Vytesáno do kamene - zlatý slova

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon úno 25, 2013 10:11 am

Jozzef píše:Je jedno staré porekadlo:
Pýtaj si rady od tých, čo Ti nefandia. Tak sa dozvieš najviac.
Uživatelský avatar
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 637
Registrován: pát srp 10, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » úte črc 09, 2013 11:16 pm

Obrázek
Uživatelský avatar
stani119
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 332
Registrován: čtv led 24, 2013 1:00 am
Reputace: 24

Re: Vytesáno do kamene - zlatý slova

Příspěvekod stani119 » úte říj 27, 2015 11:05 am

Dej tomu čas a všechno se jednou rozbije ...
Bohužel to platí i na lodi :|
Uživatelský avatar
jajarin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 423
Registrován: pon srp 15, 2011 2:00 am
Reputace: 25
Bydliště: Nymburk

Re: Vytesáno do kamene - zlatý slova

Příspěvekod jajarin » pát říj 30, 2015 5:44 pm

Ať se snažíš sebevíc, stále bude hodně lidí nespokojenejch. (jako tady)
Uživatelský avatar
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 750
Registrován: stř črc 16, 2008 2:00 am
Reputace: 44
Bydliště: okr. Jihlava

Re: Vytesáno do kamene - zlatý slova

Příspěvekod Pavel63 » úte kvě 22, 2018 1:55 pm

Já bych sem doplnil celý příspěvek uživatele Danar.
Pavel.

Re: Jak nejlépe poprvé na moře?

Citace

Příspěvek od Danar » pon 07. bře, 2016 17:10
Ahoj všichni, už dlouho jsem sem nenapsal nic užitečného (vlastně se pořád čeká na to poprvé že? :crazy: ) a ani jsem hooodně dlouho neměl čas fórum příliš sledovat. Trošku i ta chuť nebyla. Tohle vlákno jsem prošel teď celé a přijde mi to smutné...
Jak někdo napsal, podle tohoto se může zdát, že jsou jachtaři opravdu nesnášenliví a haštěřiví. Jeden něco poradí a další se snaží ho rozcupovat na kousíčky na všem, co opomenul zmínit, namísto aby jeho odpověď doplnil nebo upřesnil. Například k tomu návrhu archipelagů ve Švédsku stačilo upozornit na obtížnost, že je nutno předem nastudovat to a tamto, vybrat si tam lokalitu, kde to není masakr a nejlépe to detailně prokonzultovat s někým (místně) znalým. Napadnout autora namísto kolegiálního doplnění, no nevím...
Není asi nutno mi vysvětlovat, že jachting, především na moři, není legrace a osobně to neberu na lehkou váhu. Ale proč přiživovat snahy (např. našich zákonodárců) o vytvářené tupého stáda vytvářením pravidel, která jsou nastavená na úroveň největšího b**a, se kterým se lze setkat při nejhorších konstelacích a nejlépe umocněných na druhou? Jednoduše kamna jsou horká a každé dítě se to naučí velmi snadno a vytvoří si instinkt. A abych nebyl napadán, tak ale tím nemyslím zkušenosti, které jsou vykoupeny životem a podobně. Zastávám názor, že čím více ochranných pravidel, tím více se lidé naučí spoléhat na to, že všechna nebezpečí jsou již za ně řešena a oni se nemusí bát. Potom je srazí na zem i něco banálního. Například chybějící nápis na rohlíku, že může člověku zaskočit.
Pan Darwin by se asi divil, jakým způsobem se zvyšuje inteligence lidstva. Za chvíli budeme umět ovládat milion technických pomůcek, ale nebudeme umět to základní - přežít. Je to kruté, ale pokud si někdo neváží vlastního života, nepoužívá zdravý rozum, tak se mu může stát něco nepěkného. Pokud jednou já sám zhynu svojí blbostí, pokládám za svoji posmrtnou povinnost vyhledat duši pana Darwina a sdělit jí, že se úroveň lidského inteligenčního genofondu díky mě opět trošičku zvedla ;).

Také souhlasím s tím, co napsali David a Vilma.

PS: Osobně mě velice uráží, když někdo, kdo mě nezná, automaticky předpokládá, že jsem de**l a chová se podle toho. To je privilegium, které patří jen lidem, co mě znají. Klidně si nechám poradit, pokud něco dělám špatně, nebojím se požádat o pomoc. Za to jsem vždy rád ( i když i v dospělosti maminčino kázání "jeď opatrně, prší, může to klouzat, dávej na silnici pozor atd. mě trochu už vadí, ale to je z mateřské lásky, že ;) ).

A nakonec patří má omluva za offtopic :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů