"Mořeplavecká odysea"

Setkání, regaty, výstavy a akce pořádané v souvislosti s jachtingem

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

"Mořeplavecká odysea"

Příspěvekod Libor » pon led 01, 2007 2:18 pm

Přednáška Karin Pavloskové s promítáním diapozitivů a autogramiáda.
Termín: Úterý, 9 leden 2007 v 17 hod.
Místo:
Dům knihy Librex
Smetanovo náměstí 8
702 00 Moravská Ostrava
Telefon: 420 596 117 676

Pro některé z Vás to není tak daleko. Chystá se tam někdo?
Tuto knihu jsem v ruce ještě neměl, tak mě to zajímá. Stojí to za to? Četl ji někdo?
Naposledy upravil(a) Libor dne pon led 29, 2007 12:34 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pon led 01, 2007 6:03 pm

Jo, pohodová knížka o "pošucích" na "malé" lodi :wink:
Karin je nejspíš ženská do nepohody a Olda nezmar...
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Změna termínu

Příspěvekod Libor » úte led 09, 2007 9:52 am

Byl jsem upozorněn všímavým uživatelem, že termín přednášky byl změněn z 19. ledna na dnešek, t.j. 9 leden.
:(
Ověřil jsem to telefonicky a opravil (datum) jsem také úvodní příspěvěk.
Naposledy upravil(a) Libor dne úte led 09, 2007 11:15 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Irena » úte led 09, 2007 10:32 am

Tak který je ten pravý termín přednášky?
Uživatelský avatar
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 06, 2006 9:53 pm
Reputace: 82
Bydliště: Metylovice

Přednáška

Příspěvekod Richard » úte led 09, 2007 10:40 am

Vše nasvědčuje tomu, že je to právě dnešek - viz. www.librex.cz - Dům knihy
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte led 09, 2007 11:18 am

Je to dnes !
Tak kdo z Vás se tam chystá?
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » úte led 09, 2007 10:18 pm

Tak jsem si tam zasel pro autogram a nelituji,nebylo to spatne.Ale asi bych s nima nejel,neb mi ten Olda Karasek po precteni knihy a prednasce pripada cim dal vice jako nebezpecny hazarder na nedostatecne vybavene lodi spolehajici na to"ze to nak dopadne".
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř led 10, 2007 8:05 pm

Že je hazardér, je viac menej jasné, ale vydať sa na more je vždy svojím spôsobom hazard. A najme na cestu okolo sveta. Prečo si myslíš, že ta jeho loď je nedostatočne vybavena?
Uživatelský avatar
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 06, 2006 9:53 pm
Reputace: 82
Bydliště: Metylovice

Souhlas

Příspěvekod Richard » stř led 10, 2007 8:14 pm

Už narodit se je hazard - smrtelná choroba, nedá se to léčit, končí to vždy smrtí :)

Bohužel jsem, ač Ostravák, nemohl zajít.
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » čtv led 11, 2007 7:55 am

Nemyslím,že Karásek je hazardér,ale spíše už "pochopil".Víte co já už natahal "důležitých" krámů na loď, abych následně zjistil,že jenom zavazejí.Ono totiž reálně k plavbě(když nepočítám pevnou loď)potřebuješ jenom kompas,a mapy a možná dneska i GPS.Prognózy nabereš na kapitanátech.Zbytek už je víceméně luxus.Ale taky si něco z něj rád dopřeju :D .Ruční desalinátor by asi nebyl u jeho plaveb od věci,ale stojí příšerné prachy.Jinak má ta loď všechno,co potřebuje.Svoji pevnost už myslím prokázala,jenom nevím,kolik ji ty obraty z ní už ubrali.Myslím ale,že stejně jednou vyplave i s Karáskem z bodu A ale do bodu B už nedopluje.Bude to ale důstojný konec jedné lodě i jejího gazdu.Co se týče knihy,tak...no....Řeknu to na plnou hubu,nestojí za nic.Popisovat nějakou plavbu z pohledu psa asi není dobrej nápad...I když příběh by byl zcela jistě vhodný na dobré zpracování.Nestalo se tak,bohužel. :(
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » čtv led 11, 2007 9:32 pm

No dobra mozna je pravda ze k plavbe po mori potrebujes jen ten kompas a mapy a GPS,vlastne nepotrebujes ani tu lod jak jiz dokazali plavci na Kon-Tiki nebo Kahune.Ja jsem nikdy podobnou plavbu nepodnikl a urcite Oldu Karaska jistym zpusobem obdivuji.Ale pokud uz obcas bere "platiciho turistu",myslim si ze tento by mel mit narok alespon na jakysi standart. "nezapinam v noci pozicni svetla ani ve frekventovanem prulivu,protoze solarni panel nestiha dobijet baterie ,nemam zachrany ostruvek ani jiny slusny clun,protoze kdyby se neco stalo tak jsme stejne v p..... a nikdo pro nas neprijede",po dlouhem bezvetri kdy uz byli pozadu za puvodnim planem asi 100 mil od Cape Verde"nezajizdime tam to je pro zelenace",mimochodem pak museli snizovat pridely vody,taky to bylo jedine misto vhodne k ziskani predpovedi pocasi.pokud jsem tomu rozumel tak jediny prijimac co na lodi meli se nedal poradne pouzivat.pry uz mu tam jednou zdrhla posadka :D to nemluvim o absenci automatickeho kormidla,biminy top nad kokpitem,bez ktereho existovat nekde v karibiku je hotove utrpeni,elektricky rozvadeci panel ve kterem se sam nevyzna atd.No nevim,jeste bych to bral jako zajimave dobrodruzstvi nekde pri rekreacni plavbe par mil od pobrezi,ale Atlantik?
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » ned led 14, 2007 8:15 pm

Máš pravdu v tom, že platiaca posádka, teda v podstate zákazník by mal mať na niečo nárok. Asi aj má, ale podla predstáv kapitána. Je na každom, či sa chce plaviť s Karáskom / s legendou/ alebo zvolí čárter v karibiku u renomovanej spoločnosti. Tiež môže ísť na Princess, alebo je tam tuším pán Křenek s velkým Huntrom. Ale keď ide s Karáskom, tak si asi chce užiť takého skutočného dobrodružného jachtingu.
Rádio tam mal, píše ako sa prevrátil a že pritom zničil SSB rádio a ďalšiu výstroj. Autopilota keď je na lodi posádka 5-6 ludí nepotrebuješ, šak by sa tam ukúsali od nudy. Horšie keď plávajú dvaja, ale to je jeho pohlad na vec. Joshua Slokum ho tiež nemal. S tými pozičnými svetlami je to zvláštne, ale už so o tom počul, aj čítal, že jazdia len z bielym kotevným svetlom. Ak máš bikolor na relingu, vo vlnách aj tak nie je vidieť, velké lode ťa majú na radare a voči ostatným ideš tak pomaly, že je irelevantné akým smerom ideš. Ja som investoval do sťažnového trikoloru a vidíš, na rozdiel od Karáska čučím doma. Je isté, že keď sa chce s nevelkého dôchodku plaviť trvale po moriach a oceánoch, tak moc vyskakovať nemôže. Skús si len tak zo srandy spočítať , kolko peňazí by si potreboval na trojročnú plavbu okolo sveta, výstroj, žrádlo, nafta, kotvenie, poistka atď. ...žiadna sranda.
Čiže nebudme prísny v našich úsudkoch, aj keď teda musím priznať, že by som s ním sedel radšej v hospode u piva ako na jeho lodi niekde uprostred Pacifiku v búrke. Baharis to tu niekde v diskusii napísal pekne. Nie sme každý dobrodruh. A keď s nejakým vyrazíš na cestu, musíš s tým počítať že to bude dobrodružné.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » pon led 15, 2007 10:08 pm

asi mas pravdu a dost mozna ze ten cokl co napsal tu knizku obcas prehanel....
Uživatelský avatar
olaf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 58
Registrován: ned úno 04, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod olaf » stř bře 21, 2007 8:54 pm

ahojky všem
souhlasím s denisovým příspěvkem ale podle mě je dobrodruh a dobrodruh
nikdy jsem nebyl na cestě kolem světa ale nějaký kompromis mezi bezpečností a penězi musí být, pokud ale jedu sám tak na tom nezáleží,třeba rádio dnes v základu stojí ca 2000tisíce, to je zanedbatelné a venku asi ještě méně
stále pročítám příspěvky a někdy docela žasnu
omlouvám se ale nejsem žádný psavec, tak to většinou jenom čtu
olaf
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Další termíny přednášek

Příspěvekod Libor » pon říj 13, 2008 1:17 pm

.... přednášky které ještě budou:
12.10. Lázně Klimkovice Antarktida
13.10. Lovosice Indický oceán
21.10. Frýdek Místek Antarktida
6.11. Plzeň Indický oceán
9.11. Brno zbytek Indický oceán
11.11. Brno
13.11. Nový Jičín
19.11. Brušperk
20.11. Jilemnice
23.11. Praha
24.11. Trutnov
25.11. Česká Třebová
27.11. Ostrava
28.11. Ostravice

Díky měj se Karin
Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Rádio.

Příspěvekod Ferdinand » pon říj 13, 2008 1:59 pm

to Olaf: Promiň ale vrať se na zem, to co pro Tebe může být zanedbatelná částka můžou být pro spoustu ostatních těžce vydělané peníze. Nemluvě o rentiérovi Karáskovi, který asi rádio nepotřebuje, ale taky Tě nikdo nenutí, abys s ním někam jezdil. A věř tomu, že kdybys měl tu odvahu ( a ve Tvém případě si myslím, že nemáš ) tak na to nikdy nezapomeneš. Chtěl bych být v 75 letech v takové psychické i fyzické kondici jako on, smekám před Oldou Karáskem a děkuji Karin že píše knížky o cestách po moři, Ti chytří zbabělci co to tu kritizují akorát totiž sedí doma u piva a člověk se od nich nedočte vůbec nic, ani čárku. Howgh.
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Re: Rádio.

Příspěvekod simon » pon říj 13, 2008 2:50 pm

Ferdinand píše:to Olaf: Promiň ale vrať se na zem, to co pro Tebe může být zanedbatelná částka můžou být pro spoustu ostatních těžce vydělané peníze. Nemluvě o rentiérovi Karáskovi, který asi rádio nepotřebuje, ale taky Tě nikdo nenutí, abys s ním někam jezdil. A věř tomu, že kdybys měl tu odvahu ( a ve Tvém případě si myslím, že nemáš ) tak na to nikdy nezapomeneš. Chtěl bych být v 75 letech v takové psychické i fyzické kondici jako on, smekám před Oldou Karáskem a děkuji Karin že píše knížky o cestách po moři, Ti chytří zbabělci co to tu kritizují akorát totiž sedí doma u piva a člověk se od nich nedočte vůbec nic, ani čárku. Howgh.


jet s nim x nejet s nim je jeden uhel pohledu, tam mas pravdu, kazdej se muze rozhodnout .... druhej uhel pohled je ten, zda mas/nemas chut potkat na vode za zajimavejsich povetrnostnich podminek nevybavenou lod kterou "ridi" duchodce a ktera neni ani videt.
Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Příspěvekod Ferdinand » pon říj 13, 2008 2:59 pm

KDO SE BOJÍ NESMÍ DO LESA A NA MOŘE UŽ VŮBEC NE !!! NATOŽ SE PAK NECHAT TÁHNOUT ZA LODÍ NA LANĚ !!! ;)
To světlo by si zapnout mohl, v tom s Tebou souhlasím.
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » pon říj 13, 2008 3:11 pm

Ferdinand píše:KDO SE BOJÍ NESMÍ DO LESA A NA MOŘE UŽ VŮBEC NE !!! NATOŽ SE PAK NECHAT TÁHNOUT ZA LODÍ NA LANĚ !!! ;)
To světlo by si zapnout mohl, v tom s Tebou souhlasím.


kdo jede v noci v mlze po dalnici v protismeru a bez svetel je idiot nebo je to pravej chlap co se neboji? ;)

clovek by se mel dle meho (nejen) na vode chovat tak, ze kdyz si nabije hubu sam, tak at to klidne dela, je to jeho problem ... ale nikdy (pokud to byt jen trochu jde) do tohohle sveho dobrodruzstvi nesmi tahat okoli, ktere o to nestoji.

argumentovat starym joshuou je ponekud mimo, v jeho dobe bylo jeho vybaveni tezky nadstandard :)
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon říj 13, 2008 6:05 pm

Každý můžeme mít svůj vlastní názor na věc a měli by jsme mít i možnost jej napsat. Nic víc, nic míň. Na nikoho nepoukazuji, nikoho nenapadám. ;)

Můj osobní a čistě soukromý názor je, že každý sport chce své. Dělal jsem několik rizikových sportů jako je třeba horolezectví, nebo divoká voda. A snad toto ve mě zafixovalo, jít do všech rizik maximálně vybavený a maximálně zajištěný. Vono na stěně nebo ve válcích jde prostě o krk stále. A i když jsem do těch rizik šel, šel jsem do nich s tím, že jsem udělal vše pro svou bezpečnost. Možná to je anomálie, ale já se mám rád.

No. O.Karásek je bezesporu excelentní jachtař a dokázal věci, které málokdo z nás dokáže. Všechna čest. Nakolik to dokázal díky své odvaze, svému umu, či štěstěně, to nedokáži posoudit. Ale pro mě to činí za hranicemi rizika, do kterých bych byl ochoten já jít.
Jsem proto zbabělec, kibicující doma u piva? :? ;)
Uživatelský avatar
Jezura
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 108
Registrován: ned bře 30, 2008 1:00 am
Reputace: 8

Příspěvekod Jezura » pon říj 13, 2008 10:05 pm

měl jsem kamaráda, říkal jsem mu:proti tobě do té zatáčky ta tatrovka jednou pojede.

Kamaráda už nemám, před pěti lety spadnul s letadlem - krásné nedělní odpoledne po mikulášské zábavě s blonkýnkou na pravé sedačce vyrazil tatínkovi nad chalupu předvádět akrobacii.

Naprosto souhlasím s Baharisem, krom jachtání lítám (instruktor bezmotorového létání), lezu (zbaběle jen klettersteigy) a potápím se (advanced EAN, do konce roku snad divemaster, včetně občasných výletů pod led či do jeskyní), už jsem viděl pár hrdinů umírat.

Přeju odvážným mužům úspěchy, rád si poslechnu jejich vyprávění - ale taky vím, že ti, kterým to nevyšlo, už o tom nevyprávějí....Ale dokud nejde o život druhých, nechť si riskuje každý jak chce

Proto se snažím mít VŽDYCKY rozmyšleno, co udělám, pokud mi plán A nevyjde (a taky to dobře působí na psychiku posádky, když kapitám zná a řekne, jaké je záložní řešení)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon říj 13, 2008 11:00 pm

Jezura píše:měl jsem kamaráda, říkal jsem mu:proti tobě do té zatáčky ta tatrovka jednou pojede.

Kamaráda už nemám, před pěti lety spadnul s letadlem - krásné nedělní odpoledne po mikulášské zábavě s blonkýnkou na pravé sedačce vyrazil tatínkovi nad chalupu předvádět akrobacii.

Naprosto souhlasím s Baharisem, krom jachtání lítám (instruktor bezmotorového létání), lezu (zbaběle jen klettersteigy) a potápím se (advanced EAN, do konce roku snad divemaster, včetně občasných výletů pod led či do jeskyní), už jsem viděl pár hrdinů umírat.

Přeju odvážným mužům úspěchy, rád si poslechnu jejich vyprávění - ale taky vím, že ti, kterým to nevyšlo, už o tom nevyprávějí....Ale dokud nejde o život druhých, nechť si riskuje každý jak chce

Proto se snažím mít VŽDYCKY rozmyšleno, co udělám, pokud mi plán A nevyjde (a taky to dobře působí na psychiku posádky, když kapitám zná a řekne, jaké je záložní řešení)

Súhlasím s tebou Ježura, ale stále platí to čo som napísal pred pol rokom,: kto ide s dobrodruhom na cestu musí očakávať že tá cesta bude asi dobrodružná. Základom sebaobrany je nepodstupovať nebezpečenstvo, to je s dobrodruhom na cestu radšej neísť. A keď idem a spoznám že je to o hubu, tak rýchlo odtial zdrhnúť. Keď zistíš že je len plán A, tak potom je už neskoro. Samozrejme najlepšie je byť veliacim a mať osud pevne v rukách, ale to by si musel mať svoju loď a mať odvahu ísť do sveta. Ak si to chceš len vyskúšať, preplavbu oceánu, tak sa vždy vydáš niekomu na milosť a nemilosť, tomu kto tú loď má. Moc možností nemáš, buď pláveš, alebo si doma. Aby sme to moc neokecávali, tak akú má možnosť záujemca o preplavbu Atlantiku, Pacifiku, alebo nebodaj Indického oceánu? S kým môže ísť? Kto ho vezme na palubu? Kolko poznáte takých kapitánov čo vás vezmú, resp. plávu a vezmú vás.. Plaviť sa takto s niekým máte šancu tak raz za uhorský rok.
Raz mi jeden chlapík rozprával ako sa mal plaviť cez oceán na Princes a keď sa pokašlalo všetko čo sa mohlo a nakoniec ešte aj motor tak to vzdal a vrátil sa s Kanárov domov. Ale niektorý tam zostali a motor a ostatné veci opravovali. Či ten oceán preplávali neviem.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » úte říj 14, 2008 1:16 am

Ferdinand napsal:Ti chytří zbabělci co to tu kritizují akorát totiž sedí doma u piva a člověk se od nich nedočte vůbec nic, ani čárku.
...teda Ferdinande ja ziram jak v tom mas jasno :D .Bohuzel otazek kolem OK za ten rok a pul spise pribylo nez ubylo.V jinem topiku na tohle tema jsem se dozvedel,ze se jachtarske schopnosti OK meri vysi zaplacenych dani a poctem snezenych kurecich duchodcu.No a taky jsem se tam dovedel od lidi,co Oldu Karaska"znaji" je Olda "svaty" a "jachtarsky guru".Netouzim po Oldove skalpu a jsem ateista,diky bohu ;) .Pokud diskuse o OK znovu ozije,byl bych rad kdyby byla objektivni,nezaujata,bez osobnich urazek a utoku.Myslim si, ze se z jeho ohromnych zkusenosti a treba i chyb muzeme vsichni hodne naucit.
Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Karin

Příspěvekod Ferdinand » úte říj 14, 2008 7:10 am

Libore prosímtě nemohla by Karin upřesnit místo a přesný čas konání jejích přednášek v Brně ? Dík.
K výše uvedeným, zatímco vám se kupí otázky Olda pluje. Já netvrdím , že bezpečně, ale pluje a mě vadí, když někdo nedělá nic a jenom kritizuje, zkrátka, kdo nic nedělá nic nepokazí. Nemyslím to ve zlém, ale Olda jinačí nebude a spíš než slova koná činy, proto si ho vážím. Stejně jako Karin, která se nebojí kritiky a napíše knížku a pak se najdou hnidopiši, kteří přemýšlí co by tam mělo být lépe, nevadí mě to, aspoň něco napsala, aspoň se snaží a NĚCO dělá. Nekritizuje pluje, píše, pracuje. Klobouk dolů.
Hezký den všem. :)
Uživatelský avatar
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 833
Registrován: pon úno 11, 2008 1:00 am
Reputace: 2

Re: Karin

Příspěvekod Renda » úte říj 14, 2008 9:02 am

Ferdinand píše:Libore prosímtě nemohla by Karin upřesnit místo a přesný čas konání jejích přednášek v Brně ? Dík.
Libore, prosím Tě, nemohla by Karin upřesnit místo a přesný čas konání jejích přednášek v Praze ? Dík. :whist:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů