Jak zjistit volné lodě v konkrétním termínu?

Zajímavosti, ceny, lokality apod. firem z oboru

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Jak zjistit volné lodě v konkrétním termínu?

Příspěvekod Bilardos » pon úno 05, 2007 8:30 pm

Procházel jsem několik webů abych se pokusil zjistit, za a jaké lodě ještě nejsou rezervované v konkrétním termínu. No je to poměrně pracné takto všechno procházet. Je nějaký web, kde bych jen zadal přístav, typ lodi, termín a vypsalo by to lodě od různých chartrových společností, které jsou v daném termínu volné?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon úno 05, 2007 8:45 pm

Používám www.navigatour.cz a www.yachtnet.cz
Volba termínu, státu, maríny, lodě. Nikde ale nejsou informace úplně přesné, informace se upravují jednou za cca 3-4 dny. Je potřeba kontaktovat pracovníky jednotlivých serverů a ti mají přístup přímo do databáze charterových společností, nebo se dotáží telefonicky.
Uživatelský avatar
Valhalla
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 23, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jak najít loď v konrétním termínu na vytouženém místě.

Příspěvekod Valhalla » úte úno 06, 2007 11:13 am

Ahoj,

mohu doporučit server http://www.yachtbooker.com. Naši loď přes tento systém sám nabízím. Skvělý vyhledávač termínu, lokality, velikosti lodě. Momentálně asi největší databáze lodí k pronájmu.

Např. jen ve středozemním moři je více jak 3 000 lodí od různých charterových společností.

Ahoj

Petr Vonka
Uživatelský avatar
Valhalla
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 23, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Valhalla » úte úno 06, 2007 11:13 am

ještě jsem zapomněl na jednu podstatnou informaci a to tu , že je zde u většiny lodí online dostuponost (tedy není nutné znovu ověřovat zda je či není loď k dispozici).

P.
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » stř úno 07, 2007 8:10 pm

Díky všem za rychlou odpověď. Hned jsem to přidal k oblíbeným.
No třeba přes Navigatour jsem našel lod u AC. Jenže na AC (dle jejich webu) už mi nenabízí možnost rezervace. Mám to chápat tak, že jsou nepřesnosti na navigatouru nebo si snad nějaký CZ partner tyto lodě rezervoval a dál je nabízí?
Jinak jsem evidentně prováhal vhodný termín na rezervaci. Nu což, začátečník. :-D
To víte sem si najivně myslel, že je do září času dost .
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř úno 07, 2007 9:56 pm

Baharis píše:Je potřeba kontaktovat pracovníky jednotlivých serverů a ti mají přístup přímo do databáze charterových společností, nebo se dotáží telefonicky.
Vždyť jsem ti to psal! Dovolím si tvrdit, že nikdo z místních zprostředkovatelů nemá prostředky na to, aby denně projížděl servery všech charterovek a aktualizoval. Na druhou stranu se s nimi domluvíš česky, řekneš své požadavky a oni ti rádi zjistí stav, případně nabídnou alternativy. Třeba AlešMorávek má ICQ a komunikace je v podstatě on-line. Yachtnet zase výsledky hledání zavolá founem a pošle mail.
Uživatelský avatar
Komín
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 225
Registrován: sob říj 20, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Komín » ned říj 21, 2007 5:48 pm

Bilardos píše:Díky všem za rychlou odpověď. Hned jsem to přidal k oblíbeným.
No třeba přes Navigatour jsem našel lod u AC. Jenže na AC (dle jejich webu) už mi nenabízí možnost rezervace. Mám to chápat tak, že jsou nepřesnosti na navigatouru nebo si snad nějaký CZ partner tyto lodě rezervoval a dál je nabízí?
Jinak jsem evidentně prováhal vhodný termín na rezervaci. Nu což, začátečník. :-D
To víte sem si najivně myslel, že je do září času dost .



Jako nováčka na tomto servru i na moři by mě zajímalo, jak dopadla tvoje první plavba? Popiš své zkušenosti se sháněním lodi a plavbou, rád bych se poučil a případně vyvaroval zbytečných chyb. Dík.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » ned říj 21, 2007 7:57 pm

Bilardos, si nejaký pesimista. Myslím že objednaných lodí je o tomto čase minimum. Podla mňa sú objednané len lode na regaty a objednávali konzervatívci, teda taký čo vedia kedy je ich firemná dovolenka, majú svoju partiu a svoju vyhliadnutú loď. Dobrý príklad je náš kámo Cyril, vie kedy je odstávka v elektrárni, vie kedy sú Valtické vinné trhy a termín má jasný rok dopredu, ale tiež ešte neobjednal, ale chystá sa. Kedy to máš naplánované ty?
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » pon říj 22, 2007 7:01 am

Denis píše:Bilardos, si nejaký pesimista. Myslím že objednaných lodí je o tomto čase minimum. Podla mňa sú objednané len lode na regaty a objednávali konzervatívci, teda taký čo vedia kedy je ich firemná dovolenka, majú svoju partiu a svoju vyhliadnutú loď. Dobrý príklad je náš kámo Cyril, vie kedy je odstávka v elektrárni, vie kedy sú Valtické vinné trhy a termín má jasný rok dopredu, ale tiež ešte neobjednal, ale chystá sa. Kedy to máš naplánované ty?

Toto je hodně dávno, co jsem to psal. Letos už to nevyšlo (ne z důvodu, že by se nedala sehnat lod), tak s Radkem už přemýšlíme nad sezonou 2008.
Uživatelský avatar
13paja
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 111
Registrován: pon črc 30, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Rosice

Příspěvekod 13paja » pon říj 22, 2007 8:10 am

:) Ahoj všichni, dle mé zkušenosti není problém objednat loď na příští rok, pokud člověk nechce nějakou vychytávku, klidně a v pohodě do konce roku. Je jasné, že pokud člověk má stanovený termín dovolené atd., ale využijí se možné slevy a nabídka je přece jenom širší. Jinak jsem letos sehnal Elan 344 rv.06 v první polovině září během dvou dnů. No prostě v pondělí se to dohodlo, že jo, ve středu byla loď potvrzená a v sobotu už na lodi. Výborný stav. :D
Pro rezervací lodí bych dohodil mimo řečených http://www.maxo.sk/
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon říj 22, 2007 3:18 pm

:) To bolo dobréé. No nevšimol som si a myslel som že už organizuješ plavbu na 2008. Cyril berie kolegov z roboty a ja som zas slúbil pár kamarátom že ich naučím jazdiť, takže budeme brať asi dve lode. Ideme 14.05. Objednávať budeme asi v Brne na výstave.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů