Slapy

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » pon úno 22, 2010 10:36 pm

Ten Zrůbek byl vloni dost zarostlej. Ten Kamýk je asi lepší.
Uživatelský avatar
Taurus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 87
Registrován: čtv říj 15, 2009 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Taurus » pon úno 22, 2010 11:16 pm

Je to pochopitelně o osobním názoru a také autě - Kamýk není špatný ale : u přehrady je to hodně s kopce a s těžší lodí je to dost o ústa, v "přístavu" je kamené dláždění a sjezd ze silnice dost rozbité. Ještě tak u peřárny, ale tam překážel ponton (nevím jestli tam ještě je) a navíc na sjezdu ze silnice je dost hrb a já mám auto hodně nízké. Nejzaručenější jsou nakonec asi Bobešem zmiňované Třebenice, ale mám dojem, že se spuštěním na Slapy je nutná domluva, pod hrází (tj. na Štěchovice) to šlo vždy bez problémů za předpokladu, že se tam nebudeš motat traktoru převážejícím lodě. Ono pokud to osobně neznáš tak je nejlepší si to sólo autem osobně projet a posoudit - už jen pro to, že situace se může z roku na rok dost změnit. Ty vzdálenosti zase nejsou tak velké.
Uživatelský avatar
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 526
Registrován: úte dub 11, 2006 12:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » úte úno 23, 2010 7:00 am

Díky moc a ještě tady mluvíte o Třebenicích, to je pod hrází na Slapech nebo jsem špatně pochopil? Taky někde spouští do vody lodě ten traktor co převáží přes hráz ...
Tady je nějaký odkaz: http://www.slapy.cz/jachting/hraz.html
Prý je tam i portálový jeřáb, s kým by se to dalo domluvit a kolik za to? A nebo spouštění do vody traktorem povodí?
Uživatelský avatar
Taurus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 87
Registrován: čtv říj 15, 2009 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Taurus » úte úno 23, 2010 9:01 am

Třebenice je vesnice přímo u hráze Slapské přehrady, traktor převáží ze Štěchovické na Slapskou přehradu, tj. sjezdy jsou na obě vodní plochy. Jak jsem již psal, ten "Slapský" je myslím za vraty (tj. nějaká domluva asi nutná) ten "Štěchovický" je v podstatě volný za předpokladu slušného chování.
Uživatelský avatar
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 526
Registrován: úte dub 11, 2006 12:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » úte úno 23, 2010 9:32 am

Díky moc a nějaký kontakt na ně není pro domluvu? Raději bych se domluvil dopředu než se tam pak motat s lodí. Nebo to zkusit přes povodí?
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » úte úno 23, 2010 12:31 pm

Portálový jeřáb většinou nefunguje. Kluci si zjednávají soukr. autojeřáb a to je docela darda. Složíš si to tam sám, ale vyhni se dnům kdy převáží povodí tj. pá,so, ne a po. To si pak náplavku zamykají a někdy tam nechtějí pustit. Který termín chystáš na Slapy? Pokud budu na vodě stačí zavolat a za hoďku jsem na hrázi a pomůžu ti s tím.
Naposledy upravil(a) bobes dne úte úno 23, 2010 12:36 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 526
Registrován: úte dub 11, 2006 12:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » úte úno 23, 2010 12:35 pm

Bobes: Asi ke konci prázdnin.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte úno 23, 2010 3:14 pm

libor.janko píše:Díky moc a nějaký kontakt na ně není pro domluvu? Raději bych se domluvil dopředu než se tam pak motat s lodí. Nebo to zkusit přes povodí?


Spouštěl jsem nad Slapskou hrází několikrát. Vždycky tam okolo toho bylo dost napětí, bylo to v době kdy převáželi lodě přes hráz. Byl tam takový mrzutý pán, který mne tam nakonec pustil, ale nechal se dost přemlouvat. Zažil jsem tam i že někoho nepustil. Na jednu stranu se jim nedivím, každou chvíli jim tam nějaký tupoun nahoře postaví auto v místě, kde se potřebuje traktor s vlekem otáčet. Dalším nešvarem je rodinka s dětmi, která nacouvá s lodí na prostředek širokého sjezdu a půl hodiny tam přenášejí krámy a celé to tam zablokují.
Na druhou stranu ale když jsem pochopil, že nesmím překážet, tak jsem si to nahoře na silnici vše připravil, pak jsem couvnul na sjezd podél jedné strany a za 5 miniut už jsem odjížděl. A traktor co přivezl zrovna loď jí šoupnul vedle mně a bylo pryč za minutu.

Kdyby si to tam trochu organizovali, tak bychom se tam vešli všichni. Jenže je tam ta cedule vjezd zakázán a tak je to na okamžité náladě.

Taky jsem si myslel, že bych si to vyjednal. Napsal jsem na provozovatele vleku a požádal o oficiální povolení vjezdu s tím, že se budu chovat abych nijak neomezil jejich provoz a zachoval bezpečnost ......

Nepovolili mi to, že prej mohu jen ve dnech, kdy nepřeváží lodě oni. Ale nevím, jestli to tam nezamykají.

Zřejmě není dobré okolo toho dělat rozruch a řešit to oficiální cestou, aby nepřitvrdili. Doporučuju zaparkovat u hráze, dojít tam a požádat o umožnění použití sjezdu obsluhu. Když se na ně jde slušně a s pochopením jejich potřeb, tak by to mohlo fungovat. Nějaká ta kačka na pivo by pak mohla zajistit opakovatelnost, pokud to tam někdo svojí arogancí a nešikovností nepokazí.
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » úte úno 23, 2010 6:51 pm

V době kdy se nepřeváží, tak nezamykají. Pokud převážejí tak jo.
Uživatelský avatar
seemann
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 305
Registrován: čtv led 17, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Pardubicko

Příspěvekod seemann » úte úno 23, 2010 7:47 pm

Na Slapech u hráze fungují dva traktory a dva identické vleky. ( Největší loď jsem viděl převážet ELAN 36) Jeden vlek je povodí a druhý provozuje soukromník p.Koza (pracuje také na povodí a má to jako melouch) Má také autojeřáb,takže spouští, nebo vytahuje lodě na svém vleku a překládá na vlek majitele lodě a opačně. To za cca 1000,- Bohužel jsem vyměnil telefon a na kartě mně nezůstalo jeho číslo, ale někteří účastníci tohoto fóra ho jistě mají. Je vždy po tel.domluvě velice ochotný.
Uživatelský avatar
miras
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 109
Registrován: úte říj 13, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kamenný Újezdec

Příspěvekod miras » úte úno 23, 2010 8:44 pm

Tak přesně tohle budu potřebovat na jaře. Přeložit loď z mého vleku na ten za traktorem a spustit na vodu na Slapech. Byl bych vám moc vděčný, kdyby jste to číslo na pana Kozu někdo poskytl. Dík.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » čtv úno 25, 2010 1:56 pm

Taurus píše:Je to pochopitelně o osobním názoru a také autě - Kamýk není špatný ale : u přehrady je to hodně s kopce a s těžší lodí je to dost o ústa, v "přístavu" je kamené dláždění a sjezd ze silnice dost rozbité. Ještě tak u peřárny, ale tam překážel ponton (nevím jestli tam ještě je) a navíc na sjezdu ze silnice je dost hrb a já mám auto hodně nízké.

Taurus má samozřejmě pravdu, že to je o osobním názoru a nejlepší je to skouknout předem, některé věci to chce ale upřesnit. Nevím kde se v Kamýku říká "v přístavu", podle popisu pravděpodobně naproti přístavišti osobní lodní dopravy, což by bylo na relativně mělké vodě? U peřárny byla pro opravu vytažená plovoucí garáž místního povodí, což by mohlo být ono, jinak je to sjezd příjemně široký i pozvolný, až na ten přechod na silnici. Spouštění v Kamýku má své nevýhody, řeka má mimo koryto (plavební dráhu) malou hloubku, chce to hodně hlídat a pro plachetnice je třeba počítat s Kamýckým mostem podjezd 5,7m, kabelem nad řekou nad ním (výšku neznám), směrem na Slapy vestecký most 5,6m. Sjezd na zrůbku vypadal v lednu v pohodě, takže jde asi o momentální údržbu. Zajímavý se mi jevil sjezd ve Zvírotících, ale na ten ještě kouknu, možná mi byl jen sympatický, pozvolností a nepřítomností betonu.
Uživatelský avatar
Taurus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 87
Registrován: čtv říj 15, 2009 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Taurus » čtv úno 25, 2010 2:20 pm

"Přístavem" jsem měl na mysli ochranný přístav, tj. na pravém břehu mezi mostem a přehradou. U přístaviště parníků i naproti němu by šlo dát tak maximálně pramici. :)
Jinak teď jsem mluvil s kolegou z Kamýku a říkal, že u peřárny na sjezdu zmiňovaná garáž již asi není - zítra mi to upřesní. Jinak právě tenhle sjezd je skutečně dobrý, ten nájezd z asfaltu na panely je při šikmém najetí pro auta s "normální" světlostí v pohodě.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » čtv úno 25, 2010 3:18 pm

Taurusy vše ok, ochraný přístav = kapsa, není zrovna pro sjíždění do vody ideální. Naproti přístavišti už jsem viděl spouštět různé lodi, oni tady lidi jezdí vůbec dost nepochopitelně, stačilo by okouknout vypuštěnou řeku v zimě a mnozí by se divily na jaké hloubce plují. Nepletu-li se byl tam ten poton před dvěmi roky v létě, teď tam není určitě.
Mám od Libora mapu Vltavy a tak ještě můžu doplnit podjezdnou výšku mostu Cholín = 8,6m, na trase je několik kabelů přes vodu, nevíte zda se někde nedají zjistit jejich výšky nad hladinou, mapa je neuvádí?
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv úno 25, 2010 4:23 pm

marks píše:.... U peřárny byla pro opravu vytažená plovoucí garáž místního povodí, což by mohlo být ono, jinak je to sjezd příjemně široký i pozvolný, až na ten přechod na silnici.....


Loni jsem si nějaký sjezd v Kamýku fotil, není to on?
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Letos ho chci zkusit. Jen mám trochu obavy z proudu. Byl tam dost silný a bude asi problém dostat loď na přívěs rovně, když bude pomáhat jen manželka....
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » čtv úno 25, 2010 4:47 pm

Je to přesně on, proud je velký podle toho kolik se zrovna mele. Obvykle se proud vodních elektráren používá pro doplnění energetických špiček, jenže režim je podružný potřebě průtoku vody řekou, tudíž pak někdy přes den běhají i přepady. Kolmé najetí je nutné i kůli kamenům pod vjezdem po proudu, nejlepší je vychytat klidný stav, mimo zimní období zústává hladina přibližně ve výšce kterou máš na fotce. Pokud tu budu není problém předat aktuální informace.
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » čtv úno 25, 2010 5:04 pm

marks píše:Taurusy vše ok, ochraný přístav = kapsa, není zrovna pro sjíždění do vody ideální. Naproti přístavišti už jsem viděl spouštět různé lodi, oni tady lidi jezdí vůbec dost nepochopitelně, stačilo by okouknout vypuštěnou řeku v zimě a mnozí by se divily na jaké hloubce plují. Nepletu-li se byl tam ten poton před dvěmi roky v létě, teď tam není určitě.
Mám od Libora mapu Vltavy a tak ještě můžu doplnit podjezdnou výšku mostu Cholín = 8,6m, na trase je několik kabelů přes vodu, nevíte zda se někde nedají zjistit jejich výšky nad hladinou, mapa je neuvádí?

Nízké (tedy stěžněm zachytitelné) kabely jsou na hlavním toku pouze na kratičkém úseku mezi Kamýckým mostem a plavební komorou Kamýk. Něco je i na Kamýku, ale teď si to nevybavuji. Nízký kabel je i na Zrůbku, pokud bys chtěl vplout do zátoky a podplout ten mostek. ( ten co něm vede silnice Příbram Sedlčany).
Pokud se jede ze Slap na Orlík, je nejbezpečnější dát stěžeň dolů před Vesteckým mostem a stavět až na Orlíku.
Uživatelský avatar
orko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: čtv bře 29, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod orko » pon bře 15, 2010 11:00 am

Zdravím všechy už dlouho jsem nepřispěl,tak snad se nedopustím ničeho,když zde dám malé video natočené minulí týden na Slapech.Jaro začíná zima odchází tak se podívejte.
Uživatelský avatar
seemann
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 305
Registrován: čtv led 17, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Pardubicko

Příspěvekod seemann » pon bře 15, 2010 11:11 am

miras píše:Tak přesně tohle budu potřebovat na jaře. Přeložit loď z mého vleku na ten za traktorem a spustit na vodu na Slapech. Byl bych vám moc vděčný, kdyby jste to číslo na pana Kozu někdo poskytl. Dík.


Telefon Slavek Koza: 724 410 108
Uživatelský avatar
orko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: čtv bře 29, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod orko » pon bře 15, 2010 11:13 am

Nepodařilo se mě vložit odkaz na video tak se omlouvám,musíte na Slapy si dojet sami, ale to co jsem viděl já nikdy neuvidíte.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon bře 15, 2010 12:59 pm

A kde máš prosím to video umístěné? U sebe na HDD, na FTP, nebo na YouTube?
Uživatelský avatar
orko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: čtv bře 29, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod orko » pon bře 15, 2010 3:20 pm

Mám ho na youtube a když jsem zkopíroval odkaz sem tak se otevírala hlavní stránka youtube a ne video.
http://www.youtube.com/watch?v=fJcexa8Lyco
Naposledy upravil(a) orko dne pon bře 15, 2010 3:32 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » pon bře 15, 2010 3:24 pm

Pod obrazovkou na youtube je řádek s knoflíkem /sdílet toto video/ klikni na něj a v okně se ti napíše cesta. tu sem zkopíruj. Mělo by to fungovat.
Pepa
Uživatelský avatar
orko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: čtv bře 29, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod orko » pon bře 15, 2010 3:36 pm

Diky Pepo snad se to podařilo přidat
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon bře 15, 2010 4:36 pm

Ale přeci není nic jednoduššího, než přidat video do naší hojně navštěvované Videogalerie :D

Dovolil jsem si tak učinit pod tvým jménem. Pokud ti to nebude po vůli, stačí napsat a zase to zruším.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů