Balaton

Revír u našich "skoro" sousedů.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 668
Registrován: pát zář 14, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Milos » pát zář 05, 2008 3:48 pm

geronimo píše:Jeep Cherokee, to je přesně to co potřebuju, zasloužil by si popis do sekce "Auta pro jachting", to je 2.8 CRD 120kW?

Ahoj, je to ono. Tiez sa mi indian zapacil... akurat je dost hlucny. Taktiez dost zerie, ale to off roady vsetky zeru, co sa da robit.
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2504
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pát zář 05, 2008 4:20 pm

Váhám mezi Land Rover Discovery nebo Nissan Terrano II a Jeep Cherokee, samozdřejmě ojetinu.
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » sob zář 06, 2008 2:06 pm

Já po pročtení několika fór volím Diskovery I, s motorizací 300TDi ( diesel 2,5l). Slušný komfort, spotřeba! a auto je na opravy dost jednoduché, motor prost elektroniky, ceny ND velmi rozumné. Venku auta z roku 1997-8 něco málo přes 100.000,-Kč. Koukni na www.landroverforum.cz Dá se v tom udělat i spaní pro dva a na kouli 3.500 kg!
Uživatelský avatar
Jardasu
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 717
Registrován: pát bře 30, 2007 2:00 am
Reputace: 80

Re:

Příspěvekod Jardasu » čtv led 28, 2016 7:18 am

Prosím kolegy, kteří pojedou tuto sobotu do Hodonína, zda by byli tak laskavi a poskytli mi aktuální informace stran možností parkování vleku a kluzů na Balatonu.

Díky moc.

Zdraví Jarda
Tomáš
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 25, 2016 7:50 pm
Reputace: 0

Balaton letos v létě

Příspěvekod Tomáš » úte dub 12, 2016 7:22 am

Hledáme někoho, kdo na letošní prázdniny plánuje Balaton na lodi. Byli jsme tam v r.2012 s vlastní kajutovkou (6,5m, ploutev) a bylo to skvělé! Na letošek plánujeme spíš charter a možná ve 4 lidech. Přidá se někdo s další lodí? Oceníme i předání kontaktu. Díky. Tomáš
Uživatelský avatar
Jardasu
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 717
Registrován: pát bře 30, 2007 2:00 am
Reputace: 80

Re: Balaton letos v létě

Příspěvekod Jardasu » stř dub 13, 2016 3:37 pm

Tomáš píše:Hledáme někoho, kdo na letošní prázdniny plánuje Balaton na lodi. Byli jsme tam v r.2012 s vlastní kajutovkou (6,5m, ploutev) a bylo to skvělé! Na letošek plánujeme spíš charter a možná ve 4 lidech. Přidá se někdo s další lodí? Oceníme i předání kontaktu. Díky. Tomáš

povídej, vyprávěj, přeháněj.
Letos tam chceme jet začátkem léta na zkušební jízdu s novým trimaránkem a každá informace, zejména stran parkování, kotvení a skluzů, se hodí.
Pokud bys měl nějaké info nevhodné zveřejnění, prosím o SZ.

Díky

Jarda
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Re: Balaton

Příspěvekod jerryx » stř dub 13, 2016 4:14 pm

jen pro info: v terminu 29.7 - 6.8 se na Balatonu jede ME Cadetu, tak tam bude dost narvano, okolo Tihany a BalatonFüredu uz nelze najit zadne ubytovani ;-)

P1220033.jpg
P1210916.jpg
P1210893.jpg
P1210871.jpg
Uživatelský avatar
Jardasu
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 717
Registrován: pát bře 30, 2007 2:00 am
Reputace: 80

Re: Re:

Příspěvekod Jardasu » stř čer 01, 2016 11:22 am

Jardasu píše:Prosím kolegy, kteří pojedou tuto sobotu do Hodonína, zda by byli tak laskavi a poskytli mi aktuální informace stran možností parkování vleku a kluzů na Balatonu.

Ahoj, v Hodoníně jsem to trochu prokoučoval a tak prosím kolegy, kteří mají nějaký aktuální typ na parkování vleku a slip na Balatonu o radu.

Na zpáteční cestě bychom se chtěli zastavit v Budapešti a tak prosím znalé o typ na parkoviště, kde by šlo na jeden den nechat bezpečně auto s vlekem a zajet nějakou veřejnou dopravou do centra. Zpátky pojedeme ve všední den.

Předem díky moc.
Zdraví Jarda
Tomáš
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 25, 2016 7:50 pm
Reputace: 0

Re: Balaton

Příspěvekod Tomáš » čtv čer 09, 2016 3:50 pm

Jedeme na Balaton 29.7. - 5.8.2016.
Půjčujeme si v Balatonfüred dvě lodě typu Balaton25, budeme 2 x 4 lidi.
Kdo pojedete na Balaton kolem 29.7. - 5.8.2016 prosím pište
Díky
Tomáš

--- pro info 2012 ---------------------------------------------------------------------------
V roce 2012 jsem jen se ženou jel s vlastní lodí, podobné závodní Skippi 650.
Použili jsme skluz:
ulice: Oppel Imre stny. 9
město: Gyenesdiás
Blízko Keszthely , západní Balaton
46°45'51.6"N 17°16'37.5"E

Z lodního deníku: 27.07. 2012 pátek
Jdeme zaplatit za dva dny, (první a poslední).
Dávání na vodu 5tis.Huf,
loď 4tis.Huf, 1 osoba 1600Huf.
Celkem 21.200 Huf, asi 2300Kč.
Uživatelský avatar
Jardasu
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 717
Registrován: pát bře 30, 2007 2:00 am
Reputace: 80

Re: Balaton

Příspěvekod Jardasu » pát čer 10, 2016 1:20 pm

Tomáš píše:Použili jsme skluz:
ulice: Oppel Imre stny. 9
město: Gyenesdiás
Blízko Keszthely , západní Balaton
46°45'51.6"N 17°16'37.5"E

Jdeme zaplatit za dva dny, (první a poslední).
Dávání na vodu 5tis.Huf,
loď 4tis.Huf, 1 osoba 1600Huf.
Celkem 21.200 Huf, asi 2300Kč.



Tomáši díky za radu. Další v soukromé korespondenci.

Jarda
lemming
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 15, 2016 1:15 pm
Reputace: 6

Re: Balaton

Příspěvekod lemming » stř čer 15, 2016 1:33 pm

Zdravím, koukám, že tohle téma po osmi letech zase ožilo :)

Jedeme na Balaton v červenci, tak bych měl pár dotazů, pokud by mi někdo zkušenější byl ochotný poradit:

1) Co jsem tady četl, tak asi jediné na co je potřeba dát bacha jsou bouřky - být včas v bezpečí. Je tam ještě nějaká "zrada"?

2) Jak je to tam s kotvením - je možné víceméně všude? Nebo jsou nějaká omezení?

3) Jaké jsou tak ceny marín? Budeme mít loď dlouhou 26 stop. (Je to charter, takže předpokládám domovská marína zdarma.)

Díky!
Uživatelský avatar
pawlik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 142
Registrován: úte kvě 05, 2009 2:00 am
Reputace: 8

Re: Balaton

Příspěvekod pawlik » stř čer 15, 2016 2:09 pm

1) Začne foukat a velmi rychle se zvednou celkem nepříjemné krátké vlny. Dobré je sledovat varovná světla na břehu a když začnou blikat pomalu, tak se stáhnout k nějaké maríně a když blikají rychle, upalovat do bezpečí.

2) Nevím, vždy jsme byli na noc v maríně, už kvůli tomu riziku s počasím.

3) Měli jsme loď půjčenou v Siofoku a mnoho marín bylo ze stejného řetězce, a všude v tom řetězci jsme měli veškerý komfort zdarma. Jen si nevzpomínám a nedokážu dohledat jméno toho řetězce, asi by stálo za to kontaktovat charter, jak to mají oni.
Uživatelský avatar
sawfish
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Tvarožná

Re: Balaton

Příspěvekod sawfish » stř čer 15, 2016 10:29 pm

Ahoj,

od Balatonu jsem se vrátil před 14 dny. Spolu s dvěma kamrády jsme tam byli týden s mojí lodí. Plachetnice 6,5m. Jeřábovali nás v maríně na Tihany. Spuštění 15.000HUF. Vytažení 15.000HUF, cena za noc 6.000HUF. Pokud budete kotvit ve státních marínách (tam kde mají zastávku parníky) tak je cena za noc do 7m délky lodi 5.000HUF a do 10m délky 7.000HUF. V marínách je všude čisto, vše na čipové karty. Mimo maríny jsme nikde nekotvili, měl jsem strach z bouřek. Za týden nás chytly 3. Z toho jedna těsně před zajetím do maríny. Jinak pohoda. Voda teplá, skoro pořád jsme se koupali. Pozor na motor. Jeden den lehl vítr, tak jsem chvílí motoroval (cca 0,5hod, měl jsem raději plachty kvůli maskování) a když jsem se večer bavil se sousedem-maďarem, tak mě upozornil, že to policie hodně hlídá, ať si dáme pozor.
Uživatelský avatar
Jardasu
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 717
Registrován: pát bře 30, 2007 2:00 am
Reputace: 80

Re: Balaton

Příspěvekod Jardasu » čtv čer 16, 2016 12:30 pm

Koukám, že to mají docela ošéfované, přijedeš s vlastní lodí, zaplatíš v součtu podobně, jako bys charteroval.
Uživatelský avatar
sawfish
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 46
Registrován: úte říj 01, 2013 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Tvarožná

Re: Balaton

Příspěvekod sawfish » čtv čer 16, 2016 2:21 pm

Když odečtu náklady na vytažení a spuštění, parkování vozíku v areálu maríny a 1 noc, která je většinou u charterovky v domovské maríně zdarma, tak jsem pořád ušetřili 10.000-13.000Kč.
Lodě o podobné velikosti jsou v tomto období za 500-600Euro/týden.
Byli jsme tři a každého to celkem vyšlo kompletně na 5.200Kč za celý týden.
Uživatelský avatar
Jardasu
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 717
Registrován: pát bře 30, 2007 2:00 am
Reputace: 80

Re: Balaton

Příspěvekod Jardasu » úte čer 21, 2016 7:12 am

sawfish píše:Pozor na motor. Jeden den lehl vítr, tak jsem chvílí motoroval (cca 0,5hod, měl jsem raději plachty kvůli maskování) a když jsem se večer bavil se sousedem-maďarem, tak mě upozornil, že to policie hodně hlídá, ať si dáme pozor.

Ahoj, znáte někdo, prosím, aktuální pravidla použití spalovacího motoru na Balatonu, kdy je tolerováno jeho použití (předpokládám v nouzi, při výjezdu z mariny, ale je to opravdu tak)?
lemming
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 15, 2016 1:15 pm
Reputace: 6

Re: Balaton

Příspěvekod lemming » sob črc 09, 2016 8:40 am

Tak jsem se vrátil z Balatonu, dám sem report pro případné další zájemce o tamnější vody:

Měli jsme Dolhpin 26, známou také jako Balaton 26. Je to pohodlná turistická loď, žádný velký závoďák. Naše byla čtyři roky stará, takže technicky docela v pohodě, až na to, že měřič rychlosti měřil podle nálady a blbě se zavíraly dveře do přední kajuty. Ale to jsou drobnosti. Jediná menší zrada byla, že na lodi nebyl vařič ani nádobí na vaření, jen mikrovlnka, která fungovala samozřejmě jen na elektrice v přístavu. Asi všichni chodí na jídlo do restaurací (ani se jim nedivím, jsou dobré :) ). Tak jsme holt ještě skočili do auta a jeli 15 km do Veszprému do nákupního centra koupit Camping Gaz a jeden hrnec.

Jachta byla od společnosti Vision Yachtcharter http://www.vision-yacht.hu/de/. Společnost mohu doporučit, jednání v pohodě. Stránky mají hlavně maďarsky, v německé verzi toho dost chybí a v anglické není skoro nic, ale tím se nenechte odradit :) Jestli jsem to pochopil, tak to mají otec se synem, otec umí německy a trošku anglicky, syn slušně anglicky, takže když se prokoušete přes německý booking formulář, tak se dá dál komunikovat anglicky. Lodě předává hlavně otec, ale mě přijel syn, aby mi předal loď v angličtině (mluvím slušně anglicky a pár slov německy). Zpátky jsem předával loď otci a i s ním jsme se domluvili, předání bylo v pohodě, celá kauce bez problém vrácena.

Trochu problém byl s pilotem. Na netu jsem nic moc nenašel a v obchodech kolem přístavu neviděl. Na lodi jsem sice pilot dostal, s pěknými mapkami, ale jen v maďarštině (a možná i němčině, teď si nepamatuji) a hlavně dvacet let starý... Tak sem napíšu i popis přístavů, co jsem za plavbu poznal:

Domovský přístav Vision Yachtcharteru je Balatonfüred Yacht Club (vjezd: https://mapy.cz/s/QRWU bod 1). Marína je pěkně vybavená, záchody, bufet, volná wifina. Parkování zdarma v maríně, vjezd a vstup do maríny na kartu, kterou dostanete. Akorát jsou všude kolem restaurace, takže večer a občas i dlouho do noci z nich zní hudba.

Pokud byste jeli do Balatonfüredu jako hosti, tak hned vedle BYC na severovýchod je velké veřejné molo pro velké lodě a u něj pak několik desítek veřejných stání a co jsem koukal, tak vždycky bylo nějaké volné. Jestli někdo vybírá peníze jsem neviděl. Nejde z nich jít do vedlejší maríny (leda člunem), ale hned vedle toho mola je centrální kolonáda, takže restaurace v blízkosti a na WC když tak tam, nebo možná bude něco i na molu.

Přístav pod Tihany (https://mapy.cz/s/QRWU bod 2): Je opět hlavně pro linkové lodě, ale je tu i několik stání pro menší jachty. Ale na těch je poměrně malá hloubka, jen 1.5 metru, tak bacha! Byli jsme tam dvakrát a vždy bylo volno. Platí se 3000 Ft za tři hodiny stání nebo 7000 Ft za celý den, vybírá chlápek co přiběhl jak jsme přistávali, dostali jsme dokonce i účet :) Hned u přístavu je zóna se stánky, bufety a veřejným WC (placeným).

Fövenyens je jen můstek, jehož jedna strana je pro dopravu (vyvazování zakázáno), na druhou se vejdou 2-3 jachty. Nikdo nic nevybíral, takže jsme stáli přes noc zadarmo, ale na druhou stranu vybavenost nula - leda byste vnikli do blízkých kempů. A molo je oblíbené rybáři, kteří tam jsou přes celou noc, takže o soukromí se moc mluvit nedá.

Ve vedlejším Balatonakali to vypadá že to bude podobné, ale tam jsme nepřistávali. Kotvili jsme asi 500m SZ od něj na hloubce 2.5 metru, dno mazlavé bahno.

Siófok je velký přístav u vjezdu je docela velká marína. Hned za vjezdem vpravo jsou místa pro návštěvníky (nejspíš - byla volná, nečíslovaná a nikdo nás nevyhodil - stáli jsme tam asi tři hodiny). Také zámek na odchodu z mola byl vyřazený. Bohužel, WC v maríně jsou jen na kartu a je tam ještě jeden východ z areálu ven taktéž na kartu, takže do města jsme se nedostali. Byla tam nějaká kancelář s telefonním číslem, tak snad kdybychom tam zavolali a zaplatili stání, tak třeba kartu dostaneme. Jsou tam nějaká stání dál v přístavu mimo marínu, z těch se možná do města dá jít volně, bohužel byla všechna zabraná, tak jsme to nemohli ověřit.

Na konec pár různých věcí:

- Celkově na Balatonu frčí hlavně němčina, s angličtinou se člověk taky domluví, ale hůř.

- yr.no mi dával slušně přesné předpovědi větru, Windyty bylo spíš mimo

- Při průjezdu průlivem kolem poloostrova Tihany je potřeba dávat pozor, je tu hustý provoz trajektů. Na tom jednom kilometru mezi protilehlými přístavy jely najednou i tři. Jednou jsem to projel na plachty, ale podruhé jsem radši zapnul motor a rychle to projel s ním.

- Co se týče používání motorů, tak pán od charteru říkal, že podle zákona se smí používat pouze v okolí 300m od přístavů a "při nebezpečí". Reálně se samozřejmě používají více. Policii jsem za celých pět dní neviděl, takže pokud člověk potřebuje kus dojet, tak s tím s trochou obezřetnosti není moc problém.

- Většinou byl vítr nejsilnější v brzkém odpoledni, tak od dvanácti do čtyř. Ale možná to byla náhoda.

- Celkem jsme za pět dní ujeli přes 100km, nejdelší porce za jeden den cca 35km (přesně kvůli špatně fungujícímu logu těžko říct, GPS tracking jsem nedělal) a s dovolenou spokojenost :)
Uživatelský avatar
andrej
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 209
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Studienka

Re: Balaton

Příspěvekod andrej » úte srp 02, 2016 5:26 pm

Nazdar Námorníci.
V sobotu som som sa vrátil z Balatonu . Čárter 7 dní.
oboplávali sme to pomaly dookola. Lodku sme mali z prístavu Aliga - názov bol quintet 30 nejaká madarská produkcia turisticko regatovej lodky. Prvé dni vetrík pofukoval celkom dobre , ale potom sme sa už len piekli na slnku , k záveru sme aj dosť motorovali aby sme stihli všetko obzrieť a aj vrátit lodičku do maríny.
Technicky mala lodička drobné nedostatky , ale po drobnom servise nakoniec bolo všetko ok. Odovzdanie prebehlo a preberanie prebehlo v duchu asi je všetko v poriadku keby dačo tak mi zavolajte, odovzdal som ešte flašku borovičky a vyrazili sme.
V kajute sa nachádzal taký Pilot v madarčine z 1997 roku. Madarsky hovoriaci člen posádky permanetne prekládal obsah. Ako navigáciu sme používali Navionics v apple . Posledný deň sme motorovali cez celé jazero a nik si stoho nerobil hlavu že používame motor. Za týždeň ani jedna kontrola , ani nás a ani iných. Prešli sme 6prístavou a je ich tam okolo 50-60 . Smelo sa to dá prirovnať k plavbe medzi ostrovy v chorvátsku , voda modro tyrkysová , čistá , na vode žiadne komáre , v prístavoch minimálne , ceny na jednu noc 15-25 € za lod, jazyk väčšinou madarčina, menej nemčina. Strava lacnejšia o 1/3 porcie väčšie o 1/3 čo dodať?
Ale jedna rarita nás stretla , plávali sme okolo poloostrova podľa vyznačených laterálnych znakov a zrazu hups a sme na plytčine, na plotri sme mali mat 3,6 m vody a boli sme mimo označenia miesta s plytkou vodou. Nakoniec sme to rezli podľa vzoru neiektorých miestnych krížom cez mapou udávanú plytčinu a tam bolo vody dosť. Pravdepodobne zle vyznačená plytčina / alebo velmi dávno / ešte že je tam blato.
Každopádne stojí to za sa tam ísť pozrieť , vrelo doporučujem. Je to blízko, lacnejšie , a služby sú vo vysokej kvalite.
Andrej
Uživatelský avatar
Stanoff
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 9
Registrován: čtv lis 12, 2015 5:57 pm
Reputace: 3

Re: Balaton

Příspěvekod Stanoff » pon kvě 29, 2017 12:36 am

Zdravím, chceme ísť na Balaton s vlastnými loďami, ale máme problém, kde zaparkovať prívesné vozíky počas našej plavby (cca 1-2 týždne). Neviete mi niekto poradiť?
Uživatelský avatar
Finn
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 21, 2007 1:00 am
Reputace: 16
Bydliště: Penčice

Re: Balaton

Příspěvekod Finn » pon kvě 29, 2017 9:43 pm

V marině či kempu, kde budete spouštět lodě to není za poplatek dle jejich ceníku problém. Pokud to teda nechceš risknout na otevřeném neplaceném parkovišti poblíž. Jinak týden na Balaton bohatě stačí, druhej týden bych se tam už nudil.
Uživatelský avatar
MalyBob
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 299
Registrován: stř říj 21, 2009 2:00 am
Reputace: 10
Bydliště: Ostrava

Re: Balaton

Příspěvekod MalyBob » úte čer 06, 2017 7:52 am

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... lavce.html

jiný zdroj jsem nenašel. Ten titulek je trochu bleskový, ale když foukne na té malé hloubce, bude tam asi veselo.
Uživatelský avatar
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 689
Registrován: úte bře 18, 2008 1:00 am
Reputace: 15

Re: Balaton

Příspěvekod vovsky » úte čer 06, 2017 12:39 pm

MalyBob píše:https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/439914-vichrice-na-balatonu-prevracela-lode-a-zabijela-plavce.html

jiný zdroj jsem nenašel. Ten titulek je trochu bleskový, ale když foukne na té malé hloubce, bude tam asi veselo.

Vichrici na Balatonu jsem zazil,moje plachetnice odpociva na dne,a me zachranili policajti.
Uživatelský avatar
Omen
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1418
Registrován: pon říj 15, 2012 2:00 am
Reputace: 159
Bydliště: Olomoucko

Re: Balaton

Příspěvekod Omen » úte čer 06, 2017 2:34 pm

Jo kurňa, tak to už má reálné rozměry!
Drž se Vovsky a až budeš moct, popiš to blíže prosím.
Uživatelský avatar
andrej
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 209
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Studienka

Re: Balaton

Příspěvekod andrej » úte čer 06, 2017 8:07 pm

vovsky píše:
MalyBob píše:https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/439914-vichrice-na-balatonu-prevracela-lode-a-zabijela-plavce.html

jiný zdroj jsem nenašel. Ten titulek je trochu bleskový, ale když foukne na té malé hloubce, bude tam asi veselo.

Vichrici na Balatonu jsem zazil,moje plachetnice odpociva na dne,a me zachranili policajti.


Vovsky prosím viac info :-? :-? :-? ideme tam tento rok s detmi.Na vlastných lodkách.
Majú tam systém signalizácie okolo jazera , čo to nefunguje ???
Dík za info . Andrej

,, ved tam moc nefukalo teraz https://www.windguru.cz/archive.php?id_spot=335597,,, :? :? :?
Naposledy upravil(a) andrej dne úte čer 06, 2017 8:34 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 689
Registrován: úte bře 18, 2008 1:00 am
Reputace: 15

Re: Balaton

Příspěvekod vovsky » úte čer 06, 2017 8:26 pm

Jiz jsem to zde psal,ale nikoho to moc nezajimalo.Jizni cast moc neznam,ale v severni casti jsou na nekolika vysokych hotelech vystrazna svetla,dobre viditelna,ktera v pripade blizici se boure blikaji 30x za minutu,a v pripade akutniho nebezpeci 60x za minutu.V tom pripade je nutno okamzite vypadnout z vody.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů