Slapy

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: úte bře 09, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Libčice na Vltavou

Příspěvekod fishmaster » úte čer 29, 2010 7:05 pm

Myslím,že SPS s tím nemá nic společného.Tady jde o jiný subjekt a to ČRS.Chce to tlačit na porybný aby s tím něco udělali.Na Orlíku je už profesionální rybářská stráž.Možná zavolat na místní sdružení.Sám jsem rybář,ale používám tzv.sklopky.Jde o teleskopickou tyč upevněnou ke dnu.Při kontaktu se sklopí,takže lodi neublíží.Když jedeš na plachty,tak by ti ty bójky neměly dělat problém.Na motor je to horší(namotání šňůry,která bóji kotví na propeller).Jde o to že jsou většinou z materiálu,který loďi(gellcoatu) nemůže ublížit.Pokud není spojená vlascem s druhou,neuděláš škodu ani rybáři.Ty co jsou volné jsou krmné,takže nástraha leží na dně.
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » úte čer 29, 2010 10:28 pm

Ale jo, chápu, že lodi to na plachty (doufejme) moc neublíží. Ale všichni zúčastnění jsou nasraní - já že táhnu vlasec, rybáři, že jim táhnu vlasec... blbá situace. Kdyby to bylo jednotlivé, tak s pánembohem, ale jsou toho vážně kvanta... :hmm:
mmch nemůžu souhlasit, že s tím SPS nemá nic společného. Oni jsou největší autorita na řece, dokonce víc než normální policie, takže by k tomu neměli dělat mrtvé brouky.
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » úte čer 29, 2010 10:30 pm

fishmaster píše:Myslím,že SPS s tím nemá nic společného..


myslím, že jo. překážka v plavební dráze. fór je v tom, že parník to překouše a ty nikoho nezajímáš
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » úte čer 29, 2010 11:32 pm

Ale zajímáš, do návnadový praku se dá ládovat nejen olůvka, ale i kamení. Vždyť víš, rybáři přeci podle řádu (sladěného se zákony§
) můžou vstoupit všude. Vůbec nejlepší je, chtít tak někde poblíž spočinout, ale kdo by u těch jejich architektonickejch skvostů chtěl nabírat sil, obzvláště veze-li tak důsledně označenou překážku v plavební dráze za lodí. Hlavně ať se do toho SPS moc neplete, to si přeci musí kluci vyřešit mezi sebou prostřednictvím Českého rybařského svazu, ty místečka jim prej Správa Povodí taky nemůže odklidit, tak už tu nic nebrání, aby řeka byla všech, jen těch co chtěj, potažmo musej dodržovat nějaký pravidla, o nějaký ta zanedbatelný místečka míň. Úctu k přírodě snad radši ani přetřásat nebudem a tak mějte všichni dobrou noc, přeji všem krásný den.
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » úte čer 29, 2010 11:45 pm

marks píše:Ale zajímáš, do návnadový praku se dá ládovat nejen olůvka, ale i kamení. Vždyť víš, rybáři přeci podle řádu (sladěného se zákony§
) můžou vstoupit všude. .

Fakticky? To jako stejně idiotsky jako myslivci? (s tím prakem už má někdo zkušenost?)
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » stř čer 30, 2010 12:10 am

Fakticky? Kdepak vždyť víš jak rád žertuju.
To jako stejně idiotsky jako myslivci? Nevím jestli úplně stejně
s tím prakem už má někdo zkušenost? Né na plachetnici, ale na veslici ano, nejel jsem na ní já, ale byl jsem tak blízko jak jen to šlo.
Pro gelcoat lodi na plachty je jistě šetrných spoustu věcí, jen si musíš tý radosti, vezoucí se na kýlu, všimnout dřív než nastartuješ motor. Co bys taky při plachtění dělal jinýho, než sledoval, jestli ty věci ve vodě jsou jen s prominutím bordel od lidí, nebo uvázanej bordel od rybářů. :whist:
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » stř čer 30, 2010 10:38 am

No rybářů je na Slapech jako čmelíků, jeden jako druhej (ten vojenskej styl má nějakej účel?) a člověk za plavby furt čučí přes příď, jestli plave na vodě běžnej bordel nebo pofidérní bójka. Ale jak říkám, na motor to jde. Na plachty je to dost značný snížení manévrovacích možností na stoupačku. :x
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » stř čer 30, 2010 11:04 am

No je to bohužel jak píšeš, díky úžším prostorům, je každej metr dobrej. Snad jen doplním, že nemusí jít jen o stoupačku, zatáčky jsou spíš zákruty a je třeba si hodně vybírat místa kam zafoukne a kam ne.
Nechci házet všechny do jednoho pytle, v zimě to přede mnou na pádla dva chlapi i vytáhli. Možná to bylo pozdní hodinou, ale ještě jsme pokecali a dostal jsem i cigárko. Přesto ahoj, příliš neuslyšíš a skoro bych řek, že čím větší skupina tím hůř, asi jako normálně v životě.
Uživatelský avatar
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: sob dub 25, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Divizna » stř čer 30, 2010 11:16 am

No, ačkoliv jsem hodně tolerantní člověk, na rybáře získávám malinko alergii. Břeh Orlíku je jimi také obsypaný. Budiš, jezero je až k Velkému Víru dost široké, ale ten bordel na břehu co tam všude je....netvrdím že to dělají jenom rybáři, ale jsem přesvědčený že v převářné míře ano... :hmm:
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » stř čer 30, 2010 12:59 pm

Protože jsme projeli celé Slapy v pátek tam a v pondělí zase zpátky, mohu zodpovědně prohlásit, že břehy jsou obsypaný čímkoliv a rybáři dominují. ;)
Ohledně toho "ahoj" - u skupin nejachtařských mě to zas tolik nepřekvapuje (i když tuhle mi mával z motorového člunu Bendl (!), když jsme ho na Ochechuli míjeli :mad: )
Ale na Loužku jsem pomáhal dobrzdit na molu dvě plachetnice (!) nejdřív Jouet 7,5m a potom Barču (tu druhou než měl Divizna) a nejen, že jsem neslyšel "ahoj". Já neslyšel ani "dobrý den" a nakonec ani "děkuju"! A přitom jsem dobrzdil rukama loď a pomáhal vyvázat pachole, takže jsem fakt byl vidět :) Přitom obě ty posádky vypadali normálně.
Asi si mysleli, že jsem zaměstnanec maríny a že po nich budu chtít bakšiš :D
Uživatelský avatar
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: sob dub 25, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Divizna » stř čer 30, 2010 4:26 pm

JardaF: hele, tak to jsme se asi museli potkat!? Já jsem doufám pozdravil? Já zdravím každého.

P.S: ten druhý červený balaton se jmenuje Romana

P.P.S: to ty jsi mi půjčil to lano?
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » stř čer 30, 2010 4:36 pm

Divizna: Jasně, to lano jsme ti půjčovali my :-)
Uživatelský avatar
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: sob dub 25, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Divizna » stř čer 30, 2010 4:41 pm

No už mi to sepnulo, koukal jsem na tvé stránky a jak jsem uviděl Ochechuli, tak mi to bylo jasné :D . Ale podle fotky co máš tady jsem tě nemohl poznat 8)
Ještě jednou díky za zápůjčku, doufám že je lano v pořádku!
Jo, a rád jsem tě a tvojí rodinu poznal!
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » stř čer 30, 2010 8:53 pm

To u nás v Žernosekách chytají přímo u výpusti kde je o 10 metrů široký a ještě jsou nasraný,že to musej vyndat,ale já te tam mr.ám ani se nevyhejbám ani nezpomaluju. Když to někde vydím tak se snažím vyhnout,ale v půli Labi ani omylem. Jinam já kovošrot zdravím jak malé tak velké tak plachty teda spuštěný naplý vidět nejsou
Uživatelský avatar
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: sob dub 25, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Divizna » stř čer 30, 2010 10:28 pm

geus píše:To u nás v Žernosekách chytají přímo u výpusti kde je o 10 metrů široký a ještě jsou nasraný,že to musej vyndat,ale já te tam "censored" ani se nevyhejbám ani nezpomaluju. Když to někde vydím tak se snažím vyhnout,ale v půli Labi ani omylem. Jinam já kovošrot zdravím jak malé tak velké tak plachty teda spuštěný naplý vidět nejsou


teda nejsem si jistý, jestli jsem to správně pochopil, ale troufám si říct, že více méně ano - nemusíš rybáře a zdravíš každou loď :)
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » stř čer 30, 2010 10:51 pm

Tat tak ať se chovaj slušně a nic proti nim nemám někdy se stane,že pískne ukáže a vyndá tak zpomalím či se vyhnu jak má blbý kecy jedu dál. Já zdravím každého když mě pozdraví kánoj tak vodpovím,ale mě tak pozdraví každej šífák ještě se mi nestalo,že ne rybáři dělaj bordel všude na vodě i na břehu házej kusy ryb do roští pak to smrdí jak ......
Uživatelský avatar
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: sob dub 25, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Divizna » stř čer 30, 2010 11:02 pm

:) proč vlastně rybáři nosí VŠICHNI maskáče? Rybám je to prý jedno, reagují na hluk a ne na barvu trika, ale posoudit to nedokážu nejsem rybář:-)
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » stř čer 30, 2010 11:10 pm

ryby reagujou na vibrace. vod toho maj tu postranní, boční, čáru

rybáři maj maskáče proto, abys je viděl na poslední chvíli, tedy pozdě :x
Uživatelský avatar
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: sob dub 25, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Divizna » čtv črc 01, 2010 11:54 am

david píše:ryby reagujou na vibrace. vod toho maj tu postranní, boční, čáru

rybáři maj maskáče proto, abys je viděl na poslední chvíli, tedy pozdě :x


no, ve vodě možná hluk a vybrace tak nějak splývají v jednu fyzikální veličinu, ne? :)
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » čtv črc 01, 2010 10:07 pm

.......A mě se pořád někdo diví, že jezdím v lednu a v létě ne :lol:.......
Konečně jsem se dokopal zjistit ty časy parníku, řešilo se to v proplouvání komorami, ale dám to sem.
Nahoru je psáno ve 12:10, dolů v 16:25, pluje každé úterý a čtvrtek od 30.6 do 25.8, jo a vidíte, píšu o Kamýku nad Vltavou ;) .
Uživatelský avatar
Míra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 18, 2005 2:25 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Míra » sob črc 03, 2010 9:59 am

Tam kde není plavebními znaky vyznačená plavební dráha, se za plavební dráhu povauje voda od 25m od břehu. A v plavební dráze nemá bordel a plavci co dělat. Bohužel to málokdo ví... Takže pokud je bordel dál od břehu tak ho ignoruju.

Stejně tak vyznačené dráhy pro lyžaře-pokud není na stanovišti člunu vyvěšenej žlutej balon (nebo žlutá kruhová cedule) tak omezení bojkama neplatí. V případě že tam balon je neustále je to důvod proč vyznačení ignorovat.

S prakem mám zkusenosti, nějakej pič.us mi trefil do plachet čímsi, zacinkalo to o palubu a hupslo do vody. Stalo se kousek proti proudu od kozla. Následkem bylo sklopení stěžně a zevrubná kontrola jestli mi něco nechybí a všechno bylo ok. Proto usuzuju na prak. Rybáře jsem tam ale neviděl, spíš nějaké děcko nudící se na pláži, nebo nevim.
Uživatelský avatar
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: úte bře 09, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Libčice na Vltavou

Zrůbek

Příspěvekod fishmaster » pon črc 19, 2010 7:10 pm

Ahoj všichni.Minulý týden jsem byl na dovolené v zátoce zrůbek.Při svých plavbách po slapech jsem se dozvěděl o neznalosti této zátoky.Je na pravém břehu přehrady asi 300m po proudu od mostu silnice Příbram-Sedlčany.Vjezd je pod mostem asi 30m širokým se žlutým zábradlím.Po asi 100m uvidíte po pravé straně plovoucí molo.Dá se u něj vyvázat.Ze zahradní hospůdky se díváte ze vzdálenosti 5m na svého miláčka.Pivo 20Kč,ostatní ceny jsou také lidové.Pokud to tam budete chtít navštívit,plujte po levé straně zátoky.Napravo je rybářský kemp s jedenácti chatkami.Rybáři mají většinou nahozeno(on vlasec v propelleru není příjemný pro nikoho) a navíc je nalevo koryto.Přeji příjemnou návštěvu. 8)
Uživatelský avatar
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: sob dub 25, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Divizna » pon črc 19, 2010 8:04 pm

Fishmaster: tak tam to neznám! :) chápu to správně, že se musí podplout nějaký most co je přes zátoku? A vejdu se pod něj se stěžněm?
Uživatelský avatar
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: úte bře 09, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Libčice na Vltavou

Příspěvekod fishmaster » pon črc 19, 2010 8:10 pm

Proplouvací výška je asi 3m,ale neměřil jsem.Myslím,že se sklopeným ano.
Uživatelský avatar
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: sob dub 25, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Divizna » pon črc 19, 2010 8:26 pm

aha...tak nechtěl bych ho sklápět kvůli jedné zátoce... :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů