S lodí do Řecka

Na četná přání ... a také někteří se plaví rádi v této nádherné lokalitě a rádi se podělí o své zkušenosti.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3502
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 410
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » pon čer 02, 2008 2:51 pm

Ahoj,
Poláci říkají: plavba skončila, připravujeme se na další plavbu.
Uživatelský avatar
George
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod George » pon čer 02, 2008 5:04 pm

Saur : Jak jste tam jeli, mi máme v plánu dodávku. Vyrážíme také z Kalamaki, směr Naxos a Mykonos. Máme Elánku 40, jak probíhalo předání?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon čer 02, 2008 5:31 pm

George: A kdy to je "za měsíc"? Ve Spoluplavbách jsem tě nenašel, zhruba za měsíc tam jedu také. Jak mám psáno, 5.7.

EDIT: Kurňa teď se dívám, vy za měsíc, my za měsíc. Vy Kalamaki, my Kalamaki. Vy E40, my E40. Nejsme náhodou ze stejné lodi??? :?
Uživatelský avatar
George
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod George » pon čer 02, 2008 7:03 pm

To je přece jasný. :good: :good: :good:
Jirka

Aha. Takže Kormorán...? B.


přesně tak :)
Naposledy upravil(a) George dne úte čer 03, 2008 3:44 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Saur
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 02, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Saur » úte čer 03, 2008 12:46 pm

Ahoj
No jeli jsme tam dvema osobakama a cesta z Prahy je dlouha 2100km takze s prestavkama neco okolo 26hodin....dodavka je myslim uplne v pohode. Nejlepsi cesty jsou v Madarsku a pak uz to jde z kopce....teda vlastne po rovine Srbsko 80, 60, 40....80, 60,40 trosku stereotip. No a v Athenach doporucuju jet porad po hlavni dolu z kopce zavrit oci a nekoukat se na to co se deje za tebou okolo tebe a pred tebou. A poradne si prostudovat kde ta marina je....my jsme projeli vsechny co v Athenach jsou :D . Jinak predavani lode...no nejak nam nechteli uznat kartu jako ze na zalohu prvni byla moc nova, druha nekomunikovala s reckejma bankama a treti mela malej tydeni limit.....takze jsme slozily kauci z ahotove. a pak prisel pan majitel a to uz bylo i nicem jinem....prosel kazdou malickost ukazal nechal mne to vyzkouset (mozna delsi predavani ale ja to privital) Vsechno melo na lodi sve misto....svuj hacek sve desky proste jachta v super stavu.....oproti CHorvatsku byla lod opravdu absolutne ok.
Uživatelský avatar
JK
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 289
Registrován: pát kvě 11, 2007 2:00 am
Reputace: 6

Příspěvekod JK » úte čer 03, 2008 3:45 pm

Přátelé, vy mně děsíte, 26 hodin v autě není zrovna můj sen. Už se mi to ale taky párkrát stalo... :shock:
Před pár týdny jsme se vrátili z Řecka. Jeli jsme z Igoumenitsy (severo západní cíp Řecka) do Benátek (24 hodin na trajektu) a potom 800 km z Benátek do Prahy cca 8 hodin)
Dlouhej Tranzit + krátkej vlek stál začátkem května do 200 éček tam a zpět, samozdřejmě za lidi se platí zvlášť. Na trajektu víno-karty-zpěv-opalovačka a ráno vyrazíte na pevninu vyspalí a odpočatí. V Itálii a v Řecku nikdo neotravuje na hranicích a žádnej připitomělej celník nemá potřebu se Vám hrabat ve věcech a buzerovat.
Vřele doporučuju. Jirka
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte čer 03, 2008 4:14 pm

To je právě to, že každému vyhovuje něco jiného. A podle toho si vybere.

Mě to při dodržování rychlosti trvalo z Hodonína do středu Atén hodin 20. Jel jsem to až na cca 200 km přes Maďarsko celé sám a v pohodě. Ubytovali jsme se v hotelu a ještě šli na večerní procházku Atén. Jen to Srbsko (80,60,40) jak psal Saur bylo na palicu. Ale protože jsem hned za srbskými hranicemi dostal mastného flastra, jel jsem opravdu předpis+10.

Dobře. A jak dlouho ti to JK trvalo, opravdu z domu až na místo, když ti je 26 h cesty moc? Třicet? Čtyřicet? To by vadilo zase mě. Já raději řídím, než abych se bezprizorně poflakoval na palubě nějakého kolosu.
;) Hold, každej jsme jinačí...
Uživatelský avatar
George
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod George » úte čer 03, 2008 8:52 pm

Tak nevím co pořád máte s tím Srbskem 80,60,40. Projížděl jsem ho přes noc tam a na zpět a nevzpomínám si že bych jel méně jak 90 protože jsem táhl loď. V srpnu jedeme do Řecka na dovolenou asi 4 auta, dva povezou lodě. Letos pojedu rychleji, loď jsem prodal a nechal jsem si udělat nákladní přívěs tak , abych na něj natáhl vodní skútr a mám ho otypovaný na 100 km/h. Zatím čekám až my skútr přijde z USA. Yamaha 1100 VX Cruiser 08. Na lyžování bude dobrý, a na popojíždění do zátočin či na ostrůvky bude stačit.
Uživatelský avatar
Saur
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 02, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Saur » stř čer 04, 2008 8:21 am

Ono se v Srbsku moc nevyplati nedodrzovat predpisy...muj dobrej znamej tam jezdi dost casto sluzebne a rikal ze Srbskej dopravak ma nasazaenou jednotnou taxu ktera ho obmekci ale to se necha jeste dve hodiny premlouvat...ta magicka hranice je 100Euro A ty mistni strelci co tam litaj 200 to maj osefovany nevim jak ale maj......takze pokud chce nekdo riskovat pokuty da se jet rychleji ale opravdu nevim zda to stoji za to. Zvalst ted kdyz maji na cechy pafku kuli nasi vlade. Jo jeste jedna pripominka....zajimave je ze poplatky do Recka byli podstatne levnejsi nez zpet.....podle mne kasiroujou mytny podle ksichtu :crazy:
Uživatelský avatar
JK
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 289
Registrován: pát kvě 11, 2007 2:00 am
Reputace: 6

Příspěvekod JK » stř čer 04, 2008 12:05 pm

2 Baharis

Máš pravdu, každej si vybere.
Je fakt že jsme nejeli na jachtu ale do hor a po vystoupení z trajektu to bylo asi hodinu do cíle. Tak že asi 9 hod autem a den a noc na trajektu. Kdybych to měl odřídit, dojedu jako mrtvola a dva dny potom prospím. Ale řecko překonalo všechna očekávání a určitě hned jak bude trochu času pádím zpět. :mad: Jirka
Uživatelský avatar
dracik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 128
Registrován: pát zář 07, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Zemplínska Šírava

Příspěvekod dracik » pát pro 19, 2008 5:16 pm

... nemate nahodou skusenost s podjazdnou vyskou mostov?
Na Macedonskej dialnici su vraj znacky 3,5m, ale to mi potom nie je jasne, ako tadial prejde kamion. Zvysok cesty vraj problem nie je. Moja lod na voziku ma 3,9m a v buducnosti Grecko planujem, tak to potrebujem 100% overit, ak niekto vie, alebo si pamata...
Uživatelský avatar
georgem
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod georgem » pon říj 12, 2009 4:24 pm

Tak musím uznat, že po letošní více než měsíční návštěvě Řecka už Chorvatsko na delší dobu vynechám. Táhnul jsem tam na zkoušku motorák a prostě paráda. Narazil jsem jen na max. ochotný a super lidi, který jsou ochotný vždy a se vším pomoci. (na rozdíl od loňska v chorvatsku) Chorvati mi loni tak vyškolili ohledně cen, chování atd. Jezdil jsem Chorvatsko cca 10 let a zezačátku to byla paráda. Perfektní lidi žádný problém - teď mi připadá, že ty perfektní lidi asi vymřeli a zůstal jen samej dobytek.
bosmen
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 65
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: kroměříž

lefkáda

Příspěvekod bosmen » pát dub 22, 2011 8:14 am

omlouvám se ,že tuto zprávu píšu do tohoto obsahu ,ale nevíte někdo o někom kdo jede po 14 květnu na lefkádu a měl by jedno volné místo ?
Uživatelský avatar
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 823
Registrován: úte lis 30, 2010 1:00 am
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » ned dub 24, 2011 10:42 am

vyplouvám na lefkádu z malty okolo 7 května na svojí lodi, poté se chci toulat nějaký ten čas v řecku. jde o tulácký jachting. podívej s e na moje stránky. boža
bosmen
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 65
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: kroměříž

Příspěvekod bosmen » ned dub 24, 2011 4:08 pm

ještě upřesnění - potřebuji se dostat z česka na lefkádu :D
Uživatelský avatar
Bubo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 107
Registrován: úte lis 23, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bubo » pon dub 25, 2011 1:33 pm

Asi ti to nepomůže, leda bys změnil své plány - jedeme v pátek 29.4. do Atén a volné místo by se v autě našlo.
bosmen
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 65
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: kroměříž

Příspěvekod bosmen » úte dub 26, 2011 12:08 pm

všem děkuji už to mám zařízeno :)
Uživatelský avatar
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 01, 2008 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Dětmarovice

Příspěvekod Rumex » čtv kvě 24, 2012 11:15 am

Zdravím, nemá někdo informace o poplatcích a cestě do Řecka na Corfu?
Automobil VW T5, jde mi i o trajekt, a dálnice kolik jich je už v provozu.
Po surfování na nettu nejsem moc chytrý.
Děkuji předem
Uživatelský avatar
janekz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 176
Registrován: čtv zář 20, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod janekz » čtv kvě 24, 2012 8:13 pm

V zásadě máš dvě možnosti: do Itálie a pak trajektem rovnou na Korfu anebo po souši až do Igoumenitsy na řeckém pobřeží a pak trajektíkem na Korfu. Obě varianty vyjdou cenově i časově zhruba nastejno - to co uštetříš za naftu/benzín vyvalíš za trajekt. Obě jsem letos absolvoval.

Zásadní problém cesty po souši je přejezd zejména makedonské celnice - blbě placení celníci snadno uvidí v jachtaři příležitost k přivýdělku - mě ohodnotili starou kotevní vinšnu na 40€ jakéhosi celního poplatku.

Trajekt z Igoumenitsy řešit nemusíš, jezdí jich více několikrát denně (pokud nestávkujou), nejlevnější je loď Eleni. Auto + člověk cca 50€, jede slabé dvě hoďky. Dálnice není pouze kousek v Makedonii a jižním Srbsku - vždy jsou to ale pěkné silnice, kde můžeš frčet 100+ (pokutu dostaneš stejně ať jedeš třeba 30, i policajti jsou placení blbě). Takže potřebuješ dálničku rakouskou či slovenskou, pak maďarskou (14€) a pak se platí několikrát mýto - celkem asi dvacet € (někde bych to našel přesně). Lze platit všude €. V Srbsku se dá docela normálně přespat v motelu u dálnice za 10/15€ i se snídaní.

Trajekt z Itálie je docela složitější - krize kosí jednu linku za druhou a ty zbylé různě kripluje - např. trajekty Superfast už nejezdí superfast, ale normálně pomalu atd. Nejlepší přehled o cenách a termínech získáš ze stránek www.greekferries.gr. Tarajekty jezdí z Benátek, Ancony, Bari a Brindisi - některé přímo na Korfu, jiné do Igoumenitsy. Nikdy jsem si lístky předem nekupoval ani nerezervoval. Cesta do Itálie - dálnička rakouská, mýto Brennerský průsmyk 8€ a mýto Itálie dle vzdálenosti - do Benátek od Klagenfurtu cca 20€.

Ahoj z Korfu, Janek
Uživatelský avatar
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 01, 2008 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Dětmarovice

Příspěvekod Rumex » pát kvě 25, 2012 6:17 am

To janekz

Díky za rady, risknu to po souši a uvidím co se stane v Makedonii, jsem rád že nemusím řešit trajekt z Igomenitsy, v roce 2010 bylo ještě Srbsko bez dálnic, jsem rád že je už dostavěli.
Nabíral jsi palivo v Makedonii, zajímaly by mě kvalita?
Ještě jednou díky
Ahoj a snad za 2 týdny taky z Corfu Roman
Uživatelský avatar
janekz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 176
Registrován: čtv zář 20, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod janekz » pát kvě 25, 2012 8:21 am

Jo, naftu jsem kupoval i v Makedonii (cca 1,20€) i v Srbsku (cca 1,40€) i v Řecku (1,65€). No a dojel jsem, auto jelo normálně, kvalitu nafty jinak ohodnotit neumím. V Makedonii i Srbsku jsem platil kartou a krátce nato si z ní někdo nakoupil šperky ve Stockholmu za 400€. Možná to byla náhoda a tu kartu si ojeli někde jinde, každopádně příště jen cash. Dá se i eurem nebo na hranicích proměnit ty jejich dináry - já tam jel nepřipravený netuša o jejich měnách vůbec nic a to byla chyba.

Dálnice je ok, ještě není hotový nový obchvat Bělehradu. V Řecku od Soluně až do Igoumenitsy nádhera přes hory, desítky tunelů a ani jedna benzinka - musíš sjet někam mimo. Na dálnici přes četná rychlostní omezení jedou všichni co jim jejich kára dovolí, policie nikde. I když - prý jim taky silně ubírají platy... V Igoumenitse z dálnice končí až u trajektu. Lístky na F/B Eleni koupíš v poslední lístkové budce.

Jsem na Korfu druhou sezónu (s lodí), když budeš něco potřebovat, ozvi se. Janek
Uživatelský avatar
mirus
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 11, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod mirus » pát kvě 25, 2012 9:37 am

Benzin ( naftu) v Srbsku beru jenom na OMV kde mají" terminál"na kartu a zatím bez problémů,Makedonie -bral jsem jednou a chtěli mě obtáhnout jako bych natankoval náklaďák(chtěl asi za 8O l),nakonec mě vrátil peníze a od tý doby v Makošce neberu.
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » pát kvě 25, 2012 6:52 pm

Jezdivam do Recka sluzebne a v Makedonii je to sice obcas dost zvlastni, ale mam to tam rad. Nafta je tam mimo dalnice za slusny penize a na spatnou kvalitu jsme nenarazili. Tankujem u OMV v Srbsku a Lukoilu v Makedonii.

Letos jsem tam jeste nebyl, ale na stav dalnice se poptam sefa, ted tam zrovna je.
Uživatelský avatar
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 01, 2008 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Dětmarovice

Příspěvekod Rumex » pon kvě 28, 2012 9:01 am

Díky chlapi za rady, zřejmě se vrhnu na plán B, projed Makedonii pokud možno bez zastávky. Ujedu kolem 800km na nádrž, musím ale nabrat v Řecku což je +1000kč k palivu na cestu navíc, to jde.
Janku jde se s tebou spojit i jinak než nettem, třeba tel ?
Začínám v maríně Gouvia na Corfu, společnost SEAFARER SAILING.
Mám v plánu obeplout Zakinthos a ostrůvky cestou k němu.
Ještě jednou díky.
Uživatelský avatar
janekz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 176
Registrován: čtv zář 20, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod janekz » pon kvě 28, 2012 6:20 pm

pro Rumexe: jasně, +30 694 300 5230. Gouvii jsme měli jako domovský přístav skoro rok, dnes ráno jsem ale sbalil všechna lana, hadice atd z mola a že prej změna je život... Teď se budeme toulat po Jónském moři a když budeme na Korfu, stát budeme v NAOKu pod pevností v Kerkyře.

Za dva týdny ale asi budu na skok doma v Česku - musím občas přepočítat děti a tak. Kdykoliv zavolej, budu-li vědět, poradím.

Ahoj ze Sivoty. Janek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů