Prosím o pomoc při výběru kurzu

Pořád stejný problém: kde a jaký průkaz na loď je potřeba, je či není uznáván atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Prosím o pomoc při výběru kurzu

Příspěvekod Bilardos » úte led 16, 2007 4:22 pm

Zdravím po dlouhé odmlce všechny na tomto fóru, Nastal čas, kdy začínám vybírat ten správný kurz. A rád bych, kdyby mi někdo poradil, třeba i podle své vlastní zkušenosti, kde (u koho) objednat.
Našel jsem spoustu možností a těžko se v tom orientuji. Samozřejmě, hodně přihlížím k ceně. Je mi jasné, jaké jsou náklady, ale přesto jsou ceny kurzů různé.
Měl by někdo prosím nějaký TIP?

předběžně vybírám tady:
- http://www.yachting4u.cz/php/kurz.php
- http://www.yachtclub.cz/skoleni.html
- http://www.aaayacht.cz/kurzy-kap.html - nějak podezřele levné, na daný termín

Co vy na to? Budu rád i za jiné TIPy ;-)

Předem všem MOC děkuji!
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » úte led 16, 2007 7:10 pm

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit
http://www.najachtu.cz/
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte led 16, 2007 9:24 pm

Snaď 99% všetkých začínajúcich jachetných kapitánov jazdí do Chorvátska. Preto je jednoduchšie si spraviť preukaz v HR. Vzhladom k tomu, že je hneď aj s rádiooperátorským oprávnením, je výhodnejší ako český preukaz, pri ktorom musíš robiť skúšky zvlášť u telekomunikácií. A to je niekedy na dlhé lakte. Celé je to dosť zdĺhavé a je tam vela teórie. Teóriu si musíš aj tak naštudovať sám a najviac sa toho naučíš na lodi. Lebo tam tie veci, teoretické informácie dostávajú súvislosti. A keď ťa niekedy pochytí národná hrdosť, to známe češství, tak si potom spravíš Český preukaz.
Som presvedčený, že dobrá cesta je ísť s nejakými jachtármi na loď, naštudovanú teóriu si tam potvrdiť v praxi a potom ísť do Zadaru na kapitanát na skúšky. Robia sa každú sobotu od 10 hod, takže keď berieš loď v Sukošane, dá sa to bez problémov stihnúť.
Ak nemáš s kým ísť, zoberiem ťa. 18.05 vyrážam. Zatial mám volné miesto na lodi. O cene v súkromnej správe, lebo keby som tu napísal cenu za čo sa dá jazdiť, zas by mi nikto neveril. :P
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » stř led 17, 2007 7:52 am

Denis píše:Snaď 99% všetkých začínajúcich jachetných kapitánov jazdí do Chorvátska. Preto je jednoduchšie si spraviť preukaz v HR. Vzhladom k tomu, že je hneď aj s rádiooperátorským oprávnením, je výhodnejší ako český preukaz, pri ktorom musíš robiť skúšky zvlášť u telekomunikácií. A to je niekedy na dlhé lakte. Celé je to dosť zdĺhavé a je tam vela teórie. Teóriu si musíš aj tak naštudovať sám a najviac sa toho naučíš na lodi. Lebo tam tie veci, teoretické informácie dostávajú súvislosti. A keď ťa niekedy pochytí národná hrdosť, to známe češství, tak si potom spravíš Český preukaz.
Som presvedčený, že dobrá cesta je ísť s nejakými jachtármi na loď, naštudovanú teóriu si tam potvrdiť v praxi a potom ísť do Zadaru na kapitanát na skúšky. Robia sa každú sobotu od 10 hod, takže keď berieš loď v Sukošane, dá sa to bez problémov stihnúť.
Ak nemáš s kým ísť, zoberiem ťa. 18.05 vyrážam. Zatial mám volné miesto na lodi. O cene v súkromnej správe, lebo keby som tu napísal cenu za čo sa dá jazdiť, zas by mi nikto neveril. :P

Díky za obsáhlejší odpověď i nabídku.
Ale momentálně řeším pouze HR papíry a tím pádem výber vhodného kurzu.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc při výběru kurzu

Příspěvekod Libor » stř led 17, 2007 8:24 am

Bilardos píše:...
předběžně vybírám tady:
- http://www.yachting4u.cz/php/kurz.php
- http://www.yachtclub.cz/skoleni.html
- http://www.aaayacht.cz/kurzy-kap.html - nějak podezřele levné, na daný termín

Co vy na to? Budu rád i za jiné TIPy ;-)

Předem všem MOC děkuji!

Já jsem je dělal u Yachtclubu Praha, trochu ten výběr byla náhoda, ale štastná. Dodnes podnikám se s"polubojovníky" plavby. Už jsem to tu někde psal, spíš než se kterou společností je důležitější s kým to budeš dělat. Myslím posádka na lodi.
Bohužel zas tak moc nás toho nenaučili (možná existují vyjímky). Jedna z možností je, jak psal Denis v příspěvku výše. Samostudium (skripta máš v downloads) a pak praxe s někým kdo to zná a veme tě na loď. Bude to v podstatě stejné jako u Yachtclubu a asi i levnější.
Kurz není podmínkou pro skládání zkoušek a např. v Šibeniku ti dají vybrat v jakém jazyku to chceš dělat, i čeština je mezi nimi. :D
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » stř led 17, 2007 8:38 am

Jen dodám info, že chorvatští zkoušející v Zadaru přitvrdili. Od zkoušek se už i vyhazuje. Takže nepodcenit přípravu :wink:
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Re: Prosím o pomoc při výběru kurzu

Příspěvekod Bilardos » stř led 17, 2007 8:43 am

Libor píše:
Bilardos píše:...
předběžně vybírám tady:
- http://www.yachting4u.cz/php/kurz.php
- http://www.yachtclub.cz/skoleni.html
- http://www.aaayacht.cz/kurzy-kap.html - nějak podezřele levné, na daný termín

Co vy na to? Budu rád i za jiné TIPy ;-)

Předem všem MOC děkuji!

Já jsem je dělal u Yachtclubu Praha, trochu ten výběr byla náhoda, ale štastná. Dodnes podnikám se s"polubojovníky" plavby. Už jsem to tu někde psal, spíš než se kterou společností je důležitější s kým to budeš dělat. Myslím posádka na lodi.
Bohužel zas tak moc nás toho nenaučili (možná existují vyjímky). Jedna z možností je, jak psal Denis v příspěvku výše. Samostudium (skripta máš v downloads) a pak praxe s někým kdo to zná a veme tě na loď. Bude to v podstatě stejné jako u Yachtclubu a asi i levnější.
Kurz není podmínkou pro skládání zkoušek a např. v Šibeniku ti dají vybrat v jakém jazyku to chceš dělat, i čeština je mezi nimi. :D

Jak to mám chápat?
Mám z toho, co zde někteří píšete, že nemusím absolvovat nějaký profi kurz, ale stačí jet s něm z vás, kde se naučím stejné dovednosti, trocha samostudia a pak mě vysadíte v Šibeniku, kde si můžu udělat zkoušky?
Tam při zkouškách nevyžadují nějakou praxi? Nebo ji můžu nějak doložit i při plavbě s někým z vás?
Pokud to chápu špatně, tak se omlouvám, ale nějak mám pocit, že to takto nějak jde z toho, co píšete.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř led 17, 2007 9:03 am

Přesně tak :!: Napsal jsem "není podmínkou" = nedokládáš praxi. Ta je jen a jen pro tvé dobro. Svého času jedna nejmenovaná brněnská firma dokonce nabízela za příslušný obnos obstarání papírů i bez cesty do Chorvatska :D Ale to už je síla. Někomu, ale kdo má praxi a znalosti, se může hodit takto ušetřit čas. Praxi si udělej s kým chceš a jak chceš. Papíry potřebuješ pro plavbu a pro Chorvaty je to byznys jako každý jiný (a dobře placený při zkoušce i v budoucnu v charteru), tak nemaj až takový zájem tě nějak šikanovat. Někde jsem to psal. Kladou důraz u zkoušky hlavně na bezpečnost plavby (ne kvůli tobě, ale aby sami pak neměli moc práce v rámci záchranných prací) a ostaní je tvůj problém a tvé pojišťovny. Klidně si loď zotřískej ....Takto jsem to u nich vnímal při zkouškách..Možná se mýlím. :)
Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Hr průkaz.

Příspěvekod Ferdinand » stř led 17, 2007 9:33 am

Hmm. Tak takhle . Kurz u nás je oproti chorvatskému zbytečně drahý a navíc časově omezený. Pokud Ti nezáleží na penězích - udělej si ho tady.
V Chorvatsku to alespoň u mne proběhlo takto.
Při týdenní dovolené na Istrii jsem navštívil kapitanát v Rovinji a tam mně místní zřízenec - náčelník odkázal do Poreče na agenturu, která tyto průkazy zajišťuje.
V průběhu týdne jsem se asi třikrát sešel právě s ním a dalšími zájemci o průkaz, kde nám vysvětloval různá pravidla, bóje, čtení v mapě atd.
Asi 7 hodin teorie. Poté v neděli před obědem se v Poreči na kapitanátu sešlo asi 20 lidí ( Italové, Skopčáci, a jeden z CZ :?. Až potud se k nám chovali velice slušně a vstřícně, spíš přátelsky, než vstřícně. Opravdu měli snahu nám vše vysvětlit a pomoci.
Přímo při zkoušce to bylo poněkud napjaté, ne ale tak přísné jako při získávání VMP v Přerově na SPS. Opravdu je potřeba se něco naučit, zadarmo Ti to nedají. No a asi ve dvě odpoledne byl průkaz vystaven. Praxi si zajisti sám :-).
Někdo samozřejmě namítne : Tak tohle ANI náhodou. Chci pořádný kurz a praxi atd. atd.
No každému co si žádá. Kdo ale potřebuje pouze nutné povolení a před mořem má respekt a praxi si ve vlastním zájmu zajistí jinak je tohle nejlevnější možná varianta. Cena v roce 2003 byla asi 7 500 Kč.
Tak. Halí belí, to je celý.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř led 17, 2007 6:40 pm

Bilardos, pochopil si to správne. Pravdivé, ač k nevíře.
Choď na more s hocikým, kto sa ti bude ochotný venovať. Drvivá večšina kapitánov rada poradí, naučí a večer na kotve pri vínku máš k dispozícii hodiny a hodiny kecania o všetkom možnom. To na kurze večšinou nezažiješ. Ja som takto už naučil jazdiť zopár ludí a úspešne spravili skúšky. V Zadare na kapitanáte skúšajú každú sobotu. Absolútne bezproblémové. O 9 hod naklušeš a naobed ideš domov s preukazom. Ostatná posádka / už auta/ si zatial pozrie Zadar. Skúšky sú korektné, zadarmo to nedostaneš, musíš vedieť, ale ten rozsah je podstatne menší ako u nás. Neskúšajú angličtinu, zdravovedu, meteorológiu ani také kraviny ako je rozdiel medzi oplachtením slupu a kutru, alebo čo to je laterál. Skúšajú colrege, to je bezpečnosť plavby na mori, najme vyhýbanie sa lodí a prednosť v plavbe, značenie, osvetlenie lodí a pod. Potom topografiu, čítanie mapy, orienáciu podla mapy. Z vysielačky musíš vedieť ako sa volá mejdej, iné volania a hláskovanie.
Ale keď máš rád kurzi, tak choď na kurz. Aspoň neprepiješ to, čo zaplatíš na kurze.
Podla mújho názoru rozlišujú medzi tým čo musíš vedieť a medzi tým čo by si mal vedieť.
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » stř led 17, 2007 7:18 pm

Denis píše:Bilardos, pochopil si to správne. Pravdivé, ač k nevíře.
Choď na more s hocikým, kto sa ti bude ochotný venovať. Drvivá večšina kapitánov rada poradí, naučí a večer na kotve pri vínku máš k dispozícii hodiny a hodiny kecania o všetkom možnom. To na kurze večšinou nezažiješ. Ja som takto už naučil jazdiť zopár ludí a úspešne spravili skúšky. V Zadare na kapitanáte skúšajú každú sobotu. Absolútne bezproblémové. O 9 hod naklušeš a naobed ideš domov s preukazom. Ostatná posádka / už auta/ si zatial pozrie Zadar. Skúšky sú korektné, zadarmo to nedostaneš, musíš vedieť, ale ten rozsah je podstatne menší ako u nás. Neskúšajú angličtinu, zdravovedu, meteorológiu ani také kraviny ako je rozdiel medzi oplachtením slupu a kutru, alebo čo to je laterál. Skúšajú colrege, to je bezpečnosť plavby na mori, najme vyhýbanie sa lodí a prednosť v plavbe, značenie, osvetlenie lodí a pod. Potom topografiu, čítanie mapy, orienáciu podla mapy. Z vysielačky musíš vedieť ako sa volá mejdej, iné volania a hláskovanie.
Ale keď máš rád kurzi, tak choď na kurz. Aspoň neprepiješ to, čo zaplatíš na kurze.
Podla mújho názoru rozlišujú medzi tým čo musíš vedieť a medzi tým čo by si mal vedieť.

Rádi se k někumu takto přidáme. Jen jsme 2. Bratislava je od nás po cestě...
A co se týká propití, toho strach nemáme. U nás na Slovácku máme dobré zásoby :-D
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř led 17, 2007 10:02 pm

Denis píše: O cene v súkromnej správe, lebo keby som tu napísal cenu za čo sa dá jazdiť, zas by mi nikto neveril. :P

Nedělej Denisy tajnosti a poděl se s námi za kolik se dá jezdit. Vždyť to je to co nás zajímá až na "posledním" místě..
A kdo neuvěří ať tam běží...
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř led 17, 2007 10:20 pm

Šak vieš že na jeseň som mal Bavariu 37 za dobrú cenu a teraz na výstave, čo sme boli spolu v Brne, mali tam Bavariu 30. Šikovná loďka a keď som spočítal zlavy za včasné objednanie a výstavnú zlavu, tak bez pár šušňov za 600 Eur. 18.května. Keby sa nám tam chcelo namačkať doplna, tak je to za 100 euro na osobu. Keď pôjdeme 4, tak je to za 150 na osobu a keby som išiel len s manželkou, tak aj tak je to super cena. Jasné, že pre toho kto jazdí len od 40 stop vyššie je to o ničom. Ale my skromňáci, odkojený socializmom, pre nás je to super. Aspoň zistím ako je to s tou max. rýchlosťou 4,5 uzla.
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » čtv led 18, 2007 10:50 am

Každopádně jsem díky vašim reakcím dospěl k závěru, že organizovaný kurz nebude potřeba a raději se pokusíme k někomu ochotnému přidat. At už to klapne třeba s Denisem, nebo k někomu jinému.
Věřím, že tato varianta bude jak levnější, tak i přínosnější.
Uživatelský avatar
petrno
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 19, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod petrno » pát led 19, 2007 9:12 am

doporučuji yachting2000.cz, vyjíždé ze Sukosanu, zkoušky v ČJ, profesionální praktický výcvik při kterém Vás skutečně naučí ovládat jachtu a to i v přístavu, v ceně je započtenno i stravování, takže se procvičujete a nevaříte. Ještě jednou doporučuji
Petr
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát led 19, 2007 6:00 pm

Petr tu chváli, že skúšky na Chorvatskom kapitanáte budú robiť absolventi jeho kurzu v Českom jazyku. Ale aj iné zárobkové - výdelečné organizácie v yachtbiznise ponúkajú takúto super výhodu. Je to naozaj výhoda, alebo danajský dar.
Každý priemerne skúsení kapitán čártrujúci v chorvátsku vám potvrdí, že ovládať yachtársku chorvátštinu je dobré. Dokonca aj vtedy ak ovládate yachtársku angličtinu. Od preberania lode v maríne, cez pristávanie v rôznych prístavoch až po počúvanie meteospráv. Tiež môže nastať situácia, keď budete musieť volať may day a nie vždy príde pobrežná hliadka, ktorá vie po anglicky. Zachraňuje kto počuje volanie o pomoc a Chorvátov zo silnými motorákmi je tam vela. A v neposlednej rade ste Chorvatom sympatickejší ak ich pozdravíte po ich: dobar dan namiesto dobréééj dán.
Nebojte sa chorvátštiny, je to taká zmeska česko-slovenčiny s tvrdou výslovnosťou / ako trnavské nárečie/ a s pár ruskými slovami.
Po hrvatskom jeziku govority, ovo je nikakav problem.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pát led 19, 2007 6:18 pm

Svatá pravda :D
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » pát led 19, 2007 6:31 pm

Jsem moc rád za vaše reakce. Myslím, že způsob je mě jasný. Vypadá to, že Denis s náma bude mít tu trpělivost a vezme nás. Věřím, že to bude po všech stránkách pro nás přínosné (jak finačně, tak i vědomostně).
Uživatelský avatar
Radek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: stř led 17, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Radek » pát led 19, 2007 9:49 pm

Bilardos píše:Jsem moc rád za vaše reakce. Myslím, že způsob je mě jasný. Vypadá to, že Denis s náma bude mít tu trpělivost a vezme nás. Věřím, že to bude po všech stránkách pro nás přínosné (jak finačně, tak i vědomostně).

Já myslím,že hlavně vědomostně a prakticky. V kurzu by bylo moc lidí a takto máš jedinečnou možnost se všechno naučit a hlavně jak se říká " osahat si to". To jsou zkušenosti k nezaplacení...
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » úte kvě 29, 2007 4:45 pm

Tímto příspěvkem bych rád poděkoval Denisovi (samozřejmě také Cyrilovi) za jejich pomoc. Jsem rád, že jsem s Váma mohl být na jedné palubě, i za Vaši pomoc při přípravě na zkoušky.
Děkuji
Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Irena » úte kvě 29, 2007 11:48 pm

to Denis A jak to dopadlo s maximální rychlostí 4,5 uzle u Bavaria 30 ?Doufám,že jste ji lehce pokořili.
Naposledy upravil(a) Irena dne stř kvě 30, 2007 8:00 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

to Bilardos

Příspěvekod Wlady » stř kvě 30, 2007 1:11 am

Ahoj.
Jezdím už 15 let, mám dvoje české a jedny chorvatské papíry (Šibenik). Denis Ti perfektně popsal jakou teorii ke zkouškám potřebuješ, dopředu se přihlašovat nemusíš, prostě se dostavíš v předem vyhlášeném termínu (sebou tuším dvě fotky a kolek, resp. prachy na poplatek). Měl jsem kliku, mám ještě ty CR bez jakéhokoli omezení, ale dostal jsem je do ruky až druhý den, dřív to nezvládli. Zkouška alternativně v CR, CS nebo A.

Denis ti udělal i lákavou nabídku na pomoc s přípravou..Nic proti tomu. Pokud bys ale ty nebo někdo jiný uvažoval o "normálním" týdenním kurzu, vřele doporučuji Ing. Zindulku (yachtcharter.cz). Dělal jsem zkoušky s jeho absolventy a viděl jsem jej jak s nimi trénuje přistávací manévry. A byly to vážně manévry, jak na vojně. Naučil je to dělat naprosto perfektně, bez jakékoli pomoci, velmi elegantně, účelně a fofrem. Vy, co už jezdíte, víte o čem je řeč, když vedle vás přistává někdo kdo to pořádně neumí. Navíc jsem s nimi seděl při opáčku před zkouškami cca 2 hodiny (opozdil se zkoušející) v hospodě a musím říct, že jsem měl co dělat abych stíhal. Mučil je mimo jiné černými kartičkami s všemožnými kombinacemi barevných bodů = orientace při noční plavbě (oba jsme věděli, že se to nezkouší...jeho frekventanti ne!, ale je to při plavbě v noci náramně potřebná záležitost).
No, abych se dostal k tomu, proč to píšu. Považuju za ukrutnou nezodpovědnost a hazard to prodávání zkoušek, ale i využívání dosti formálního přístupu CR zkoušejících = bez dobré znalosti teorie, ale hlavně její aplikace v praxi to vážně nejde! Takže pro všechny, kterým nepomůže Denis nebo jiný zkušený jachtař doporučení, zvažte výše uvedený kontakt. Nemám tušení, jak je na tom v cenovém srovnání, ale budou to dobře investované peníze! Mimo jiné organizuje i zkoušky vyšších stupňů a charter. Nechci, aby to vypadalo jako nejapná reklama, ale už před čtyřmi roky bylo součástí charterových služeb např. každodenní dodání podrobné lokální předpovědi (včetně větru a vln) na mobil, což jsem velmi ocenil...Prostě byl jsem vždy naprosto spokojen, ale jako pouhý zákazník, tak snad nebudu nařčen z nedovolené reklamy!
Wlady
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Re: to Bilardos

Příspěvekod Bilardos » stř kvě 30, 2007 9:15 am

Wlady píše:Ahoj.
Jezdím už 15 let, mám dvoje české a jedny chorvatské papíry (Šibenik). Denis Ti perfektně popsal jakou teorii ke zkouškám potřebuješ, dopředu se přihlašovat nemusíš, prostě se dostavíš v předem vyhlášeném termínu (sebou tuším dvě fotky a kolek, resp. prachy na poplatek). Měl jsem kliku, mám ještě ty CR bez jakéhokoli omezení, ale dostal jsem je do ruky až druhý den, dřív to nezvládli. Zkouška alternativně v CR, CS nebo A.

Denis ti udělal i lákavou nabídku na pomoc s přípravou..Nic proti tomu. Pokud bys ale ty nebo někdo jiný uvažoval o "normálním" týdenním kurzu, vřele doporučuji Ing. Zindulku (yachtcharter.cz). Dělal jsem zkoušky s jeho absolventy a viděl jsem jej jak s nimi trénuje přistávací manévry. A byly to vážně manévry, jak na vojně. Naučil je to dělat naprosto perfektně, bez jakékoli pomoci, velmi elegantně, účelně a fofrem. Vy, co už jezdíte, víte o čem je řeč, když vedle vás přistává někdo kdo to pořádně neumí. Navíc jsem s nimi seděl při opáčku před zkouškami cca 2 hodiny (opozdil se zkoušející) v hospodě a musím říct, že jsem měl co dělat abych stíhal. Mučil je mimo jiné černými kartičkami s všemožnými kombinacemi barevných bodů = orientace při noční plavbě (oba jsme věděli, že se to nezkouší...jeho frekventanti ne!, ale je to při plavbě v noci náramně potřebná záležitost).
No, abych se dostal k tomu, proč to píšu. Považuju za ukrutnou nezodpovědnost a hazard to prodávání zkoušek, ale i využívání dosti formálního přístupu CR zkoušejících = bez dobré znalosti teorie, ale hlavně její aplikace v praxi to vážně nejde! Takže pro všechny, kterým nepomůže Denis nebo jiný zkušený jachtař doporučení, zvažte výše uvedený kontakt. Nemám tušení, jak je na tom v cenovém srovnání, ale budou to dobře investované peníze! Mimo jiné organizuje i zkoušky vyšších stupňů a charter. Nechci, aby to vypadalo jako nejapná reklama, ale už před čtyřmi roky bylo součástí charterových služeb např. každodenní dodání podrobné lokální předpovědi (včetně větru a vln) na mobil, což jsem velmi ocenil...Prostě byl jsem vždy naprosto spokojen, ale jako pouhý zákazník, tak snad nebudu nařčen z nedovolené reklamy!
Wlady

Jen něco málo k těm zkouškám. Vše velmi závisí od zkoušejícího, takže nikdy nevíš, nač se budou ptát. V našem případě se na světla ptali...
Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Irena » stř kvě 30, 2007 9:25 am

Nás ze světel zkoušeli celkem podrobně (Zadar)a mnohokrát se nám jejich znalost vyplatila - pokud pluješ v noci po Středozemním moři a dostaneš se do oblasti hustého provozu,tak dalekohled,náměrový kompas a znalost světel je naprosto nutná.
Když jsem tukla do toho dalekohledu - všichni víme v jakém stavu bývají na charterovkách,vozíte si své a jaké můžete doporučit?
Uživatelský avatar
jojoch
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 127
Registrován: úte dub 17, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jojoch » stř kvě 30, 2007 11:52 am

sice tady většina čtenářů/diskutujících kapitánské papíry má, ale přeci jenom, kdyby někdo hledal tip - z vlastní zkušenosti a ze zkušeností několika svých dobrých kamarádů doporučuji instruktora Romana Teuschela

http://www.yachting.tasary.com/

cenově je, myslím, lehce pod průměrem, je zkušený, ochotný a pohodář .. kurz na vodě s ním není vojna a dril, ale neodpustí nikomu nic a když jsme po "stopadesáté" najížděli na bóji nebo couvali v marině, měli jsme sto chutí vzbouřit se a hodit ho přes palubu :) .. jeho tělesná dispozice to naštěstí vylučovala, a on nás pak nechal dosyta vyřádit pod plachtami ve dne i v noci .. na moři je téměř stále, protože je akreditovaný instruktor od MDS, tak prakticky každá plavba s ním může být zároveň kurzem zakončeným praktickou zkouškou

na přelomu března a dubna už několik let pořádá takovou menší Březnovou regatu, ze Sukošanu na Vis, Lastovo a zpátky, ideální k nasbírání zkušeností

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů