S lodí do Řecka

Na četná přání ... a také někteří se plaví rádi v této nádherné lokalitě a rádi se podělí o své zkušenosti.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 01, 2008 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Dětmarovice

Příspěvekod Rumex » úte kvě 29, 2012 6:27 am

to janekz

Díky Janku za číslo, nevíš jestli se dá nocova v Porto Vromi na Zakinthosu je jižně od Wrack Bay?
Co finanční krize, projevuje se nějak, tady plaší, že nemáme spoléhat na platební karty
a máme si vozit hotovost, dá se normálně vybrat v bankomatu a co se změnilo, byl jsem
v Řecku před 2mi lety.

Díky
Uživatelský avatar
Lucifer
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: úte říj 06, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifer » úte kvě 29, 2012 10:21 am

Byli jsme tam před měsícem, přiletěli do Atén, autobusem projeli k lodi atd.... Obchody fungují, bankomaty také tak, platit kartou lze, rozdíly nevidím. Možná jen větší snaha obrat bílého přítele... :hmm:
Myslím, že tam, kde se živí sami - charterovky, lidi na ostrovech atd. se hlavně starají o sebe a svůj podnik a vše funguje normálně. Jen doporučuji nemluvit německy ;) .
Uživatelský avatar
mirus
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 11, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod mirus » úte kvě 29, 2012 1:37 pm

No jo,ale když domácí umí jenom německy a nebo řecky a to já zase ještě nee. Byl s tím nějaký problém na veřejnosti??
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » úte kvě 29, 2012 1:44 pm

Nebyl - Lucifer trochu nadsazuje.
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » úte kvě 29, 2012 9:06 pm

to Rumex:

Asi nemá moc smysl řešit momentální možnosti výběru z bankomatů. To "strašení" vychází z předpokladu, že k případnému Řeckému opuštění eurozóny dojde náhle a bez předchozího varování a následný kolaps bankovního systému na neurčito ovlivní i funkci bankomatů...

V této souvislosti je zajímavá i čerstvá informace, že některé řecké restaurace se již dožadují plateb v jiné měně než EUR, takže se nám z Řecka zřejmě pomalu stává dolarová země. Nedivím se. Zatímco velké obchodní společnosti řeší své obavy z pádu měny zakládáním kont v zahraničí, ti malí, kteří potřebují obrátkovou hotovost, to zkoušejí takhle a doufají, že jejich mimoeurové vklady v místních bankách dopadnou lépe než ty eurové. Asi to ještě není nijak moc rozšířené, ale díky určité medializaci této myšlenky pravděpodobně hrozí, že je budou následovat i ti, které to samotné nenapadlo...

Natvrdo k tomu hosty nutit asi nemohou, ale možná nebude od věci jim vyhovět, tak jako jsme kdysi s výhodou platili v Jugošce markami...

Wlady
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » úte kvě 29, 2012 9:09 pm

Zkusil bych to Makedonskymi dinary, to je urcite "potesi"! :-D
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » úte kvě 29, 2012 9:19 pm

Jj, pokud ti nevadí otrušík v pokrmu, můžeš zkusit i turecké liry :crazy:
Uživatelský avatar
janekz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 176
Registrován: čtv zář 20, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod janekz » stř kvě 30, 2012 5:47 pm

Nocování v Órmos Vroma (Zákinthos): záleží na tom, co přesně si představuješ pod pojemem "nocovat". Na nás je ta zátoka moc malá a tak jsem tam nebyl. Můžu ti jen volně ocitovat Roda Heikella z pilota Ionian:

Je obtížné rozpoznat polohu zátoky dokud nejsi blízko k ní.Poskytuje rozumnou ochranu před převládajícími větry, ale při jižáku je nevhodná. Zakotvi a natáhni lano na břeh na severní straně zatáčky zátoky. Dno písek a skála, kotva místy blbě drží. Pozornost nutná při vyhýbání permanentním mooringům pro výletní lodě. V noci tam může být katabatický vítr z hor.

Já jsem nocoval na kotvě přímo u vraku (wreck bay), bylo superklidné počasí i moře, ale přesto jsem se moc nevyspal - celou noc jsme se motali jak nudle v bandě, vítr se mezi skalami točí naprosto neuvěřitelným způsobem. Ale byla to romantika - byli jsme tam od cca pěti odpoledne do deseti ráno úplně sami...

Moje zkušenost je taková, že všechny západní strany jónských ostrovů jsou pro nocování obecně komplikované - málo dostatečně krytých zátok/přístavů a když už, tak maličké a přecpané místníma rybářema. Zato krásné scenérie, skály, jeskyně, skryté plážičky... A moře otevřené až do Afriky...

Ahoj z Lakky na Paxosu. Janek
Uživatelský avatar
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 01, 2008 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Dětmarovice

Příspěvekod Rumex » pát čer 29, 2012 12:20 pm

Zdravím
Děkuji všem, co mi pomohli radou jak na fóru tak SMS.
Shrnu všechny dotazy, co jsem měl před dovolenou do jednoho mini článku, ale v jiném vlákně Řecko Jónské moře na:


modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=114200#114200

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů