

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů