S lodí do Řecka

Na četná přání ... a také někteří se plaví rádi v této nádherné lokalitě a rádi se podělí o své zkušenosti.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

S lodí do Řecka

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát led 05, 2007 7:45 am

Ahoj, máte někdo nějaké zkušenosti s cestou autem do Řecka?
Rád bych tam odtáhl i 7m motorák. Platí se nějaké poplatky jako v Chorvatsku, jaká je nejlepší trasa, lze sehnat privát i na místě?
Za každé info budu rád. Děkuji.
married,
ludek.d@centrum.cz.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pát led 05, 2007 8:12 am

V tomto tě moc nepotěším. Veškeré zatím dostupné informace o Řecku jsou zaznamenané v článcích - kategorie Řecko. Ale ty jsi určitě pečlivě četl, než jsi založil nové téma s touto otázkou. :wink:
Jo, ještě přítel Ficcus má na svých stránkách popisovanou cestu do Řecka. Jeho článek a tady uváděný "Tam kde vládne Meltemi" jsou jediné věci, které jsem při přípravě cesty do Řecka na netu našel.
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: S lodí do Řecka

Příspěvekod ficcus » pát led 05, 2007 8:13 am

Luděk píše:Ahoj, máte někdo nějaké zkušenosti s cestou autem do Řecka?
Rád bych tam odtáhl i 7m motorák. Platí se nějaké poplatky jako v Chorvatsku, jaká je nejlepší trasa, lze sehnat privát i na místě?
Za každé info budu rád. Děkuji.
married,
ludek.d@centrum.cz.


Jel jsem přes Bělehrad a Makedonii do Athén. Cesta úplně v pohodě. Většinou po dálnici. Ale jen autem bez vleku.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát led 05, 2007 8:20 am

V létě jsme jeli s 6m lodí do Řecka jeli jsme přes Slovensko, Madarsko, Srbsko, Makedonii. V Řecku jsme jeli na Chalkidiky. Téměř pořád se jede po dálnici. Privát se sežene snadno . Poplatky na moři se neplatí . Za 24 dní nás nikdo na moři nekontroloval.
Jirka
Jiri.santrucek@email.cz.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pát led 05, 2007 8:37 am

Já s motoráky nemám žádou zkušenost, ale od švagra-motoráře vím, že pro vás je ideální bezvětří a hladina jako zrcadlo. Tak to o prázdninách nevím....
Z mých nepatrných zkušeností i dle různých statistik, o prázdninách v Egejském moři vane z cca 90% Meltemi, což znamená 20 - 35 uzlů vítr a 2 - 3 metry vlny. Vzdálenosti mezi ostrovy obrovské, tankování trochu problematické - pouze pojízdné cisterny. To se snad jen motat podél pobřeží. Pokud jsme někdy cestou potkali motorák, měl k patnácti metrům a skákal z vlny na vlnu.
Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Poplatky.

Příspěvekod Ferdinand » pát led 05, 2007 9:23 am

COŽE ?!!! Řekové nechtějí žádné poplatky za používání jejich moře ? Žádné známky jako v Chorvatsku ? !!!! Tak to mají asi drahé kotvení v marínách.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pát led 05, 2007 9:47 am

Co jsem slyšel, opravdu se tam poplatky "za používání moře" neplatí. Jak je to v marínách nevím, skutečností ale je že jich je dost málo. Asi rok stará informace je, že na celém území Řecka je pouze 11 marín. Ale já je prosím nepočítal. Další věc je, že řeci téměř neznají kotvení na bóji. V zátokách jen na kotvu, ale zase zadarmo. Pokud někdo chce bezpečně přečkat noc, je tam spousta městských mol. Jen velmi málo zde ale používají muringy. Většinou si lodě hodí kotvu a nacouvají k molu, kde se vyváží zádí. V městečku Adamas na Milosi jsme ale muring měli, také vodu a elektriku, dokonce dojela i pojízdná cisterna s naftou. A celé to stálo bratru 10 €. (bez nafty :wink: )
Nerad upozorňuji na vlastní věci, ale přečtěte si Greece2006, Tam kde vládne Meltemi, nebo lodní deník u Ficcuse. Na spoustu kladených otázek tam najdete odpověď.

EDIT: Pokud chcete ke článku Greece2006 vidět i fotky z jednotlivých lokalit, můžete si jej přečíst přímo u mě, případně shlédnout obsáhlou fotogalerii. :wink:
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Re: Poplatky.

Příspěvekod MartinB » pát led 05, 2007 10:14 am

Byl jsem v Řecku na chartrovce v 2006 červen - Atheny - Mykonos
Nevím jak je to přesně s poplatky, slyšel jsem, že se něco symbolicky (velmi malá částka) platí ale je to neověřená informace.
Co se týče poplatků, kotvili jsme:
Mykonos - bez poplatku, není voda
Ermoupoli (Syros) - bez poplatku (vodu jsme nehledali)
Ermoupoli (Posidonia) - polatkek za 39ku 1,70EUR + 3EUR za vodu :-)
Merichas a Loutra (Kythnos) - bez poplatku ((vodu jsme nehledali ale asi ne)
Naftu v Athenach Kalamaki vozí cisternou, je tam sice na nekterých mapach namalovaná pumpa ale ta tam není. Prý to tak funguje i na ostrovech a i s vodou, ale nezkoušeli jsme a ani tam nikdo nebyl komu o to říct - proste betonový molo, přivaž se kde chceš.
Jinak pohoda a moc fajnový lidi.
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pát led 05, 2007 1:29 pm

Ještě mám na webu zajímavý pilot pro řecké vody od Igora Piňose

Poučné:-)

http://yachting.cizek.info/pilot/greekigor.doc
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » pát led 05, 2007 3:34 pm

v Greek waters pilot 2005 je uvedeno,ze lode registrovane v clenskych zemich EU poplatky neplati,jachty z jinych zemi tedy i napr Chorvatske si musi zakoupit tzv cruising permit a zaplatit 6 EUR za metr delky mesicne,max pobyt je 18 mesicu.Na lodich registrovanych v EU muze byt vyzadovan doklad o zaplaceni VAT.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » pát led 05, 2007 3:50 pm

Osobne si myslim ze u nasich lodi by doklad o zaplaceni VAT=DPH by vyzadovat nemuseli nebot byva dokladany pri registraci lode na SPS ale vysvetlovat to nakemu reckemu byrokratovi by se mi to nechtelo :? jinak u plachetnic je vyzadovan jakykoliv kapitansky prukaz muze byt i osvedceni z jachtarskych klubu nebo asociaci CANY atd.,a dokonce muze byt nahrazen vlastnim cestnym prohlasenim,ze mam praxi ve vedeni plachetnice,toto prohlaseni ale neplati pro motoraky.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Autem do Řecka

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát led 05, 2007 4:26 pm

Ahoj,
mám lod 6,30m dlouhou na dvouosáku, táhnul jsem ji za Audinou A6 Quattro, jel jsem to asi 27 hodin, nejhorší dálnice je u nás v Čechách. Jeli jsme v polovině července a dálnice z Madarska do Řecka byli volné bez kolon. Poplatky za dálnice tam a zpět stáli 110 eur, cesta z Poděbrad na Chalkidiki na prostřední prst až na špičku do Toroni je 1700km. Hodně informací o cestě jsem se dozvěděl po zadáni www stranek - "Cesta autem do Řecka". Před odjezdem mě na plavební správě v Praze řekli, že se tam žadné poplatky neplatí. Lod jsem spustil v malém přístavu na betonovém veřejném sjezdu bez poplatků, jinak skoro u každé pláže je malý přístav, kde spouštějí lodě po tvrdém písku. Lod jsem měl přivázanou k boji před naší pláží, kterou nám vyjednala naše domácí od souseda, kterému jsme za to dali becher, apartmán nás stál pro čtyř členou rodinu 30 eur, kde jsme byli 24 dnů. Benzin jsem tankoval do dvou plastových kanystrů u benzinky u silnice, lodí jsem najel na pláž a přetankoval jsem benzín, benzinek u mola tam je hodně málo, jednu jsem viděl v Marině v Porto Karas. Většinu dní bylo moře klidné na lyžování a na kruh, kolem 40C, už bych jinam nejezdil než tam :D .
Jirka
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Příspěvekod MartinB » pát led 05, 2007 4:43 pm

ficcus píše:Ještě mám na webu zajímavý pilot pro řecké vody od Igora Piňose

Poučné:-)

http://yachting.cizek.info/pilot/greekigor.doc


I když pan Piňos píše, že stačí jedna licence po nás v 2006 chtěli 2 (charter Atény) - takže je asi lepší si předem ověřit kolik jich budou chtít.
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pát led 05, 2007 7:44 pm

MartinB píše:
ficcus píše:Ještě mám na webu zajímavý pilot pro řecké vody od Igora Piňose

Poučné:-)

http://yachting.cizek.info/pilot/greekigor.doc


I když pan Piňos píše, že stačí jedna licence po nás v 2006 chtěli 2 (charter Atény) - takže je asi lepší si předem ověřit kolik jich budou chtít.


2. licenci lze údajně nahradit čestným prohlášením někoho z posádky, že má dostatečné zkušenosti s vedením lodi. Prý na to většinou mají připraven formulář k podepsání. V řečtině :wink:
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » pát led 05, 2007 7:48 pm

Inu,tak mne jenom napadá,jak by asi to dopadlo,kdyby viděla námořní policie,jak někdo tankuje z kanistru na pláži benzín do člunu.V Itálii bych se s pokuty asi posral.To stejné ve Francii a Španělé to taky rádi nevidí.Jenom by mně zajímalo,jestli to není mimo pravidel a nebo to autority prostě prohlížejí.I když se mně tenhle zákaz v Itálii zdá trochu přitaženej za vlasy,bo když se podívám v portech do vody,tak mám někdy dojem,že tam vytekla celá benzinka. :evil:
Uživatelský avatar
George
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Autem do Řecka

Příspěvekod George » ned led 07, 2007 2:58 pm

Lod mám 2 roky, první rok jsem byl u kamaráda v Chorvatsku spolu jsme podnikli různé výlety ,nejdále na Hvar do města Hvar. Minulý rok 2006 jsme jeli s lodi do Řecka,po přečtení článků bych něco doplnil. na řeckých dálnicích vás okamžitě naženou do odstavného pruhu,Řekové jezdí hrozně a pořád troubí, při jízdě kolem Soluně na nacpané dálnici stál v odstavném pruhu kamion měl jsem co dělat abych se vyhnul ,když za váma v odstavném pruhu jedou také kamiony.Co se týče tankování benzínu,mají někde tankovací auta ale jenom s naftou tak jsem pozoroval jak tankují ostatní lodě,a tankoval jsem ji také z kanystrů,nalévací otvor do nádrže mám v lodi pod podlahou a při vyjetí s lodí na plaž se nemůže stát že by benzín vtekl do moře .Jirka
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » ned led 07, 2007 4:48 pm

Nevím jestli jsi Georgi myslel dálnici, nebo ty jejich rychlostní silnice. Pokud to druhé, tak jsi si mohl všimnout, že všichni řekové používají odstavný pruh jako jízdní a ten jízdní používají na předjíždění. Já jsem to přijal jako fakt ani ne po deseti kilometrech a neměl jsem problém. Za celou cestu do Atén jsem neslyšel jedno zatroubení a i když se musí vzít trochu jinší, jižní naturel, připadal jsem si velmi bezpečně. Rozhodně 100x bezpečněji, než když jsme jeli do Calabrie.
Co se týká tankování do lodí, asi to bude trochu volnější než v EU, nebo HR. Na benzinku jsme nenarazili, i tak obrovská marina jako je Kalamaki neměla benzinku a při tankování z cisterny (i na Milosi) bych marně čekal vapex. Myslím si, že nějaké kanystry by je určitě nerozházely.
Uživatelský avatar
George
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod George » čtv led 11, 2007 8:04 pm

No naštěstí jsem v Calábrii nebyl podle mapy to má být dálnice za hranicema byla prázdná ale kolem Soluně byla našlapaná. Jinak Řekové když viděli že jsme Češi třeba u benzinky tak se s námi dali hned do řeči hlavně o fotbale.
Naposledy upravil(a) George dne čtv led 11, 2007 8:22 pm, celkem upraveno 2 x.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv led 11, 2007 8:18 pm

No, ono asi nejde konkrétně o tu Calabrii, ale o italský naturel obecně. Čím víc na jih, tím to je lépe viditelné. :D
Třeba blinkr nepoužívají a když, tak 15-20 km v kuse a podobné kousky. Zažil jsem tam za 14 dní dost krušných chvil.
Ta situace na silnicích v Řecku bude odviset od datumu i hodiny, tak jako všude. My jsme jeli v půlce týdne a třeba zažili trochu nepříjemnou hodinku čekání při vstupu do Řecka. Stáli jsme asi 4 auta před závorou a hodinu siesta. Pak nás mile překvapili když uviděli naše pasy, ani se do nich nedívali. Úsměv od ucha k uchu a jenom mával. O.K. čeko, go, go!
Musím tvat na velmi dobrém dojmu z celé cesty a vybodl bych se na celé ledtadlo i trajekt. Ale každý jsme jiný, že? :wink:
Uživatelský avatar
pavca7
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 8
Registrován: pon pro 31, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod pavca7 » úte led 08, 2008 2:08 pm

Ahojky,
v roce 2006 jsem se na poplatky v maríne na ostrově Rhodos a bylo v přístavní kanceláři mi řečeno, že poplatek je 3 eura za den. Bez ohledu na počet dnů.
Taky mi bylo potvrzeno, že poplatek za moře se skutečně neplatí.

PAvel
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3502
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 410
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » úte led 08, 2008 4:56 pm

pavca7 píše: ... poplatek je 3 eura za den. Bez ohledu na počet dnů.
Taky mi bylo potvrzeno, že poplatek za moře se skutečně neplatí.


Skoro jako v Chorvatsku, co? :mad:

:gun:
Uživatelský avatar
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 406
Registrován: ned úno 11, 2007 1:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod tatinecek » čtv kvě 22, 2008 10:09 pm

Loni jsem jel z Lavrionu na Rhodos. Všechna stáni u městských mol zadarmo,nejsou mooringy, někdy řekli/naznačili/ tady přijede v 0800 trajekt, já řekl , že /naznačil/ v 0500 odjedu a vše hrozně v klidu. Naftu jsem bral až na Rhodosu z cisternoauta, vyteklo mu tak 2 litry nafty do moře, málem se popral s okolojdoucím Řekem, ale řecky nerozumím, určitě kvůli té naftě v moři. Lidi ohromně v pohodě, moře nádherný, ráno musíš vstát za svítání , pak dojedeš cca 50-60 NM za den na další ostrov a večer taverna,tzatziki, ryba .....A v květnu není ještě Meltemi, uvidíme letos v červenci, asi bude . A 2 průkazy , např. chorvatské chtějí a nebo prohlášení, my průkazy /chorvatské / máme , tak OK. Ale chtěli je i v 2005 na Lefkadě.
Uživatelský avatar
Saur
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 02, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Saur » pon čer 02, 2008 11:10 am

Krásná Papitova reportáž o cestě do Řecka, která byla v těchto místech, je nyní k nalezení sekci REPORTÁŽE. V.

Preju krasny zacatek Cervna.....jiz dlouho procitam diskuze na tomto webu ale az ted sem se dostal k registraci. Jinakjsem se akorat vratil z jachty v Recku a musim rici ze to pro mne byl super zazitek a s jachtingem v Chorvatsku se to vubec neda srovnavat. Pokusim se jeste nejak sepsat zazitky a zkusenosti a nejak je sem umistit. Ale vesmes jsem pouzival rady odtud a vse tak probehlo v poradku jen bych neco malo doplnil. ;)
Uživatelský avatar
George
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod George » pon čer 02, 2008 12:09 pm

Napiš co nejdřív. Já tam jedu za měsíc, tak by se nám mohlo něco hodit. Jinak na Řecko už jsme natěšená celá posádka.
Uživatelský avatar
Saur
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 02, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Saur » pon čer 02, 2008 1:29 pm

Ahoj tak pokud te neco primo zajima staci se optat, jsem jeste plnej zazitku a jeste jsem snad nic nezapomnel. Jinak jsem vyrazel z Athen z Marina Kalamaki a jel jen oblast Sarinskeho zalivu. Takze ostrovy Poros, Hydra, Spetsai, Aeigina. Bylo videt ze sezona opravdu teprve zacina a dle ruzne kotvenejch chartrovejch lodi pocitam ze v plne sezone to bude asi peklo nekde zakotvit v pristavu atd. Ted se dal obcas najit dokonce i nejakej muring...jinak kotveni bez sebemensich problemu na kotvu a zatok je fakt dost. Co se tyce Reku jako takovych....jsou to ochotni lide a se vsim radi poradi a pomuzou. Ceny hodne podobne jako u nas. Co se tyce piva moc dobre (Mithos) V obchode od nekolika centu, ale ne vzdy vychlazene po restaurace kde se cena za 1/2litr pohybovala okolo 2-4Euro. Jinak nepreberne mnozstvi restauraci s morskejma potvorama opravdu za hubicku. Dalsi vec ktera mne prekvapila byla ze cechy tam majimoc radi a tak se nam nekolikrat stalo ze jsme meli jine ceny nez byli uvedeny trebas v jidelnim listku (podotykam nizsi trebas i o tretinu). Jedine co je problem tak na lodi byla dost nepresna mapa a tak jsem hojne pouzival Pilot Book ve kteem je skoro vse detailne popsano. I kdyz i udaje v nem jsou obcas taky trosku zastarale. Jinak to vypada ze lenost na ostrovech trosku polevila a ze se obcas i neco buduje....napr. nove pristavni molo na Porosu s muringama vodou a elektrikou (i kdyz jsme ho nevyuzily) je jednou z prvnich vlastovek. No proste je toho moc a uz na mne v praci lezou deprese ze nejsem na mori ale v kanclu :x

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů