Italie

V předmětu vždy uveďte jméno ostrova jehož oblast popisujete.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Italie

Příspěvekod dan » sob pro 30, 2006 11:02 pm

Pokud se tam nekdo chystate užitečné informace ohledně potrebne dokumentace a dulezite tel.čísla najdete na http://rome.angloinfo.com/information/17/sailing.asp
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » ned pro 31, 2006 5:57 pm

V Chorvatsku se platí za povolení k plavbě jakási částka, čím dál větší. Lze někde zjistit jak vysokou částku za povolení k plavbě vybírají Italové ?
Franta
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned pro 31, 2006 5:59 pm

Slyšel jsem (známý z tohoto fóra tam byl s 6m lodí), že žádné. Za služby v marínach cca jako v Chorvatsku. Možná sem něco k tomu napíše.
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » pon led 01, 2007 6:45 pm

V Itálii se neplatí nic(tedy,já nikdy nic neplatil).Jenom u proclení pár drobnejch,jako manipulační poplatek.Nutno pojištění.S marínama je to jak kde,ale v drtivé většině levnější jako v Hr.Na jihu je to místama za hubičku.Měsíční kotvení 14 metrové lodě vyšlo na 90,- euro(Sicilie,Sardinie).Oproti Chortvatsku civilizace.I když v Italském pojetí :D

P.S.:.A abych nezapomněl.Jižní Itálii miluji.Ze všech Evropských zemí v Meditteránu asi nejvíc.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » pon led 01, 2007 7:20 pm

Ja jsem shanel loni celorocni stani v marinach pro osmimetrovku a nenasel jsem nic pod 2000 EUR a navic nikde nebylo misto krome jedine mariny a ta byla na rece u Bibione asi tri mile ve vnitrozemi.Max ponor 1,5m.Ale je fakt ze jsem hledal jen v oblasti mezi Terstem a Benatkami.Nekolikrat jsem narazil na informaci ze do 6 mil nepotrebuji pro lod mensi nez 10m kapitanskou licenci,muzete to nekdo potvrdit?Mam jen cesky prukaz SPS do 0.75m takze by mne to docela zajimalo.
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » pon led 01, 2007 10:23 pm

dan píše:Ja jsem shanel loni celorocni stani v marinach pro osmimetrovku a nenasel jsem nic pod 2000 EUR a navic nikde nebylo misto krome jedine mariny a ta byla na rece u Bibione asi tri mile ve vnitrozemi.Max ponor 1,5m.Ale je fakt ze jsem hledal jen v oblasti mezi Terstem a Benatkami.Nekolikrat jsem narazil na informaci ze do 6 mil nepotrebuji pro lod mensi nez 10m kapitanskou licenci,muzete to nekdo potvrdit?Mam jen cesky prukaz SPS do 0.75m takze by mne to docela zajimalo.


Dane..:Sever Itálie je něco jako riviera ve Francii...I když ve Francii normálně zakotvím loď na celej rok(10-11m) tak za 1500-2000,- euro,tak na Rivieře dva krát tolik a i trochu víc.Inu na jih je daleko i pro Itala a je to tam chudoba.Proto tam lidi jsou ještě tak nějak lidi i když se tam krade jako u nás..Ale možná se na to dívám přes růžové brýle.Nicméně to s cenami na severu nemá nic společného.Nehledě na to,že sehnat flek na severu Itálie,i ve Franci je fakt věc nemožná.Jih je trochu volnější.Dá se ale kotvit všude celej rok i zadara,ale musíš mít loď pod dohledem.Jinak je to riziko.Co se týče "řidičáku"tak nikdo,nikdy a nikde ho po mně nechtěl.Ve Francii nepotrěbuješ na plachetnici nic.A Itali všude a vždy zajímalo jenom pojištění...To Frantíky a Španěli taky.I když jsem slyšel,že Španěli občas něco chtějí,ale myslím,že by jim stačil i průkaz z knihovny :D
Moje zkušenost je taková,že pokud jsi na vlastní plachetnici a máš pojistku,tak nikdo po tobě nic nechce.Pokud neuděláš nějaký problém.To sice nemám z vlastní zkušenosti,ale co jsem slyšel,je to pak mazec.Známej byl v Itálii v lochu 21 dní proto,že do něj napálil nažranej Ital s Motorovou jachtou s 2X450 HP motorama.Byl to nějake místní Boss.Smůla.Jinak bych si troufnul s naším VMP projet celou kouli.Ale je to asi spíše o tom,na koho natrefíš.Asi jsem měl zatím štígro na lidi.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » pon led 01, 2007 11:02 pm

Monty diky za informace.Asi mas pravdu,jsem uz zpitomely tou nasi ceskou byrokratickou buzeraci.koneckoncu je nepravdepodobme ze by mne nekdo kontroloval mimo pristav snad jedine kdybych do ty talosky plul zrovna od africkych brehu a po palube by mi poskakovalo 20 cernousku :D
Uživatelský avatar
Olda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: pát pro 09, 2005 2:26 pm
Reputace: 0
Bydliště: Sobotín

Itálie

Příspěvekod Olda » stř led 03, 2007 10:48 pm

Ahoj
Byli jsme na jih od Neapole 3 týdny s naší 6m plachetnicí Santiago. Od té doby mám Itálii ještě raději.
Začínali jsme v Agropoli. Jako zblblý turista z východu, jsem se byl zeptat na kapitanátě, nebo co to bylo, co potřebuji za doklady a co budu platit za slip. Odpovědí mi bylo přání krásné dovolené a rada, kde si mám zadarmo zaparkovat. Jeřáb byl k dispozici (ten už by samozřejmě nebyl zadarmo). Slip tak pohodlný, že v Česku jsem rozhodně takový neviděl.
Jedna kontrola policií v noci za bezvětří na moři. Měl jsem dojem, že se asi spíš přišli podívat, jestli něco nepotřebujeme, když stojíme bezvládně asi 2míle od břehu. Ostatní tam totiž jezdí na motor, i když fouká. Průkaz VMP a pas jim stačil.
Krásná příroda parku Cillento. Hory, skály, jeskyně, kotvení sólo v nádherných zátokách. Prostě idyla.
Jediné náklady na dovolenou byla nafta do auta, dálniční poplatky a občasná útrata v restauraci a obchodě.
Doporučuji.
Olda

P.S. Omlouvám se, hlavně Liborovi, že píšu až teď. Původně jsem chtěl napsat traktát o Itálii. Ale jednak nejsem příliš psavý a také se nepovažuji za odborníka ani na lodě ani na tu Itálii.
Uživatelský avatar
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 526
Registrován: úte dub 11, 2006 12:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » sob led 27, 2007 8:33 pm

Ahoj Oldo, není to překlep? Ty jsi plul na VMPčko? Žádný chorvatský nebo náš průkaz "C" nebo lepší?
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned led 28, 2007 10:23 am

Jak ho znám - není. Jen sem chodí málo, tak ti hned tak neodpoví. A mám pocit, že se někde psalo, že do určité velokosti nepotřebuješ nic. Fotky co ukazoval loni na Hartě z plavby, byly moc pěkné, doslova mě navnadil.
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » ned led 28, 2007 10:37 am

libor.janko píše:Ahoj Oldo, není to překlep? Ty jsi plul na VMPčko? Žádný chorvatský nebo náš průkaz "C" nebo lepší?


No...Já se spíše divím,že chtěli po něm VMP...Italové kromě BlueCard, dokladů od lodi a pasu po mně nikdy nic nechtěli...A ani po lidech,co znám.Mimo charterovek.Tam to po tobě chtějí. :roll:
Uživatelský avatar
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 526
Registrován: úte dub 11, 2006 12:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » ned led 28, 2007 1:55 pm

Ahoj Monty,
já vím, zeptám se jako blbec, co je to BlueCard? Tím myslíš pojištění?
Dík
Libor
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » ned led 28, 2007 3:09 pm

libor.janko píše:Ahoj Monty,
já vím, zeptám se jako blbec, co je to BlueCard? Tím myslíš pojištění?
Dík
Libor


Jo..Jak je od auta zelená karta,tak od lodi je modrá karta.V podstatě povinné ručení...
Uživatelský avatar
Olda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: pát pro 09, 2005 2:26 pm
Reputace: 0
Bydliště: Sobotín

Příspěvekod Olda » úte led 30, 2007 3:15 pm

Je to jak říkám. Neříkám, že po mně to VMP chtěli. Chtěli doklady, tak jsem jim dal, co jsem měl. Když nic jinýho, je to celkem pěkná plastová karta s kotvičkou. (Mimochodem dcera se USA raději a s úspěchem prokazovala kolejenkou, poté co divně koukali na český zahraniční řidičák.) Asi jim šlo jen o to zda nejsme např. uprchlíci z Albánie. Jinak na mě dělá dojem, že v přímořských státech, kde mají jiný zdroj příjmů, než české turisty, je jízda 6ti m lodí něco jako u nás na kole.

Ahoj Olda
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » úte led 30, 2007 3:44 pm

Olda píše:Je to jak říkám. Neříkám, že po mně to VMP chtěli. Chtěli doklady, tak jsem jim dal, co jsem měl. Když nic jinýho, je to celkem pěkná plastová karta s kotvičkou. (Mimochodem dcera se USA raději a s úspěchem prokazovala kolejenkou, poté co divně koukali na český zahraniční řidičák.) Asi jim šlo jen o to zda nejsme např. uprchlíci z Albánie. Jinak na mě dělá dojem, že v přímořských státech, kde mají jiný zdroj příjmů, než české turisty, je jízda 6ti m lodí něco jako u nás na kole.

Ahoj Olda


Jo,jako na kole.Jenom je to bezpečnější a není u toho tolik buzerace. :lol:
Uživatelský avatar
George
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

modrá karta

Příspěvekod George » úte led 30, 2007 4:14 pm

Mám dotaz, máte někdo zkušenost z jinou pojištovnou než je Allianz co se týče modré karty? Mám lod 6,30 dlouhou,130HP a platím3800 ročně
Uživatelský avatar
Standa*
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 82
Registrován: sob lis 12, 2005 8:46 pm
Reputace: 0
Bydliště: Bilina

Příspěvekod Standa* » úte led 30, 2007 6:44 pm

Ahoj mám loď pojištěnou u Wehring wolfes GMBH zprostředkuje p. Parchomenko 777172816 loď 7,57 220Hp a platím 116euro
Uživatelský avatar
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 307
Registrován: čtv kvě 28, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: S/Y STEEL PULSE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » pon kvě 03, 2010 3:39 pm

lidi, 10m pojiste u jachting pool za 82e, kontakt uz nevim, dostal sem ho od Denise :-)
Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod jirkaM » sob lis 12, 2011 5:12 pm

Dnes jsme se vrátili z listopadové plavby po Itálii. Vyplouvali jsme ze Salerna a původní cil Lipary vzal kvůli počasí za své. Nějak nebyl vítr. Tak jen pár postřehů, kdyby jste se potulovali od Salerna na jih.
Agriopoli - stojí se hned vpravo za vjezdem, kotva -molo, kotva nám lip držela dále od mola, elektrika je jen na nejaké karty. Neplatili jsme nic. Moc hezke město. pripluti v noci bez problému.
Palinuro - stojí se u mola proti vjezdu- v levé časti, mooringy, elektrika zase na karty, neplatili jsme nic, hluboký je to tam dost, v noci pozor na spoustu malých lodi, lan a bojek
Maratea - malá marina, ale moc se mi tam líbilo. Plovoucí mola, mooringy, elektřina. 30 euro za lod 36 stop. Výlet k soše Krista určitě stojí za to. Jen bacha je to az v 644 metrech nad morem a tam a zpět to bude cca12 km. Krásná je vyhlídková trasa na horu. Zvlášť v noci a za bouřky, kdy jsme tam šli my :crazy: V sezóně bych sem určitě volal, zda mají místo, moc volno tam asi nebude. V noci, pokud jste tam uz nebyli, to nebude asi nic moc. Ale stačí přijet dostatečně blízko a vjezd je jasnější. Ochrane valy jsou hodně vysoké a i přes den se vjezd otevre az na poslední chvilku
Acciaroli - ve vjezdu a uvnitř je přes 3,5 m hloubka. U zdi za vjezdem, kde pilot nabádá stát je méně než 1,8 m - je to zaneseny. Dá se stát u zdi po cca 100 metrech, tam jsou i mooringy. Nábřeží bylo doooost v rekonstrukci, takže se nám tam nelíbilo.

Ostatní postřehy :
Breeze yachting - nadstandardní přístup. Všechno super. Škoda jen, že lod byla celkem dost obrostla, ale byli jsme posledni a pak půjde z vody. Jinak opravdu přístup perfektní.
Počasí v listopadu - dvě překvapeni. První mile, bylo teplo, přes den kolem 20 a v noci 10. Druhé bohužel dost nemile- nefoukalo :hmm:
Kiting - nebo jak se to píse. Drak na palubě nedělá dobrotu, zásadně plaší vítr, a to hned, jak se nafoukne :x Nicméně je zdrojem velmi veselých příhod - tOm Vám rad povypravi své zkušenosti s ostrým startem přímo z lodi :good: Každopádně stačilo jednou draka lehce přejet lodi, když se zrovna koupal a vítr zacal spolehlive nabírat na sile :whist: Škoda jen, že se mi to povedlo az posledni den, mohl to byt hezky jachting :D
Uživatelský avatar
kojot
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 61
Registrován: úte čer 05, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod kojot » úte kvě 08, 2012 4:08 pm

Ahoj,prosím,mam dotaz zda potřebuji v Itálii blue card (povinné ručení) na plachetnici 6,3 metru s přívěsným motorem 5koní.Chci se plavit v okolí benátské laguny a Grada.Děkuji za jakékoli info.
Uživatelský avatar
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 36
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod ferdas » ned úno 17, 2013 1:33 pm

skoro rok - a nikdo?

Malá loď, nepodléhající u nás registarci...
Uživatelský avatar
jajarin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 423
Registrován: pon srp 15, 2011 2:00 am
Reputace: 25
Bydliště: Nymburk

Příspěvekod jajarin » ned úno 17, 2013 2:37 pm

To Ferdas : Hezká odpověď , ale nevím komu nebo k čemu.
Uživatelský avatar
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 36
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod ferdas » ned úno 17, 2013 3:10 pm

kojot píše:Ahoj,prosím,mam dotaz zda potřebuji v Itálii blue card (povinné ručení) na plachetnici 6,3 metru s přívěsným motorem 5koní.Chci se plavit v okolí benátské laguny a Grada.Děkuji za jakékoli info.



tohle :)
Uživatelský avatar
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: stř črc 25, 2007 2:00 am
Reputace: 3

Příspěvekod jirkaM » pát úno 28, 2014 3:29 pm

Ahoj, nevíte někdo prosím co je z Breeze yachting v Salernu? Byl jsem s nimi naposledy někdy koncem 2011. Teď píšu Leoně ohledně pronájmu na květen a nikdo se neozývá, web je přesměrovaný na jinou charter firmu.
Případně nějaký tip na charter v Salernu? Díky moc.
Uživatelský avatar
Karlos2
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 158
Registrován: čtv úno 05, 2009 1:00 am
Reputace: 62
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karlos2 » pát úno 28, 2014 3:45 pm

Teď píšu Leoně ...
Leona měla ještě vloni telefon +393387622990, Jarda

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů