Slapy

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
jenda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 103
Registrován: pát srp 11, 2006 2:26 pm
Reputace: 0

Upouštění

Příspěvekod jenda » čtv říj 02, 2008 11:22 am

Ahoj,
možná jsem špatně koukal, ale na stránkách Povodí se mi nepovedlo najít plán snižování hladiny na Slapech, tak jsem musel opruzovat dispečera, který mi ale ochotně obratem odpověděl následovně:

"Nejvyšší hladina (pro vytažení lodí bude dne 4. a 5. 10.2008 v rozmezí 270,00 - 270,20 m n.m.) Dne 6.10. začne pokles, který bude prakticky plynulý do kóty 268,00 m n.m. (plán cca 15.10.). Poté bude hladina prakticky setrvalá do cca 20.10, kdy se ověří, zda tato hladina na plánovanou opravu stačí. Pokud ano, zůstane tato hladina do 24.10. kdy začne opět klesat až na kótu cca 266,50 m n.m. Pokud ne, bude mezipokles mezi 15.10 - 20.10. na kótu cca 267,50 m n.m. Po skončené opravě koncem října se VD Slapy opět napustí na prakticky běžnou zimní hladinu, tj. na kótu cca 268,00 m n.m.
Tento předpoklad vychází z podobné meteorologické situace jako je v současné době."
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » ned říj 05, 2008 8:23 pm

V So a Ne byla prý na náplavce pěkná tlačenice a čeká se i zítra. Rozhodl jsem se , že vyvětrám Fanouše a budeme Alču( bohužel už né naší) nakládat mezi 16.00-17.00 hod. na Nové Živohošti ve veřejném tábořišti na pláži. Tak kdyby někdo potřeboval pomůžu mu vlek s lodí vytáhnout z vody.

Fanouš

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Povetron
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Povetron » pon říj 06, 2008 9:55 pm

Dnes (pondělí) ráno jsem volal na velín VD Slapy (na tel. 724289433) kvůli snižování hladiny, dostal jsem trošku jinou informaci. Spočetl jsem pokles o cca 20 cm za den, v první fázi celkem o 3,5 m (tuším do 25.10.), v druhé o další 2 m. Celkem 5,5m.
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » úte říj 07, 2008 9:03 am

Včera bylo ještě asi 20 cm nad normál. Vyndavalo se hladce. Těch 20 cm dolu za den potvrdili i rybáři.
5,5 m dolu by stálo za trochu námahy se spuštěním gumáku nebo malého motoráčku třeba na víkend a projet si přehradu. Už při poklesu o 2m se ukázalo mnoho zajímavého jako mělčiny, ostrůvky, řopíky a tak.

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

Alča je venku a příští rok ji bude už nový majitel spouštět pod novým jménem.
Uživatelský avatar
ninja
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 46
Registrován: stř led 18, 2006 8:38 pm
Reputace: 0

Hladina

Příspěvekod ninja » úte říj 14, 2008 3:47 pm

Kdo ma jeste lod na vode, zvlaste kylovku, tak na naplavce uz bude dost problem. V nedeli jsme vytahovali a voda uz byla dost nizko.
Obrázek
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » sob lis 15, 2008 8:13 pm

ahoj. Musím dnes obzvláště pochválit slapského vodníka(bobes asi nejlíp bude vědět který přísluší úseku živohošťský most-hráz) neb mi nabídl krásné povezení. Oproti poslední dnům vyšla předpověď podhodnoceně a tak to bylo nádherné povozeni. Od mostu k hrázi něco přes hodinku na zadáček ve svižném tempu odpoledne proti mírně sílícímu větru zpět. Původně jsem měl mít spicha ze známím u hráze ale nevyšlo mu to, sólo křižování v sílícím větru s oběma plachtami jsem se trošku bál, přesto ač s plnými rukami, spoustou chyb, spokojeně unaven jsem dorazil zpět na místo určení. No prostě krásný den k učení. Trošku škoda, že se už nedá u řeky nic koupit(moje chyba zapoměl jsem svačinku a pití), v měříně mě nakonec poslali do hospody na kopci, naštěstí bylo trošku času navíc a pivko jen zasičelo. Zítra se pravděpodobně otočí vítr na severozápadní a vypadá to na možná poslední dny plachtění, které teď budu chtít využít na cestu domů. mára a pirát nostalgie.
Ps: joo a na Cholíně mě přes víkend nějací dobří lidé přesvěčily, že dobří lidé ještě žijí. Půjčily si z lodi motor ( že je nefunkční nemohli tušit ale kanystr si radši vzali taky), sice ho už nestihly vrátit, ale jsou hodní, že mi ostatní výbavu nechali, jako třeba pádlo :gun: . Taky si mohli vzít celou loď a tak až je potkáte poděkujte jim prosím za mě.
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » sob lis 15, 2008 8:20 pm

kdybys jel ještě příští neděli, tak bych ti rád pomoh třeba s kosatkou. Nebo tak něco.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » sob lis 15, 2008 9:34 pm

Ahoj designere. Tak něco je každejch sto metrů podlejzat pod ráhnem s kosatkovejma lanama a hned viset z lodi nad vodou ale když to foukne stojí to za to. Bohužel to příští neděli vidím zatím bledě. Utíkal jsem teď od práce, abych využil posledních zaručených teplých dnů ke sjetí si na slapskou přehradu, na pátek už hrozí se sněžením, přesto snad není posledním dnům konec. Pokud nepříjde vyloženě zima bude se nostalgie stěhovat na zimní kotviště radava, pokud ne a bude zaručenej vítr, vyjede ze skladu domotoruje pod most co nepodjede a zajede si na nejbližší vítr na slapech. Ta neděle je přeci jen výzva, dva blázni v hubertusech se zmijovkou,termosky s rumem a převracející loď zpátky na vodu, no to ještě teda uvidíme co počasí a čas. Mám doma nějaký starý brusle to by taky moh bejt směr ;)
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » sob lis 15, 2008 9:43 pm

Když to tak líčíš, těžko odolat. Dej mi vědět, neděli mám volnou a rum přivezu :P
poslal jsem ti SZ s mým číslem.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » úte lis 18, 2008 7:11 pm

A jsme doma, teda loď je v Kamýku v zátoce pod přehradou. Plachtilo se až do včera, a vyšlo to tak akorát, ve čtyři hodiny odpoledne jsem vyvazoval loď a za pár chvil mazal na oboz pro auto. Abych nepředbíhal, v sobotu jsem vyjížděl ze zátoky pod, podle řeky tedy spíše nad živohošťským mostem. Nostalgii jsem nastrojil něco po devaté (všechny tři dny byla desátá hodina přibližná doba kdy se opravdu rozfoukalo), párkrát zabral pádlem a vytáhl plachty. Překonávání zatáček, v nich míst bezvětří, či míst kde se hodně točí vítr je dobrou školou ve čtení větru a hlavně trpělivosti. Bez vějičky si to nedokážu představit a i tak je to boj, v mírnějším větru se občas musí i s pádlem do vody. Jen jsem vyjel ke staré živohošti začal vítr nabírat a od té doby to byla celodení paráda ve stylu vysení z lodi a spousty réček. Slibovaný severozápadní vítr se na řece projevil pouze v případech rovného úseku ve stejném směru a po celou neděli jsem křižoval proti, do třetí hodiny nepolevil, v tu dobu jsem dojížděl k častoboři (tábor naproti Smilovicím, zastávka parniku) a už v mírném vánku doputoval na oboz. Zde jsem loď úvázal a těšil se na další den. V neděli jsem byl na místě něco po osmé a v mírném vánku se začal posouvat k Cholínu, most už jsem projížděl v solidním větříku a za mostem už jsem zase koukal na vodu ze zhora v leže :good:. V neděli už byla přeci jen trošku zima a tak polední pauzička v restauraci v županovicích přišla vhod, obligátní pivečko, káva a malý rumíček zahřáli a od této doby přišla jízda na krásný zadáček. Chvíli jsem se bál, že mi bez toho dosavadního cvičení bude zima, ale slunce vylezlo z mraků a já si po těch pár dnech s chutí užíval pohodové plavby. Vítr měl k večeru ustávat a kolem třetí už u zrůbku vítr opravdu zeslábl, v mírném vánku a první krátké zkoušce motoru jsem dojel k mostu u Vestce, ten jsem díky snížené hladině podjel ještě na vítr a od tud už do kamýka domotoroval. Zde jsem s potěšením zjistil, že při zimní stavu vody (když se nemele) podjedu se stěžněm i most kamýcký a tak Slapy ještě neopouštím a orlík si nechám na příští rok. Momentálně je to pro mě ideální cvičiště, díky malé šířce spoustu obratů (než dostanu lana do pořádku už jsem skoro v půlce :cry: ) a zároveň je nutné neustále sledovat vítr. Zima mě trošku brzdí jet na hraně úplného převrhnutí, ale zas je řeka prázdná a těch pár lodičkářů radši uhybá už když mě uvidí :? .
Musím ještě doplnit otevřenou restauraci na nové živohošti, je to Caravana club a mají mimo sezónu otevřeno o víkendech, v restauraci Županovicíchi jsem se na provozní dobu nepodíval, pouze jsem z rozhoru hostů vyslechl možnost pronajmutí pokoje.
Sjezdy co si tak vybavuji:
- náplavka na přehradě
- stará živohošt u půjčovny (zrovna upravovali cestu k němu)
- zvírotice
- kamýk
Hezký večer všem a mějte se prima
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » úte lis 18, 2008 9:58 pm

To ti závidím. Já se hrabu ve vleku a dělám úpravy na těžší a větší loď. Úsek mezi Kobylníkama a Častoboří nazýváme "dlouhá míle". Je to vždycky doba než se to přejede. Ten úsek od Vesteckého mostu na Kamýk snad ani na plachty vyjet nejde. I při plném stavu vody je zde řeka úzká, je tu proud a při pravém břehu je dost mělko. Je tam vyznačená plavební dráha bojkami. Pozor za Kamýckým mostem směrem ke komoře. Vedou tam dráty přes řeku a vypadají, že jsou v podobné výšce jako most. V tak zvané "kapse" v Kamýku kotvíme vždy, když jedeme na Orlík. Když prší kameny pěkně kloužou. Nechápu dělníky, kteří zde udělali schody od vody a ukončili je v půlce břehu. Pak se nahoru musíš vyškrábat po čtyřech. Alespoň, že zde svítí veřejné osvětlení a jsou tu vyvazovací oka. Na ty vodníky se ti kouknu. Bohužel jsem veškerou jachtařskou literaturu musel nacpat do bedny a dát na půdu. Jelikož tam dělám podkrovní pokojík, tak úplně do rohu a mám to zarovnané Orsilem .
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » stř lis 19, 2008 7:49 am

to bobes: Bylo mi až divné, že nikdo nejezdil, ale chápu, že velké lodi jsou zazimované a při vypuštěném stavu je to zas o pár metrů šířky míň. Název Dlouhá míle jsem neznal, to místo však hodně, trávil jsem tam hodně času na sejcích, bohužel tenkrát (v dětství) jen s pádly a vesly, přesto tam bylo krásně. Od Kamýka k mostu jsem už na plachty jel, při plném stavu a musí foukat opravdu směrově příznivý vítr, s velkou lodí si to ale nedokážu přestavit, pirátovi stačí málo a sundavání stěžně se taky potřebuji učit. S hastrmánky jsem to vyřešil po svém, odlévám sice malinko, za to pokaždé když něco piju, zdá se že jim chutná i čistý čaj :oops:. Dík za ty dráty, bydlím hned u nich, přesto mě ta jejich výška nad hladinou vůbec nenepadla, zatím jsem to nepotřeboval, ale kdo ví. Do kapsy se jdu podívat za chvíli, voda se tam teď hodně hýbe, když nemelou je tam po dně, když jo tak přes metr, musím dát nějakou kotvičku na záď aby mi tam nostalgie moc neputovala a nemidlila se šutérky na kraji. S těmi schody je to pravda. lepší je asi vyvazovat na straně k řece, je to tam přeci jen menší sráz než k silnici.
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » stř lis 19, 2008 7:55 am

Ahoj marksi,tvoje líčení podzimního/zimního jachtění je skvělé. Poslal jsem ti novou sz, dej vědět, jestli dorazila. Uvidíš, jak to na ten víkend vyjde, fakt je, že zima už je brutální.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » stř lis 19, 2008 9:07 am

Ony to taky byly tři dny ideálních podmínek a myslím, že i nejeden zkušený plachetník by si to náramně užíval.
Zpráva tentokráte dorazila, bohužel na sobotu a neděli hlásí zimu největší, ani pak to výhledově nehlásí moc lepší, možná to bylo poslední svezení :cry:. Zima se ještě dá, na to se dá obléct, ale zvrhnout to v tomhle počasí si nechci ani představovat. Nejsem zatím dost zkušený abych si mohl dovolit zvát lidi do neodzkoušených podmínek, ale neboj každou jízdou nabírám neocenitelné zkušenosti a na přehradě bude určitě volno i na jaře. Uvidíme, uvidíme, uvidíme.....
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » stř lis 19, 2008 9:36 am

Cvaknout se v oblečení na tohle počasí by moh bejt dobrej adrenalin.Jaro je za chvíli - těším se,těším se, těším se
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » čtv lis 20, 2008 3:45 pm

marks píše:. S těmi schody je to pravda. lepší je asi vyvazovat na straně k řece, je to tam přeci jen menší sráz než k silnici.


Ale zase je to daleko do hospody :D
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » čtv lis 20, 2008 4:07 pm

A to je potom hned jiná písnička :cheers: .
Trošku jsem na to kouk z poloostůvku a nějaký schody viděl, jsou asi jen u těch úvazů k silnici. Druhý od konce kapsy má schody v dobrém stavu.
Třetí a patý tam jsou schody vidět, ale vypadají zanedbaný a zarostlý. Až bude čas kouknu pořádně i k ostatním, možná to při venčení psa zkusím i pročistit. Nemělo by to mít na starosti povodí Vltavy?
Dneska by to svištělo na zaďáka a asi ve skluzu i v Kamýku, ještě že není čas u zrůbku předpokládám bočák a už bych byl nejspíš pod vodu, jak já se těším na jarní koupání :P .

upravuj: Když teď není tráva, kouk jsem ještě na ty schody, a výsledek není valný. Nejlepší jsou opravdu u druhého úvazu od konce kapsy, ty jsou určitě originál a mají i přechodový můstek, u třetího vypadaj takový přidělávaný a vachrlatý, a ještě jsou u prvního od vjezdu, ty jsou tak něco mezi. Bavíme se o pravém břehu po proudu, tedy k silnici, na polostrůvku jsem žádný neviděl.Pokud tam ještě nějaký jsou tak pod vrstvou hlíny, nevím zda se dá nějak apelovat na povodí Vltavy, i stav těch co jsou aspoň vidět odpovídá tomu, že v kapse moc vidět nejsoul. Pokusím se poptat kluků co tam pracujou, ale dlouho jsem je nepotkal a radost ze mně mít taky nebudou, voni se tam totíž moc nepředřou a tohle je určitě bude mooc bavit.
Uživatelský avatar
Svata
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 12
Registrován: pát srp 15, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Svata » pát čer 26, 2009 9:17 am

Ahoj, nechystá se někdo o víkendu na Slapy? Kotvím na Modrý tak můžeme pokecat a dát pivko
Uživatelský avatar
Míra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 18, 2005 2:25 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Míra » pát čer 26, 2009 8:56 pm

Ahoj, já se tam chystám:). Chtěl jsem se zeptat jak je to ted s čistotou vody.... Jaká je viditelnost, barva vody a jestli plovou po hladině nějaký bordely, třeba klády, chatky a tak. Děkuju za informace.
M
Uživatelský avatar
Svata
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 12
Registrován: pát srp 15, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Svata » ned čer 28, 2009 2:00 pm

Ahoj, voda je v normálu a ani žádnou plovoucí chatku jsem nepotkal))
Uživatelský avatar
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 526
Registrován: úte dub 11, 2006 12:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » pon úno 22, 2010 4:27 pm

Ahoj, slapští vlci.
Když jsem se zeptal na Orlíku, zeptám se i tady, jaké jsou možnosti spouštění 6 m motoráku? Na Slapech jsem ještě nebyl a rád bych se tam taky podíval.
Moc díky za všechny informace.
Uživatelský avatar
Taurus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 87
Registrován: čtv říj 15, 2009 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Taurus » pon úno 22, 2010 5:30 pm

Libore. když to dáš na Orlík, pak by pro tebe neměl být problém sjet výtahem Orlík a komorou v Kamýku na Slapy (výtah Orlík má být od 1.5. do 15.6. mimo provoz). Na Slapech je to pro Tvoje auto bezkonkurenční na Zrůbku, jinak možností je mnoho - jen např. v Kamýku (t.j. již Slapská přehrada) tři. Dával jsem to snad na všech sjezdech, ale Zrůbek je super, tam se nezahrabeš ani náhodou.
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » pon úno 22, 2010 8:39 pm

Slapy mají i betonovou náplavku v Třebenicích. V Třebenicích na parkovišti můžeš nechat i auto. Stav se v přístavu u Kozla na 102,3 km. Máme molo pro hosty.
Uživatelský avatar
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 526
Registrován: úte dub 11, 2006 12:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » pon úno 22, 2010 9:18 pm

Díky moc za tipy. Jak se na ten Zrůbek dostanu? Nějaký popis cesty by nebyl? A nějaká možnost parkování je?
Moc díky.
Uživatelský avatar
Taurus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 87
Registrován: čtv říj 15, 2009 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Taurus » pon úno 22, 2010 9:47 pm

Po silnici č. 18 přes Vltavu (směrem od Příbrami na Sedlčany) a za mostem asi po 1 km odbočka vlevo. Je to asi 50m před můstkem přes Brsinu. K vodě je to tak 100m, místa na parkování dost. I když tam vloni postavili nějaké vilky a nevím, jak se na parkování u nich letos budou tvářit. Já tam auto nechávám tak 1, 2 dny, když jedu na delší dobu tak jedu s někým, kdo ho odveze zpět do Příbramě a pak na telefon zas přijede - nemám to daleko.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů