Slapy

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
orko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: čtv bře 29, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod orko » pon bře 15, 2010 5:04 pm

Baharisi nemám problém udělal jsi dobře, díky. Až začne sezona určitě přidám něco z léta pro lidi co zajímá jak to vypadá v našem jachetním revíru.
Uživatelský avatar
orko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: čtv bře 29, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod orko » pát dub 23, 2010 9:44 am

Tak jsem s lodí jel minulou sobotu na slapy,byl docela velký proud ale nechá se to zvládnou,komory vynikající všude jseme byly proplaveni bez problémů a kosatnice zůstala na břehu a natočila pro Vás jak se přepravuje pod přehradou loď na traktoru tak se podívejte.
http://www.youtube.com/watch?v=bzS_PLAwb-Q
Možná to patří do videogalerie to nechávám na adminech

ahoj Petr
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » pát dub 23, 2010 11:31 am

mě to tedy funguje...
moc pěkné, trochu by mě ten transport traktorem nervoval :shock:
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » sob dub 24, 2010 9:51 am

Tohle je soukromý traktor a vlek. Ten ofic.Povodí Vltavy je o něco vymakanější.
Uživatelský avatar
orko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: čtv bře 29, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod orko » sob dub 24, 2010 11:43 am

Nechtěl jsem to nějak rozvádět, ale pro upřesnění musím uvéct.Převážel mě pan Koza musí veřejně prohlásit,že je to člověk který velmi dobře ovládá nakládání lodí a vlek je úplně stejný jako má povodí.Jel jsem několikrát s oficiálním převozem, který provozuje povodí byla to hrůza pokaždé přijel nějaký mladík, měl spousta keců a byl úplně nezkušený a ani neměl snahu, spíše mě připadalo, že převáží lodě za trest. Byla to hrůza mu vysvětlit jak hluboko musí s vlekem do vody abych mohl najet. Pokud se mě týká raději zaplatím soukromou službu pana Kozy než abych riskoval rozbití lodě.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » sob dub 24, 2010 12:46 pm

orko píše: vlek je úplně stejný jako má povodí.Jel jsem několikrát s oficiálním převozem, který provozuje povodí byla to hrůza pokaždé přijel nějaký mladík, měl spousta keců a byl úplně nezkušený a ani neměl snahu, spíše mě připadalo, že převáží lodě za trest. Byla to hrůza mu vysvětlit jak hluboko musí s vlekem do vody abych mohl najet. Pokud se mě týká raději zaplatím soukromou službu pana Kozy než abych riskoval rozbití lodě.

Já jel s POVODÍM. Vše na hydrauliku. Obsluha vůbec nemusela vylézt z traktoru.
Já stál, valník podjel. Žádný trefování z mé strany. Absolutní pohoda. Naprostá spokojenost :!:
alffa
Uživatelský avatar
orko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: čtv bře 29, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod orko » sob dub 24, 2010 1:19 pm

Jen si zapoměl zmínit s jakou lodí si jel, s ploutvou nebo s motorákem,nebo snad s gumákem, jistě ne s lodí co má 150 cm úzký kýl, Jak jsem psal nechci to rozvádět dostaneme se v debatě jinam. Možná, že tě převážel p.Koza je totiž zaměstnanec povodí a taky převáží v rámci své práce. Soukromě převáží ve svém volnu.
Uživatelský avatar
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: sob dub 25, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Divizna » ned dub 25, 2010 5:16 pm

orko píše:Tak jsem s lodí jel minulou sobotu na slapy,byl docela velký proud ale nechá se to zvládnou,komory vynikající všude jseme byly proplaveni bez problémů a kosatnice zůstala na břehu a natočila pro Vás jak se přepravuje pod přehradou loď na traktoru tak se podívejte.
http://www.youtube.com/watch?v=bzS_PLAwb-Q
Možná to patří do videogalerie to nechávám na adminech

ahoj Petr


Moc zajímavé video, skouknul jsem i ty ostaní co ta máš :) To molo je tvé vlastní nebo jsi členem nějakého jacht klubu?
Uživatelský avatar
orko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: čtv bře 29, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod orko » ned dub 25, 2010 5:32 pm

Dík za pochvalu co se týká tvé otázky, je to rodiné molo již 45 let jestli ti stačí taková odpověď a v jacht klubu jsem byl ale již nejsem.
Uživatelský avatar
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: sob dub 25, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Divizna » ned dub 25, 2010 5:52 pm

jasně stačí :) také bych chtěl mít jednou jako svůj revír Slapy, a tak vyzvídám co a jak :)
Uživatelský avatar
premio
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 27, 2010 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod premio » úte dub 27, 2010 8:00 pm

Přátelé, jsem tu zcela nový a proto omluvte mojí nevědomost.Po létech snění jsem si koupil člun 2,7m s motorem 6HP. Rád bych zjistil, kde mohu tento člun pustit na vodu na Slapech. V kempu na Rabyni za spuštění chtějí 100,-Kč a vstup na pláž a parkovné za auto. Jednou jsem jel na Slapy a všiml jsem si, že vrata na náplavce u hráze jsou otevřená a tak jsem i přes zákaz vjezdu složil člun tady. Jindy byla vrata už zavřená.Proto moje otázka zní: je možné po předchozí dohodě tento sjezd použít nebo jak to vlastně je?Případně poplatek?Díky za odpověď
Uživatelský avatar
seemann
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 305
Registrován: čtv led 17, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Pardubicko

Příspěvekod seemann » stř dub 28, 2010 7:47 am

Vrata u hráze jsou zavřená pátek až neděle, kdy převáží lodě povodí.Pondělí až čtvrtek jsou otevřená. Tak funguje i výtah na Orlíku. Pátek až neděle.
Uživatelský avatar
Gargi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 199
Registrován: pon bře 08, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gargi » stř dub 28, 2010 10:24 am

Přidávám se k otázce uživatele premio.
Rádi bychom příští víkend zajížděli 2 nové čluny a motory.
Máte někdo čerstvé zprávy ze Slap?? Kde by se daly v pohodě zaparkovat 2-3 auta na celý den, prostor pro nafukování a běhání okolo člunů, pohodlný skluz do vody? (von 15k motor nebude úplně lehkej) :oops:
A kde by se dalo zároveň dobře najíst a napít a strávit den až budou motory brblat na volnoběh?
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » stř dub 28, 2010 10:50 am

premio píše:Přátelé, jsem tu zcela nový a proto omluvte mojí nevědomost.Po létech snění jsem si koupil člun 2,7m s motorem 6HP. Rád bych zjistil, kde mohu tento člun pustit na vodu na Slapech. V kempu na Rabyni za spuštění chtějí 100,-Kč a vstup na pláž a parkovné za auto. Jednou jsem jel na Slapy a všiml jsem si, že vrata na náplavce u hráze jsou otevřená a tak jsem i přes zákaz vjezdu složil člun tady. Jindy byla vrata už zavřená.Proto moje otázka zní: je možné po předchozí dohodě tento sjezd použít nebo jak to vlastně je?Případně poplatek?Díky za odpověď

Náplavku použít můžeš. Ale auto tam parkovat nenechávej, zaparkuj ho na cestě do Třebenic. Osamocené sjezdy do vody jsou na Slapech až kolem Zrůbku a v Kamýku. Jinak všude na sjezdech závory, všude kasírují. V kempech a na plážích jsou většinou lidi.
Naposledy upravil(a) bobes dne stř dub 28, 2010 11:35 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
seemann
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 305
Registrován: čtv led 17, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Pardubicko

Příspěvekod seemann » stř dub 28, 2010 10:52 am

Vídám spouštět čluny na Ždáni na pláži. Jsou tam i hospody, např. Penzion na Pláži, Modrá loděnice, Petra a pod.
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » stř dub 28, 2010 11:47 am

Gargi píše:Přidávám se k otázce uživatele premio.
Rádi bychom příští víkend zajížděli 2 nové čluny a motory.
Máte někdo čerstvé zprávy ze Slap?? Kde by se daly v pohodě zaparkovat 2-3 auta na celý den, prostor pro nafukování a běhání okolo člunů, pohodlný skluz do vody? (von 15k motor nebude úplně lehkej) :oops:
A kde by se dalo zároveň dobře najíst a napít a strávit den až budou motory brblat na volnoběh?

Teď v dubnu to nebude s hospodama přímo u vody asi nic moc. Možná o víkendech,ale všude se natírá, vylepšuje,prostě maká :)
Uživatelský avatar
seemann
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 305
Registrován: čtv led 17, 2008 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Pardubicko

Příspěvekod seemann » stř dub 28, 2010 12:18 pm

Víkendy už od minulého týdne.
Uživatelský avatar
premio
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 27, 2010 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod premio » úte kvě 04, 2010 3:10 pm

seemann píše:Vrata u hráze jsou zavřená pátek až neděle, kdy převáží lodě povodí.Pondělí až čtvrtek jsou otevřená. Tak funguje i výtah na Orlíku. Pátek až neděle.

Moc díky za odpověď
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » úte kvě 04, 2010 10:09 pm

Ahoj všem. Něco letí vsí, o hladině ve vyšší stavu kůli plutí, víte někdo něco? Mám po tom pátrat?
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte kvě 04, 2010 11:49 pm

Asi myslíš tuto zprávu:

Povodí Vltavy v sobotu 1. května opět mimořádně zvýší hladinu vodní nádrže Slapy, aby majitelům plavidel a plovoucích zařízení usnadnilo jejich spuštění na vodu na začátku letošní plavební sezony. ČTK to dnes sdělila mluvčí firmy Petra Krainová. Podobně firma postupovala i na podzim, kdy se lodě vytahovaly z řeky. Na jiné vltavské přehradě to z provozních důvodů není možné.

Zvýšení hladiny je podle Krainové v souladu s platným manipulačním řádem a Povodí Vltavy se tak snaží vyjít vstříc majitelům lodí. V letním období se totiž hladina v nádrži pohybuje s ohledem na aktuální hydrologickou a provozní situaci v rozmezí od 269,1 do 270,6 metru nad mořem. Některé lodě jsou ale přes zimu umístěny na březích nádrže nad úrovní maximální hladiny. Pro jejich majitele je pak technicky mnohem snazší lodě spustit zpět na vodu, když se hladina co nejvíce přiblíží maximu.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » stř kvě 05, 2010 12:36 am

Dík Libore, je to přesně ono. Vsí to neslo nádech dlouhodobějšího stavu, ale informace se většinou předávají pouze popovídáním si a pro někoho to časově není důležité. Zase se dozvídám spoustu nových a nových zaručených informací :lol:
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

malé bójky na Slapech

Příspěvekod JardaF » úte čer 29, 2010 1:55 pm

Přepluli jsme ted o víkendu celé Slapy a všimnul jsem si jedne veci, podél břehů jsou velmi často umístěny malé bójky, často více v řadě. Většinou je to kus polystyrenu nebo flaška od Dobré vody nebo tak něco. Někdy to zasahuje dost daleko do řeky, i více jak 50 metrů a někdy jsou ty bojky spojený mezi sebou vlascem. Nevíte někdo, co to má být?
Uživatelský avatar
Divizna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: sob dub 25, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Divizna » úte čer 29, 2010 3:56 pm

JardaF - tento víkend jsem si všiml stejné věci - bójky z polistyrénu nebo PETek u břehu - i na Orlické přehradě. Myslel jsem si že to mají políčeno rybáři, na sumce nebo tak něco (nejsem rybář, jen hádám)
Uživatelský avatar
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: úte bře 09, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Libčice na Vltavou

Příspěvekod fishmaster » úte čer 29, 2010 5:58 pm

Tak to jsou stopro rybáři.Tento typ bójek není povolen rybářským řádem.Pokud vím tak PET lahev a neopracovaný kus polystyrenu se nesmí použít.Pokud jsou spojeny vlascem,tak jde o chytání \sumce tzv.na trhačku.Jinak bójka nesmí zasahovat víc jak za třetinu vodní plochy od břehu.Jinak normální samostatné značí krmné místo.Pokud jich je tam tolik,tak krmení stejně ztrácí smysl.
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » úte čer 29, 2010 6:46 pm

Aha - to je tedy ftipný :? - je tam toho vážně hodně. V podstatě člověk furt kouká, co to kde plave. Což o to, když jedu na motor, tak se tomu dá vyhnout, ale pod plachtama to dost značně snižuje prostor pro křižování. A co na to SPS? Když jsem dělal VMP, pochopil jsem, že úmyslná vodní překážka je zločin nejvážnější hned po vlastizradě... :?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů