Noční kotvení na Orlíku

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: david, vilma, Pepa

marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 32

Příspěvekod marks » stř kvě 26, 2010 8:29 pm

Předem se omlouvám za of topic, klíďo mažte jak je libo. Alfo jestli ti zbylo, převzal bych jednu u Standy z Usa se mi těžko vrátí a věšet kam mám.

Počítám s Tebou. :) Příště prosím SZ :gun: alffa
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 1

Re: Kotvení povoleno?

Příspěvekod bobes » stř kvě 26, 2010 8:57 pm

heavy píše:
alffa píše:
heavy píše:Na Orlíku dávám přednost posezení s kamarády u ohně (nebo v hospodě).

No vidíš a ja z 99% jezdil na Orlík sám....do klidu vypnout mobil...RELAX. Teď jsem měl na lodi poprve děti a o to víc mne vytáčí kotvení :mad: za plavby problém nemám, ale kotvení je pro mne vždy adrenalinová situace... buď se obratí vítr a z chráněné zátoky je razem něco jiného nebo kotvím na třikrát a pořad nedrží ..... nebo jsem vyhodil moc brzo a lano je krátké :whist: . Možná jen vybírám špatná místa nebo kdybych měl svoji loď si opatřím jiný typ kotvy...ale takhle :hmm: 10.6. mám další termín a to bude max. plno 3 děti a 4 dospělí tak jsem zvědav jak mi tentokrát bude kotva držet. Asi se svěřím pod Zvíkov a Svatou Annu :?
OT: nemůžu najit vlákno, jak získat klubovou vlaječku....asi neumím použivat vyhledávač :(

Svatá Anna je v pohodě.i když taky v noci občas projedou kolem bezmozci s motorákem. Dávám to radši na písek a úvazy (oka) tam jsou od bývalého přívozu. Kousek do kopce kolem kostelíka je krásná sezónní hospůdka se dvěma stoly venku a jedním uvnitř. Ráno k vodě hodně chodí rybáři.
heavy
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0

Příspěvekod heavy » stř kvě 26, 2010 9:02 pm

alffa píše:Jinak vlajku můžeš objednat normálně tady přes shop, nebo Ti jednu nechám já. Ještě mě něco zůstalo nevyzvednuto. ;) alffa

To by bylo super beru ji ;) a ta tvoje "placka" jak velkou lod za to muzes povesit? Pujčuji si obvykle Antilu 24 ted budu mit Lagunu 730 a za mesic Bavarku... takze jakoukoliv pomoc a kde a jak kotvit a cim...beru ;) Nerad bych neco rozbil :)
Poslal jsem Ti SZ, alffa
heavy
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod heavy » stř kvě 26, 2010 9:16 pm

bobes píše:Svatá Anna je v pohodě......Dávám to radši na písek a úvazy (oka) tam jsou od bývalého přívozu.

kde to tam je??? ja kotvil vetsinou na urovni baracku.. dal se mi moc nechtelo byly tam rabyri a nechtel jsem jim vjet do vlascu ;) a taky jsem netusil jak je to tam s hloukou dal v zatoce
Pepa
moderátor
Reputace: 11

Příspěvekod Pepa » čtv kvě 27, 2010 9:23 am

heavy píše:To by bylo super beru ji ;) a ta tvoje "placka" jak velkou lod za to muzes povesit? Pujčuji si obvykle Antilu 24 ted budu mit Lagunu 730 a za mesic Bavarku... takze jakoukoliv pomoc a kde a jak kotvit a cim...beru ;) Nerad bych neco rozbil :)

heavy, máme zde celé vlákno, v kterém jsou popsány zvláštnosti kotvení na Slapech a Orlíku. Je naprsto zbytečné to zde začít opakovat.
Pepa
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » čtv kvě 27, 2010 12:19 pm

Tak na Orlíku je na lodích nejčastěji vidět danfortka, já osobně používám pluhovku a jsem nadmíru spokojen, při kotvení vypouštím 20 - 30 metrů lana, jestli kotva drží, nebo nedrží poznáš na laně, když za něj lehce táhneš, tak v něm cítíš, jestli se chytla, nebo jede po dně. Ale zatím jsem s tím problém neměl, kotva vždy držela a vždycky jsem ji vyndal ven.

Ale když vidím jak posádka plachetnic z půjčovny, dojede ke břehu, hodí ze zádi kotvu kam dohodí, tak to je špatně to tu loď nemůže udržet.
alffa
Site building team
Reputace: 1

Příspěvekod alffa » čtv kvě 27, 2010 12:59 pm

Charlie píše:Tak na Orlíku je na lodích nejčastěji vidět danfortka, já osobně používám pluhovku ... ... ...

[mod]máme zde celé vlákno, v kterém jsou popsány zvláštnosti kotvení na Slapech a Orlíku. Je naprsto zbytečné to zde začít opakovat.
To by se ten Pepa mohl uřvat ... Charlie :hmm: alffa[/mod]
Pepa
moderátor
Reputace: 11

Příspěvekod Pepa » čtv kvě 27, 2010 1:54 pm

On to Alffa myslí dobře, zase jsme u problému, kdy uživatel položí otázku, která je dávno a skoro vyčerpávajícím způsobem zodpovězena.

Noční kotvení na Orlíku je řekněme specifikum výběru vhodného a možného místa k zabezpečení lodě přes noc.

Taktika kotvení s malou lodí, zvláště pak na Slapech či Orlíku /obdobné/ je něco jiného.

Sekce:..........Lodě a vše kolem nich, výměna zkušeností
Vlákno:.........Kotva na malé plachetnici
Když jsem to již vyhledal – přímý odkaz na toto vlákno
http://jachting.info/modules.php?name=F ... opic&t=439

Heavy, až ti po přečtení tohoto vlákna bude něco nejasné ve způsobu kotvení, požádej v něm o hledanou informaci.
Pepa :)
heavy
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod heavy » čtv kvě 27, 2010 7:01 pm

Pepa píše:On to Alffa myslí dobře, zase jsme u problému, kdy uživatel položí otázku, která je dávno a skoro vyčerpávajícím způsobem zodpovězena.

Noční kotvení na Orlíku je řekněme specifikum výběru vhodného a možného místa k zabezpečení lodě přes noc.

Taktika kotvení s malou lodí, zvláště pak na Slapech či Orlíku /obdobné/ je něco jiného.

Sekce:..........Lodě a vše kolem nich, výměna zkušeností
Vlákno:.........Kotva na malé plachetnici
Když jsem to již vyhledal – přímý odkaz na toto vlákno
http://jachting.info/modules.php?name=F ... opic&t=439

Heavy, až ti po přečtení tohoto vlákna bude něco nejasné ve způsobu kotvení, požádej v něm o hledanou informaci.
Pepa :)

Pepa
Děkuji pročtu a když tak se budu blbě ptát.. :D Na Orlík jezdím relativně dlouho, ale čím si půjčuju "větší" lodě tím mám "víc" problémů... uvidíme každopádně děkuji za ten odkaz :) .

Zpět na