Jak na plachty

Že plachty jsou hlavním motorem jachty je známá věc. Vše kolem plachet a lan....

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » stř úno 14, 2007 9:01 pm

Nemo píše:...
Dnes jsem byl u pana Fialy a docela dobře jsme si poklábosili (asi dvě hodiny). Jsem na rozpacích, zda si nenechat ušít plachtu u něho. Už ji mám vyprojektovanou, ale když jsem viděl ten Dacron a s ohledem na to, že ho musím ve spojích v podstatě falcovat (přeložit na 4 vrstvy) a pak to celé prošít, pak mám pochybnosti, zda by to můj šicí stroj zvládl. Za 1m2 Dacronu 160g/m2, chce 350,-Kč, za ušití včetně Dacronu 1250,-Kč/m2 + DPH. Na plachtu mi stačí 6m2 včetně prostřihů, lemů, výztuh, ap. No je to moje první loď (nepočítám-li modely lodí), tak jsem začal skromně. Ta další už bude větší.
Zdravím vás všechny
Roman :shock:


tak ja te teda fakt obdivuju, plachty bych mel trochu znat - dlouho jsem jezdil zavody,
ale do tohoto bych nikdy nesel - kdysi jsem i testoval plachty a vim jak vypada spatne
usita plachta nebo ze spatneho materialu po 1 ! rozjizdce - to ji pak muzes vyhodit.
ale pravda je, ze to byly 'zavodni' plachty - prototypy.

ja bych si to nechal rozhodne usit. mas to se zarukou a p.fiala rozhodne neni neznamy v jachtingu
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » stř úno 14, 2007 9:26 pm

Sakra sakra, že by se tu rodila další akce?
Že bych se také přizval, se svou bedýnkou lahváčů a svým Finem?
To už by byla pomalu malá flotila. Na ty Slapy, to není zas tak daleko.

Ale zpět k těm plachtám. Nevím je-li moudré, na ten větší model, jak to trefně nazval Pepa, plýtvat hned dakronem.
Také vzhledem k tomu že je to tvoje první plachta, na které se dé-fakto vyučíš.
Použil bych v klidu nějakou těžší sypkovinu. Je to oproti dakronu za pár šupů, tak když to zkazíš, nebude to tolik bolet.
Pokud se to naopak povede, bude to dostatečně funkční. Já mám na tom Finu taky obyč bavlněnou plachtu a jak si to frčí.
Navíc nemusíš kupovat spešl šicí stroj. Sypkovinu, 4 x přeloženou prošije každý.
Nemluvě o tom, že po první sezoně třeba zjistíš, že ta loď je příliš malá. Budeš chtít postavit větší. Co pak s tou drahou plachtou?
Na novou loď se nebude hodit. Tu původní neprodáš ani za cenu toho dakronu.
Tak nevím,……….. dvakrát měř, dál to znáš, :) alffa
Uživatelský avatar
Nemo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 112
Registrován: sob úno 10, 2007 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Šimonova 1100, Praha 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Nemo » stř úno 14, 2007 9:32 pm

Pepa píše:Nemo - Jestli mě něco baví, tak prohlížet a zkoušet lodě, obvzlášť nové lodě doma stavěné. Byl jsem pevně rozhodnut se pozvat na křest tvé lodě a její první spuštění na vodu. No rychle jsem vychladl po udání parametrů /140 x 250 cm/ Je fakt vidět, že jsi modelář. Ty jsi nestavěl malou loď, ty jsi postavil velký model. Příteli, kdybych k tobě vlezl na palubu, s nejnutnější, neopomenutelnou výstrojí /bednička červeného, klobásky a láhev šampusu na křest/, tak jdeme ke dnu i s těmi tvými 300 l pěny a to prosím jako šutr. Takže Romane nutná organizační změna, spuštění na slapech, to ti pomůžeme a nadále plujeme vedel tebe na mojí loďce jako technický a čestný doprovod. Hlavně nezapmeň dát vědět. Vše míněno vážně. Já byl hrdý, že mám skoro nejmenší kajutovou loď na Slapech, ale ty jsi mi zasdil hroznou ránu. Už se těším.

Na tu plachtu by jsi musel mít šicí stroj pro krejčího/pánské šaty/ a ne pro švadlenu, to je rozdíl, ten první by snad ty lemy prošil. Myslím, že neuděláš chybu, když si je dáš ušít.


Ahoj Pepo,
mám doma starou Singrovku. Taky zvažuji třetí možnost - koupit nižší gramáž Dacronu a ušít si to sám. Slabší Dacron je prý podstatně dražší. Když jsem držel v ruce tu 170g/m2 (předtím jsem omylem napsal 160g), byla velmi tuhá. Asi to na plachtě nevadí, zřejmě dobře drží tvar a nevytahuje se, ale na moji malou loďku by možná stačil slabší materiál a pak bych to asi tou Singrovkou prošil. Na jednu stranu mě láká si to nechat pohodlně ušít někým jiným, kdo tomu rozumí, na druhou stranu mi to srdce drásá, že na své lodi budu mít výsledek cizí práce. Asi to bude opravdu tím, že mám srdce modeláře (zatím).
Jinak Pepo Tvůj příspěvek byl velice vtipně napsaný a přiznám se, že mi docela dobře protáhl bránici.
Děkuji také všem ostatním z tohoto fóra za snahu poradit a pomoci. Jakmile najdu trochu víc času, pokusím se vám všem zaslat nějaké fotky, anebo konečně naplnit moje zatím prázdné stránky www.dinghy.cz
Zdravím všechny
Roman
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř úno 14, 2007 9:42 pm

Ja mám od p. Fialu asi 200 m2 plachiet vrátane spinakru a to som ešte dve geny dal prešívať z jazdcov na rolref. Ale musím povedať, že by som si rád vyskúšal ušiť plachtu. Ono sa s toho šitia pri velkých plavbách môže niečo aj zísť.
S tou bavlnou, sypkovinou máš pravdu. A bude to aj štýlové. V športe kúpiš impregnáciu na látku a máš to naozaj za pár šupov. Akurát po daždi, ak ti zmokne, ju musíš dať vysušiť, inak splesnivie.
Uživatelský avatar
Nemo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 112
Registrován: sob úno 10, 2007 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Šimonova 1100, Praha 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Nemo » stř úno 14, 2007 9:46 pm

alffa píše:Sakra sakra, že by se tu rodila další akce?
Že bych se také přizval, se svou bedýnkou lahváčů a svým Finem?
To už by byla pomalu malá flotila. Na ty Slapy, to není zas tak daleko.

Ale zpět k těm plachtám. Nevím je-li moudré, na ten větší model, jak to trefně nazval Pepa, plýtvat hned dakronem.
Také vzhledem k tomu že je to tvoje první plachta, na které se dé-fakto vyučíš.
Použil bych v klidu nějakou těžší sypkovinu. Je to oproti dakronu za pár šupů, tak když to zkazíš, nebude to tolik bolet.
Pokud se to naopak povede, bude to dostatečně funkční. Já mám na tom Finu taky obyč bavlněnou plachtu a jak si to frčí.
Navíc nemusíš kupovat spešl šicí stroj. Sypkovinu, 4 x přeloženou prošije každý.
Nemluvě o tom, že po první sezoně třeba zjistíš, že ta loď je příliš malá. Budeš chtít postavit větší. Co pak s tou drahou plachtou?
Na novou loď se nebude hodit. Tu původní neprodáš ani za cenu toho dakronu.
Tak nevím,……….. dvakrát měř, dál to znáš, :) alffa


No, to je teda opravdu velice prozíravý názor a díky za něj. Je fakt, že ta moje lodička je pro mne jen zkušební model, na kterém si můžu sám trošinku rekreačně zajezdit v pěkném počasí při mírném větru a naučit se základy řízení plachetnice. Krom toho ji bez problému můžu přepravovat na střeše auta. Na nic jiného jsem to neporojektoval. Pak by se dala spíš využít jako dětská plachetnice pro začátečníky. Helink jsem si postavil pro pětimetrovou loď a počítám s tím, že ji také postavím. Tentokrát jinou technologií. Překližku už používat nebudu. Nicméně moje lodička opravdu ten Dacron mít nemusí. Jenom neznám materiály, které bych mohl namísto Dacronu použít. A u té sypkoviny- můžu s ní experimentovat s různými střihy plachet, když je tak levná.
Díky za skvělou radu. Je-li ta sypkovina funkční i na těžší lodi než ta moje, pak nevidím žádný problém. Chudák pan Fiala. Už si zase na chleba nevydělá...
Roman
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř úno 14, 2007 9:48 pm

Romane, a čo tak otvoriť si tu na webe galériu? Zo singrovkou ručnou/nožnou prešiješ všetko, aj prst.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » stř úno 14, 2007 10:08 pm

Tak s tou "sypkovinou" :D a poslední vyjádření Nema :D to jste mě pánové dostali, musím se přiznat, že jsem řval smíchy a měl jsem co dělat, abych nevypadl ze židle.
No proč né. :D ...nakonec nejlaciněnší řešení by bylo sehnat stařší prostěradla, hlavně, že Fiala ostrouhá a ty budeš mít placht vlastoručně ušitý. :D Já z toho nebudu :D

Zcela jasně se tu rýsuje PLAVBA ADMIRÁLŮ NA VLASTNÍCH NECKÁCH PO ŠIRÝCH SLAPECH :D

Já mám kajutu jen pro dva, ale na palubu se vás 8 vejde. Jak Nemo, to si netroufám hodnotit a alffa to jistí s finem. Ještě tedˇsnad pujdu přidělat gril na zábradlí. Tak tadle akce se mi líbí.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » stř úno 14, 2007 10:21 pm

pár slov /vážných/ k těm plachtám, tedy materiálu.
lacinější a lehčí materiál na plachty je
uljana
uljanka
kde a jak sehnat nevím. zkusit na netu nebo dotaz třeba na Filau
Z těchto materiálů se před širším nástupem dakronu šily plachty skoro výhradně.
fungující plachta se dá ušít i z materiálu, který nevím jak se jmenuje, ale je to něco jako igelit /v rolích/ který je protkán cca1x1 cm rastrem zalitých provázků /zpevňovací vazba/ o kvalitě svědčí to, že v dobách koně jsme z toho čili placht na rogala /prosím dnes nezkoušet/
no a v neposlední řadě plachty bavlněné
faktem je že jsem měl i plachtu ušitou z" roletoviny". těsně po hnědým uhlí. No a s těma duchnama a sýpkama bych to asi ukončil :D
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř úno 14, 2007 10:55 pm

Ale Pepo, sypkovina je predsa stanovka, s toho sa šijú vojenské celty, ten material fakt niečo vydrží, niečo som sa z toho našil. Samozrejme že je rozdiel v tých bavlnených materialoch v gramáži, ale na tak malú plachtu to je jedno. Istotne to nie je krávovina. Vraziť 10 litrov za plachtu na necky, to sa mi zdá blbosť. Ani nevie ako to bude plávať! Ak by si kúpil overený projekt na nejakú oplachtenú dinghi, tak povedzme. Aj tá pôvodná myšlienka ušiť si to sám z dakronu nie je marná, je to tak matroš za 2000 a čo na takej plachtičke môže zmršiť. Na plavebných vlastnostiach sa to neprejaví nijako.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » stř úno 14, 2007 11:13 pm

Denisi, u nás se sypkovina říká té látce, z které se šije pytel, do kterého se dá peří a zašije. Potom se to dá do druhého Pytle, ten už je s knoflíky, no a tomu se říká cejcha. Rozuměl jsem tomu tak, že mluvíte o těchto materiálech.
pokud se týká materiálu na stany- proč ne, ale nebude to také nijak lehké. Dalo by se vcelku reálně uvažovat i o materiálech ...něco jako šusťákovina / mám z toho léta plachtu na optimista a bez problému funguje. Tento materiál by se mohl z hlediska gramáže, nepropustnosti a cenové relace jevit jako optimální.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř úno 14, 2007 11:21 pm

Ano, ano, sypkovina je to čo píšeš, je to bavlnená látka velmi husto tkaná a dajú sa z nej šiť aj stany. Tie stany boli velmi lahké, /než bol dostať dobrý silon/. A dá sa naimregnovať. Klasická stanovka je v podstate to isté, ale o vyššej gramáži.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv úno 15, 2007 2:02 am

Pepo,
Ty jsi takový smíšek, že pro samý chechot už ani pořádně nečteš.
Jasně jsem psal:
„Použil bych v klidu nějakou těžší sypkovinu.“

Přeloženo větší gramáž.

Je levnější než klasická bavlněná plachtovina. V dobách dřevěných se z toho skutečně na různé oplachtěné kánoe a podobně, plachty šili.
Mohu Tě ujistit že je to zcela funkční. Ta látka je totiž poměrně hustá (přitom lehká).
Ty pytle co se do nich cpe to peří se dělají z té sypkoviny právě proto, aby to peří nelezlo ven.
Zkus to peří nacpat do pytle z prostěradla a po týdnu pochopíš.
Jinými slovy, nesrovnávej jabka s třešněmi.

Nic proti šusťákovině. Jen je opět dražší.
Pouze jsem se snažil navrhnout něco, co by bylo na první plachtu nejlevnější, aby to případně tak nebolelo.
A také aby to bylo dobře zpracovatelné, na obyč stroji.

Singrovky mám dvě, na té větší jsem šil deky pod koňská sedla z 2cm filcu. Ladu mám jen jednu ale také nemá entl. To by ale na ty plachty bylo třeba.

Jinak například bouřkové plachty na tu Pavii budu taky šít z té sypkoviny. Pravda o trochen těžší, než jsou vojenské stany.

Nastehovat to zvládne i ta Lada a zbytek halt růčo. Beru to jako cvičení, pro případ nepohody.
Tož asi tak Pepo, :wink: alffa
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » čtv úno 15, 2007 11:41 am

Moc a moc se omlouvám.
Evidentně se v sýpkovinách neviznám.
Naposledy upravil(a) Pepa dne čtv úno 15, 2007 1:25 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv úno 15, 2007 12:06 pm

Také nejsem žádný textilní expert. Jen hodně pamatuji. Teda zatím, :lol: alffa
Uživatelský avatar
Nemo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 112
Registrován: sob úno 10, 2007 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Šimonova 1100, Praha 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Nemo » čtv úno 15, 2007 9:54 pm

Denis píše:Ano, ano, sypkovina je to čo píšeš, je to bavlnená látka velmi husto tkaná a dajú sa z nej šiť aj stany. Tie stany boli velmi lahké, /než bol dostať dobrý silon/. A dá sa naimregnovať. Klasická stanovka je v podstate to isté, ale o vyššej gramáži.


Denisi,
myslíš tou sypkovinou celtovinu? Anebo se jedná o klasickou sypkovinu, ze které se šijí sypky na polštáře a peřiny? Zda ji vyrábějí v různé gramáži to nevím. Ale pokusím se to zjistit. :?
Každopádně dnes jsem zase o něco chytřejší. Nakoukl jsem do prodejny zahradnictví a objevil různé umělohmotné a neprofouknutelné tkaniny. Jedna z nich , ta nejslabší, stála 40,-Kč/bm. Ta role byla asi 115 cm široká. Zkusil jsem ji trohu v ruce protáhnout a vytáhnout, ale držela. Byla měkčí než ten Dacron. Myslím, že pro plachtu k účelu, pro který ji potřebuji, by to byl únosný materiál. Problém ale je, že nevím, jakou má ochranu proti UV záření. Dost na tom záleží. S chranou vydrží léta, bez ochrany se může do tří let začít trhat a rozpadat.
Také v minulosti jsem už uvažoval o šusťákovině. Protože na trhu se už nevidí, nic se z ní nešije (žádné šusťáky), asi to bude úzkoprofilové zboží a dá se čekat, že nebude pro obchodníky zajímavým artiklem. Nicméně s různými fóliemi a tkaninami z plastů se dnes docela hodně obchoduje a tak ještě uvidím. Třeba něco nového a nepoznaného objevím. Pokud ano, dám vědět. :idea:
Roman
Uživatelský avatar
Nemo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 112
Registrován: sob úno 10, 2007 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Šimonova 1100, Praha 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Nemo » čtv úno 15, 2007 10:01 pm

alffa píše:Pepo,
Ty jsi takový smíšek, že pro samý chechot už ani pořádně nečteš.
Jasně jsem psal:
„Použil bych v klidu nějakou těžší sypkovinu.“

Přeloženo větší gramáž.

Je levnější než klasická bavlněná plachtovina. V dobách dřevěných se z toho skutečně na různé oplachtěné kánoe a podobně, plachty šili.
Mohu Tě ujistit že je to zcela funkční. Ta látka je totiž poměrně hustá (přitom lehká).
Ty pytle co se do nich cpe to peří se dělají z té sypkoviny právě proto, aby to peří nelezlo ven.
Zkus to peří nacpat do pytle z prostěradla a po týdnu pochopíš.
Jinými slovy, nesrovnávej jabka s třešněmi.

Nic proti šusťákovině. Jen je opět dražší.
Pouze jsem se snažil navrhnout něco, co by bylo na první plachtu nejlevnější, aby to případně tak nebolelo.
A také aby to bylo dobře zpracovatelné, na obyč stroji.

Singrovky mám dvě, na té větší jsem šil deky pod koňská sedla z 2cm filcu. Ladu mám jen jednu ale také nemá entl. To by ale na ty plachty bylo třeba.

Jinak například bouřkové plachty na tu Pavii budu taky šít z té sypkoviny. Pravda o trochen těžší, než jsou vojenské stany.

Nastehovat to zvládne i ta Lada a zbytek halt růčo. Beru to jako cvičení, pro případ nepohody.
Tož asi tak Pepo, :wink: alffa


Alffo, a jaké nítě bys k tomu použil? Postačí režné nítě, anebo něco speciálního??? :roll:
Roman
Uživatelský avatar
Nemo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 112
Registrován: sob úno 10, 2007 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Šimonova 1100, Praha 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Nemo » čtv úno 15, 2007 10:12 pm

Denis píše:Romane, a čo tak otvoriť si tu na webe galériu? Zo singrovkou ručnou/nožnou prešiješ všetko, aj prst.


Ne, ne, "Versačeho" kopírovat nebudu. To ne.
:lol:
Roman
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv úno 15, 2007 10:17 pm

Sypkovina je jemná bavlnená tkanina, velmi husto tkaná, tak ako to popisoval alff s tým perím. Stanovka je rovnaký materiál, len gramáž ma vyššiu. U nás to predávajú v Rempe. U vás to bolo Řempo. Možno to nezaniklo.
Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Nitě ?

Příspěvekod Ferdinand » čtv úno 15, 2007 10:25 pm

Zkusil jsi někdy přetrhnout nit na čištění zubů ?
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv úno 15, 2007 10:28 pm

To Nemo,
Režné nitě jsou pouze na ruční šití. Ve stroji by nefungovali. Nemají kalibrovaný průřez. Zadrhávají se jak v oušku jehly, tak v průchodu člunku. Ty potřebuješ nitě strojové.
Na plachty existují spešl nitě (drahé). Na tak malou plachtu, postačí obyčejné, trochu pevnější, strojové nitě. V každé švadlence (galantérii) Ti poradí.
S tak malou lodí, se stejně nedá v silném větru plout. Tak je to fakt skoro jedno.
Také s tou letitou trvanlivostí materiálu na plachtu, bych si nedělal velkou hlavu.
Ber to prostě jako studijní práci. Třeba opravdu zjistíš že Ti ta lodička z nějakých důvodů nevyhovuje.
Pokud vyhovovat bude, ušiješ plachtu pořádnou. Nyní již se zkušenostmi.
Držím pěsti, alffa

To Denis,
Mám pocit že u nás už Řempo zrušili. Nejméně zkorigovali do ztracena. Tam jsem kupovával nitě a vůbec všechno (téměř). :cry:
Uživatelský avatar
Nemo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 112
Registrován: sob úno 10, 2007 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Šimonova 1100, Praha 17
Kontaktovat uživatele:

Re: Nitě ?

Příspěvekod Nemo » čtv úno 15, 2007 10:40 pm

Ferdinand píše:Zkusil jsi někdy přetrhnout nit na čištění zubů ?


Zuby??? :roll: Co to je??? Aha! Už si vzpomínám. Kdysi jsem taky něco takového v puse měl... :oops:
Roman
Uživatelský avatar
Nemo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 112
Registrován: sob úno 10, 2007 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Šimonova 1100, Praha 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Nemo » čtv úno 15, 2007 10:44 pm

Denis píše:Sypkovina je jemná bavlnená tkanina, velmi husto tkaná, tak ako to popisoval alff s tým perím. Stanovka je rovnaký materiál, len gramáž ma vyššiu. U nás to predávajú v Rempe. U vás to bolo Řempo. Možno to nezaniklo.


Řempo u nás ještě existuje, ale nevím, jaký sortiment mají dnes k dispozici. Myslím, že mají i své webové stránky, snad : www.rempo.cz
Roman
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv úno 15, 2007 11:07 pm

To Nemo,
S temi zubními nitěmi bych si hlavu také nelámal. Do stroje jsou k ničemu.

Mám pocit že u nás už Řempo zrušili. Nejméně zkorigovali do ztracena.


Tak jsem omrkl ten internet:

Společnost HANSANET s.r.o. byla založena v roce 1999 a navazuje na více jak padesátiletou tradici společnosti ŘEMPO. Našimi zákazníky jsou především drobní podnikatelé, řemeslníci, stavebníci, firmy provozující služby i koneční spotřebitelé v regionu Ostravského a Olomouckého kraje.
Rozhodující prodej se uskutečňuje přímo v „kamenných obchodech“, prostřednictvím dceřinné společnosti Řemeslné potřeby s.r.o v Ostravě a společnosti Řempo LYRA s.r.o. ve městech Ostrava a Olomouc.


Já těch prodejen pamatuji v Praze nejméně dvacet. Zatím nevím ani o jedné.
Tak jedna v Ostrvě, jedna v Olomouci, to pro mě, znamená do ztracena. :wink: alffa
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » pát úno 16, 2007 9:03 am

Řempo se více přeorintovalo no velkoobchodní činnost, ale funguje dobře.Loni jsem potřeboval nějako spec pryž /lehkou/ obnova destičky na vybrační brusce. dá se to koupit celé jako náhradní díl pouze s horním hliníkovým dílem a ten na festo RS-3 to stojí 1200,- Na jejich netu jsem si vybral materiál, o kterém jsem se domníval že bude dobrý a zavolal na obchodní oddělení. Bez problému mi poslali malý vzorek /zdarma/ bylo to ono. Tak jsem obednal celou desku 100 x 120 cm /pouze telefonem/ za dva dny jsem ji měl doma na dobírku asi 800,- udělám z toho asi 100 destiček /starou seříznu nožem, novou nalepím chemoprénem. Úspora cca 120000,- :D . Rozepsal jsem to trochu obširněji - někomu by mohlo řešení tohoto problému pomoci
Uživatelský avatar
Nemo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 112
Registrován: sob úno 10, 2007 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Šimonova 1100, Praha 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Nemo » pát úno 16, 2007 11:07 pm

alffa píše:To Nemo,
S temi zubními nitěmi bych si hlavu také nelámal. Do stroje jsou k ničemu.

Mám pocit že u nás už Řempo zrušili. Nejméně zkorigovali do ztracena.


Tak jsem omrkl ten internet:

Společnost HANSANET s.r.o. byla založena v roce 1999 a navazuje na více jak padesátiletou tradici společnosti ŘEMPO. Našimi zákazníky jsou především drobní podnikatelé, řemeslníci, stavebníci, firmy provozující služby i koneční spotřebitelé v regionu Ostravského a Olomouckého kraje.
Rozhodující prodej se uskutečňuje přímo v „kamenných obchodech“, prostřednictvím dceřinné společnosti Řemeslné potřeby s.r.o v Ostravě a společnosti Řempo LYRA s.r.o. ve městech Ostrava a Olomouc.


Já těch prodejen pamatuji v Praze nejméně dvacet. Zatím nevím ani o jedné.
Tak jedna v Ostrvě, jedna v Olomouci, to pro mě, znamená do ztracena. :wink: alffa


Alffe, nemusíš jezdit až do Olomouce, jedna je v Pakoměřicích (Výjezd z Prahy na Mělník). Najdi si www.mapy.cz a severní okraj Prahy zvětši natolik, aby se zobrazily i malé obce. Loni jsem tam kupoval tenkou gumu v metráži. Je to v nějakém průmyslovém objektu, při jízdě z Prahy po pravé straně. Vjedeš dovnitř a stále rovně dozadu. Je to některá z hal po pravé straně.
Roman

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů