Stavba hliníkové jachty na zakázku - na objednávku

Všechno možné o stavbě lodí, materiálech, způsobech spojování materiálů, technologiích, konstrukcích lodí a vše co s tím souvisí

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 516
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » stř čer 27, 2007 1:26 pm

Ahoj,
taky se mi tenhle typ lodi libi. ...a hlavne vidim dost velkou vyhodu v tom twin kylu - maly ponor, atd.

to DB2:
chtel bych se zeptat na nasledujici:

1) proc jsi chtel S10 a ne S11 ikdyz jsi na ni mel nabidku. vetsi lod by mela byt lepsi ne ? vyslo by to financne o tolik draz?

2) ted kdyz je lod hotova a podle fotek na tvojem webu uz jsi s ni neco naplul tak by me zajimalo jak jsi spokojeny? jake ma ta lod plavebni vlastnosti? ...nikdy jsem totiz na tomhle typu lodi neplul:-( ale libi se mi :-)

3) stavel jsi ji komplet sam a nebo jsi si na nektere veci najimal odborniky

diky
dodo
Uživatelský avatar
DB2
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: úte lis 14, 2006 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod DB2 » stř čer 27, 2007 3:15 pm

Trup mi zvárali http://mandl.webpark.sk/3.htm
- pozri ostatné som robil svojpomocne.Hlavná plachta je z celospirová z vozíkmi ,lazyjackom a lazybackom od Victory sails, niečo mám zánovné od iných reinkeho lodí čo inovujú napr.robia druhý rolfok atď.
S10 pre mňa bola lepšia ,lebo som chcel aby stačil 1 človek na ovládanie a tak som si upravil plachty -ovládanie aj loď napr.kormidlo na stĺpik do kokpitu ,všetko okolo aby mal kormidelník okolo seba a k dispozícii samostanú zadnú kajutu ,aj na úkor miesta pre "posedenie",atď.
Na S11 nemá zadná kajuta samostatný vchod a teda nie je nezávislá od ostatnej časti lode. Cena o 1 meter predstavuje na trupe podľa Reinkeho cca.10 000 Eur, čo je dosť veľa chcel som sa zmestiť do 12m dĺžkou so všetkým aj schodíkmi atď.Cena za trup bola oproti ponuke na S11 z Nereide nakoniec menšia a spolu s olovom (3000kg),to z Prahy v ponuke na trup S11 nebolo ponúknuté.
Potrebujem nízky ponor tu je 1,25m! a ostane stáť na dvojkýloch aj pri poklese vody mám to vyskúšané zapadla trocha do blatového dna ale v pohode prežila aj sa odlepila keď voda stúpala.
Uživatelský avatar
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 516
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » stř čer 27, 2007 5:13 pm

to DB2: diky, mohl by jsi jeste prosim napsat neco o plavebnich vlastnostech S10 ? ...urcite nejsem sam kdo na twinkylu jeste neplul.

- chova se vyrazne jinak nez lode lode co vetsina z nas zna z charteru? predpokladam ze jo, ale zajima me jak ?

- co plavba proti vetru? jak stoupa?
- co na zadak ?
- je celkem tezka takze by se mela asi mit houpat nez lehke laminatove lode. Je to tak ?

diky
pepa
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

to DB2

Příspěvekod Wlady » čtv čer 28, 2007 2:01 am

Ahoj.
Dík, že jsi se ozval. Moc hezky jsi to postavil a i to barevné provedení se mi náramně líbí. Samo, taky by mě zajímaly všechny možné plavební zkušenosti. Krom toho jsem se na R stránkách dočetl, že ten twinkýl má mít křídlový profil a díky tomu má loď lepší dynamickou stabilitu a výborně stoupá....Je to opravdu tak? Není na těch, jen zasvěceným přístupných stránkách, i křivka stability pro R 12 (13)M ?
No, určitě mě a nepochybně i mnoho jiných bude zajímat všechno co sem napíšeš. V každém případě přeju hodně šťastně a spokojeně naplutých mil. :thankyou: Wlady
Uživatelský avatar
Rady
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 7
Registrován: úte čer 19, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

R-S11

Příspěvekod Rady » čtv čer 28, 2007 8:18 pm

taky pekny :-)

http://www.stadtdesign.com/English/history11.htm

http://www.stadtdesign.com/products/vds409.htm

Jinak ohledně Reinkeho projektů jsem pochytil ve vedlejší sekciHliníková jachtaDenisuv postreh, coz mne celkem rozmrzelo. Myslel jsem, ze Reinke je precizni projektant a ted tohle :-(

Denis quote: Naopak je Reinke, nechce sa mi tomu veriť, ale bez konštruktéra ktorý dopočítava konštrukciu sa vraj ani nedá loď postaviť.
Naposledy upravil(a) Rady dne pon zář 24, 2007 11:22 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
DB2
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 69
Registrován: úte lis 14, 2006 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod DB2 » čtv črc 12, 2007 4:05 pm

Nie je treba pomoc profesionála ,p.Reinke ti v rámci licencie dá možnosť sa pýtať resp.pomôže cez jeho stránku.Ja som sa nekontaktoval s ním veľa.Doporučí kúpiť si knihu cez verlag.. jeho otca p.Reinkeho st. "Stavba lodí "má asi 800 strán a už asi 3-4.upravené vydanie ja som si ju zaobstaral.Ide o to že dokumentácia je len základná a dorába sa všetko ako potrebuje majiteľ-resp.staviteľ takže nie sú tam veci ako u napr.v.d.Stadt.. Ale za to máš veľa iných čo práve stavajú alebo postavili a máš relatívne veľ skuseností z ich stavby a aj inšpirácie a zároveň ak to máš rád urobiť veci inak,napr.interiér a pod.Každá loď je tak trochu vývoj. :)
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » pon říj 29, 2007 4:06 am

Čtu si vaše příspěvky - stavby Al lodí. Fascinuje mě každá umanutost s jakou si lidi naplňujou svoje sny. takže vám všem gratuluji. Zaujala mě ale jedna věc a to zapěnování trupu pu pěnou. Přijde mi to strašně složitý a technologicky obtížně zvládnutelný. Pěna je strašnej živel. Napadlo mě jiné řešení. Můžete vyrobit výplň sendviče z tvrzeného polystyrenu. Dá se dobře opracovat, křivky se dají vyskládat z pásků a můžete celý trup dělat v podstatě v jednom vrzu a ne postupně přidávat pěnu. Vlastnosti to bude mít stejné a práce bude čistší, preciznější a určitě jednodušší.Zdravím.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon pro 31, 2007 12:01 am

Wlady, tu je jedinečná príležitosť pre teba, rozostavaná hliníková loď na E bay.
http://cgi.ebay.de/Segelyacht-Reinke-13 ... dZViewItem
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » pon pro 31, 2007 3:46 am

Díky Denisi, že jsi si vzpomněl, ale bohužel to ještě není z mnoha důvodů aktuální. :cry:
Nejsem zatím zcela rozhodnut ani o stavbě, natož o typu. Ale bude-li to R 13, pak s docela slušnou řádkou individuálních úprav, které bude nutné realizovat již v první fázi stavby (vyztužení trupu, úprava nástavby atd.). Navíc bych se i bál koupit svařovaný trup, když nevím, zda to bylo skutečně dobře uděláno a ke svarům již díky stadiu rozestavěnosti není mnohde přístup atd.
Nicméně cena je opravdu super a je možné, že se najdou i jiní zájemci. Zhlédnutí vřele doporučuju.
Wlady
Uživatelský avatar
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 516
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » úte led 22, 2008 8:17 am

nahodou jsem narazil na dalsi firmu co stavi hlinikove lode:

www.hlinikovelode.cz


pisou ze momentalne dostavujou 14ti metrovou plachetnici typu RADFORD 14m

Obrázek


Obrázek


ikdyz z ty stranky tam odkaz primo nevede tak vic o ty stavbe pisou tady:

http://www.sailjoohee.com/Building/buildingindex.htm


Obrázek


...podle vseho je to firma zacinajici a zminovana lod je prvni co stavi ale podle fotek a toho co pisou to vypada ze velmi precizne.

...dokonce pisou ze misto slitiny 5086-H116/H32 uvedene v planech stavi ze slitiny Alustar (5059) ktera by mela byt o 25 % pevnejsi.


Znate tu firmu nekdo?
Uživatelský avatar
RedFox
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 9
Registrován: pát úno 25, 2011 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod RedFox » čtv bře 24, 2011 4:05 pm

Ahoj vsem,
je to muj prvni prispevek po temer 4 denni procitani forum. A to hlavne v sekce "Stavba lode". Tak snad se povede prvni prispevek :D
Muzete mi nekdo povolanejsi nastinit rozpocet na lodi? Mam uz jasno co bych nejspise chtel stavet. Tedy pokud mi to financne i casove a schopnostne dovoli.
Chtel bych mit zhruba predstavu a naklady. Po cteni vsech forum jak EN CZ atd. jsem skoncil u meho idealni predstava o plech. respektive al. jachtu.
Na vyber mam 2 kandidaty:
Voyager DS 440 a Dix43 Pilot House. Zde je odkaz[nejspis uz o tom vite, ale radeji uvadim i pro ostatni jako ja]
Voyager DS 440
Dix 43 Pilot House
Stoprocentne vim, ze pokud budu muset prejit na mensi treba na 40, tak to budou ty same design od techto dvou panu.

Nyni prejdu k reseni a proces stavby dle meho moznosti a nazoru[doufam, ze mi zacnete oponovat a nasmerovat ke spravnemu smeru]:

1. Podle vseho mam za to, ze da se cokoliv pokazit, ale hlavni je pro zatim trupy lodi a kontrukcni prvky okolo.
Zpusob reseni je:

Nakup material primo doporucene od designera:
U B.R. je to jednoduche. U Dix je to pres firmu Alumar Yachts
Jednu firmu sidlici v CR uz take postavil jednu Dix 43HD. Ale stranky nemaji v cestine ;) Asi vite o jake firmu se jedna.
Orientacni cena podle nich je za Al. 48.000 US za Dix 43PH a za ocel. to bude 2.5EUR*8800kg
To je cennove prijatelne a plus doprava atd. by vse max. do 1,3mil u hlińik. profily nebo 900tis. u ocel.profily.
Montaz, instalace, svareni atd.:
a)Sice mam moznost sehnat kvalitniho svarece, prevazne kamaradi atd. Ale problem je, ze nemaji zkusenosti pro neco podobneho.
Nevim jestli by s tim meli problem nebo ne. Hlavne kvalita prace je pro nejdulezitejsi a stale utvrzuji v tom,ze zde neni duvod setrit.
b)Tohle vseho sverit povolane firma v CR nebo aspon obcasne konzultace s nimi pri procesu sestaveni trup apod.
Combatra stavi docela hezky ocel. lodi. Akorat V495 je uz velky lod, snad ale mi pomuzou i s V440 pokud to bude zapotrebi.

Nejsem jesitny, ze jsem svuj lod nepostavil svepomoci sam. Hlavni je, ze chci byt u vseho. Vedet vse pri teto stavba.
A kdyz ten hrebik jsem tam nezatloukal, ale chci vedet, ze kdo to tam zatloukl a proc z jakeho duvodu atd.

2. Montaz a vystrojování lodě:
Tohle bych chtel uz v podstate sam. Chci mit prehled o lodi, fungovani a hlavne pokud se neco pokazi, tak presne vim kde opravit.
Urcite se nevyhnu konzultace s vami tady na forum i s odbornou firem. Ale tohle uz bych snad zvladnul sam a s kamaradi.
Podle me rozpocet zde muze prave vysplhnout klidne do nekolika mil. podle vlastni preferenci a potreby.
Urcite nejsem nejaky extremni jachtar, mam rad moderni techniku a pohodlni. Plavby budou take v chladnejsi pocasi, takze bude i topeni atak.
Rad se zde necham doporucit dobre firmy a hlavne vyzkousene.

3. Doprava:
Tohle jsem take tu cetl a sam jsem take posilal email na nekolika firem abych mel predstavu. "Snehurka" ma 1,50m a zvladla Labe az do Hamburk.
Dix bude mit 1,8 a Voyager 1,75m.
[Jo proklety kyl, ale twin nechci. Voyager ma klasiku a zamlouva se mi vic]
Neni to na Labe moc tech 1,75-1,95m? Ponuka na plavbe po Dunaji je take zajimave, ale jsem mladsiho razu a zrovna rustina neumim.
Nejhorsi by byla moznost dopraveni naklad po sousi az do Chorvatsko. :cry:
Tak ci onak. Snad mi v tom take poradite. :oops:

4.Tak jeste sehnat penize :lol:
Tak tady se necham poradit, ale to snad kazdy tady.
Jsme u stavby lodi, takze se prepoklad, ze majitel lodi ma aspon na ten trup, kdyz uz nic jineho. 8)

Snad si tuhle tema ozivime. Hlavne by to chtelo, aby zdejsi stavitele take nam nastinili jejich postup, rozpocet, proces rozhodovani atd.
Je hrozna skoda, ze kdyz projedu weby majitele techto krasne lodi, tak nejsou vubec konkretnejsi informace.
Chapu, ze se nekde plavi a nemaji cas. Skoda... :roll:
Predem diky vsem za odpovedi a rady...
RedFox.
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » čtv bře 24, 2011 7:42 pm

Tak s ponorem 175- 195 nebudeš mít na Labi loď ,ale velkou a viditelnou bóji. jinak v létě je v německu i někde metr tak šťastnou plavbu :good:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv bře 24, 2011 7:50 pm

Tu máš takú podobnú hotovú a nemusíš nič zháňať: http://www.boatshop24.com/de/segelboote ... oa-1949184
Uživatelský avatar
karf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 26, 2009 1:00 am
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod karf » čtv bře 24, 2011 8:06 pm

Josef Průša nabízel 11m trup Forna 37 k dostavbě
http://www.lodnicentrum.cz/index.php?op ... &Itemid=68 taky pěkná lodička
Uživatelský avatar
RedFox
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 9
Registrován: pát úno 25, 2011 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod RedFox » čtv bře 24, 2011 10:20 pm

Uživatelský avatar
geus
:
Bohuzel :hmm: Ono i tech 1,55m co mela Snehurka bylo uz docela hodne. No mela take stesti, ze to bylo po povodni.
Holt musim zapocitat doprava lodi jako dalsi vyznamny financni naklady do rozpoctu.

@dennis:
Auu, ten je nadherny... :shock: A tu cenu je skoro hrisne levny... :shock: Diky za info.
Bohuzel jak jsem jiz nahore naznacil, prozatim mam prostredky tak max. na trup lodi(tim mam namysli hlinik)+plany+lidske potencial...
Snad pote zbyde i penize na dalsi necekane vydaje.
Prave nyni rozhoduju, kdy je vhodne zacit uskutecnovat projekt nebo budu muset trochu slevit.
Muze se stat cokoliv a zacit planovat a myslet na to neni nikdy pozde. Prozatim samozrejme plachtim 1-2xrocne[charter].

P.S. Mozna, ze nekdo se mnou souhlasit nebude. Ale prijit k hotove je to posledni moznost, co jachtar chce.
Chci postavit vlastni lod a kdyby to nevyslo, tak je to stale ten SEN, ktery me zene dopredu.
No a co se take da rici o vsech jachtari z CR, kde neni more. I tak uz je to docela blaznivy vec ;)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv bře 24, 2011 11:13 pm

Keď si chceš vlastnoručne postaviť loď, tak stavaj malú loď 5-8m a z dreva. Prinesie ti to okrem množstva roboty aj množstvo potešenia.
Na čo ti je tak velká loď? Chceš ísť na plavbu okolo sveta? Máš dosť času si ju užívať? Budeš mať dosť peňazí na jej prevádzku?
Na predaj je velké množstvo krásnych starších lodí, za 20-40 tisíc budeš mať krásnu loď a môžeš ju prerábať a zdokonalovať kolko chceš a môžeš na nej hneď jazdiť.

Postaviť 12-13 m loď s hliníka tak, aby bola zvonku aj znútra krásna, stojí okolo 300.000 eur a 4-5 rokov života. :cry:

Tu máš niečo reálne z hliníka: http://www.boatshop24.com/de/segelboote ... 0m-2754494
A tu máš nádhernú novú loď od Bruce Robertsa : http://www.boatshop24.com/de/segelboote ... ay-2866114
Toto by ti bolo malé?: http://www.boatshop24.com/de/segelboote ... 28-1688063
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » čtv bře 24, 2011 11:14 pm

To jo, za velké vody to je jiné,ale zase plout proti proudu když to teče 12 kiláků a v mardeburgu tam to teče a dolní žleb jakbysmet tak člověk neví zda ještě pluje či stojí na místě a nemluvím již o tom,že dokonce couvá. A jinak nemyslím,že každý jachtař sní o tom postavit si vlastní loď pokud je to pro někoho koníček tak možná a to musí bejt šikovnej k tomu. Lod si stejně po celý život zdokonalujete stále něco přidáváte po čase zase ztrácíte je to práce na celej život a i to je forma zábavy :cry:
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » čtv bře 24, 2011 11:22 pm

A A A už jsme zase u Reinke takový už tu byl (catamaran) nakonec zmizel jak pára nad hrncem a myslím ,že i bez nafukovací matračky natož reinke :good: jinak má Denis pravdo co píše
Uživatelský avatar
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 516
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » pát bře 25, 2011 8:13 am

pokud vim tak Catamaran je aktualne nekde v Karibiku - mel mit pujcenou lod od Mysaka. A udajne se tam mel jit podivat na nejakou Reinke co je tam k mani - vic bohuzel nevim. Snad prozradi sam vic az se vrati.


Mimochodem - je to cca mesic mi pan Houska rikal o profesionalne svarenem hlinikovem trupu Reinke S11 s uz usazenym motorem ktera by mela byt k mani pry za hodne dobrou cenu (presnou castku nevim ale staci se optat). Jestli uz je prodana nebo ne netusim. Vim jen ze Catamaran se o ni taky zajimal. Pokud by to nekoho zajimalo tak bych snad nekde v mailu jeste nasel i nejaky fotky ty S11.
Uživatelský avatar
RedFox
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 9
Registrován: pát úno 25, 2011 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod RedFox » pát bře 25, 2011 12:13 pm

Uživatelský avatar
Denis
:
Jo s cim pocitam, ze min. 5let to bude. Tady je chlapik co ma rozestavene ocel. Voyager440. Ma i hezke vse zdokumentovane
http://metamundus-tom.blogspot.com/
Variantu nakup starsi lode take uzvazuju. Urcite zahrnu to do planu. Problem je, ze nemuzu tak velkou lod dotahnout sem a pracovat na ni.


Uživatelský avatar
geus
:
Souhlas, je to spise takovy plan do budoucnosti a nekdo to muze vzdat a prejit na neco jineho.
Doufam, ze mi take nadseni vydrzi a nikam se nevyparim na "laminatce" do Karibiku :lol:

Mame rodinny barak a az deti vyrostou, takze se mi nechce nekde stavet chaticku nebo mensi barak na vesnice.
Mel bych vyresenou duchod u slunce a deti maji kde bydlet(hlavne nemuseji starat o hypoteku).
Splneny sen a i o deti o postarano(tedy o jejich strechu nad hlavou). Prinejhorsim mi budou dotovat pri vetsi oprave a udrzbe lodi :good:
Diky vsem za tip.
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » sob bře 26, 2011 10:20 pm

dodo píše:pokud vim tak Catamaran je aktualne nekde v Karibiku - mel mit pujcenou lod od Mysaka. A udajne se tam mel jit podivat na nejakou Reinke co je tam k mani - vic bohuzel nevim. Snad prozradi sam vic az se vrati.


Mimochodem - je to cca mesic mi pan Houska rikal o profesionalne svarenem hlinikovem trupu Reinke S11 s uz usazenym motorem ktera by mela byt k mani pry za hodne dobrou cenu (presnou castku nevim ale staci se optat). Jestli uz je prodana nebo ne netusim. Vim jen ze Catamaran se o ni taky zajimal. Pokud by to nekoho zajimalo tak bych snad nekde v mailu jeste nasel i nejaky fotky ty S11.
nevím,ale myšák forum čte tak by napsal,že tam skutečně je a že má půjčenou loď pokud ho neunesli piráti :gun:
Uživatelský avatar
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 823
Registrován: úte lis 30, 2010 1:00 am
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » ned bře 27, 2011 11:44 am

nechci pomlouvat zlaté české ruce, ale češi to moc z hliníkem neumí. jestli jsi pracháč tak vsaď na firmu ALUBAT a jestli pracháč nejsi tak vo hliníku vůbec nepřemýšlej.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned bře 27, 2011 12:37 pm

Bóžo na ta slova pozor ;)

Asi jak kdo a jak kde.. :whist:

Podívej se co a jak staví Richard.... viděl jsem na vlastní oči a zde rozhodně neplatí že " češi to moc z hliníkem neumí". Spíše naopak.

No leda že by se Richard cítil být více Moravákem... pak by to platilo :D

Jeho vlákno: modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=178&highlight=
Uživatelský avatar
RedFox
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 9
Registrován: pát úno 25, 2011 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod RedFox » ned bře 27, 2011 2:00 pm

bozakafka píše:nechci pomlouvat zlaté české ruce, ale češi to moc z hliníkem neumí. jestli jsi pracháč tak vsaď na firmu ALUBAT a jestli pracháč nejsi tak vo hliníku vůbec nepřemýšlej.

Uživatelský avatar
bozakafka
: Nemam rad sortovani na prachac a chudak. :whist: Kazdy je jinak bohaty clovek ;)
Jak jsem psal nahore, tak prostredky na trup a par dalsi veci veci mam.
Tedy presne muzu dostat do faze, kde zacal p.Račan se Snehurkou a nebo nyni Richard se VDS 36.
Pak to bude horsi :cry: Ale casu je dost na shaneni prostredky(tedy pracovat a pracovat).

Uživatelský avatar
Libor
:
"češi to moc z hliníkem neumí" podle me je to spise otazkou financi a ne zrucnosti.
Richard=no comments... ;) Jenom klobouk dolu... :good:

Off-topic:
Driv jsem vzdy smeroval k typ.planu, ze pred duchodem postavim barak nekde v mensi vesnici.
Nejsem rozhodne jeste pred duchodem, ale spise planuj a zjistuji.
Podle vseho je levnejsi poridit dum nekde v Portugalsko nebo ve Spanelsko, nez postavit tu Dix43PH. :roll:
Aspon mi to donuti prozatim makat a makat. Kdyz uz nic, tak aspon budu mit o par koruny navic. :oops:
Uživatelský avatar
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 254
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod berty » ned bře 27, 2011 2:13 pm

"češi to moc z hliníkem neumí"
Momentálně se na firmě dokončuje Reinke 15M je ve stavu lakování, další realizace ve stavu svařování je plavidlo pro hasiče a záchrannou službu na Neusidler sse. Jde to pěkně od ruky. :whist:
Berty

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host