Slapy

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » pon črc 19, 2010 9:42 pm

Bacha hlavně za soumraku. Před tím mostkem jsou ještě dráty el. vedení. :)
Jinak hotel Zrůbek, kde vždy velmi dobře vařili a byla to naše oblíbená zastávka je letos mimo provoz.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » pon črc 19, 2010 10:33 pm

Zátoka není příliš dlouhá, tvoří jí ústí potoku Brzina, ten taky vytváří koryto, je třeba opatrnosti s hloubkou. Nynější nově rekonstruovaný rybářský kemp byl kdysi táborem rekreačním, do zátoky jsme se chodily koupat z bývalého pionýrkského tábora Hrachov, někdy i potokem. Hned za mostkem v pravo je půjčovna lodiček, o kterou zahrádku se jedná nevím. Pokud není na rovince u Zrůbku vítr sundavání stěžně nevadí, za zatáčkou už je vestecký most, tedy možno i dojet od něj.
Trošku tápu s podjezdným výškami mostů ve čtvrtek jsme jeli pirátem ve dvou a při ručním sklápění jsem měl pocit, že bych to měl podjet, jen už jsem ho nestihl dorovnat a vracet se nechtěl. V pátek bylo vody stejně a podjel jsem Kamýcký, ze zdola se to špatně odhaduje ale tak deset čísel rezerva. dnes bylo vody o minimálně dvacet čísel míň. Skoro bych řek, že by mohlo povodít osadit pravé strany dráhy na pilířích stupnicí.
Uživatelský avatar
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: sob dub 25, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Divizna » pon črc 19, 2010 10:37 pm

Pirát je nekajutová okruhovka...nebo ne?
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » pon črc 19, 2010 10:44 pm

to je. S čím to souvisí?
Uživatelský avatar
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: úte bře 09, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Libčice na Vltavou

Příspěvekod fishmaster » úte črc 20, 2010 6:11 pm

Ono je to vzhledem k hloubce u mola stejně vhodné pro motoráky.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » úte črc 20, 2010 9:54 pm

Fischmastere nezapomínej na ploutvokýlové plachetnice, pokud můžeš trochu to upřesni. Když kotvím ve Velký zajdu si rád tam, ale někdy se to může hodit, obzvlášť je-li letos zavřenej zrůbek i o sezóně. Další občerstvení je až Zvírotice, Županovice a to je někdy na plachty pořádnej kus (čas) cesty, v neposlední řadě se dá přistát před a dojít po svých.
Divizno myslím že okruhovky jsou vždy bez kajuty, pokud tě jen zajímalo co je pirát, je v sekci moje současná loď, pokud ti šlo o výšku, stěžen by měl být 6,25m nad hladinou. Zajímalo mě v jaké souvislosti tvůj dotaz pokládáš, ale asi mě cheš nechat ve sladké nevědomosti.
Uživatelský avatar
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: úte bře 09, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Libčice na Vltavou

Příspěvekod fishmaster » úte črc 20, 2010 10:43 pm

Měřeno sonarem.Hloubka po mostem min. 3,5M.Před mostem asi 15m od mostu 10M hloubky.Nalevo podél koryta potoka průměrně 3.5M.Koryto vzdálené od levého břehu(bráno z pohledu od vplutí,tedy proti proudu potoka) 5-8m.Zátoka až po molo až k pravému břehu cca 3m od něj hloubka 2,5M (od pravého břehu postupně dále doleva dno klesá)bez nerovností.Hloubka u mola max 2,5M,na zádi Sporta 50 3M.Vzdálenost sonaru od mola při vyvázání 4,5m.Hloukové údaje mají velká písmena délkové malá.
Uživatelský avatar
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: úte bře 09, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Libčice na Vltavou

Příspěvekod fishmaster » úte črc 20, 2010 10:48 pm

[quote="marks"]Fischmastere nezapomínej na ploutvokýlové plachetnice, pokud můžeš trochu Mimochodem Píši se anglicky.FISHMASTER. :mad:
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » úte črc 20, 2010 11:08 pm

máš mé díky i omluvu za zkomolení jména. Já to tam znám ze zimy když je to vypuštěný, hospoda je zrějmě sezoní? ale myslím že jí eventuélně najdu.
Uživatelský avatar
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: sob dub 25, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Divizna » čtv črc 22, 2010 11:40 am

marks píše:Fischmastere nezapomínej na ploutvokýlové plachetnice, pokud můžeš trochu to upřesni. Když kotvím ve Velký zajdu si rád tam, ale někdy se to může hodit, obzvlášť je-li letos zavřenej zrůbek i o sezóně. Další občerstvení je až Zvírotice, Županovice a to je někdy na plachty pořádnej kus (čas) cesty, v neposlední řadě se dá přistát před a dojít po svých.
Divizno myslím že okruhovky jsou vždy bez kajuty, pokud tě jen zajímalo co je pirát, je v sekci moje současná loď, pokud ti šlo o výšku, stěžen by měl být 6,25m nad hladinou. Zajímalo mě v jaké souvislosti tvůj dotaz pokládáš, ale asi mě cheš nechat ve sladké nevědomosti.


zdravím, omlouvám se, ptal jsem se kvůli výšce stěžně
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » čtv črc 22, 2010 9:46 pm

marks píše:Fischmastere nezapomínej na ploutvokýlové plachetnice, pokud můžeš trochu to upřesni. Když kotvím ve Velký zajdu si rád tam, ale někdy se to může hodit, obzvlášť je-li letos zavřenej zrůbek i o sezóně. Další občerstvení je až Zvírotice, Županovice a to je někdy na plachty pořádnej kus (čas) cesty, v neposlední řadě se dá přistát před a dojít po svých.
Divizno myslím že okruhovky jsou vždy bez kajuty, pokud tě jen zajímalo co je pirát, je v sekci moje současná loď, pokud ti šlo o výšku, stěžen by měl být 6,25m nad hladinou. Zajímalo mě v jaké souvislosti tvůj dotaz pokládáš, ale asi mě cheš nechat ve sladké nevědomosti.

Županovice jsou letos taky špatné. Hostinec U Lojzíka, který měl vloni své molo je už zase penzion Vltavanka a molo je pryč. Na kotvení je tam kousíček pláže ( v místě bývalého mola) , ale spíše pro ploutvové lodě.
Zavřený je i dřevák na Obozu, který měl své molo. Jeho trosky tam ještě jsou, ale na pivo se musí do kempu.
Uživatelský avatar
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: sob dub 25, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Divizna » pát črc 23, 2010 10:04 pm

kdysi mi někdo říkal, že na Slapech je někde kousek pod hladinou zatopený bunkr - řopík. Nevíte náhodu někdo kde? a je označený? bójí nebo tak nějak?
Uživatelský avatar
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: úte bře 09, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Libčice na Vltavou

Příspěvekod fishmaster » pát črc 23, 2010 10:32 pm

Údajně dle místních je asi 150 metrů na vjezdem do zátoky Zrůbek nalevo při plavbě proti proudu.Byl jsem se tam podívat,a vypadá to jako bunkr.Vzhledem k velikosti řopíka by to mohl být on.Hloubka okolo je asi 10m.Při plavbě od mostu silnice Příbram Sedlčany je vpravo asi 300m za pravou zatáčkou přehrady,na rovině před Zrůbkem.Minulý týden byl skvěle vidět.Příště si s sebou vezmu vybavení a zkusím to prozkoumat pod hladinou.Pak dám vědět.
david
moderátor
Příspěvky: 5881
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » pát črc 23, 2010 10:49 pm

je jich pod vodou a kolem vody daleko víc
tady si je najdi: http://www.ropiky.net/
Uživatelský avatar
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: úte bře 09, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Libčice na Vltavou

Příspěvekod fishmaster » pát črc 23, 2010 10:56 pm

Akorát nevím jestli bude vzhledem k zakalení něco pod hladinou vidět.Na dolní Vltavě je viditelnost pod 2M asi 60cm.A to v zimě.V létě asi 30.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » sob črc 24, 2010 8:19 pm

Když mu kouká vršek jako teď, deset metrů tam není určitě, V zimě ho uvidíš stoprocentně i kdyby to bylo kalný sebevíc.
U Lojzíka se rapidně změnila i výzdoba, asik vliv média.
Uživatelský avatar
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: sob dub 25, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Divizna » sob črc 24, 2010 11:26 pm

slyšel jsem že ten u Zdrůbku je něco kolem 3 metrů pod hladinou...
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » ned črc 25, 2010 4:16 pm

My jsme do něj letos na konci června skoro nabourali. Koukal nad vodu asi dvacet čísel.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » ned črc 25, 2010 8:58 pm

Už jsem to psal, nejlepší je si projet řeku v nízkém stavu vody, říká se toho hodně, ale možná by se pár lidí zarazilo, jak to pod nimi vypadá. Není to nic ve zlém, ba naopak, ono to mimo sezónu vypadá všechno jinak.
Ještě k těm putikám, co Hubenovská zátoka? Molo tam bývalo, hospůdka taky, byl jsem tam po vodě někdy před dvěma roky. Ve vsi jsem zahlíd nějaký cedule i na ubytování, že by nějaký vývoj? Do velký chodím spíš za známýma než na jídlo takže soudit nemůžu. V Kamýku je hospod u vody pět kusů, kvality rozmanité.
Zdá se že je teď módní přistání u mola pro parníky.
Uživatelský avatar
okalab
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: pát úno 06, 2009 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod okalab » pon črc 26, 2010 5:30 pm

Divizna píše:slyšel jsem že ten u Zdrůbku je něco kolem 3 metrů pod hladinou...
Je asi 300m od zatoky proti proudu a je tesne nad/pod hladinou dle stavu vody, je na nem cervena boje. Na google maps je zrovna vynorenej, tak si ho muzes prohlidnout..
Uživatelský avatar
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: sob dub 25, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Divizna » pon črc 26, 2010 10:21 pm

Okalab: jo, máš pravdu, vypadá to tak. Ty 3 metry jsem přestřelil
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv srp 19, 2010 6:48 pm

Zítra, 20.8. bych potřeboval spustit loď v Kamýku nad Vltavou. Chci použít ten panelový sjezd na pravém břehu asi 400m pod mostem. Znáte někdo aktuální stav? Je to tam volné?
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » čtv srp 19, 2010 7:40 pm

Jeli jsme kolem 5,8,2010 a bylo tam volno. Nahoře vedle sjezdu parkovalo jedno auto s vlekem. U Zrůbku jsou ty řopíky dva jeden kouká a druhý je cca 2m a něco pod hladinou. Skouknu video z roku 2003, kdy bylo o dva metry méně vody možná, že je tam budu mít.
Jinak v Hubenovské zátoce je marína a mimo ní tam moc místa na kotvení není. Hospoda( ta co koukala na vodu) nefunguje. Majitel maríny a hospody se prý někam ztratil.
Hospody v Kamýku letos stejné jako vloni. Jen navíc U Krůtů ( mají výborné pivo Démon) přes týden vaří hotovky. Kolem této hospody na kopci je otevřen nový penzion, ale horskou tůru k němu (400 metrů do kopce) výprava bojkotovala. :)
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv srp 19, 2010 8:04 pm

Díky za info. Ještě by mne zajímal průtok vody. Z grafů na PVL sice vyčtu, kolik tam asi teče, ale to mi neřekne, jestli ten proud při spouštění a vytahování lodě bokem přeperu. Nevíte někdo, jaká je normální odtok z Orlíka? Nyní to podle grafu kolísá mezi 100 až 200 kubíky.ý
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » čtv srp 19, 2010 9:09 pm

100 je v pohodě, 200 už trochu teče, ale na spuštění to půjde. Jeli jsme dolů, když pouštěli dle grafu 300-400 a to už byl docela kalup. Jinak ráno a dopoledne to bývá kolem té 100 a odpoledne a večer 200. To jsi ale z grafů vyčetl asi taky. Pokud nechceš proud, spust to v kapse a máš klid. Je to tam uklizené - odbahněné a tam je to úplně bez proudu ať pouštějí sebevíc. Akorát ten sjezd je travnatej.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů